27. november 2020
Facebook
streda, 09 máj 2018 15:00

Európska komisia navrhla spoločnú poľnohospodársku politiku, dominujú inovácie a udržateľnosť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) - Návrh Európskej komisie pre Spoločnú poľnohospodársku politiku po roku 2020, ktorý bude uverejnený koncom mája, bude integrovať prísnejšie ciele v oblasti klímy a trvalej udržateľnosti. Súčasne poskytne členským štátom Európskej únie väčšiu voľnosť pri výbere spôsobu ako dosiahnuť sociálne, hospodárske a environmentálne priority EÚ. Informoval o tom pri svojom prejave v talianskej Parme eurokomisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Phil Hogan.

Moderné know-how do tradičných postupov

Nová poľnohospodárska politika bude podľa Phila Hogana jednoduchšia, flexibilnejšia a budú v nej dominovať inovácie. „Inovácia bude jadrom novej Spoločnej poľnohospodárskej politiky s mnohými príležitosťami pre našich výrobcov integrovať moderné technológie a know-how do svojich tradičných výrobných postupov. V strednodobom horizonte môže investovanie do inovácií pomôcť poľnohospodárom, aby boli konkurencieschopnejší a znížili svoje náklady a tak dosiahli lepší príjem,“ prehlásil Hogan. Odporúčame:
Novým predsedom SPPK sa stal Emil Macho, je odhodlaný zabojovať o verejnú mienku Eurokomisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka vo svojom prejave požiadal európskych poľnohospodárov, aby viac prispievali k ambicióznej agende o trvalo udržateľnom spôsobe hospodárstva.

Udržateľnosť prinesie komerčné výhody

„Udržateľnosť bude výzva, ktorá ale prinesie aj komerčné výhody. Dobré jedlo, ktoré bude zaobstarané trvalo udržateľným spôsobom, bude znamenať dobrý obchod,“ pokračoval Phil Hogan. Dodal, že po roku 2020 bude poľnohospodárov treba ešte viac poveriť úlohou zlepšenia v oblasti životného prostredia a klímy, dobrých životných podmienok zvierat a rozvoja vidieka. Odporúčame:
Slovensko je čoraz menej potravinovo sebestačné, tvrdí Kollár a žiada odchod ministerky Matečnej Komisia si naopak za svoju úlohu podľa eurokomisára stanovila spravodlivé príjmy pre poľnohospodárov, ktoré by mali zabezpečiť prosperitu pre vidiecke oblasti aj v novej Spoločnej poľnohospodárskej politike.

Viac k témam: Európska únia, inovácie, klíma, poľnohospodárstvo, potraviny, Spoločná poľnohospodárska politika po roku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia navrhla spoločnú poľnohospodársku politiku, dominujú inovácie a udržateľnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 90 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner