04. august 2020
Facebook
utorok, 20 jún 2017 16:00

Foto: Volkswagen Slovakia ochromil ostrý štrajk, zamestnanci bojujú aj za vyššie platy

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 20. júna 12:51
BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) - Zamestnanci Volkswagen Slovakia v utorok o šiestej ráno vstúpili do ostrého neobmedzeného štrajku. Zástupcom Moderných odborov Volkswagen sa stále nepodarilo dohodnúť na s vedením na nových podmienkach kolektívnej zmluvy. Odporúčame:
Prečo by človek u nás mal mať nižší plat ako na Západe, vyjadril sa Fico k štrajku vo Volkswagene Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová, vedenie ďakuje zamestnancom, ktorí v utorok nastúpili do práce. „Mrzí nás, že napriek ústretovej vyššej ponuke, ktorú včera predložilo vedenie Volkswagen Slovakia, neprišlo k dohode. Vyzývame odborovú organizáciu na ústretový krok smerom k obojstranne akceptovateľnej dohode. Nezodpovedné požiadavky odborov ohrozujú budúcnosť podniku a pracovné miesta našich zamestnancov,“ vyhlásila spoločnosť.

Odbory sú pripravené rokovať

Zástupcovia Moderných odborov Volkswagen sú pripravení rokovať s vedením automobilky. „Je nám veľmi ľúto, že stále neprišla od vedenia Volkswagenu ponuka na rokovanie,“ vyhlásil predseda MOV Zoroslav Smolinský. Odborári sú podľa vlastných slov pripravení štrajkovať do konca týždňa, a ak to bude nutné aj budúci týždeň. Zobraziť fotogalériu k článku:
Štrajk v automobilke Volkswagen Pred bratislavským závodom zhromaždilo niekoľko tisíc zamestnancov automobilky, ktorí ostrý štrajk podporujú. Na improvizovanom pódiu sa pred hlavnou bránou fabriky striedajú zástupcovia odborárov. Podľa Smolinského pokusy vedenia spustiť niektoré výrobné linky boli neúspešné. „Aspoň v tomto nás vedenie vypočulo, lebo ozaj nemá význam vyrábať nejaké šroty. My tu budeme pár dní a dúfame, že sa o nejaký čas ozvete,“ vyzval Smolinský vedenie podniku.

Odborári pondelkovú ponuku odmietli

Ako informovala hovorkyňa Volkswagenu Slovakia Lucia Kovarovič Makayová, aktuálne sa vyrába bez obmedzení v martinskom a stupavskom závode. „V Bratislave po organizačných opatreniach vyrábame vozidlá na montáži New Small Family. Všetkým pracujúcim zamestnancom vyplácame mzdu v plnej výške,“ povedala. Zamestnávateľ v pondelok predložil odborárom novú ponuku, zvýšenie platov v tomto roku o 4,5 % a v roku 2018 a ďalších 4,2 %, no odborári ju odmietli. Vedenie spoločnosti tesne po začatí štrajku vyzvalo odborárov na ústretový krok k obojstranne akceptovateľnej dohode. „Veríme, že finančné straty a strata dôvery koncernu vo Volkswagen Slovakia nebudú mať za následok negatívne dopady na budúcnosť našej spoločnosti,“ uviedla Makayová.

Viac k témam: Moderné odbory Volkswagen, štrajk v automobilke Volkswagen Slovakia, Volkswagen Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Volkswagen Slovakia ochromil ostrý štrajk, zamestnanci bojujú aj za vyššie platy © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 312 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner