26. máj 2020
Facebook
piatok, 25 august 2017 12:00

SaS považuje návrh SNS o dobrovoľných 13. a 14. platoch za hlúposť a grécku cestu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) - Návrh Slovenskej národnej strany (SNS) o dobrovoľných trinástych a štrnástych platoch, ktoré majú byť oslobodené od daní a odvodov, je podľa podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej nesystémová hlúposť otvárajúca priestor špekuláciám.

Špekulácie s daňami a odvodmi

"Tento návrh dáva priestor na špekulácie s daňami a odvodmi, a preto má potenciál rozvrátiť verejné financie. Je to čisto grécka cesta vydláždená snahou SNS odvrátiť pozornosť verejnosti od rozkrádania eurofondov," tvrdí. Odporúčame:
Trinásty a štrnásty plat má byť nepovinný, podľa Danka pôjde o motivačný prvok zamestnávateľa Ako dodala Kiššová, už len to, že SNS cúvla a už nehovorí o povinnosti, ale o dobrovoľnosti týchto platov bez zdaňovania, svedčí o tom, aký to bol populizmus. Odporúčame:
Fico uprednostnil záujmy bohatých krajín na úkor Slovenska, čo je zradou nášho štátu, tvrdí Sulík Pripomína pritom, že už aj v súčasnosti môžu zamestnávatelia ľuďom vyplácať rôzne formy odmien. Keď sa krajine darí, mala by vláda podľa Kiššovej konečne znížiť daňové a odvodové zaťaženie a prispieť tak k vyšším čistým mzdám ľudí.

13. a 14. platy nemajú byť povinné

Trináste a štrnáste platy oslobodené od daní a odvodov, ktoré presadzuje SNS, by mali zamestnávatelia vyplácať najviac v sume mesačnej hrubej mzdy zamestnanca. Takto stanoveným stropom by sa podľa SNS zabránilo špekulatívnym vyplácaniam odmien bez určenej výšky. Odporúčame:
Sulíkova SaS chce v parlamente odvolávať Richtera a Kaliňáka "Ak zmena prejde, tak vždy 15. v mesiaci, v prípade trinásteho platu v decembri a štrnásteho platu v júni, si zamestnanec prilepší o vyšší čistý príjem," informovali národniari. Vyplácanie trinástych a štrnástych platov pritom pre zamestnávateľov nemá byť povinné. Trináste a štrnáste platy budú podľa SNS motivačným nástrojom pre zamestnávateľa, ako si udržať svojho kvalitného zamestnanca. Predstavitelia strany o tom debatovali na pracovných stretnutiach s podnikateľskou obcou, ktorú zastupovali Slovenský živnostenský zväz, Republiková únia zamestnávateľov a Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR. Podnikateľská obec podľa SNS novinku v rámci systematizácie odmien privítala.

Viac k témam: 13. plat, 14. plat, Jana Kiššová, SaS Sloboda a Solidarita, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - SaS považuje návrh SNS o dobrovoľných 13. a 14. platoch za hlúposť a grécku cestu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 178 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner