27. február 2020
Facebook
utorok, 17 september 2019 13:00

Tlačené denníky budú mať nižšiu daň z pridanej hodnoty, poslanci schválili návrh Dankovej SNS

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.9.2019 (Webnoviny.sk) - Tlačené denníky budú mať nižšiu daň z pridanej hodnoty (DPH). Poslanci totiž v utorok schválili návrh SNS vrátane pozmeňujúceho návrhu jedného z jej poslancov Karola Farkašovského.

Chceli znížiť dopad na štátny rozpočet

Ten sa týkal práve toho, aby sa znížená sadzba dane z pridanej hodnoty na úrovni 10 % oproti súčasným 20 % uplatňovala iba na denníky. Novelu zákona o dani z pridanej hodnoty, ktorá má byť účinná od budúceho roka, musí ešte podpísať prezidentka. Národniari pritom pôvodne navrhovali znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty na všetky noviny, časopisy a periodiká, okrem tých, ktorých reklamný materiál tvorí viac ako 50 % obsahu a tých, ktoré majú viac ako 10 % erotického obsahu. SNS podľa vlastných vyjadrení zúžením okruhu tlačených médií so zníženou sadzbou dane chcela znížiť dopad opatrenia na štátny rozpočet.

Dostupnosť mediálnych produktov

"S cieľom podporiť dostupnosť mediálnych produktov čo najširšiemu okruhu príjemcov, berúc do úvahy dopady na štátny rozpočet, navrhuje sa zúžiť skupina tovarov, ktoré majú podliehať zníženej sadzbe dane z pridanej hodnoty," odôvodňoval svoj pozmeňujúci návrh Farkašovský. Zníženie sadzby dane na 10 % iba na denníky bude pritom podľa neho znamenať zníženie výberu dane z pridanej hodnoty o 6 miliónov eur.

Viac k témam: DPH daň z pridanej hodnoty
Zdroj: Webnoviny.sk - Tlačené denníky budú mať nižšiu daň z pridanej hodnoty, poslanci schválili návrh Dankovej SNS © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 44 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner