21. október 2019
Facebook
sobota, 20 január 2018 08:00

Na Slovensku sa zlepšila úroveň života, ocitlo sa medzi krajinami s „vysokým sociálnym pokrokom“

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) - Životná úroveň Slovákov sa zlepšila. Vyplýva to z výsledkov merania neziskovej organizácie The Social Progress Imperative, ktorá od roku 2012 skúma 50 ukazovateľov kvality života v 128 krajinách sveta. Slovensko získalo v tomto meraní 80,22 bodu a ocitlo sa medzi krajinami s "vysokým sociálnym pokrokom". Oproti roku 2016 si polepšilo o jedno miesto v rebríčku a celkovo sa stalo 30. najlepšou krajinou pre život na našej planéte. Informovala o tom finančná skupina NN Group.

Najvyššiu úroveň má Dánsko

Z nášho okolia skončili Česi na 22. mieste, Poliaci na 32. mieste a Maďari na 37. mieste. Najlepšie z okolitých krajín skončilo Rakúsko, a to na 14. mieste. Rakúsko je tak poslednou krajinou s “veľmi vysokým sociálnym rozvojom“. Krajinou s najvyššou životnou úrovňou za rok 2017 sa stalo Dánsko. Za ním nasledujú Fínsko, Island, Nórsko a piate je Švajčiarsko. Index sociálneho rozvoja 2017, ktorý vypracovala organizácia The Social Progress Imperative, hodnotí sociálne aspekty života, ale aj hospodárske výsledky.

Index sleduje aj ľudské práva

Index sleduje aj ľudské práva, kam patrí napríklad osobná bezpečnosť a základná zdravotná starostlivosť, ako aj prístup k informáciám a vzdelávaniu, kvalitu životného prostredia a ekonomickú situáciu. NN Group je finančná skupina holandského pôvodu. Pôsobí v 18 krajinách sveta a ponúka klientom produkty v oblasti životného poistenia, sporenia na dôchodok a správy investícií.

Viac k témam: sociálne rozdiely, Životná úroveň
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku sa zlepšila úroveň života, ocitlo sa medzi krajinami s „vysokým sociálnym pokrokom“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 149 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner