19. január 2021
Facebook
sobota, 28 november 2020 22:00

Veľká Británia v dôsledku koronakrízy zníži financovanie rozvojových projektov v zahraničí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia zníži financovanie rozvojových projektov v zahraničí zo súčasných 0,7 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) na 0,5 percenta. Oznámil to tento týždeň minister financií Rishi Sunak. Vďaka tomu môže vláda získať navyše až štyri miliardy libier, ktoré môže minúť na iné výdavky.

Dopady pandémie koronavírusu

Minister vyjadril „veľký rešpekt“ všetkým, ktorí sa zasadzovali o zachovanie pôvodného cieľa. To by však bolo „ťažko obhájiteľné“ v čase, kedy ekonomika bojuje s dopadmi pandémie koronavírusu. „V čase bezprecedentných kríz musí vláda robiť ťažké rozhodnutia,“ povedal. Vláda sa podľa neho chce vrátiť k pôvodnej cieľovej hodnote, konkrétny časový horizont však nespomenul.

Druhý najväčší donor v G7

Aj so zníženým rozpočtom zostane Británia druhým najväčším donorom v rámci skupiny najvyspelejších ekonomík G7, uviedol minister. Nezávislí poradcovia vlády podľa neho predpovedajú, že britská ekonomika sa tento rok zmenší o 11,3 percenta. „To je najväčší prepad za vyše 300 rokov,“ komentoval minister.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, rozvojová pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia v dôsledku koronakrízy zníži financovanie rozvojových projektov v zahraničí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 9 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner