27. máj 2020
Facebook
piatok, 13 apríl 2018 13:00

Trump zmenil postoj k Transpacifickému partnerstvu, žiada však lepšiu dohodu pre USA

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 13. apríla (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump prekvapujúco zmenil postoj k obchodnej dohode Transpacifické partnerstvo (TPP) a požiadal amerických obchodných predstaviteľov, aby preskúmali možnosť opätovného pripojenia sa USA k tejto dohode o voľnom obchode. USA z vyjednávaní o dohode odišli počas prvých dní Trumpa v úrade. "Vlani prezident dodržal sľub o odchode z TPP, o ktorej vyjednávala Obamova administratíva, pretože dohoda bola neférová voči amerických pracovníkom a farmárom," uviedol Biely dom vo vyhlásení. Trump však poveril splnomocnenca USA pre obchod Roberta Lighthizera a svojho nového hlavného ekonomického poradcu Larryho Kudlowa, aby "opäť preskúmali, či sa dá alebo nedá vyrokovať lepšia dohoda". Odporúčame:
Prezident Trump plánuje konzultovať so spojencami možný útok v Sýrii Japonsko na Trumpovu žiadosť zareagovalo opatrne. Vládny hovorca Jošihide Suga povedal, že Japonsko žiadosť víta, ak to znamená, že Trump uznáva význam paktu. Dodal však, že bude náročné opätovne prerokovať iba časť TPP. "Ak Trumpova administratíva nepredloží príliš veľa požiadaviek, je pravdepodobné, že ostatní členovia TPP rozpoznajú hodnotu návratu USA," konštatoval Eswar Prasad, profesor obchodnej politiky na Cornell University.

Viac k témam: Donald Trump, Japonsko, Transpacifické partnerstvo, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump zmenil postoj k Transpacifickému partnerstvu, žiada však lepšiu dohodu pre USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 114 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner