11. december 2023
Facebook
piatok, 04 august 2017 15:00

Sanácia zosuvu na ceste R2 bude stáť šesť miliónov eur, práce potrvajú pol roka

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 4. augusta (Webnoviny.sk) - Sanácia havarijného zosuvu na rýchlostnej ceste R2 Budča - Zvolen bude stáť 4,98 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (5,98 mil. eur vrátane dane). Ako vyplýva z výsledku verejného obstarávania, Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vybrala za zhotoviteľa firmu Rocknet SK, s. r. o., Pezinok cez priame rokovacie konanie z dôvodu mimoriadnej udalosti a vzhľadom na vzniknutú časovú tieseň.

Práce budú v ľavom jazdnom pruhu

Na základe uzavretej zmluvy o dielo sú práce plánované najviac na dvadsaťšesť týždňov, teda pol roka, v závislosti od vhodných klimatických podmienok od odovzdania a prevzatia staveniska. Odporúčame:
Aktualizované: Koaličná rada potvrdila záväzok pokračovať vo výstavbe rýchlostnej cesty R2 Práce budú v ľavom jazdnom pruhu spomínaného úseku R2 v dĺžke 335 metrov. Zosuv skalného bloku nastal 28. júna zhruba o 22:00 v dôsledku pôsobenia väčšieho množstva zrážok, pričom bol poškodený pôvodný záchytný systém. "Prevádzka R2 v súčasnosti je obojsmerne zatvorená. Je potrebné preskúmať skalné bralá nad záchytným systémom, pretože súčasný záchytný systém nemá dostatočnú výšku, nakoľko pri poslednom zosuve uvoľnené skaly tento systém nezachytil, prípadne zachytil čiastočne. Nad záchytným systémom R2 sa v súčasnosti nachádzajú ďalšie voľne ležiace bralá, kde hrozí ich zosuv pri väčších zrážkach, prípadne môže dôjsť k ich uvoľneniu divou zverou," oznámila NDS.

Úsek Budča - Zvolen uzavretý

Diaľničiari nedávno informovali, že pre zosuv skál na vozovku a začiatok prác na odstraňovaní všetkých rizík je od 27. júla do 5. augusta úplne uzavretý kritický úsek R2 Budča - Zvolen, a to od križovatky R1 a R2 po križovatku R2 a cesty I/66 Pustý hrad v dĺžke troch kilometrov. Dôvodom uzávery je riziková situácia s vysokou pravdepodobnosťou ohrozenia ľudského života. Odporúčame:
Aktualizované: Obyvatelia Gemera žiadajú výstavbu cesty R2 vrátane tunela pod Soroškou Firma Rocknet SK, s. r. o., vznikla v októbri 2015 ako dcéra českej spoločnosti Rocknet, s. r. o., so sídlom v Málkove (okres Chomutov), má základné imanie päťtisíc eur. Medzi hlavné činnosti spoločnosti patria vrtné a injektážne práce v oblasti špeciálneho zakladania stavieb a stabilizácia horninového masívu. Zabezpečuje tiež, alebo sa subdodávateľsky podieľa na výstavbe a sanácii podzemných, pozemných a dopravných stavieb.

Viac k témam: NDS Národná diaľničná spoločnosť, rýchlostná cesta R2
Zdroj: Webnoviny.sk - Sanácia zosuvu na ceste R2 bude stáť šesť miliónov eur, práce potrvajú pol roka © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 283 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner