27. máj 2020
Facebook
štvrtok, 16 máj 2019 17:00

Peking chce chrániť čínske firmy po tom, ako USA označili Huawei za bezpečnostné riziko

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PEKING 16. mája (WebNoviny.sk) - Čína vyhlásila, že bude "rozhodne chrániť" čínske firmy po tom, ako Washington označil za bezpečnostné riziko firmu Huawei, ktorá je dodávateľom telekomunikačných zariadení.

Žiadajú ukončiť nevhodný prístup

Zároveň zaviedol obmedzenia na predaj amerických technológií tejto spoločnosti. Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lu Kang krok Washingtonu kritizoval ako "zneužitie opatrení na kontrolu exportu". "Vyzývame USA, aby ukončili nevhodný prístup," povedal hovorca čínskeho rezortu diplomacie. "Čína prijme ďalšie nevyhnutné opatrenia, aby rozhodne chránila legitímne práva a záujmy čínskych firiem," dodal.

Spochybňujú vyjednávania o obchode

Analytici upozornili, že kontrola exportu môže zhoršiť americko-čínsky obchodný konflikt. Tieto reštrikcie sú "vážnou eskaláciou, ktorá spochybňuje perspektívu pokračovania vyjednávaní o obchode," uviedli v správe analytici Eurasia Group. "Ak sa s touto situáciou nebude zaobchádzať opatrne, pravdepodobne vystaví americké a čínske firmy novým rizikám," konštatujú analytici Eurasia Group.

Viac k témam: clá USA, obchodná vojna, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Peking chce chrániť čínske firmy po tom, ako USA označili Huawei za bezpečnostné riziko © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 94 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner