22. apríl 2024
Facebook
utorok, 12 december 2023 18:00

Vládu znepokojuje stagnácia v transformácii hornonitrianskeho uhoľného regiónu, proces chce zrýchliť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

12.12.2023 (SITA.sk) - Vláda SR na utorkovom výjazdovom rokovaní v Trenčíne vyjadrila znepokojenie nad stagnáciou procesu transformácie uhoľného regiónu horná Nitra v priebehu predchádzajúceho volebného obdobia. Ministrovi investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a ministerke hospodárstva uložila úlohu prijať účinné opatrenia na zásadnú akceleráciu procesu a vytvorenie finančnej schémy s využitím zdrojov Fondu na spravodlivú transformáciu na podporu malých a stredných podnikov.

Päť miliónov pre hokejovú akadémiu

Ministri v prítomnosti prizvaných hostí z oblasti územnej samosprávy prerokovali Analýzu sociálno-ekonomickej situácie Trenčianskeho samosprávneho kraja a návrhy na zlepšenie v sociálnej a hospodárskej oblasti. Vláda schválila uvoľnenie 5 miliónov eur na podporu dostavby projektu Hokejovej akadémie v Trenčíne a tiež 200-tisíc eur na projekt vybudovania pamätníka J. M. Hurbana v jeho rodnej obci Beckov.

Úlohy pre ministra dopravy

Viacero úloh po prerokovaní analýzy vyplynulo pre ministra dopravy. V rámci aktualizácie Harmonogramu prípravy a výstavby projektov cestnej infraštruktúry by medzi priority mala byť zaradená výstavba úsekov rýchlostnej cesty R2 a R6 a tiež rekonštrukcia cestného mosta cez rieku Váh v Trenčíne. Zobraziť fotogalériu k článku:
Výjazdové rokovanie vlády v Trenčíne (fotografie) Vláda tiež upriamuje pozornosť na zabezpečenie začiatku výstavby I. etapy druhej stavby obchvatu Prievidze a zabezpečenie projektovej dokumentácie ku križovatke ciest I/61 a II/516 v Trenčianskej Teplej.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Regionálny rozvoj
Zdroj: SITA.sk - Vládu znepokojuje stagnácia v transformácii hornonitrianskeho uhoľného regiónu, proces chce zrýchliť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 38 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner