24. jún 2018
Facebook

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Na základe vyhlásení poslanca Igora Matoviča (OĽaNO) o korekciách pre ministerstvo vnútra by mal byť trestne stíhaný aj Daniel Lipšic (OĽaNO). Na tlačovej konferencii to uviedol minister vnútra Robert Kaliňák a utorňajšie vystúpenie lídra hnutia OĽaNO označil za „nevydarené divadlo“, ktoré slúžilo iba na zakrytie jeho vlastného problému.

Podali obžalobu sami na seba

Zobral si na to veľmi zlý príklad, ktorý mal zle naštudovaný a ani tej problematike nerozumel,“ povedal Kaliňák a zdôraznil, že ministerstvo vnútra pod jeho vedením nedostalo od roku 2006 od Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) žiadnu pokutu. Jediné pokuty, ktoré ministerstvo dostalo, prišli podľa Kaliňáka v období vlády Ivety Radičovej, keď bol ministrom vnútra práve Daniel Lipšic. „Rád by som povedal, že včerajšia tlačovka bola prezentáciou kopy lží, kde realita bola úplne iná a vlastne podali obžalobu sami na seba, pretože vo viacerých projektoch figurujú oni sami a snažia sa iba zakryť vlastné obrovské zlyhania“ uviedol šéf rezortu vnútra a odporučil Matovičovi, aby podal trestné oznámenie na Lipšica. Odporúčame:
Aktualizované: OĽaNO poukázali na miliónové pokuty ministerstva vnútra, Kaliňák ich má zaplatiť zo svojho účtu Igor Matovič na utorňajšom brífingu vyhlásil, že ministerstvo vnútra musí štátu na pokutách vyplatiť viac než 25 miliónov eur, keďže Úrad pre verejné obstarávanie našiel chyby vo viacerých ministerstvom organizovaných verejných obstarávaniach. Ministerstvo vnútra zareagovalo vysvetlením, že v procese eurofondov je v niektorých prípadoch zvýšená spoluúčasť, čo sa nazýva korekcie. „Ministerstvo vnútra nedostalo žiadnu pokutu. Síce nám bola za administratívne pochybenia zvýšená spoluúčasť o 22 miliónov, ale na druhej strane sme v korekciách získali 170 miliónov na iné projekty, ktoré sme realizovali," uviedlo ministerstvo vo vyhlásení, ktoré dnes zopakoval aj Robert Kaliňák. Minister uviedol, že pri korekciách je rezort vnútra v pluse približne 150 miliónov eur a upozornil aj na ďalšie chyby, ktorých sa podľa neho Igor Matovič počas brífingu dopustil. Šéf rezortu vnútra zároveň povedal, že Matovič o týchto chybách musel vedieť, obvinil ho teda z klamstiev a dodal, že neustále prichádza s útokmi na úspešné projekty ministerstva vnútra.

Odmietol komentovať abdikáciu

Robert Kaliňák aj na stredajšej tlačovej konferencii odmietol komentovať svoju abdikáciu z postu podpredsedu strany SMER-SD, ktorú v utorok ponúkol vedeniu strany a zopakoval, že on i ostatní podpredsedovia ostávajú v rukách predsedu strany Roberta Fica. „Nemyslím si, že vyjadrenie strany potrebuje ďalší komentár, je dostatočne výstižné a je tam všetko, čo potrebujete vedieť,“ povedal Kaliňák, no dôvod, prečo podal abdikáciu, nemenoval. Odporúčame:
Aktualizované: OĽaNO poukázali na miliónové pokuty ministerstva vnútra, Kaliňák ich má zaplatiť zo svojho účtu Na novinársku otázku, či kauza Bašternák ovplyvnila výsledky novembrových volieb, Robert Kaliňák uviedol, že bezpochyby áno. „Určite to ovplyvnilo pohľad na SMER. Nebol by Bašternák, bolo by niečo iné,“ povedal minister. „Keď si zoberiete posledný prieskum, je jasné, že tou kauzou som ja utrpel asi najviac. Ja môžem svojou prácou, svojimi výsledkami niečo prezentovať, ak mi poviete, že som urobil niečo protizákonné alebo niečo, čo je v rozpore s etikou, ale zatiaľ ste mi to nikto nepovedali. To, s čím ma konfrontujete, sa proste nestalo. A ja neviem ako zabrániť, aby ste to o mne písali,“ povedal Kaliňák novinárom a dodal, že aj keď po ňom médiá idú, neinicioval žiadne zavedenie cenzúry.

Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, Robert Kaliňák, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Kaliňák označil vystúpenie Matoviča za nevydarené divadlo, ministerstvo pokuty nedostalo © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

ATÉNY 15. novembra (WebNoviny.sk) - Počet obetí mohutných záplav, ktoré v noci z utorka na stredu zasiahli okrajové štvrte Atén a mestečká v ich okolí, sa zvýšil na štrnásť. Informovali o tom záchranári, podľa ktorých dvanásť z obetí pochádzalo z mestečka Mandra, vzdialeného 25 kilometrov na západ od Atén. Práve Mandru a jej okolie záplavy spustošili najviac. Cesty v Mandre a okolitých obciach sa premenili na prúd vody, bahna a trosiek, ktorý zatopil stovky domov a firiem. Hasiči na núdzovej linke prijali stovky volaní o pomoc s odčerpaním vody a záchranou ľudí, ktorí uviazli v budovách so stúpajúcou vodnou hladinou. Hasiči tiež pomáhali vyslobodiť pasažierov autobusu, ktorý uviazol na diaľnici. Úrady vyzývajú ľudí, aby do oblasti necestovali, ak to nie je nevyhnutné. Podľa predpovede majú nepriaznivé počasie a silný dážď nad územím Grécka pretrvať aj počas nasledujúcich dní.Viac k témam: grécko, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Atény zasiahli mohutné záplavy, prúd vody zabil najmenej 14 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BONN 15. novembra (WebNoviny.sk) - Spojené štáty, ktoré odstúpili od Parížskej klimatickej dohody, si môžu svoj krok ešte rozmyslieť a zvrátiť ho. Na otvorení konferencie o boji proti klimatickým zmenám, ktorá sa v stredu začala v Bonne, to vyhlásil nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. "Poniektorí, ktorí opustili náš lodný mostík a nastúpili do gumeného člnu, sa môžu na našu veľkú loď o niekoľko rokov opäť vrátiť," vyhlásil nemecký prezident. Odporúčame:
Trump si za poradkyňu v oblasti životného prostredia vybral klimaskeptičku Hoci v roku 2015 vznikla celosvetová zhoda na Parížskej klimatickej dohode, ktorá zavádza viacero opatrení na obmedzenie emisií skleníkových plynov, jej dodržiavanie v praxi v júni tohto roku výrazne torpédoval americký prezident Donald Trump, keď oznámil, že Američania od dohody odstupujú, keďže je podľa neho pre USA ekonomicky nevýhodná. Trump týmto krokom vyvolal vo svete zdesenie a mohutnú vlnu kritiky. Bývalý generálny tajomník OSN Pan Ki-mun mu napríklad odkázal, že sa "postavil na zlú stranu dejín".

Viac k témam: Frank-Walter Steinmeier, Nemecko, parížska klimatická dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - USA si môžu odstúpenie od Parížskej dohody ešte rozmyslieť, vyhlásil nemecký prezident © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Strana Sloboda a solidarita odporúča vládnej koalícii, aby zahraničné cesty predsedu parlamentu Andreja Danka obmedzila na minimum. "Submisívne postoje, ktoré Andrej Danko predviedol na návšteve Ruska, nám, žiaľ, pripomínajú vazalský slogan československých komunistov So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak," uvádza sa vo vyhlásení liberálov s tým, že názory vyjadrené predsedom parlamentu sú v priamom protiklade s deklaráciou ústavných činiteľov o proeurópskej a proatlantickej orientácii Slovenskej republiky. Odporúčame:
Danko vystúpil s prejavom v ruskej Štátnej dume, vyzdvihol najmä slovanskú históriu oboch krajín "Dankove výroky, adresované ruským partnerom, že ´chápeme vás ako priateľa a dostali sme dar od boha rozvíjať náš slovanský svet´ dokazujú, že jeho vedomie je na úrovni naivného panslavizmu 9. storočia a je celkom mimo reality," konštatuje SaS. Liberáli pripomínajú, že predseda parlamentu je ústavný činiteľ. "Nezastupuje len svoju pomýlenú myseľ a SNS, ale všetkých občanov Slovenskej republiky. Je povinný držať sa oficiálnej línie slovenskej zahraničnej politiky a vlastných záväzkov, ktoré v tejto oblasti dobrovoľne prijal," uzatvára vyhlásenie. Odporúčame:
Lajčák kritizuje Kisku a Danka, hovorí o paradoxnom dni Predseda Národnej rady SR Andrej Danko v stredu popoludní vystúpil s prejavom v pléne Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej Federácie (FZ RF). Iniciatíva vzišla od predsedu Štátnej dumy FZ RF Vjačeslava Viktoroviča Volodina na bilaterálnom rokovaní v Moskve.

Viac k témam: Andrej Danko, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - SaS odporúča obmedziť Dankove cesty, jeho názory pripomínajú slogany československých komunistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Podanie skupiny 32 opozičných poslancov NR SR, ktorí pre neústavnosť napadli časť zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá a o doplnení katastrálneho zákona prijalo plénum Ústavného súdu SR na ďalšie konanie. Zároveň zamietlo návrh na pozastavenie účinnosti napadnutých ustanovení. Skupina poslancov napadla časť ustanovení, kde sa používajú slová „rozhodnutie o predbežnej držbe“, ktorá umožňuje stavať diaľnice v určitých prípadoch aj na pozemkoch, ktoré nie sú vlastníctvom štátu. Podľa navrhovateľov ide o výrazný zásah do vlastníckeho práva, pričom je možná aj asanácia už existujúcich objektov.

Aj VIA IURIS označila novelu za problematickú

Podľa navrhovateľov prijatím napadnutých ustanovení sa zákonodarca rozhodol pre neprípustnú možnosť - bez dodržania predpísaných podmienok dosiahnuť stav, ktorý z materiálneho hľadiska, t.j. z hľadiska reálnych účinkov v praxi predstavuje prinajmenšom nútené obmedzenie vlastníckeho práva, ak nie dokonca vyvlastnenie. Podľa navrhovateľov vlastník pozemku a asanovanej stavby stráca kontrolu nad svojím majetkom. Napadnuté ustanovenia totiž umožňujú stavebníkovi uskutočňovať stavebné a asanačné práce na cudzích pozemkoch a cudzích stavbách ešte pred formálnym vyvlastnením. Aj organizácia VIA IURIS označila túto novelu za problematickú a jej ústavnosť za spornú.

Takmer neobmedzené vyberanie rozličných úhrad

Plénum Ústavného súde zároveň nevyhovelo návrhu prezidenta SR Andreja Kisku z roku 2015, ktorým napadol niektoré ustanovenia Zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Podľa názoru prezidenta Kisku niektoré ustanovenia vytvárajú „priestor na takmer neobmedzené vyberanie rozličných úhrad od pacientov“ a preto ich napadol pre neústavnosť. Prezident argumentuje, že takto koncipovaná norma je spôsobilá zasiahnuť do podstaty a zmyslu základného práva zaručeného čl. 40 ústavy, konkrétne do rozsahu bezplatnej zdravotnej starostlivosti.

Viac k témam: Andrej Kiska, diaľnice, prezident SR, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Ústavný súd posúdi ústavnosť mimoriadnych opatrení pri stavbe diaľnic, návrh prezidenta neprešiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

PRAHA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Štyri strany v českej Snemovni - ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN - sa dohodli na spoločnom postupe pri formovaní dolnej komory a vyzvali hnutie ANO k rokovaniu. Predseda ODS Petr Fiala zároveň oznámil, že nebude kandidovať na predsedu Snemovne. Nevidí na to dôvod, keďže jeho protikandidáta Radka Vondráčka z víťazného hnutia ANO podporia aj komunisti, SPD a Pirátska strana. Stojí tak za ním väčšina 137 hlasov. Odporúčame:
Zeman predčasné voľby nepripustí, považuje ich za urážku voličov a neschopnosť politikov Pre portál iDnes.cz Fiala tiež povedal, že "Demokratický blok“, ktorý strany vytvorili, sa netýka rokovaní o tom, aká by mala byť vláda s väčšinovou podporou. Štyri parlamentné strany chcú spojiť sily z dôvodu volieb do orgánov Snemovne. Chcú napríklad predložiť spoločné kandidátky do výborov a získať tiež predsedníctvo štyroch komisií. Stredo-pravé strany, ktoré sa dohodli na spoločnom postupe, majú spolu 48 poslancov. Novo sformovaný blok je podľa jeho členov otvorený aj pre sociálnych demokratov a Pirátov, pokiaľ o to prejavia záujem.

Viac k témam: Česká republika, český parlament
Zdroj: Webnoviny.sk - Česká pravica sa zjednocuje, štyri parlamentné strany vytvorili Demokratický blok © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

MOSKVA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Ruskí poslanci jednomyseľne schválili zákon, ktorý umožní vláde registrovať pobočky medzinárodných médií v krajine ako zahraničných agentov. Odporúčame:
Medvedev sa stretol s Trumpom, pri jedle prebrali rusko-americké vzťahy Stredajší krok Štátnej dumy, dolnej komory ruského parlamentu, nasleduje po tom, ako sa v Spojených štátoch musela ako zahraničný agent zaregistrovať ruská televízia RT. Ruský poslanec Leonid Levin uviedol, že zákon poskytne ministerstvu spravodlivosti nástroj na to, aby mohli rovnako označovať pobočky medzinárodných médií v Rusku. Po registrácii sa na nich budú vzťahovať požiadavky, ktoré platia pre mimovládne organizácie financované zo zahraničia. Zákon ešte poputuje na formálne schválenie do hornej komory (Rady federácie) a následne na podpis prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Americké tajné služby podozrievajú RT, že slúžila Kremľu ako nástroj miešania sa do prezidentských volieb v roku 2016. Moskva takéto zásahy odmieta.

Viac k témam: médiá, Rusko, USA, zahraničný agent
Zdroj: Webnoviny.sk - Medzinárodné médiá sa budú v krajine registrovať ako zahraniční agenti, rozhodli ruskí poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

PEKING 15. novembra (WebNoviny.sk) - Na diaľnici na východe Číny sa zrazilo viac než 30 áut, pričom zahynulo 18 ľudí a 19 ďalších utrpelo zranenia. Informovala o tom štátna tlačová agentúra Sin-chua (Nová Čína). Príčinou stredajšej havárie bola podľa jej údajov hustá hmla. Nešťastie sa stalo v ranných hodinách v meste Fu-jang v provincii An-chuej. Po zrážke viaceré vozidlá zachvátili plamene. Podľa miestnej polície sú zranenia deviatich z celkovo 19 zranených vážne a museli ich previezť do nemocnice. Reťazová havária spôsobila tiež niekoľko kilometrov dlhé kolóny. Aktuálne sa ňou zaoberá polícia.Viac k témam: Čína, nehoda, tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Na diaľnici v Číne sa zrazilo vyše 30 áut, pri nehode zahynulo 18 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Zatiaľ minimálne na úrovni ministra kultúry som ešte stále viac prínos ako problém. Povedal to po rokovaní vlády pred novinármi minister kultúry a podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič. Zároveň potvrdil, že v utorok na rokovaní vedenia Smeru-SD ponúkol svoju abdikáciu z funkcie podpredsedu. Povedal, že ak abdikuje, viac sa o tento post uchádzať nebude.

Tému ešte neuzavrel

"Všetko chce nejaký vývoj. Je celkom možné, že sa vzdám funkcie podpredsedu, ale v takom prípade sa už nebudem znovu o tento post uchádzať. Musím si všetko zvážiť, tému som ešte neuzavrel," povedal. "Možno mám vyjadrenia, ktoré vyvolávajú kontroverzie, možno sa neviem vždy zladiť s názormi iných ľudí. Ale to je úplne normálne," uviedol. Dodal, že po tom, čo v utorok ponúkol svoju funkciu, odozva bola, že by vedenie strany malo o tom ďalej hovoriť. O ostatných podpredsedoch nehovoril. Odporúčame:
Minister Richter nemá pocit, že by mu voliči vyčítali kauzu Čistý deň "Vedenie je neverejné. Pýtajte sa ostatných podpredsedov, nie som ich hovorcom," vyhlásil. Dodal, že žiadnu frakciu nezakladá. Rovnako nevedel povedať, či sa na sneme strany 9. decembra osobne zúčastní a či dôjde k výmene podpredsedov strany. On sám o potrebe zmien otvorene hovorí. Po tom, čo portál Pluska.sk písal, že v Smere-SD uvažujú o rozdelení pozícií ministra práce a generálneho manažéra Smeru-SD, Maďarič uviedol, že by takú možnosť nevylúčil. V súčasnosti obe funkcie vykonáva Ján Richter. "Zvládať tak náročný rezort, aj funkciu generálneho manažéra strany, je dosť ťažké. Rozdeliť to medzi dvoch ľudí, je jedna z možností," povedal.

Fico si váži Maďaričov krok

Po utorkovom stretnutí užšieho vedenia Smeru-SD, kde sa zaoberali výsledkom župných volieb, Maďarič informoval, že ponúkol svoju stranícku funkciu. Potom tlačové oddelenie Smeru-SD médiá informovalo, že svoje miesta podpredsedov ponúkli všetci podpredsedovia. Odporúčame:
Mandát som dostal aj ja a mám ho naplniť, vyhlásil Kaliňák v súvislosti s odvolaním z funkcie Predseda vlády SR a predseda strany Robert Fico si váži krok podpredsedu strany Mareka Maďariča ako aj ďalších podpredsedov, ktorí pred nastávajúcim snemom strany ponúkli svoje funkcie. Považuje to za prejav vysokej politickej kultúry. Zároveň vyjadruje plnú dôveru všetkým podpredsedom strany, s ktorými má záujem na ďalšej spolupráci. Podpredsedami strany Smer-SD sú Robert Kaliňák, Marek Maďarič, Peter Žiga, Peter Kažimír, Peter Pellegrini a Juraj Blanár.

Viac k témam: Marek Maďarič, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarič sa cíti ako minister kultúry prínosom, potvrdil ponuku na abdikáciu z podpredsedu Smeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 15. novembra 2017 (WBN/PR) - HB Reavis, medzinárodný developer slovenského pôvodu, predstavuje svoj najnovší viacúčelový komplex Stanica Nivy na veľtrhu MAPIC – poprednom európskom realitnom veľtrhu špecializovanom na komerčné nehnuteľnosti, ktorý sa koná 15. až 17. novembra v Cannes. Plánované dokončenie projektu Stanica Nivy je v roku 2020. Bratislava sa môže tešiť na revolučný koncept pre gastronomický segment, ktorý sa zameriava na modernú kuchyňu reflektujúcu preferencie Slovákov. Súčasťou projektu bude aj množstvo výnimočných maloobchodných prevádzok, moderná autobusová stanica a kancelárske priestory. Veľtrh MAPIC každý rok predstavuje to najlepšie z medzinárodného komerčného realitného sektora a pravidelne sa tu stretáva viac ako 8 500 vystavovateľov z viac ako 80 krajín. Témou tohtoročného veľtrhu je F&B (food & beverage), čiže gastronomický sektor ako dôsledok prioritizácie stravovania v komerčných realitných projektoch, čo odzrkadľuje zákaznícke správanie. Projekt Stanica Nivy má mnoho tvárí a jednou z nich je jednoznačne kvalitná gastronómia. Účastníci veľtrhu sa o tom môžu presvedčiť v pavilóne Riviera 8, stánok R.8, D4. Stanica Nivy sa stane novým mestským centrom s ponukou viacerých atraktívnych gastronomických možností. Všetky sa budú zameriavať na vysokú kvalitu. Spoločnosť HB Reavis sa rozhodla vyhradiť 25 % obchodných priestorov nákupného centra práve gastronomickým prevádzkam a potravinovým službám. Jednou z najväčších atrakcií tohto projektu bude trhovisko inšpirované Španielskom. Nájdete tu celoročnú  širokú ponuku čerstvých sezónnych a domácich produktov na ploche 3 000 m2. Trhovisko sa bude v rámci projektu Stanica Nivy nachádzať na poschodí vyhradenom pre gastronomické prevádzky a v jeho ponuke budú široké možnosti stravovania a jedlá z rôznych kuchýň vo všetkých cenových kategóriách. Ponuka bude samozrejme obsahovať aj stánky s rýchlym občerstvením, príjemné kaviarne a moderné reštaurácie s jedlami z medzinárodnej kuchyne a vychýrenými šéfkuchármi. Ďalšou výnimočnou črtou nákupného centra, ktorá sa v Bratislave objaví prvýkrát, bude zelená strecha navrhnutá medzinárodne uznávanými odborníkmi z britskej spoločnosti BDP. Zeleň na streche sa bude rozprestierať na ploche dvoch futbalových ihrísk a jej súčasťou budú aj mestské záhrady a zelené priestranstvo pre voľnočasové aktivity. Tento priestor bude obsahovať verejné záhrady, bežeckú trať, včelie úle, búdky pre netopiere, vonkajšie priestory pre stretnutia alebo oddychové zóny a verejný priestor na grilovanie. Stanica Nivy sa tak v rámci Bratislavy stane prvotriednou kulinárskou destináciou. Prvá fáza projektu začala v tomto roku spustením výstavby veže Nivy Tower. Tá sa po dokončení stane najvyššou kancelárskou budovou na Slovensku. Na jej vrchole bude reštaurácia s terasou a nádhernými panoramatickými výhľadmi na mesto. Celý projekt Stanica Nivy by mal podľa predpokladov pritiahnuť viac ako 50 000 návštevníkov denne a stane sa novým pulzujúcim obchodným centrom v rámci Bratislavy. Vďaka živej komunite a veľmi dobrému prepojeniu so susednými krajinami (Rakúsko, Maďarsko a Česká republika) je Bratislava na vzostupe a má veľký potenciál stať sa európskym centrom. Stanica Nivy prispeje k obnoveniu a upevneniu pozície hlavného mesta ako atraktívnej lokality na život a takisto vyhľadávanej kulinárskej a maloobchodnej destinácie pre miestnych aj pre turistov. Maroš Zelenay, ktorý v rámci skupiny HB Reavis zastáva pozíciu Retail Leasing Director, sa vyjadril: „Veľtrh MAPIC je pre nás ideálna platforma na predstavenie projektu Stanica Nivy, ktorý zmení slovenský gastronomický a maloobchodný trh. Tešíme sa na stretnutie s odborníkmi v tejto oblasti a na diskusiu o mnohých prínosoch, ktoré Stanica Nivy ponúkne, a o jej výnimočných kvalitách. Výstavbou projektu Stanica Nivy sa snažíme o revitalizáciu zanedbanej oblasti v centre Bratislavy a vytvorenie prvotriednej medzinárodnej maloobchodnej, gastronomickej a biznisovej destinácie pre všetkých, ktorí v Bratislave pracujú, žijú alebo ju len navštevujú.“ Za dizajnom projektu stojí londýnske architektonické štúdio Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš. Stanica Nivy bude už v poradí siedme nákupné centrum spoločnosti HB Reavis. Priľahlá oblasť Nové Nivy, v ktorej srdci projekt Stanica Nivy vyrastá, sa zároveň uchádza o medzinárodný certifikát BREEAM Communities International. Ten sa zameriava na trvalú udržateľnosť rozsiahlych developerských projektov. Bude to prvá mestská oblasť na svete, ktorá získa tento štandard.  

Viac k témam: HB Reavis, Mlynské nivy
Zdroj: Webnoviny.sk - HB Reavis predstavuje projekt Stanica Nivy na veľtrhu MAPIC – revolučný projekt, ktorý zmení pravidlá hry na poli retailu v Bratislave © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« November 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner