19. september 2020
Facebook
pondelok, 25 máj 2020 12:00

Slovenská zbrojárska firma kúpila fabriku v Španielsku, chce sa presadiť na západných trhoch

Written by 
Rate this item
(0 votes)

25.5.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská zbrojárska spoločnosť MSM Group a španielska Santa Barbara Sistemas dokončili avizovanú transakciu na kúpu spoločnosti Fabrica de Municiones v Granade. Ako ďalej informovala firma, výrazným spôsobom tak vstupuje na západoeurópsky zbrojársky trh.

Jedna z najvýznamnejších fabrík

Zástupcovia zbrojárskeho giganta v pondelok podpísali zmluvu na kúpu 100 % vlastníckeho podielu v jednej z najvýznamnejších španielskych fabrík. „Skompletizovanie tohto obchodu vyjadruje naše presvedčenie v schopnosti a profesionalitu zamestnancov spoločnosti Fabrica de Municiones Granada a dôveru v úspešný rozvoj španielskej ekonomiky a obranného priemyslu,“ povedal po podpise zmluvy generálny riaditeľ MSM Group Pavol Čahoj. Ako ďalej dodal, španielsky manažment má plnú dôveru nového majiteľa a akonáhle to situácia s pandémiou vo svete dovolí, obe krajiny budú môcť uvoľniť svoje ekonomiky a hranice tak, aby mohlo prísť v krátkej dobe k zapojeniu spoločnosti Fabrica de Municiones Granada do výrobných aktivít skupiny MSM Group.

Získali väčší priestor

„Akvizíciami si zaručujeme, že budeme mať celý dodávateľský a obchodný reťazec vo vlastných rukách a diverzifikovaný do ďalších krajín. Chceli sme sa dostať z pozície východoeurópskeho výrobcu munície a získať väčší priestor, ako sa presadiť na západných trhoch či v NATO,” uviedol Čahoj. MSM Group patrí do holdingu Czechoslovak group českého podnikateľa Michala Strnada. Do muničnej výroby v Španielsku sa rozhodla vstúpiť v rámci dlhodobej spolupráce so spoločnosťou General Dynamics European Land Systems. Munícia dnes tvorí asi 70 % tržieb slovenskej spoločnosti.

Viac k témam: zbrojárstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská zbrojárska firma kúpila fabriku v Španielsku, chce sa presadiť na západných trhoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 21 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner