11. júl 2020
Facebook
štvrtok, 29 marec 2018 12:00

Čína žiada USA o zrušenie plánovaných ciel, odvetné opatrenia poškodia globálny obchod

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PEKING 29. marca (WebNoviny.sk) - Čínske ministerstvo obchodu vo štvrtok vyzvalo Washington, aby zrušil plánované vyššie clá na čínske tovary. V opačnom prípade hrozí reťazová reakcia odvetných opatrení, ktoré poškodia globálny obchod. Hovorca ministerstva však varoval, že v prípade obchodnej vojny je Peking pripravený „bojovať až do konca“. Odporúčame:
Obchodná vojna medzi Čínou a Spojenými štátmi by mala dopad aj na globálnu ekonomiku, tvrdí WTO Minulý týždeň americký prezident Donald Trump oznámil, že USA plánujú uvaliť na dovoz čínskeho tovaru clá v hodnote až 60 mld. USD ročne. Čína následne ohlásila odvetné clá na americké tovary v hodnote 3 mld. USD. Vláda v Pekingu tvrdí, že zostáva otvorená rokovaniam. K čiastočnému zmierneniu napätia prispelo aj vyhlásenie americkej vlády, ktorá je v otázke možnej dohody o vyriešení obchodných sporov medzi dvoma svetovými ekonomickými mocnosťami „opatrne optimistická“.

Viac k témam: Čína, clo, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína žiada USA o zrušenie plánovaných ciel, odvetné opatrenia poškodia globálny obchod © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 141 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner