18. júl 2018
Facebook

JERUZALEM 8. januára (WebNoviny.sk) - Izraelom otriasa kauza nahrávky, na ktorej evidentne podgurážený syn izraelského premiéra hovorí otvorene o korupčných praktikách svojho otca. Benjamin Netanjahu už aj bez toho prežíva ťažké časy v rámci vyšetrovania korupcie, ktorej sa mal údajne v úrade dopustiť, a synove priznanie mu určite tiež nepomôže. Zvuková nahrávka, ktorú v pondelok odvysielala televízia Channel 2, zachytáva Yaira Netanjahua v družnej debate s rovnako podguráženými kamarátmi, ktorá sa mala odohrať v roku 2015 pred striptízovým klubom. Odporúčame:
Izraelské úrady dali africkým migrantom tri mesiace na to, aby opustili krajinu Yair v nej napríklad pripomína svojmu priateľovi, synovi izraelského plynárenského magnáta, ako premiér pretlačil vo vláde a v parlamente kontroverznú legislatívu, ktorá pomáha jeho otcovi. Mladí muži na nahrávke okrem iného hodnotia aj jednotlivé striptérky a predháňajú sa v tom, kto minul v podniku najviac peňazí. Netanjahu starší zatiaľ nahrávku nekomentoval.

Viac k témam: Benjamin Netanjahu, Izrael, korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelom otriasla nahrávka premiérovho syna, potvrdzuje v nej otcovu korupciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

LONDÝN 8. januára (WebNoviny.sk) - Odevná značka H&M stiahla inzerát na novú detskú mikinu s nápisom "Najkúlovejšia opica v džungli" (Coolest monkey in the jungle), ktorú predvádzal černošský chlapec. Obrázok vyvolal vo veľkej Británii negatívne reakcie, labouristická poslankyňa Kate Osamor napríklad na Twitteri napísala, že je "totálne šokovaná a zdesená". "Myslíte si, že táto reklama je vhodným zobrazením černošského mladého muža?" spýtala sa politička H&M. Firma vzápätí inzerát stiahla. "Obrázok sme odstránili zo všetkých výstupov H&M a úprimne sa ospravedlňujeme každému, koho sa mohol dotknúť," napísala H&M.

Viac k témam: obchod, rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Firma H&M obliekla černošského chlapca do mikiny s nápisom „Najkúlovejšia opica v džungli“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

LONDÝN 8. januára (WebNoviny.sk) — Britská princezná Charlotte začala od pondelka navštevovať londýnsku materskú školu Willcocks. Kensingtonský palác pri tejto príležitosti zverejnil dve nové fotografie princeznej, ktoré spravila jej matka, vojvodkyňa Catherine. Dvojročná princezná bude do škôlky chodiť každý deň ako ostatné deti. Zástupcovia predškolského zariadenia už vopred uviedli, že sa na princeznú veľmi tešia. Dcéra princa Williama a jeho manželky Catherine oslávi 2. mája tretie narodeniny. Charlotte Elizabeth Diana je štvrtou v poradovníku čakateľov na trón. Pred ňou sú jej starý otec, princ Charles, jeho syn William a jej starší brat, princ George.

Viac k témam: Princ William, Princezná Charlotte, Veľká Británia, vojvodkyňa Catherine
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská princezná Charlotte začala navštevovať materskú školu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

WASHINGTON 8. januára (WebNoviny.sk) — Hurikány, lesné požiare, záplavy, tornáda a suchá, ktoré postihli v minulom roku Spojené štáty, spôsobili škody za 306 miliárd dolárov. Národný úrad pre oceány a atmosféru (NOAA) v pondelok uviedol, že USA v roku 2017 zasiahlo 16 prírodných katastrof, ktoré spôsobili miliardové škody. Tie celkovo predčili aj predchádzajúci rekord 215 miliárd dolárov z roku 2015. Podľa NOAA účet za hurikán Harvey dosiahol výšku 125 miliárd dolárov, za hurikán Maria 90 miliárd a za Irmu 50 miliárd. Na prvom mieste však ostáva hurikán Katrina z roku 2005. Úrad tiež uviedol, že rok 2017 bol tretí najteplejší od začiatku vedenia záznamov, pričom priemerná teplota dosiahla 12,6 stupňa Celzia. Teplejšie bolo len v rokoch 2012 a 2016. Záznamy sa vedú od roku 1895.

Viac k témam: Hurikán Harvey, Hurikán Irma, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Prírodné katastrofy spôsobili v USA v roku 2017 škody za vyše 300 miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

HOBOKEN 8. januára (WebNoviny.sk) - Policajné auto v pondelok nabúralo do vchodu do čakárne na železničnom nádraží v meste Hoboken v americkom štáte New Jersey. Hoci v čakárni boli ľudia, podľa doterajších informácií nikto nebol zranený. Ako sa neskôr ukázalo, v aute nesedeli policajti, ale muž, ktorý sa v ich neprítomnosti nakrátko zmocnil ich vozidla. Páchateľa po útoku zatkli, motív jeho konania zatiaľ nie je známy. Odporúčame:
Prírodné katastrofy spôsobili v USA v roku 2017 škody za vyše 300 miliárd dolárov Vchod do čakárne bol vážne poškodený, stanica preto vyhradila pre cestujúcich náhradné priestory. Útok sa odohral okolo ôsmej ráno miestneho času (14:00 SEČ), premávka vlakov narušená nebola.

Viac k témam: polícia, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž ukradol policajné auto, nabúral s ním do vchodu železničnej stanice © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) - Irán v pondelok zakázal vyučovanie angličtiny na prvom stupni základných škôl. Na druhom stupni, ktorý deti začínajú navštevovať v dvanástich rokoch, zostáva angličtina povolená. Podľa ministerstva školstva je bezbrehé šírenie anglického jazyka v Iráne "kultúrnou inváziou", proti ktorej treba bojovať. Jedným zo spôsobov tohto boja je podľa ministerstva aj "posilnenie vyučovania perzského jazyka a iránskej islamskej kultúry na základných školách".

Duchovný vodca kritizuje angličtinu

Opatrenie je v línii s vyhláseniami najvyššieho iránskeho duchovného vodcu, ajatolláha Alího Chameneího, ktorý časté používanie angličtiny v krajine dlhodobo kritizuje. Na druhom stupni iránskych základných škôl je angličtina voliteľným jazykom, a tak to podľa ministerstva aj zostane. Problémom je podľa neho len angličtina na prvom stupni, pretože to je vraj pre deti príliš skoro.

Súkromné kurzy sú v poriadku

"Vyučovanie cudzích jazykov (na prvom stupni - pozn. SITA) sa ani náhodou neodporúča," vyhlásil v pondelok pre štátnu tlačovú agentúru IRIB vysokopostavený predstaviteľ iránskeho ministerstva školstva Mehdí Navíd-Adhám. Podľa ďalších štátnych médií však nejde zo strany ministerstva len o odporúčanie, ale priamo o zákaz angličtiny. Ten sa navyše týka aj populárnych kurzov tohto jazyka pre žiakov prvého stupňa, ktoré školy organizovali po skončení bežného vyučovania. Naopak, súkromné kurzy angličtiny, na ktorých sa deti zúčastňujú v rámci svojich mimoškolských aktivít, sú podľa ministerstva v poriadku.

Viac k témam: Irán
Zdroj: Webnoviny.sk - Irán zakázal angličtinu na prvom stupni základných škôl, bráni sa pred kultúrnou inváziou © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) - Zástupcom špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika je od začiatku roka 2018 prokurátor Alexander Bíró. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, dôvodom zmeny na poste je odchod bývalého zástupcu Jána Zanovita do dôchodku. Bíró doposiaľ zastával na úrade funkciu povereného riaditeľa odboru ekonomickej kriminality. "Okrem zabezpečenia kontinuálneho bezproblémového chodu Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR je jeho plánom zamerať sa na efektívne využívanie inštitútu prokurátorského dozoru najmä vo vzťahu k zníženiu počtu nevybavených vecí, a to v spolupráci s príslušným vedúcimi predstaviteľmi polície. Jeho úmyslom je prijímať efektívne opatrenia na zistenie príčin nedostatkov pri výkone prokurátorského dozoru a ich odstránení. Vyžadovať bude priamu zodpovednosť a samostatné vykonávanie kompetencií vedúcich prokurátorov," uviedla na margo Bíróových priorít Tökölyová. Od 1. januára bol zároveň do funkcie riaditeľa odboru ekonomickej kriminality ÚŠP vymenovaný Maroš Žilinka, ktorý dovtedy zastával post zástupcu riaditeľa ekonomického odboru a do funkcie riaditeľa odboru všeobecnej kriminality Vladimír Kuruc, ktorý predtým pôsobil ako vedúci oddelenia boja proti korupcii.

Viac k témam: prokurátor, špeciálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk - Alexander Bíró sa stal zástupcom špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

NEW YORK 8. januára (WebNoviny.sk) - Euro v pondelok oproti doláru oslabilo, hoci maloobchodné tržby v eurozóne v novembri podľa údajov Eurostatu medzimesačne posilnili o 1,5 percenta. Spoločná európska mena si pohoršila na 1,1962 USD/EUR z úrovne 1,2050 USD/EUR. Dolár však klesol voči japonskému jenu, a to na 113,03 JPY/USD z hodnoty 113,14 JPY/USD.

Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločná európska mena voči doláru klesla © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

NEW YORK 8. januára (WebNoviny.sk) - Pri požiari v newyorskom mrakodrape Trump Tower, ku ktorému došlo v pondelok okolo siedmej ráno miestneho času (13:00 SEČ), utrpeli zranenia dvaja ľudia. Jedna osoba je zranená ťažko, druhá, ktorou je zasahujúci požiarnik, má len ľahšie zranenia. Informovalo o tom vedenie newyorskej požiarnej služby. Požiar podľa neho nastal v klimatizačnom systéme budovy a požiarnikom sa ho podarilo dostať pod kontrolu zhruba po hodine. V Trump Tower sa nachádzajú sídla firiem, kancelárie a luxusné byty a druhú domácu adresu popri Bielom dome tu má aj americký prezident Donald Trump.Viac k témam: Donald Trump, Trump Tower, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Trump Tower zasiahol požiar, zranené osoby skončili v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

SOFIA 8. januára (WebNoviny.sk) - Na ulici za bieleho dňa zastrelili v pondelok v bulharskej metropole Sofia známeho podnikateľa Petara Christova. K vražde došlo okolo desiatej ráno pred sídlom Christovovej firmy, keď podnikateľ nastupoval do auta. Odporúčame:
Polícia vyšetruje viacnásobnú vraždu v chatovej oblasti pri obci Střížovice Podľa doterajšieho vyšetrovania to vyzerá, že páchatelia strieľali z auta, ktoré následne rýchlo zmizlo. Podnikateľa previezli do nemocnice, tam však zhruba po pol hodine svojim zraneniam podľahol. Christov bol šéfom veľkej mliekarenskej spoločnosti, ale aktívny bol aj v stavebníctve, realitách a cestovnom ruchu.

Viac k témam: Bulharsko, krimi, Sofia, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Zastrelili známeho podnikateľa Petara Christova, páchatelia strieľali z auta © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 4

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« January 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner