16. jún 2019
Facebook
nedeľa, 24 marec 2019 17:00

Čínsky vicepremiér Liou Che bude v USA rokovať v snahe zlepšiť vzťahy v oblasti obchodu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 24. marca (WebNoviny.sk) - Čínska delegácia, ktorú povedie vicepremiér Liou Che, navštívi USA začiatkom budúceho mesiaca po tom, ako americkí predstavitelia budú rokovať v Číne v snahe o zlepšenie vzťahov v obchodnej oblasti. Potvrdil to v sobotu Biely dom.

Dosiahnutie čiastočného pokroku

Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová uviedla, že prezident Donald Trump na budúci týždeň do Pekingu posiela splnomocnenca USA pre obchod Roberta Lighthizera a ministra financií Stevena Mnuchina. V delegácii bude aj zástupca splnomocnenca USA pre obchod Jeffrey Gerrish a ďalší vysokopostavení predstavitelia americkej administratívy. Podpredseda čínskej vlády Liou Che a ďalší predstavitelia Číny sa so zástupcami USA stretnú ma rokovaniach vo Washingtone od 3. apríla, informovala hovorkyňa Bieleho domu. Naplánované rozhovory naznačujú, že obe strany veria v dosiahnutie aspoň čiastočného pokroku. Prezident USA Donald Trump vo štvrtok povedal, že "rokovania s Čínou prebiehajú veľmi dobre".

Uvalenie ciel pri nedodržaní podmienok zmluvy

Podľa predstaviteľov podnikateľských organizácií hlavným sporným bodom vyjednávaní je to, aký typ mechanizmu vynucovania sa do dohody zahrnie. Trumpova administratíva podľa nich chce mať možnosť uvaliť clá na čínske tovary, ak Peking nebude dodržiavať podmienky zmluvy. USA zároveň chcú, aby Čína sľúbila, že nebude voči takýmto clám prijímať odvetné opatrenia.

Viac k témam: clá USA, clo
Zdroj: Webnoviny.sk - Čínsky vicepremiér Liou Che bude v USA rokovať v snahe zlepšiť vzťahy v oblasti obchodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 49 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner