23. február 2024
Facebook
pondelok, 11 december 2023 23:00

Podnikateľská aliancia Slovenska má novú prezidentku, najbližšie dva roky ju povedie Pobjecká

Written by 
Rate this item
(0 votes)

11.12.2023 (SITA.sk) - Podnikateľskú alianciu Slovenska (PAS) povedie najbližšie dva roky žena. Za novú prezidentku bola zvolená Radoslava Pobjecká. Tá vo funkcii strieda Ivana Košalka, ktorý bude v aliancii ďalej pôsobiť vo funkcii viceprezidenta.

Prioritné piliere aktivít

Delegáti výročnej konferencie zvolili aj členov ostatných orgánov. Výkonným riaditeľom zostáva Martin Lidaj. V Rade PAS budú pokračovať Robert Kičina a Ján Marušinec, novou členkou sa stala Soňa Svoreňová. Na výročnej konferencii si členovia aliancie odsúhlasili aj prioritné piliere aktivít. Prvým je činnosť v rámci Iniciatívy za právny štát (Rule of Law). „Právna istota, kvalitné zákony, transparentnosť, predvídateľnosť legislatívneho procesu a vymožiteľnosť práva predstavujú chrbticu podnikateľského prostredia. Sú taktiež základným predpokladom pre rozvoj domácich a zahraničných investícií," zdôrazňujú zástupcovia podnikateľov.

Vzdelávanie, „odliv mozgov“ aj tradičné aktivity

Druhým pilierom je téma vzdelávania, najmä príprava kvalitných zamestnancov, prepájanie škôl s podnikateľským prostredím a problematika „odlivu mozgov“ zo Slovenska. Tretí pilier tvoria tradičné aktivity PAS, ako pravidelné prieskumy a analýzy medzi podnikateľmi, Index podnikateľského prostredia a pod. Taktiež projekty na rozvoj spolupráce a komunikáciu firiem so samosprávami.

Viac k témam: nová riaditeľka, Projekty, Spolupráca, Výkonný riaditeľ, Vzdelávanie
Zdroj: SITA.sk - Podnikateľská aliancia Slovenska má novú prezidentku, najbližšie dva roky ju povedie Pobjecká © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 36 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner