26. máj 2024
Facebook
piatok, 04 august 2017 12:00

Súd posiela Hydrostav do likvidácie, päť ľudí je obvinených zo sprenevery

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Okresný súd Bratislava I. posiela akciovú spoločnosť Hydrostav do likvidácie. Ako sa uvádza v uznesení, ktoré má agentúra SITA k dispozícii, bratislavský okresný súd pri rozhodnutí vychádza z právoplatných rozsudkov krajského a okresného súdu v Trenčíne, podľa ktorých má spoločnosť Hydrostav pohľadávky voči viacerým osobám, ktoré boli uznané za vinné. Odporúčame:
V kauze poslaneckého asistenta vypovedal zamestnanec banky aj novinárka

Po konkurze vykonajú likvidáciu firmy

Bratislavský súd preto vychádza z toho, že spoločnosť Hydrostav má majetok. Podľa Obchodného zákonníka platí, že ak po ukončení konkurzného konania zostane spoločnosti majetok, vykoná sa likvidácia. Trenčiansky krajský súd konštatoval, že Alexander H. a Tomáš H., Ladislav Cs., Róbert B. a Róbert V. majú spoločnosti Hydrostav uhradiť spôsobenú škodu vo výške viac ako šesť miliónov eur.

Obvinení ako organizovaná skupina

Všetci boli obvinení zo sprenevery, ktorej sa údajne dopustili ako organizovaná skupina. Všetci sa nechali menovať do funkcií v spoločnosti. Zo svojich funkcií zabezpečili, aby sa peniaze od firiem vo vlastníctve štátu nedostali na účet Hydrostavu, ale na účty iných spoločností. Zámerom skupiny boli v rokoch 2001 až 2002 rozsiahle a neopodstatnené bankové prevody, ktoré odčerpali finančné prostriedky určené spoločnosti Hydrostav. Išlo o prevody peňazí pri stavbe diaľnice Ladce - Sverepec na základe dodatku zmluvy medzi Slovenskou správou ciest a Hydrostavom.

Viac k témam: Hydrostav, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd posiela Hydrostav do likvidácie, päť ľudí je obvinených zo sprenevery © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 284 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner