02. jún 2020
Facebook
streda, 09 október 2019 16:00

Ekonomická situácia na Slovensku nie je dramatická, vyhlásil minister Žiga

Written by 
Rate this item
(0 votes)

9.10.2019 (Webnoviny.sk) - Súčasná ekonomická situácia na Slovensku nie je zatiaľ podľa ministra hospodárstva Petra Žigu dramatická. "Posledných päť, šesť rokov sme rástli, teraz sa nachádzame na ceste dole z kopca, ale ešte stále sme na tom kopci, nie sme v priekope," povedal minister po stredajšom rokovaní vlády.

Predložil akčný plán

Zároveň však pripustil, že objem objednávok za prvý kvartál tohto roku nie je vo firmách v takom rozsahu, ako bol pôvodne plánovaný. "Skôr mám pocit, že možno to nerastie, ale je to na jednej úrovni," skonštatoval Žiga. Ministerstvo hospodárstva SR preto podľa neho v tejto súvislosti predložilo do pripomienkového konania 1. akčný plán pre realizáciu opatrení vyplývajúcich zo Stratégie hospodárskej politiky SR do roku 2030.

Investičná pomoc pre dve firmy

Vláda v stredu schválila investičnú pomoc pre dve spoločnosti. Porsche Werkzeugbau získa od štátu investičnú pomoc vo výške 2 mil. eur na vybudovanie nového centra automatizácie a robotizácie automobilovej výroby a Muehlbauer Automation 3 mil. eur ako pomoc pri vybudovaní novej technologickej základne za účelom poskytovania inžinierskych služieb na zabezpečenie výskumu a vývoja pre potreby interných a externých zákazníkov. Podľa ministra ide v oboch prípadoch o investície s vysokou pridanou hodnotou. "Sú to presne tie investície, ktoré nie su veľké, nezamestnajú veľa ľudí, ale z hľadiska dlhodobej perspektívy majú najväčšiu pridanú hodnotu," vyhlásil Žiga po rokovaní vlády. Takéto investície podľa neho na Slovensku potrebujeme.

Viac k témam: minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Ekonomická situácia na Slovensku nie je dramatická, vyhlásil minister Žiga © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 49 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner