23. jún 2024
Facebook
streda, 22 máj 2024 15:00

Nevyčerpané státisíce eur pôjdu na informačný systém verejného obstarávania, zmenu použitia financií odobrila vláda

Written by 
Rate this item
(0 votes)

22.5.2024 (SITA.sk) - Nevyčerpané kapitálové výdavky z roku 2022 v súvislosti s projektom Elektronická platforma verejného obstarávania (EPVO) pôjdu na rôzne iné výdavky.

Zmena použitia financií

V rámci zmeny účelu použitia takmer 732-tisíc eur v kapitole Úradu podpredsedu vlády, ktorý neriadi ministerstvo, je určených 570-tisíc eur na bežné výdavky na prevádzku informačného systému EPVO v Oracle cloude. Uvedená platforma verejného obstarávania je prevádzkovaná vo verejnej časti vládneho cloudu. Zmenu použitia financií v stredu odobrila vláda. Ďalších zhruba 84-tisíc eur pôjde na konzultačné služby k bezpečnosti elektronickej platformy pre spomínanú aplikáciu, na telekomunikačnú a výpočtovú techniku a licencie 71-tisíc eur. Zvyšné peniaze sú určené na zhodnotenie motorových vozidiel. Rozpočtovým opatrením v roku 2022 bolo v kapitole Úradu vlády SR pre úrad vicepremiéra povolené prekročenie limitu výdavkov na vytvorenie EPVO vo výške cez 5 miliónov eur. V súčasnosti je z tejto sumy zostatok finančných prostriedkov v objeme takmer 3,2 milióna eur.

Náklady na prevádzku

Pred delimitáciou informačných systémov elektronického verejného obstarávania a elektronického trhoviska, ktoré tvoria informačný systém EPVO, boli ich prevádzkové náklady zhruba 1,86 milióna eur ročne. Náklady v projektu prvej fáze projektu, vrátane migrácie systémov do vládneho cloudu s úpravami, konkrétne do Oracle cloudu, presiahli 2 milióny eur. Náklady na prevádzku platformy dosahujú takmer 2 milióny eur ročne.

Viac k témam: Verejné obstarávanie, vláda SR
Zdroj: SITA.sk - Nevyčerpané státisíce eur pôjdu na informačný systém verejného obstarávania, zmenu použitia financií odobrila vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 42 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner