03. december 2020
Facebook
piatok, 11 máj 2018 19:00

Šéf Európskej centrálnej banky vyzýva na reformu eurozóny a hrozí krízou, Merkelová je skeptická

Written by 
Rate this item
(0 votes)

FRANKFURT 11. mája (WebNoviny.sk) - Šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi vyzval politických lídrov na realizáciu reforiem s cieľom predísť zopakovaniu finančnej krízy v eurozóne. Vyslovil sa pritom za vytvorenie fondu s financiami, ktoré by boli k dispozícii na pomoc členským krajinám menovej únie, ak by sa dostali do ťažkostí. Draghi v piatok v prejave povedal, že takýto finančný fond by mohol poskytovať "dodatočnú stabilizáciu" pre krajiny čeliace turbulenciám na trhu, ktoré nie je možne upokojiť prostredníctvom štátneho rozpočtu a hospodárskou politikou. Odporúčame:
Merkelová trvá na stálej výnimke z amerických ciel, zdôrazňuje potrebu obchodného partnerstva Šéf ECB však pripustil, že zriadiť takýto fond bude komplikované. Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval lídrov Európskej únie, aby na júnovom summite odsúhlasili reformu eurozóny v záujme prevencie takých turbulencií na trhu, aké v rokoch 2010 až 2015 mohli viesť k rozpadu 19-člennej menovej únie. Stretol sa však so skepticizmom zo strany nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Viac k témam: Angela Merkelová, ECB Európska centrálna banka, Emmanuel Macron, eurozóna, Francúzsko, Mario Draghi
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf Európskej centrálnej banky vyzýva na reformu eurozóny a hrozí krízou, Merkelová je skeptická © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 122 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner