25. máj 2020
Facebook
streda, 28 marec 2018 23:00

Bratislavské letisko je ôsme najlepšie vo východnej Európe, obhájilo svoju pozíciu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) - Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa umiestnilo medzi desiatimi najlepšími letiskami východnej Európy na ôsmom mieste. Vyplýva to z celosvetovej ankety Skytrax - World Airport Awards 2018, ktorej výsledky oznámili na podujatí Passenger Terminal EXPO vo švédskom Štokholme.

Obhájilo svoju pozíciu

Najväčšie slovenské letisko sa v kategórii letísk východnej Európy umiestnilo ako jediné letisko zo SR. "Bratislavské letisko obhájilo svoju pozíciu z roku 2017, keď sa vlani v rovnakej kategórii - Najlepšie letiská vo východnej Európe - umiestnilo tiež na ôsmom mieste," informovala v stredu hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. Odporúčame:
Ryanair otvoril novú pravidelnú linku z Bratislavy, niekoľkokrát v týždni bude lietať do Grécka Anketa Skytrax World Airport Awards je najväčším každoročným celosvetovým prieskumom spokojnosti cestujúcich v letectve. "Do ankety najlepších letísk sveta sa zapojilo 13,73 milióna cestujúcich viac ako sto národností. Anketu vypĺňali návštevníci letísk od augusta 2017 do februára 2018 cez webovú stránku www.worldairportsurvey.com, kde hodnotili 550 letísk po celom svete," priblížila Ševčíková.

Vyjadrenie spokojnosti

Pasažieri v ankete vyjadrovali spokojnosť s takými ukazovateľmi na letisku, akými sú vybavovanie na check-ine, prílety a odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasová kontrola. Odporúčame:
Bratislava má nové letecké spojenia, prevádzkujú ich Ryanair a Wizz Air Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Viac k témam: letecká doprava, Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavské letisko je ôsme najlepšie vo východnej Európe, obhájilo svoju pozíciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 380 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner