24. jún 2018
Facebook

DANANG 10. novembra (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump a šéf Kremľa Vladimir Putin sa stretli na summite vo Vietname, pričom si potriasli ruky. Stalo sa tak pred slávnostným obedom v rámci summitu Ázijsko-tichomorského hospodárskeho spoločenstva (APEC) v pobrežnom meste Danang. Odporúčame:
S Čínou vyriešime všetky svetové problémy, tvrdí Trump Očakávalo sa, že obaja lídri budú mať na okraji summitu aj oficiálne stretnutie. Avšak krátko pred pristátím Trumpa vo Vietname Biely dom v piatok oznámil, že sa žiadne konať nebude. Tlačová tajomníčka Sarah Huckabeeová Sandersová ako dôvod uviedla konfliktné termíny. Americký minister zahraničia Rex Tillerson však skôr počas týždňa skonštatoval, že sa nestretnú, pretože na to nie je dôvod.

Viac k témam: Donald Trump, Summit Ázijsko-tichomorského hospodárskeho spoločenstva APEC, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump si vo Vietname podal ruku s Putinom, očakávané oficiálne stretnutie nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

LONDÝN 10. novembra (WebNoviny.sk) - Politik, ktorý napísal známy Článok 50 európskej ústavy, na základe ktorého Veľká Británia požiadala o vystúpenie z Európskej únie, v piatok vyhlásil, že proces jej vystúpenia z únie sa ešte stále dá zvrátiť. "Kým prebieha rozvodové konanie, jeho strany sú stále zosobášené. Môžeme si to ešte v ktoromkoľvek momente rozmyslieť," povedal britský politik John Kerr. Odporúčame:
V rokovaniach o brexite je podľa Barniera nutný rýchly pokrok Britskí politici, ktorí sú stúpencami odchodu krajiny z Európskej únie, podľa neho zámerne zavádzajú voličov, keď tvrdia, že zvrátenie brexitu už nie je možné. To tvrdí napríklad aj britská premiérka Theresa Mayová, ktorá aj v piatok vyhlásila, že nebude tolerovať pokusy "zablokovať demokratické túžby britského ľudu pokúšaním sa o spomalenie alebo zastavenie nášho odchodu z Európskej únie". Odporúčame:
Britská vláda chce zakotviť dátum brexitu v zákone Britská vláda chce dokonca zaviesť do zákona presný termín odchodu krajiny z EÚ ako ochranu pred prípadným naťahovaním celého procesu. Londýn plánuje úniu opustiť 29. marca 2019 o jedenástej večer miestneho času.

Viac k témam: brexit, Európska únia, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Brexit sa môže ešte aj úplne zrušiť, vyhlásil autor Článku 50 © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

PRAHA 10. novembra (WebNoviny.sk) - Prípadné predčasné voľby do Poslaneckej snemovne by český prezident Miloš Zeman považoval za urážku voličov a prejav neschopnosti politikov sa dohodnúť. "Kým budem prezidentom, predčasné voľby nebudú,“ povedal Zeman doslova na záver návštevy Olomouckého kraja. Verí, že sa predčasným voľbám podarí predísť a vychádza z toho, že i on sám post obháji, uvádza český portál iDnes.cz. Odporúčame:
Je to najskorumpovanejší premiér v histórii našej krajiny, odsúdil Babiš kandidáta na prezidenta Predčasné voľby môže prezident podľa ústavy vyhlásiť v prípade troch neúspešných pokusov o zostavenie vlády, ale musí to urobiť, keď sa Snemovňa sama rozpustí trojpätinovou väčšinou minimálne 120 hlasov. "Myslím, že hnutie ANO smeruje k predčasným voľbám a tie debaty o vláde sú viacmenej hmla. Myslím, že cieľom sú predčasné voľby za rok a pokúsiť sa získať ešte väčšiu podporu voličov,“ povedal v rozhovore pre iDnes.cz minister vnútra a úradujúci šéf ČSSD Milan Chovanec. Odporúčame:
Prezident Zeman poveril šéfa ANO zostavením vlády, Babišov plán neschvaľuje väčšina strán Zeman si vyslúžil búrku nevôle, keď v TV Barrandov hovoril o tom, že by nechal Andreja Babiša vládnuť i bez dôvery, keby aj tretí pokus o vládu zlyhal. Nepáčilo sa to ani šéfovi ANO. Zeman potom zaradil spiatočku a tvrdil, že to bola len nadsádzka. Babiš teraz skúša zložiť menšinovú vládu, ale zatiaľ len komunisti naznačujú jej možnú toleranciu.

Viac k témam: Česká republika, Miloš Zeman
Zdroj: Webnoviny.sk - Zeman predčasné voľby nepripustí, považuje ich za urážku voličov a neschopnosť politikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

TOULOUSE 10. novembra (WebNoviny.sk) - Vodič na predmestí francúzskeho mesta Toulouse vrazil do skupiny študentov, pričom troch zranil. Všetci traja majú čínsky pôvod, zranenia dvoch sú vážne. Incident sa odohral pri obchodnej akadémii na predmestí Blagnac. Podľa francúzskych médií išlo o úmyselný čin, avšak 28-ročný vodič nebol uvedený v bezpečnostných spisoch podozrivých radikálov. Odporúčame:
Polícia zatkla najmenej stovku ľudí podozrivých zo spolupráce s Islamským štátom Muža po zrážke zadržali. Polícii bol známy len pre menšie prečiny, konkrétne drogové delikty. Zranených študentov, ktorí mali 22 až 23 rokov, previezli do nemocnice v Toulouse.

Viac k témam: Francúzsko, útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Vodič vo Francúzsku vrazil do skupiny študentov, išlo o úmyselný čin © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

LONDÝN 10. novembra (WebNoviny.sk) - Dopravné lietadlo s viac ako 50 cestujúcimi na palube núdzovo pristálo bez predného pristávacieho kolesa na Medzinárodnom letisku Belfast v Severnom Írsku po tom, ako dve hodiny krúžilo, aby spálilo pohonné hmoty. Lietadlo Bombardier Q-400 britskej leteckej spoločnosti Flybe v piatok vyštartovalo z letiska Belfast City Airport a pôvodne malo namierené do mesta Inverness v Škótsku. Letecká spoločnosť uviedla, že v lietadle bolo 53 pasažierov vrátane malého dieťaťa a štyria členovia posádky. Jedného pasažiera ošetrili v miestnej nemocnici pre menšie zranenie ruky. Nikto iný nebol zranený.

Britský Úrad pre vyšetrovanie leteckých nehôd uviedol, že do Belfatsu posiela tím na prešetrenie incidentu. Brian Strutton, generálny tajomník Britského združenia pilotov v leteckej doprave, povedal, že pristátie bez predného pristávacieho kolesa je "veľmi náročným manévrom". "Zdá sa, že piloti v tomto prípade odviedli skvelú prácu," konštatoval Strutton.

Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Lietadlo s vyše 50 pasažiermi muselo núdzovo pristáť, pilot zvládol veľmi náročný manéver © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

DANANG 10. novembra (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump a šéf Kremľa Vladimir Putin sa stretli na summite vo Vietname, pričom si potriasli ruky. Stalo sa tak pred slávnostným obedom v rámci summitu Ázijsko-tichomorského hospodárskeho spoločenstva (APEC) v pobrežnom meste Danang. Odporúčame:
S Čínou vyriešime všetky svetové problémy, tvrdí Trump Očakávalo sa, že obaja lídri budú mať na okraji summitu aj oficiálne stretnutie. Avšak krátko pred pristátím Trumpa vo Vietname Biely dom v piatok oznámil, že sa žiadne konať nebude. Tlačová tajomníčka Sarah Huckabeeová Sandersová ako dôvod uviedla konfliktné termíny. Americký minister zahraničia Rex Tillerson však skôr počas týždňa skonštatoval, že sa nestretnú, pretože na to nie je dôvod.

Viac k témam: Donald Trump, Summit Ázijsko-tichomorského hospodárskeho spoločenstva APEC, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump si vo Vietname podal ruku s Putinom, avizované oficiálne stretnutie nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

NEW YORK 10. novembra (WebNoviny.sk) - Dolár v piatok oslabil po správach o tom, že republikáni v Senáte amerického Kongresu chcú odložiť zníženie korporátnych daní o rok. Dolár oproti japonskému jenu oslabil na 113,21 JPY/USD z úrovne 113,32 JPY/USD. Spoločná európska mena si voči doláru tiež prilepšila, a to na 1,1667 USD/EUR z hodnoty 1,1643 USD/EUR.

Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár klesol voči jenu aj oproti euru © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Poslanci a predseda Košického samosprávneho kraja (KSK), zvolení v sobotňajších regionálnych voľbách, budú skladať zákonom predpísaný sľub na ustanovujúcom slávnostnom zasadaní 4. decembra. Podľa Zákona o samospráve vyšších územných celkov je to posledný termín. Zložením sľubu novozvoleného predsedu KSK Rastislava Trnku sa skončí mandát doterajšiemu predsedov Zdenkovi Trebuľovi, ktorý už nekandidoval v novembrových voľbách, a po zložení sľubu novozvolených poslancov aj súčasným poslancom zastupiteľstva.

Žiadosť poslancov Národnej rady

Ako uviedla hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobríková, predseda KSK Zdenko Trebuľa zvolal ustanovujúce rokovanie na pondelok 4. decembra, pretože pôvodne navrhovaný termín 1. decembra posunul na žiadosť poslancov Národnej rady SR, ktorí majú v piatok naplánované rokovanie k dôležitým bodom programu schôdze parlamentu. Odporúčame:
Noví pravicoví župani sa dohodli na zásadách „slušného župana“ Dodala, že skorší termín rokovania ustanovujúceho zastupiteľstva nebol možný pre časovú náročnosť ukončenia administratívnych procesov súvisiacich s voľbami do orgánov samosprávnych krajov a pre prípravu ustanovujúceho rokovania. Doterajšiemu predsedovi Trebuľovi po zániku mandátu náleží zákonom stanovené odstupné vo výše trojnásobku jeho priemerného mesačného platu, ak vykonával funkciu dlhšie ako päť rokov.

O odmenách nevedia informovať

Zdenko Trebuľa ešte pred odchodom z funkcie rozhodne o udelení odmien zamestnancom Úradu KSK, ako to hovorí kolektívna zmluva. Ako uviedla Bobríková, podľa Kolektívnej zmluvy zamestnancov KSK zamestnávateľ poskytne zamestnancovi motivačné ohodnotenie za splnenie stanovených úloh dvakrát ročne. Odporúčame:
Nový župan Droba sa stretol s Frešom, oceňuje jeho proaktívny prístup pri odovzdávaní úraduKeďže odmeny zatiaľ udelené neboli, o konkrétnej sume informovať nevieme," povedala Bobríková. Dodala, že predseda rozhodne o odmenách na základe návrhov vedúcich odborov, ktorí posúdia plnenie stanovených úloh. Možnosť variabilného ohodnotenia sa na úrade, tak ako na iných pracoviskách, využíva ako efektívny nástroj pri personálnej práci. Výška odmien sa pohybuje na úrovni jedného platu zamestnanca.

Viac k témam: KSK Košický samosprávny kraj, Rastislav Trnka, Zdenko Trebuľa, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk - Novozvolení poslanci a predseda Košického samosprávneho kraja zložia sľub v posledný termín © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 10. novembra 2017 (WBN/PR) - Prieskum potvrdil nutnosť riešiť problém kolízií na dunajskej promenáde. Dunajské nábrežie v Bratislave je často svedkom nebezpečných situácií medzi cyklistami a chodcami. Poukázať na tento problém a apelovať na vzájomnú ohľaduplnosť mala za cieľ kampaň Zóna tolerancie, ktorá vznikla na nábreží v zóne River Park z iniciatívy spoločnosti J&T REAL ESTATE. Prieskum realizovaný počas kampane ukázal, že až štvrtina opýtaných zažila na promenáde kolíziu a až dve tretiny ľudí považujú za bezpečnejšie iné riešenia než súčasný stav. Súčasťou kampane Zóna tolerancie bolo zisťovanie názorov verejnosti, aké opatrenia by užívatelia promenády privítali na zvýšenie bezpečnosti pre všetkých. Prieskumu, ktorý prebiehal prostredníctvom anketárov na promenáde aj online, sa zúčastnilo 721 respondentov, z nich viac ako 22 % tvorili ľudia, ktorí sa po promenáde najčastejšie pohybujú na bicykli. Pohyb po dunajskej promenáde má rôzne motívy – okrem najčastejších peších prechádzok cez víkend ľudia využívajú presun po nábreží často na víkendové cyklovýlety, ale tiež na príchod do práce peši alebo na bicykli, prípadne na relax cez obednú prestávku či ranný beh. Prieskum potvrdil to, čo dlhodobo tvrdia obyvatelia či pracujúci v tejto lokalite – až štvrtina opýtaných zažila alebo bola svedkom nejakej kolízie. „Neteší nás, že prieskum potvrdil negatívne štatistiky, na ktoré upozorňujeme už dlhodobo,“ uviedla k výsledkom prieskumu hovorkyňa JTRE Daniela Stričková. Pri popise kolízií sa najčastejšie vyskytovalo „chodec na cyklotrase“ alebo „príliš rýchla jazda cyklistu na aj mimo cyklotrasy.“ „Ako dôvod kolízií boli najčastejšie spomenuté nedostatok ohľaduplnosti a nepozornosť, ale zaujímavé je, že zodpovednosť za kolíziu bola rovnakou mierou pripisovaná chodcom aj cyklistom.“ Príčinou, ale aj obeťou kolízií boli často malé deti, ktoré rodičia nie sú schopní ustrážiť a zabezpečiť, aby sa pohybovali vždy mimo vyznačenej cyklotrasy. Viac ako polovica tých, ktorí na nábrežie chodia aj s deťmi, uviedla, že sa tam necítia bezpečne.  Niekoľkokrát boli tiež spomenuté strety medzi cyklistami a korčuliarmi, pričom nie je jasné, kto z nich má na vyznačenej cyklotrase prednosť. Pri zisťovaní, čo by mohlo situáciu zlepšiť, sa takmer dve tretiny opýtaných (59 %) vyslovilo, že za bezpečnejšie ako súčasný stav považujú iné riešenia. Najviac, až  39 % ľudí, by preferovalo vytvorenie tzv. zóny „zmiešaného pohybu“, v ktorej by mali rovnako prístup chodci aj cyklisti, ale tí by museli jazdiť tak, aby chodcov žiadnym spôsobom neohrozili. Pre úplnosť je potrebné dodať, že až 20 % opýtaných sa vyslovilo dokonca za výraznejšie obmedzenie cyklistov v prospech chodcov  spôsobmi ako sú nariadenie zosadnutia z bicykla alebo vytvorenie pešej zóny. V prospech zmeny súčasného stavu sa v prieskume vyslovili nielen chodci, ale tiež 32 % cyklistov. „Prieskum aj živá diskusia okolo Zóny tolerancie ukázali, že problém bezpečného pohybu po promenáde nemožno zjednodušiť iba na konflikt chodcov a cyklistov, všetci sa chcú pohybovať po promenáde bezpečne. A preferované riešenie „zmiešanej zóny“ by mohlo tomu pomôcť bez výraznejších obmedzení jednej či druhej strany,“ uzatvára D. Stričková.

Profil J&T REAL ESTATE, a.s.

Spoločnosť J&T REAL ESTATE, a. s., založená v roku 1996, patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku. Vďaka rozsahu a kvalite realizovaných projektov naprieč všetkými segmentmi realitného trhu si zároveň vybudovala pevnú pozíciu v konkurencii najvýznamnejších developerov v strednej Európe. Portfólio aktivít J&T REAL ESTATE, a. s., zahŕňa realizáciu kancelárskych, rezidenčných, hotelových, ale aj priemyselných projektov. Medzi významné skúsenosti patria tiež zákazky v oblasti rozvoja cestovného ruchu vrátane výstavby lyžiarskych areálov. Svoje pole pôsobnosti rozvíja J&T REAL ESTATE, a. s., aj na východoeurópskych realitných trhoch, a to najmä v Ruskej federácii. Pobočky spoločnosti sú aktívne v Bratislave, Prahe a v Moskve.

Najvýznamnejšie projekty J&T REAL ESTATE:

River Park (Bratislava),  Panorama City (Bratislava), Zuckermandel (Bratislava), Kadashevskaya Naberezhnaya (Moskva), Rezidencie Karloveské Rameno (Bratislava), Zelené Terasy Devín (Bratislava), Rezidencie Jeseniova (Praha), Rezidencie Kampa (Praha), Westend Square (Bratislava), Westend Gate (Bratislava), Prosek Point (Praha), Grandhotel Kempinski High Tatras (Štrbské pleso), Grand Hotel River Park, a Luxury Collection hotel (Bratislava), Hotel Baltchug Kempinski Moscow (Moskva), Logistický park PSA Peugeot Citroën (Trnava), Logistický park Volkswagen DNV (Bratislava). www.jtre.sk

Viac k témam: J&T Real Estate, Zóna tolerancie
Zdroj: Webnoviny.sk - Na nábreží by sa mali cítiť bezpečne chodci aj cyklisti © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRUSEL 10. novembra (WebNoviny.sk) - Pokrok v rokovaniach o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie je podľa hlavného vyjednávača EÚ pre brexit Michela Barniera nutný v najbližších dvoch týždňoch, aby sa v decembri dalo posunúť k diskusiám o budúcich obchodných vzťahoch. Európski lídri na summite 14. a 15. decembra potrebujú rozhodnúť, či sa dosiahol "dostatočný" pokrok v úvodných otázkach, ako je napríklad výška britských finančných záväzkov voči únii. Odporúčame:
Britská vláda chce zakotviť dátum brexitu v zákone Barnier však v piatok konštatoval, že k žiadnemu významnému rozhodnutiu sa nedospelo počas najnovšieho kola rokovaní. Uviedol, že sa trochu pokročilo v otázkach občianskych práv, ale dodal, že problémy zostávajú. Barnier povedal, že je "nevyhnutné", aby sa na konkrétny záväzok zmenil sľub britskej premiérky Theresy Mayovej, že Británia uhradí svoje finančné príspevky pred odchodom z EÚ.

Viac k témam: brexit, ekonomika, Michel Barnier
Zdroj: Webnoviny.sk - V rokovaniach o brexite je podľa Barniera nutný rýchly pokrok © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« November 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner