03. jún 2023
Facebook
sobota, 05 august 2017 08:00

Zoznam najmenej rozvinutých okresov Slovenska sa rozšíri, program zvýhodní čerpanie eurofondov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 5. augusta (WebNoviny.sk) - Na zaradenie do zoznamu najmenej rozvinutých okresov Slovenska sa pripravujú ďalšie samosprávy. Odporúčame:
Počet Slovákov v hmotnej núdzi sa znižuje, najviac ich je na juhu Slovenska Vyplýva to z pripravovanej novely zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov, ktorá by mala umožniť zaradenie nových okresov Bardejov, Snina a Medzilaborce do zoznamu. Tieto okresy potom môžu využívať niektoré výhody, ako napríklad investičné stimuly či zvýhodnenia pri čerpaní eurofondov.

Štart prípravy akčných plánov

Ako informoval Úrad vlády SR, v minulom týždni sa v tejto súvislosti v spomínaných troch okresoch uskutočnili pracovné stretnutia splnomocnenca vlády Antona Marcinčina so starostami obcí, zástupcami miestnych akčných skupín, úradov práce, riaditeľmi stredných škôl, ako aj s podnikateľmi z týchto regiónov. Ich cieľom bolo naštartovanie prác na príprave akčných plánov, oboznámenie sa s tvorbou akčných plánov a koordinácia aktivít. Odporúčame:
Najviac dlhodobo nezamestnaných je na východe Slovenska a v Banskobystrickom kraji

Do zoznamu aj Gelnica a Košice-okolie

Zaradenie okresov Bardejov a Medzilaborce do zoznamu je pritom podľa úradu splnomocnenca pre podporu najmenej rozvinutých regiónov vzhľadom na pripravovanú novelu a podmienky v okresoch, ktoré v ôsmich z predchádzajúcich dvanástich štvrťrokoch presiahli 1,6-násobok priemernej miery nezamestnanosti Slovenska, možné očakávať už v roku 2017. Podobné stretnutia boli 11. a 12. júla 2017 aj pre okresy Gelnica a Košice-okolie. Následne bol okres Gelnica 20. júla 2017 Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny zaradený do zoznamu najmenej rozvinutých okresov, čím sa ich počet zvýšil na trinásť. Jeho akčný plán musí byť predložený vláde do konca marca 2018.

Viac k témam: Anton Marcinčin, najmenej rozvinuté okresy
Zdroj: Webnoviny.sk - Zoznam najmenej rozvinutých okresov Slovenska sa rozšíri, program zvýhodní čerpanie eurofondov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 337 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner