18. júl 2018
Facebook

RÍM 9. januára (WebNoviny.sk) - Z vianočného stromčeka, ktorý zdobil počas tohtoročných Vianoc centrum Ríma a ktorý sa stal obľúbeným terčom vtipov obyvateľov a návštevníkov mesta, narobia po jeho odstránení z námestia suveníry a tiež drevenú búdku, ktorá bude slúžiť pre dojčiace mamičky. Rozhodol o tom v utorok rímsky magistrát. Strom vysoký 21 metrov, ktorý si od Rimanov vyslúžil prezývku "prašivec", začal strácať ihličie takmer ihneď po tom, ako ho 8. decembra slávnostne rozsvietili na Piazza Venezia. Odporúčame:
Ekologické Vianoce so stromčekom zo sute Kritika sa zniesla aj na hlavu rímskej starostky Virginie Raggi, keďže mesto zaň zaplatilo 48-tisíc eur a nechalo ho priviezť až z Južného Tirolska v talianskych Alpách. Napriek 600 strieborným guliam, ktoré ho zdobia, strom cez sviatky navodzoval skôr pochmúrnu ako slávnostnú atmosféru. Ani jeho odstránenie neprebehlo bez problémov. Pracovníci mestských služieb z neho v utorok už odstránili všetky ozdoby, no vzápätí ich dali naspäť, keďže sa rozhodlo, že stromček slávnostne odstránia až vo štvrtok.

Viac k témam: Rím, Taliansko, Vianoce, vianočný stromček
Zdroj: Webnoviny.sk - Zo zosmiešňovaného vianočného stromčeka z Ríma, ktorý mal prezývku „prašivec“ narobia suveníry © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BERLÍN 9. januára (WebNoviny.sk) - Vo Švajčiarsku v utorok zatkli osemdesiatročného bankového lupiča, ktorý v decembri minulého roka vylúpil banku v Meggene neďaleko Luzernu. K lúpeži sa podľa polície, ktorá o jeho zatknutí informovala, už priznal. Odporúčame:
V USA vyčíňal romantický bankový lupič, za ukradnuté peniaze kúpil snubný prsteň V decembri policajti s prosbou verejnosti o pomoc pri pátraní zverejnili fotografiu lupiča, na ktorej má na hlave masku a odnáša si z banky plastové vrece plné bankoviek. Z miesta činu následne neunikol autom, ale pešo. Koľko peňazí staručký bankový lupič z banky ukradol, polícia neuviedla.

Viac k témam: banková lúpež, Švajčiarsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Švajčiarsku zatkli osemdesiatročného bankového lupiča, z miesta činu unikol po vlastných nohách © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

LONDÝN 9. januára (WebNoviny.sk) - Britská premiérka Theresa Mayová oznámila v pondelok a utorok viacero zmien na vládnych postoch. Reforma vlády, ktorú dopredu avizovala, sa však týkala najmä nižšie postavených úradníkov na ministerstvách a britské médiá uskutočnené zmeny označujú za kozmetické. Denník The Times of London dokonca zmeny vo vláde označil termínom "shamebolic", v ktorom skombinoval slovíčka hanba (shame) a symbolické (symbolic). Odporúčame:
Britská premiérka Theresa Mayová chystá zmeny vo vláde Jednou z najvýraznejších zmien je odchod štátnej tajomníčky ministerstva školstva Justine Greening, ktorú chcela Mayová preradiť na iný post, politička však s touto zmenou nesúhlasila a radšej z vlády odišla úplne. Premiérka v utorok po uskutočnení posledných personálnych zmien oznámila, že zámerom bolo okrem iného posilniť vo vláde zastúpenie žien, etnických menšín, a tiež zvýšiť v nej pomer politikov zvolených za poslancov v minuloročných voľbách v porovnaní s politikmi, ktorí sa do parlamentu dostali už dávnejšie. Nová vláda sa podľa Mayovej "viac podobá na krajinu, ktorej slúži".

Viac k témam: britská vláda, Theresa Mayová, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská premiérka Mayová predstavila vynovenú vládu, zmeny sú podľa médií len kozmetické © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) - Premiér Robert Fico sa utorok na Pražskom hrade zúčastnil na oslavách 100. výročia vzniku Československa a 25. výročia vzniku Slovenskej a Českej republiky. Na spoločenskom stretnutí sa tak stretol aj s českým prezidentom Milošom Zemanom a premiérom Andrejom Babišom. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa českého premiéra Barbora Peterová. "Bolo to mimoriadne priateľské stretnutie pri príležitosti začiatku osláv významných výročí," uviedol pre SITA hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček. Odporúčame:
Fico hovoril s Babišom o výročiach, európskych témach, V4 aj eurozóne Fico sa s Babišom stretol aj v piatok 5. januára na prvej zahraničnej ceste českého premiéra v Bratislave. Premiéri sa vtedy zhodli na tom, že obe krajiny majú mimoriadne dobré vzťahy a veria, že tak tomu bude aj do budúcna. Zároveň veria, že krajiny využijú príležitosti v roku 2018 na ešte väčšie upevnenie vzťahov a pripomenutie nielen Čechom a Slovákom, ale aj celej Európskej únii, aký úspešný príbeh obe krajiny absolvovali. Na Slovensku bol v decembri aj prezident Zeman ako na svojej rozlúčkovej návšteve

Viac k témam: Andrej Babiš, Česká republika, Miloš Zeman, Robert Fico, Slovenská republika
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Fico na oslavách výročí Slovenskej a Českej republiky v Prahe stretol Zemana aj Babiša © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

SOUL 9. januára (WebNoviny.sk) - Severná a Južná Kórea sa na prelomových rokovaniach v demilitarizovanej zóne v pohraničnej obci Pchanmundžom dohodli na potrebe znížiť napätie medzi armádami oboch krajín na ich hraniciach. S odvolaním sa na oficiálne komuniké zo stretnutia o tom informovali juhokórejské médiá. Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) aj Južná Kórea si odsúhlasili, že o procesoch, ktoré povedú k takémuto zníženiu napätia, budú obe krajiny rokovať na úrovni vysokopostavených činiteľov oboch armád. Odporúčame:
Severná Kórea sa zúčastní na zimnej olympiáde v Pjongčangu Išlo o prvé priame rozhovory medzi predstaviteľmi znepriatelených Kóreí od roku 2015. Severná Kórea po rokovaní oznámila aj to, že vyšle na februárové zimné olympijské hry v Južnej Kórei vlastnú delegáciu. Tá bude pozostávať z vysokopostavených severokórejských predstaviteľov, športovcov, novinárov, ako aj skupiny fanúšikov. Zástupcovia Soulu dokonca navrhli, aby športovci oboch krajín na otváracom a záverečnom ceremoniáli pochodovali spoločne.

Viac k témam: Južná Kórea, Severná Kórea, ZOH Zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu
Zdroj: Webnoviny.sk - Zníženie napätia na Kórejskom poloostrove, Severná Kórea vyšle na ZOH vlastnú delegáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici sa dnes začalo hlavné pojednávanie s bývalým dekanom Drevárskej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene 65-ročným profesorom Mikulášom S. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ho obžaloval za prečin nepriamej korupcie, pretože dekan dostal úplatok od spoluobžalovanej 45-ročnej Zlatice H. z Novej Bane. Za to mal dekan vplývať na vyučujúceho docenta tak, aby syn Zlatice aj bez splnenia kritérií urobil skúšku, ktorá bola pre neho existenčná.

Prečin nepriamej korupcie

Úplatkom mal byť tlačidlový mobilný telefón a možnosť využívať chatu Zlatice H. vo Valčianskej doline. Bývalý dekan i Zlatica H. obvinenie odmietli a tvrdia, že sú nevinní. Korupciu mali spáchať v priebehu roku 2014. Dekan na súde povedal, že Zlatica H. je nevesta bývalého riaditeľa žarnovickej Preglejky, kde on po skončení školy pracoval. Zlatica ho požiadala, aby na syna Patrika počas štúdia dohliadol. Po rozvode bola na syna sama a služobne dosť často v zahraničí. Odporúčame:
Prezident Kiska diskutoval s košickými študentmi a županom Trnkom o korupcii aj ústavných sudcoch Dekanovi dala starý tlačidlový mobil, pretože ovládanie moderného dotykového aparátu mu nešlo a chcela mať aktuálne informácie o synovi. O chatu sa nemal kto starať a aj ju vykradli. Povedala, že mu ju ponúkla, pretože dosť často cestoval do Žiliny a bol tam viackrát. Ako vďaku jej nechal v chate alkohol, bonboniéru a narúbal aj drevo.

Individuálne doučovanie

Svedok docent Marek P. povedal, že dekan ho slušne požiadal, aby synovi Zlatice H. pomohol individuálnym doučovaním. Išlo o prípravu na skúšku manažérske účtovníctvo a jej vykonanie bolo pre študenta Patrika existenčnou záležitosťou v poslednom ročníku inžinierskeho štúdia. Docent nevedel, že Patrika bude aj skúšať, pretože rozhodnutím rektora sa zmenil spôsob skúšania a vyučujúci sa obyčajne až v deň skúšky dozvedeli, koho budú skúšať. Docent vyhlásil, že u neho by študent bez splnenia stanovených kritérií skúšku nebol dostal. Patrik H. získal titul inžiniera v máji 2014. Sudca odročil pojednávanie na 9. februára. Na návrh prokurátora a obhajoby sa budú prehrávať vybrané zvukové nahrávky, ktoré získala polícia odpočúvaním rozhovorov medzi obžalovanými a ďalšími osobami pri vyšetrovaní prípadu.  

Viac k témam: korupcia, školstvo, Technická univerzita vo Zvolene
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý dekan Technickej univerzity vo Zvolene vypovedal na súde za korupciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BERLÍN 9. januára (WebNoviny.sk) - Na titulnej strane nemeckého vydania magazínu Playboy zobrazia po prvý raz transrodovú modelku. Odporúčame:
Detský francúzsky časopis sťahujú zo stánkov, príčinou je zvláštna poznámka o Izraeli Šéfredaktor Florian Boitin uviedol, že rozhodnutie dať priestor Giuliane Farfalle je v súlade s tradíciou zavedenou zakladateľom časopisu Hughom Hefnerom, ktorej podstatou je "ísť odhodlane proti všetkým formám vylúčenia a intolerancie". Dvadsaťjedenročná Farfalla je podľa neho "úžasným príkladom toho, aký dôležitý je boj za právo sebaurčenia". Farfalla sa narodila ako Pascal Radermacher na juhozápade Nemecka. V krajine ju preslávila minuloročná účasť v televíznej súťaži hľadajúcej novú nemeckú topmodelku, ktorú viedla Heidi Klum. Nové číslo magazínu sa dostane do predaja vo štvrtok.

Viac k témam: Heidi Klum, playboy
Zdroj: Webnoviny.sk - Na titulnej strane magazínu Playboy zobrazia po prvý raz transrodovú modelku © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) - Prezident Andrej Kiska dnes povýšil a vymenoval generálov Ozbrojených síl SR. Ako sa uvádza na oficiálnej stránke prezidenta, do vojenskej hodnosti brigádny generál vymenoval Slavomíra Staviarskeho. Do vojenskej hodnosti brigádny generál vo výslužbe vymenoval Ivana Čierneho a do vojenskej hodnosti generálmajor povýšil Ľubomíra Svobodu. „Chcel by som – ako vždy pri tejto príležitosti – pripomenúť dve veci. Práve ozbrojené sily a v nich ich najvyšší predstavitelia zabezpečujú jednu z najdôležitejších, ak nie úplne najdôležitejšiu úlohu štátu. Odporúčame:
Kiska sa stretol s exprezidentmi Schusterom a Gašparovičom, témou neboli len vzťahy v parlamente Obranu, ochranu a bezpečnosť našich občanov. Ich pocit bezpečia závisí a musí sa opierať o vašu profesionálnu pripravenosť a osobnú autoritu," povedal dnes Kiska vyznamenaným a dodal, že dokážeme, že sme schopní a odhodlaní plniť si dlhodobé záväzky aj voči našim spojencom. "Preto vás chcem na záver vyzvať, ako to robievam vždy pri takejto príležitosti. Buďte nároční v prvom rade sami na seba a svoje najbližšie okolie. Vyžadujte od svojich podriadených najlepšie výkony a zostaňte otvorení dobrým návrhom vašich podriadených," uzavrel Kiska.

Viac k témam: Andrej Kiska, Kiska, Ozbrojené sily SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Andrej Kiska povýšil a vymenoval generálov Ozbrojených síl SR © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

  • aktualizované 9. januára, 17:53
BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) - Polícia hľadá svedkov zrážky električky a chodca, ktorá sa stala dnes ráno pred 08:00 na križovatke ulíc Saratovská a Janka Alexyho v bratislavskej Dúbravke. Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, muža doteraz neznámej totožnosti zrazila električka blízko zastávky mestskej hromadnej dopravy Alexyho. Chodca s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice. Odporúčame:
Foto: Po Špitálskej ulici skúšobne prešla električka, trať je spôsobilá na prevádzku Polícia vyzýva svedkov nehody, aby sa prihlásili telefonicky na číslach 09610 / 35 550, alebo na bezplatnom čísle polície 158.  

Viac k témam: Bratislava, električka, nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Chodca v Dúbravke zrazila električka, polícia hľada svedkov dopravnej nehody © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Nemecku, Estónsku a vo Francúzsku. Informuje o tom hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytla Jozefína Kaššová z komunikačného referátu Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Konkrétne ide o peelingový krém, krém na ruky a pleťový gél, ktoré sa môžu vyskytnúť aj na Slovensku.

Patogénny mikroorganizmus v kréme

ÚVZ upozorňuje spotrebiteľov na peelingový krém "Naturschön Peelingmaske Peel-off mask" značky dm alverde, a to na jeho výrobné dávky: MHD 09.2017 a 10.2017 od výrobcu Cura Beauty GmbH, Dr. Franz-Werner-Strasse 19, 6020 Innsbruck, Austria. Tento krém je balený v 100 ml sklenenej hnedej nádobe. V spomínaných výrobných zistili patogénny mikroorganizmus (Pseudomonas aeruginosa), čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) o kozmetických výrobkoch.

Môže spôsobiť alergickú reakciu

Verejnosť by si mala dať pozor aj na krém na ruky s názvom Crema Mani dermoprotettiv od značky Envie, a to jeho výrobnú dávku: 8 10 12, EAN: 8032618832089 od výrobcu Intercosmetics srl, Via Meucci 16, Settimo Milanese, Italy. Krém je balený v bielej 100 ml tube. Odporúčame:
Výrobcovi Spišských párkov pozastavujú ochrannú známku, zistili sa závažné porušenia V tomto nezmývateľnom výrobku sa nachádza zmes konzervačných látok Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone (0,00021%), čo je v rozpore so zoznamom konzervačných látok povolených v kozmetických výrobkoch podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch. Zmes je povolená len v zmývateľných výrobkoch. Výrobok môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Nebezpečný pleťový gél

ÚVZ varuje aj pred použitím pleťového gélu Lift gel activateur od značky NEWA, konkrétne jeho výrobnú dávku 1058557 a 1058711, čiarový kód: 7290014660434 a 7290014660441 od neznámeho výrobcu z Izraela. Pleťový gél je balený v tube, ktorá sa predáva samostatne alebo spolu s elektrickým prístrojom na spevnenie pokožky. Odporúčame:
Slováci málo triedia odpad, zvýšia sa poplatky za skládky Výrobok obsahuje látku N-nitrosodiethanolamine, čo je v rozpore so zoznamom látok, ktoré nesmú byť zložkami kozmetických výrobkov a zo zoznamom látok, ktoré nesmú byť prítomné v kozmetických výrobkoch, s výnimkou tých, ktoré podliehajú stanoveným obmedzeniam nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) o kozmetických výrobkoch. Databáza výrobkov hlásených do systému RAPEX je dostupná na webovej stránke Európskej komisie http://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/index_en.htm.

Viac k témam: nebezpečné výrobky, RAPEX rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky, zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrady varujú pred nebezpečnou kozmetikou, môže sa vyskytnúť aj na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Zdravie
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« January 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner