15. júl 2024
Facebook
nedeľa, 22 júl 2018 17:00

Trump sa zvyšovaním úrokových sadzieb nesnaží vyvíjať tlak na Fed, tvrdí minister financií Mnuchin

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BUENOS AIRES 22. júla (WebNoviny.sk) - Prezident USA Donald Trump sa podľa amerického ministra financií Stevena Mnuchina nesnažil vyvíjať tlak na Federálny rezervný systém (Fed), keď kritizoval jeho rozhodnutie zvyšovať úrokové sadzby. Mnuchin v sobotu v argentínskom hlavnom meste Buenos Aires počas schôdzky organizácie G20 novinárom povedal, že sa s Trumpom rozprával a "jeho zámerom nie je nijakým spôsobom tlačiť na Fed". Odporúčame:
Trump kritizoval Fed pre vyššie úrokové sadzby, vyjadrenia prezidenta však vyvolali znepokojenie V piatok Trump na Twitteri napísal, že "Čína, Európska únia a ďalší manipulujú so svojimi menami a úrokové sadzby smerujú nižšie, pričom USA sadzby zvyšujú a dolár sa stáva silnejší a silnejší, čo nám berie našu veľkú konkurenčnú výhodu." Americký minister financií zároveň v sobotu povedal, že obchodné súboje, ktoré odštartoval prezident Trump, ekonomiku USA celkovo nepoškodzujú, hoci niektoré sektory utrpeli. Minister dodal, že americká vláda hľadá spôsoby ako pomôcť farmárom a iným odvetviam, ktoré obchodné spory ovplyvnili . Odporúčame:
Právnik Cohen si nahrával telefonáty s Trumpom, podľa prezidenta je to neslýchané a asi ilegálne Šéfka Medzinárodného menového fondu Christine Lagardeová však na summite G20 v Buenos Aires uviedla, že séria nedávno zavedených ciel výrazne poškodí globálnu ekonomiku. V prípade najhoršieho scenára vplyv na globálnu ekonomiku je v rozsahu 0,5 percenta hrubého domáceho produktu na globálnej báze, povedala Lagardeová.

Viac k témam: Christine Lagardeová, Čína, Donald Trump, Európska únia, FED americký Federálny rezervný systém, MMF Medzinárodný menový fond
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump sa zvyšovaním úrokových sadzieb nesnaží vyvíjať tlak na Fed, tvrdí minister financií Mnuchin © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 145 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner