11. apríl 2021
Facebook
streda, 07 apríl 2021 18:00

Asociácia hotelov a reštaurácií víta milióny eur pre cestovný ruch, najviac by však pomohlo otvorenie prevádzok

Written by 
Rate this item
(0 votes)

7.4.2021 (Webnoviny.sk) - Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) víta zvýšenie finančnej pomoci o ďalších 120 miliónov eur určených pre domáci cestovný ruch v rámci schémy pomoci. Podpora, ktorú v stredu schválila vláda na návrh ministra dopravy Andreja Doležala, by mala zabezpečiť vyplácanie pomoci od novembra 2020 do mája 2021.

Mnohé sú v kolotoči dlhov

Ako pripomenul generálny manažér asociácie Marek Harbuľák, ubytovacie i stravovacie zariadenia, ale aj ostatné služby cestovného ruchu, sú dlhodobo zatvorené pre pandémiu koronavírusu a viaceré z nich nie sú schopné splácať základné záväzky. Mnohé sa dokonca dostali do kolotoča dlhov a problémov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

"Napriek cielenej pomoci, ktorá prišla doslova na poslednú chvíľu v decembri 2020, sa stále nepodarilo pomôcť všetkým právoplatným žiadateľom o túto pomoc v schéme de minimis, ktorej limit je 200-tisíc eur. Prvých 100 miliónov eur sa vyčerpalo na podporu prevádzok cestovného ruchu veľmi rýchlo a nestačilo ani na cielenú pomoc do konca minulého roka," upozornil Marek Harbuľák.

Najlepšou formou pomoci je otvorenie

AHRS očakáva, že po schválení tzv. veľkej schémy pomoci Európskou komisiou vláda dofinancuje aj tieto kompenzácie pre podniky. Asociácia je presvedčená, že najlepšou pomocou pre cestovný ruch je postupné otváranie prevádzok s ohľadom na vývoj pandémie na Slovensku. Ako dodal Marek Harbuľák, súčasťou otvárania bude aj dodržiavanie všetkých bezpečnostných a hygienických opatrení, ktoré budú nevyhnutné.

Viac k témam: Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska, cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu, gastro, Koronavírus, Pandémia, štátna pomoc, turizmus, zatvorené obchody
Zdroj: Webnoviny.sk - Asociácia hotelov a reštaurácií víta milióny eur pre cestovný ruch, najviac by však pomohlo otvorenie prevádzok © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 20 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner