18. júl 2018
Facebook

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) - V stredu 10. januára pokračuje na pôde Okresného súdu Bratislava V spor o vyplatenie zmenky v hodnote 26 miliónov eur. Žalobcom je v tomto prípade spoločnosť podnikateľa Mariána Kočnera Správa a inkaso zmeniek s.r.o.

Zmenku údajne vystavili v roku 2000

Žalovanými, od ktorých spoločnosť požaduje vyplatenie zmenky, sú v prvom rade podnikateľ Pavol Rusko a v druhom rade TV Markíza. Odporúčame:
Spor o vyplatenie zmenky medzi Kočnerom a Ruskom odročili na január Ako pre médiá po odročení decembrového pojednávania v tejto veci uviedol právny zástupca Markízy Tomáš Kamenec, zmenka, ktorej vyplatenie si žalobca nárokuje, bola údajne vystavená v roku 2000 Pavlom Ruskom. „Neviem, koľko zmeniek skutočne existuje, ale na súde sú uplatnené tri zmenky," povedal s tým, že pri zvyšných konaniach sa ešte nezačalo pojednávať.

Znalecký posudok o inej zmenke

Na decembrovom pojednávaní sudca zároveň oznámil, že žalobca predložil súdu znalecký posudok o inej zmenke, ktorá nie je predmetom aktuálneho konania. „Je to ďalšia zmenka, ktorá mala byť predložená v dvoch konaniach, ktoré boli zastavené na tomto súde pre nezaplatenie súdneho poplatku," priblížil Kamenec s tým, že s touto zmenkou sa nemal možnosť oboznámiť. „Máme za to, že ide o obštrukciu zo strany žalobcu a veľmi ťažko sa uplatňuje nejaká procesná obrana v momente, keď nemáte možnosť sa oboznámiť s tým, čo by malo byť podkladom nároku," zdôraznil. Ďalšie dve zmenky, ktorých vyplatenie si žalobca nárokuje, sú v hodnote 8,3 milióna eur každá. Týždenník Trend ešte v máji informoval, že firma podnikateľa Mariána Kočnera žaluje televíziu Markíza s tým, že jeho firma žiada vyplatenie zmeniek, ktoré vystavil ešte v júni 2000 bývalý riaditeľ televízie Pavol Rusko. Štyri zmenky za spolu 69 miliónov eur mali byť garantované spoločnosťou Markíza, za ktorú sa podpísal rovnako Pavol Rusko ako vtedajší akcionár.

Viac k témam: Marián Kočner, Pavol Rusko, súdy, TV Markíza, zmenka
Zdroj: Webnoviny.sk - Pokračuje spor o vyplatenie miliónovej zmenky medzi Kočnerom a Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Nitriansky samosprávny kraj plánuje na jar začať s opravami 60 kilometrov ciest. Na modernizáciu troch ciest druhej triedy získal 13 miliónov eur z fondov Európskej únie. Celkovo schválilo Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR 22 projektov v rámci celého Slovenska, v rámci ktorých zrekonštruujú 180 kilometrov regionálnych komunikácií. Odporúčame:
Národná diaľničná spoločnosť zakúpila sedem nových sypačov na zimnú údržbu Najviac kilometrov ciest opravia práve v Nitrianskom kraji. „Bude to ohromná vzpruha pre obyvateľov a hlavne pre priemyselné parky,“ povedal nitriansky župan Milan Belica. Najväčším úsekom, ktorý sa dočká modernizácie, bude 30 kilometrov cesty II/580 Šurany–Podhájska - Kalná nad Hronom. Investícia pohltí viac ako šesť miliónov eur. Oprava čaká aj 18-kilometrový úsek cesty II/562 Šaľa – Nitra, náklady predstavujú vyše štyri milióny eur. „Na ceste medzi Nitrou a Šaľou dochádza už dnes k veľmi veľkým problémom,“ poukázal Belica. Tretím úsekom bude vyše 12-kilometrový úsek cesty II/511 medzi Topoľčiankami a Skýcovom s predpokladanými investičnými nákladmi tri milióny eur.

Viac k témam: eurofondy, Európska únia, Milan Belica, Nitriansky samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk - Nitriansky kraj opraví 60 kilometrov ciest z eurofondov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

PARÍŽ 6. januára (WebNoviny.sk) - Francúzsko plánuje do väzenských ciel nainštalovať pevné linky. Chce tak zvýšiť kvalitu života v zariadeniach a zároveň obmedziť rozširujúci sa ilegálny obchod s mobilnými telefónmi za mrežami.

Telefonovanie nebude lacné

Oznámili to v súvislosti s úspešným testovaním pevných liniek, ktoré od roku 2016 uskutočňovali v jednej z väzníc. Ministerstvo spravodlivosti teraz vyzvalo telekomunikačné spoločnosti, aby im predložili ponuky na prevádzkovanie služby. Odporúčame:
Na Slovensku by mala vyrásť nová väznica, stavať ju majú formou PPP projektu S inštaláciou telefónov do viac ako 50-tisíc ciel v 178 väzeniach po celom Francúzsku by mali začať koncom roka 2018. Väzni potom budú môcť kedykoľvek počas dňa telefonovať na štyri vopred schválené čísla. Služba ale nebude lacná a za minútu volania zrejme zaplatia až 80 centov.

V súčasnosti majú telefónne búdky

V zariadeniach v súčasnosti fungujú telefónne búdky, väzňov ale musia sprevádzať strážnici, čo si vyžaduje čas a celý proces komplikuje. V prvej polovici roka 2017 bolo vo francúzskych väzeniach približne 70-tisíc ľudí, medzi ktorými zadržali viac ako 19-tisíc mobilov a príslušenstva. Nainštalovaním telefónov sa podľa ministerstva zmierni aj napätie vo väzení a udržiavanie kontaktu s rodinami väzňom pomôže v reintegrácii. Inovácia však vyvoláva obavy medzi strážnikmi, ktorí varujú, že telefóny v celách môžu byť zdrojom konfliktov. Informácie pochádzajú z webstránky www.theguardian.com.

Viac k témam: Francúzsko, väznica
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzi dajú väzňom do ciel telefóny, dôvodov je viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) - Po tom, čo sa Spojené štáty americké rozhodli odstúpiť od Parížskej klimatickej dohody, vystúpiť z UNESCO či nepodieľať na kompakte o migrácii, na pôde Organizácie Spojených národov (OSN) chaos nenastal, ale miesto USA začali zapĺňať iní.

USA sú dôležitou súčasťou OSN

To, že USA upúšťajú od týchto záväzkov, nie je dobré pre riešenie týchto výziev, ale ani pre samotné USA nie je dobré, keď sami seba vyraďujú z týchto procesov. Je o tom presvedčený predseda 72. Valného zhromaždenia OSN Miroslav Lajčák. Ako ďalej povedal v rozhovore pre agentúru SITA, verí, že raz sa USA do týchto procesov opäť zapoja. „USA sú veľmi dôležitou členskou krajinou OSN, sú členom BR OSN s právom veta, sú najväčší prispievateľ do riadneho rozpočtu, aj do rozpočtu mierových síl. Tie rozhodnutia boli prijaté, my sme ich zobrali na vedomie s poľutovaním, pretože sme presvedčení, aj ja osobne, že nie je dobré pre tieto procesy, keď USA nie sú ich súčasťou. A som presvedčený, že to nie dobré ani pre Spojené štáty, keď sami seba vyraďujú z takýchto globálnych procesov,“ povedal Lajčák s tým, že dnes čelíme výzvam, ktoré sú globálne - terorizmus, migrácia, či klimatické zmeny.

Američania sa do procesov vrátia

Týmto výzvam nedokáže osamote čeliť žiaden štát, ani ten najsilnejší. „My pokračujeme v týchto procesoch, medzinárodné spoločenstvo dalo najavo, že naše odhodlanie sa možno týmito rozhodnutiami len znásobí. Zároveň nechávame dvere otvorené pre USA, kedykoľvek sa rozhodnú vrátiť a stať sa súčasťou týchto procesov, tak budú vítaní,“ pokračoval Lajčák. Na otázku, či po stiahnutí sa USA nastal chaos, alebo či niekto zapĺňa ich miesto, Lajčák zdôraznil, že chaos nenastal, keďže všetky procesy majú svoje pravidlá. „Pokiaľ ide o otázky klímy a boja proti klimatickým zmenám, tu je jednoznačne Francúzsko lídrom. Vo viacerých prípadoch Čína dala najavo vyhláseniami, konkrétnymi krokmi a aj finančnými príspevkami, že je pripravená to voľné miesto zaplniť. OSN má 193 krajín, keď jedna z nich vypadne, aj keď tá najväčšia, tak dôvod na chaos nenastane,“ vysvetlil šéf Valného zhromaždenia s tým, že verí, že USA sa do týchto procesov vrátia.  
Americký prezident Donald Trump v máji oznámil, že USA odstúpia od Parížskej klimatickej dohody. Parížsku dohodu podpísalo celkovo 195 krajín. Po júlovom stretnutí s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom Trump naznačil, že možno svoje rozhodnutie prehodnotí, zatiaľ sa tak však nestalo. Americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haley koncom júna zase informovala, že USA zoškrtali rozpočet na mierové operácie o 500 miliónov dolárov. USA takisto ku koncu roka 2018 vystúpia z Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO). Washington okrem toho tiež oznámil, že sa nebude podieľať na príprave kompaktu o migrantoch, ktorý sa momentálne pripravuje na pôde OSN.


Viac k témam: Miroslav Lajčák, OSN Organizácia spojených národov, parížska klimatická dohoda, UNESCO, USA, Valné zhromaždenie OSN
Zdroj: Webnoviny.sk - Po odstúpení Američanov od Parížskej klimatickej dohody začali podľa Lajčáka ich miesto zapĺňať iní © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) - Živnostníci budú môcť v roku 2018 podať posledné daňové priznanie v papierovej podobe, teda poslať ho poštou, alebo odovzdať osobne na daňovom úrade. Od 1. júla 2018 už totiž podľa novely daňového poriadku aj pre fyzické osoby podnikateľov bude platiť povinnosť komunikovať s finančnou správou výhradne elektronicky. Doteraz mali túto povinnosť firmy, ktoré boli platcami dane z pridanej hodnoty, od 1. januára 2018 pribúdajú aj všetky ostatné právnické osoby zapísané v obchodnom registri a od polovice tohto roka už aj živnostníci.

Termín posunuli

Pôvodný návrh pritom hovoril o povinnosti pre fyzické osoby podnikateľov komunikovať s daňovými úradmi elektronicky už od 1. januára 2018. To by znamenalo, že už daňové priznanie za rok 2017 by museli podávať elektronicky. Odporúčame:
Pre SZČO sa vo februári mení výška poistného, oznámi im ho Sociálna poisťovňa Napokon rezort financií a finančná správa spravili ústupok a tento termín pre živnostníkov posunuli na 1. júla 2018. Na daňové priznanie za rok 2017, ktoré sa má podať do konca marca, resp. s odkladom do konca júna, sa tak ešte táto povinnosť vzťahovať nebude.

Školiace dni

Povinná elektronická komunikácia sa zároveň týka iba fyzických osôb živnostníkov. Nebude sa tak týkať napríklad fyzických osôb, ktoré podávajú daňové priznanie z titulu prenájmu nehnuteľností, pretože táto činnosť sa nepovažuje za živnosť. Finančná správa zároveň prisľúbila, že polročný čas odkladu povinnosti elektronickej komunikácie pre živnostníkov využije na zvýšenie informovanosti podnikateľov a ich edukáciou o zmenách, ktoré ich čakajú. Finančná správa o týchto zmenách diskutuje aj s členmi tzv. Konzultačnej rady, v spolupráci s ktorými plánuje organizovať v regiónoch aj školiace dni pre živnostníkov s možnosťou intenzívnej kampane o elektronickej komunikácii a elektronickom podávaní daňových priznaní.

Viac k témam: daňové priznanie, Finančná správa SR, Ministerstvo financií SR, živnostníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Živnostníci budú môcť podať posledné daňové priznanie v papierovej forme © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) - Kauza predraženého piešťanského CT-prístroja bude zametená pod koberec. Toho sa obáva poslanec Národnej rady SR za OĽaNO Alan Suchánek, ktorý to v sobotu na tlačovom brífingu uviedol na margo medializovanej informácie, že prokurátorka Monika Piknová z Krajskej prokuratúry v Trenčíne 21. decembra 2017 zrušila uznesenie vyšetrovateľky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) o vznesení obvinenia voči deviatim osobám v kauze piešťanského CT-čka. „Potvrdzuje sa, že Smer-SD využíva svoje páky na políciu a prokuratúru na to, aby sa táto najväčšia kauza druhej vlády Roberta Fica (Smer-SD) zamietla pod koberec. K zrušeniu obvinenia viedlo prokurátorku to, že nebola preukázaná subjektívna ani objektívna zodpovednosť obvinených," povedal Suchánek s tým, že toto tvrdenie absolútne neobstojí.

Malo byť predražené o 600-tisíc eur

Objektívna stránka konania obvinených bola podľa neho naplnená tým, že cena bola predražená najmenej o 600 tisíc eur. Odporúčame:
Kauza CT sa znovu otvára, obvinili deviatich ľudí „Je to nepochybné aj zo správ znalcov, ktoré to potvrdili znaleckým dokazovaním," povedal. Uviedol, že subjektívna stránka vyplýva z písomných dôkazov, ktoré sú vo vyšetrovacom spise, kde sú aj sú zápisnice zo správnych rád. Pripomenul, že v roku 2012 zrušili nákup CT- prístroja a odôvodnili tým, že prístroj je príliš výkonný a drahý, a preto ho treba zrušiť. „Vtedy povedali, že nemocnica bude mať do troch mesiacov prístroj za eurofondy a nič také sa nestalo," uviedol.

Pre aféru skončili Zvolenská aj Paška

Lekár a v súčasnosti poslanec OĽaNO Alan Suchánek a zdravotná sestra Magdaléna Kovačičová upozornili opäť v roku 2014, kedy chcela nemocnica kúpiť CT-prístroj, že je o 600-tisíc eur drahší ako ten, čo obstarávali pôvodne. Bývalá šéfka nemocnice od kúpy napokon upustila. Pre aféru skončili vo funkciách koncom roka 2014 predseda parlamentu Pavol Paška, aj podpredsedníčka Národnej rady SR Renáta Zmajkovičová a ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská. „Všetko je to zapísané aj v uznesení vyšetrovateľky NAKA a prokurátora z Nitry, ktorí vzniesli obvinenia," uviedol v sobotu Suchánek. „Krajská prokurátorka v Trenčíne sa s týmito dôkazmi vôbec nevysporiadala, hoci jednoznačne usvedčujú obvinených členov správnej rady a riaditeľku. Spôsob vyšetrovania tejto kauzy potvrdzuje a dokazuje, ako Smer-SD ovplyvňuje prácu polície a prokuratúry. Všetci obvinení členovia správnej rady a riaditeľka nemocnice boli nominantmi Smeru-SD," dodal.

Reakcia strany Smer-SD

Ak by celá kauza stála na vode, tak sa Suchánek pýtal, aké malo vedenie Smeru v 2014 a 2015 dôvody žiadať odstúpenie ministersky Zvolenskej , podpredsedníčky parlamentu a šéfky dozornej rady nemocnice a šéfa parlamentu. „Keď do nemocnice bude doručené uznesenie prokuratúry a ak štatutár nebude konať, tak my, členovia správnej rady za zamestnancov nemocnice, podáme podnet na preskúmanie zákonnosti postupu Krajskej prokuratúry v Trenčíne," dodal Suchánek s tým, že podľa neho by mala sama nemocnica dať podnet na preskúmanie zákonnosti. Podľa neho by potom mala konať Generálna prokuratúra SR. Podľa strany Smer-SD je nehorázne a škandálom samým o sebe, že s kritikou záverov prokuratúry prichádza poslanec zo strany OĽaNO Alan Suchánek. Práve ten, ktorý, ako sa napokon ukázalo, bol osobne zodpovedný za manipuláciu tendra s cieľom nakúpiť predražené CT-čko pre nemocnicu v Piešťanoch, za čo napokon prišiel aj o ocenenie Biela vrana. Reakciu strany Smer-SD zaslala agentúre SITA hovorkyňa predsedu vlády SR Roberta Fica Beatrice Szabóová.

Viac k témam: Alan Suchánek, kauza CT, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Pavol Paška, Smer-SD, zdravotníctvo, Zuzana Zvolenská
Zdroj: Webnoviny.sk - Suchánek: Smer-SD využíva svoje páky na to, aby sa kauza CT-čka zamietla pod koberec © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

RÍM 6. januára (WebNoviny.sk) - Talianska pobrežná stráž zachránila 84 migrantov z potápajúcej sa lode pri líbyjskom pobreží. Z vody tiež vytiahli osem tiel. Odporúčame:
Česko, Maďarsko a Poľsko čelia žalobám, pretože odmietali prijímať utečencov Ako informovali, nafukovací čln v problémoch si v sobotu ráno v Stredozemnom mori všimla posádka hliadkujúceho lietadla. Na záchrannej akcii sa podieľali talianske námorníctvo a pobrežná stráž. Španielska mimovládna organizácia Proactiva Open Arms, ktorá sa na zásahu nezúčastnila, však tvrdí, že migranti čakali vo vode na záchranu niekoľko hodín a desiatky ľudí môžu byť podľa nich nezvestných.

Viac k témam: migranti, Stredozemné more, Taliansko, utečenci, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Desiatky migrantov sa možno utopili v mori, ich čln mal problémy a pomoc vraj prišla neskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

WASHINGTON 6. januára (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump sa v ďalšej reakcii na kontroverznú knihu Fire and Fury: Inside the Trump White House novinára Michaela Wolffa prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter chválil svojou inteligenciou a opätovne zaútočil na svojich kritikov. Okrem iného napísal, že je "akože skutočne inteligentný" a "veľmi stabilný génius". Publikácia podľa úryvkov zverejnených v niektorých médiách predstavuje amerického prezidenta v nelichotivom svetle a zobrazuje ho ako lídra, ktorý si neuvedomuje vážnosť svojho postu. Kniha vznikla predovšetkým na základe rozhovorov s bývalým Trumpovým poradcom Steveom Bannonom, ktorý v nej spochybňuje prezidentovu spôsobilosť, a tiež s desiatkami ďalších ľudí z okolia šéfa Bieleho domu.

Niektoré z Wollfových tvrdení sú potvrdené

Trump svojich kritikov v sérii tweetov obvinil, že vyťahujú "reaganovský scenár" a vykrikujú o psychickej rovnováhe a inteligencii. Odporúčame:
Kontroverznú knihu o Trumpovi uviedli do predaja, obsahuje viacero šokujúcich citátov a tvrdení "V skutočnosti boli počas môjho života mojimi najväčšími výhodami psychická vyrovnanosť a to, že som akože skutočne inteligentný," napísal s tým, že sa stal z "VEĽMI úspešného podnikateľa špičkovou televíznou hviezdou" a na prvý pokus aj prezidentom Spojených štátov. "Myslím, že to ukazuje, že nie som len inteligentný, ale geniálny... Povedal by som, veľmi stabilný génius!," chvastal sa ďalej. Úryvky z knihy ešte pred jej piatkovým vydaním zverejnilo viacero médií vrátane magazínov New York, The Hollywood Reporter, GQ či denníka The Guardian. Tieto ukážky obsahujú viacero šokujúcich citátov a tvrdení, ktoré podľa Wolffa zobrazujú chaos a neschopnosť v Bielom dome. Niektoré z Wollfových tvrdení sú už aj potvrdené, kniha však podľa prvotných recenzií miestami obsahuje aj chyby. Na trh sa pritom dostala napriek prezidentovým pokusom o zablokovanie jej vydania.

Trump sa vôbec nechcel stať prezidentom

Obsahuje napríklad tvrdenie, že Trump sa vôbec nechcel stať prezidentom a chcel si kampaňou len "posilniť značku", že jeho manželka žiaľom preplakala volebnú noc alebo že jeho dcéra Ivanka mala s manželom Jaredom Kushnerom plán, že sa v budúcnosti stane prvou americkou prezidentkou. Tiež na základe výpovedí Bannona a ďalších ľudí z Trumpovho okolia opisuje prezidenta ako "malé dieťa, ktoré nerozumie váhe svojho prezidentského úradu". V piatok Trump knihu na Twitteri označil za nudnú a autora obvinil, že je "plná lží a zdrojov, ktoré neexistujú". Hovorkyňa Bieleho domu počas tlačového brífingu publikáciu označila za "fantasy a fikciu". Wolff sa zase v piatkovom televíznom rozhovore vyjadril, že "100% ľudí" z Trumpovho okolia pochybuje o jeho spôsobilosti pre úrad. Informácie pochádzajú z agentúry AP, webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Donald Trump, Fire and Fury: Inside the Trump White House
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump opäť reagoval na kontroverznú knihu, na Twitteri sa chválil svojou inteligenciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
V lyžiarskom stredisku v Bachledovej doline v sobotu prišla o život 30-ročná lyžiarka. Pošmykla sa bez lyží na svahu a padala dole dlhým zľadovateným svahom, následne narazila do stĺpu lanovky. Odporúčame:
Foto: Pes horskej záchrannej služby vystopoval v Tatrách podchladeného turistu Na mieste ju okamžite začali resuscitovať prítomní svedkovia a privolaná Tatranská horská služba – dobrovoľný zbor. Na pomoc jej prišli aj leteckí záchranári z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Popradu. „Po vysadení lekárky pomocou palubného navijaka k zranenej lyžiarke pokračovala lekárka leteckých záchranárov v rozšírenej resuscitácii. Aj napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených záchranárov sa pacientku nepodarilo oživiť a svojim rozsiahlych poraneniam vnútorných orgánov, žiaľ, napokon podľahla,“ informovala agentúru SITA Zuzana Hopjaková, PR manažérka a hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – Transport Europe.

Viac k témam: ATE Air - Transport Europe, HZS Horská záchranná služba, nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bachledovej doline zahynula lyžiarka, po páde narazila do stĺpu lanovky © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Poslankyňa NR SR a podpredsedníčka Výboru pre európske záležitosti Katarína Cséfalvayová si myslí, že Most-Híd by mal byť politickou stranou, ktorá najviac zo všetkých bude podporovať jednoznačné preurópske smerovanie Slovenska. „V pokračujúcom rozklade a dezintegrácii slovenskej politickej scény je už dnes len Most-Híd stranou, ktorá môže povedať, že je kontinuálna a jednoznačná v preurópskom smerovaní a jej politici boli vo vláde, ktorá priviedla Slovensko do Európskej únie," povedala poslankyňa Cséfalvayová v rozhovore pre agentúru SITA.

Mladí ľudia sú jednoznačno proeurópski

Poslankyňa sa veľmi často stretáva s mladými ľuďmi, a vie, že nielen podľa prieskumov, ale aj v realite sú jednoznačne proeurópski, svoju budúcnosť, aj budúcnosť Slovenska vidia práve v Európskej únii. Odporúčame:
Európska únia sa nesmie podľa Cséfalvayovej pre migráciu rozhádať, PESCO je veľký krok dopredu „Aj väčšina populácie na Slovensku je napriek hoaxom, ktoré na sociálnych sieťach a internete krivia vnímanie reality, proeurópska. Je dôležité naďalej reprezentovať a obhajovať postoje a názory týchto ľudí. Chcem, aby sme tak robili programovo,“ povedala s tým, že len tak možno čeliť populistom všetkého druhu, ktorí spochybnia čokoľvek európske, vždy keď potrebujú prekryť svoje rôzne vnútropolitické problémy.

Zahraničná politika strany Most-Híd

Cséfalvayová sa tento rok aj ako poslankyňa, ktorá má na starosti formulovanie zahraničnej politiky Mosta-Híd, bude snažiť, aby sa Most-Híd profiloval ako zástanca jednoznačnej proeurópskej orientácie Slovenska, aby ľuďom viac vysvetľovali, že najlepšie riešenie našej budúcnosti je byť s úspešnými a šikovnými v zostave, ktorá sa môže rysovať ako jadro EÚ. „Tam je naše miesto, aj miesto strany Most - Híd, aj s ohľadom na to, že za hlavnú deliacu čiaru dnešnej politiky už nepovažujem delenie pravo-ľavé, ale preurópske a liberálno demokratické na jednej strane a nacionalistické, protieurópske a protekcionistické na strane druhej. A Most-Híd bude úplne jednoznačne zastávať prvú líniu," povedala poslankyňa Katarína Cséfalvayová.

Viac k témam: Európska únia, Katarína Cséfalvayová, Most-Híd
Zdroj: Webnoviny.sk - Most-Híd by mal byť podľa Cséfalvayovej hlavnou proeurópskou silou na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 3

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« January 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner