29. november 2020
Facebook
nedeľa, 22 november 2020 15:00

Druhá vlna pandémie nezvýšila počet poberateľov sociálnych dávok, v októbri došlo k miernemu poklesu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

22.11.2020 (Webnoviny.sk) - Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku sa po septembrovom poklese mierne znížil aj v októbri. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 61,7-tisíca osôb. Oproti septembru ide o pokles o 942 ľudí. Medziročne sa však počet poberateľov týchto dávok zvýšil o 936 ľudí. Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v minulom mesiaci celkovo odkázaných 136,3-tisíca osôb, čo je 2,50 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti septembru klesol o 0,03 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles rovnako o 0,03 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

V troch okresoch poberá dávky najviac ľudí

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5-tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,76 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo 9,5-tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,29 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v októbri 9,40 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3-tisíc sociálne odkázaným osobám.

Bratislavské okresy sú na tom najlepšie

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,13 % po 0,24 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 91 osôb v okrese Bratislava I po 276 ľudí v okrese Bratislava II. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,18 % obyvateľov, teda 163 osôb.

Viac k témam: dávky v hmotnej núdzi, sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk - Druhá vlna pandémie nezvýšila počet poberateľov sociálnych dávok, v októbri došlo k miernemu poklesu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 17 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner