26. február 2021
Facebook
utorok, 19 január 2021 18:00

Sociálna poisťovňa opäť varuje pred podvodníkmi, podobné prípady zaznamenala už v minulosti

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa opäť zaznamenala prípady, keď sa podvodníci vydávali za jej zamestnancov. Podvodníci sa pokúšajú dohodnúť si stretnutie spravidla so starším občanom, pričom ho žiadajú, aby prišiel na určené miesto a priniesol si doklady totožnosti. V ďalších prípadoch neznáme osoby telefonicky žiadajú o osobné údaje občanov.

Obmedzený režim poisťovne

Podvodníci sa tak snažia zneužiť situáciu, že pobočky Sociálnej poisťovne aktuálne fungujú v obmedzenom režime. Prípady sa vyskytli na východe Slovenska, ale aj v ďalších regiónoch. Sociálna poisťovňa preto varuje pred nekalou činnosťou a upozorňuje občanov, aby na takéto požiadavky neznámych ľudí nereagovali.

Podobné prípady aj v minulosti

Sociálna poisťovňa už v minulosti zaznamenala podobné prípady a upozorňuje, že takýmto spôsobom nikdy občanov neoslovuje, nevyberá ani nevypláca peniaze, ani takto nepoisťuje. S týmto zámerom taktiež nikdy nenavštevuje ľudí v ich bydlisku, nedohaduje si stretnutia mimo svojich pobočiek alebo vysunutých pracovísk. Toto platí aj v aktuálnej pandemickej situácii. Ľudia by nemali podľa Sociálnej poisťovne prijímať ponuky od neznámych neoverených osôb, ktoré ich oslovia telefonicky, navštívia v mieste bydliska alebo ich oslovia na ulici. Občania si môžu všetky záležitosti vyriešiť v kontakte s pobočkou Sociálnej poisťovne, telefonicky či e-mailom.

Viac k témam: podvod
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa opäť varuje pred podvodníkmi, podobné prípady zaznamenala už v minulosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 15 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner