15. júl 2024
Facebook
nedeľa, 22 júl 2018 15:00

Británia by po brexite nemusela uhradiť záväzky voči Európskej únii, ak nedôjde k dohode

Written by 
Rate this item
(0 votes)

LONDÝN 22. júla (WebNoviny.sk) - Veľká Británia by nemusela uhradiť svoje záväzky voči Európskej únii po brexite v sume 39 mld. libier (GBP), ak Británia a únia nedosiahnu obchodnú dohodu. Naznačil to nový britský minister pre brexit Dominic Raab, ktorý pre Sunday Telegraph povedal, že musí existovať "podmienenosť" medzi uhradením záväzkov Británie pri odchode z EÚ a jej schopnosťou vytvoriť s úniou nové vzťahy. Podľa Raaba to nemôže byť tak, že "jedna strana si plní svoju časť dohody a druhá strana nie, respektíve napreduje pomaly." Odporúčame:
Prezident Trump povedal premiérke Mayovej, aby zažalovala Európsku úniu a dal jej ďalšie rady Raab na poste ministra pre brexit nahradil Davida Davisa, ktorý rezignoval pred dvomi týždňami na protest proti plánu premiérky Theresy Mayovej realizovať "mäkký" brexit. Británia a Európska únia zostávajú vzdialené, pokiaľ ide o podmienky nového usporiadania obchodu. Konzervatívna strana premiérky Mayovej je taktiež vážne rozdelená v otázke, akú politiku brexitu podporiť. (1 EUR = 0,89445 GBP)

Viac k témam: brexit, Dominic Raab, Európska únia, Theresa Mayová, záväzky
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia by po brexite nemusela uhradiť záväzky voči Európskej únii, ak nedôjde k dohode © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 104 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner