16. august 2018
Facebook

LOS ANGELES 1. februára (WebNoviny.sk) - Streľba v losangeleskej škole si vyžiadala dvoch zranených. Pätnásťročného chlapca hospitalizovali v kritickom stave, dievča v rovnakom veku sa takisto nachádza v nemocnici a jej stav je stabilizovaný. Odporúčame:
V Bratislave sa opäť strieľalo, o život prišiel 75-ročný muž Tridsaťročná žena utrpela menšie, bližšie nešpecifikované zranenia, nie však strelné. Polícia krátko po streľbe vyviedla z budovy v putách tmavovlasé dievča a zaistila aj zbraň. "Podozrivá osoba je vo väzbe, situácia je teda pod kontrolou," povedal zástupca polície Edward Bernal. Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe.

Viac k témam: Los Angeles, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Streľba v škole v Los Angeles si vyžiadala dvoch zranených, podozrivá osoba je vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

KÁBUL 1. februára (WebNoviny.sk) - Dva americké drony zasiahli v provincii Ghazní na juhovýchode Afganistanu tento týždeň budovu, v ktorej bolo stretnutie desiatok príslušníkov militantného hnutia Taliban, pričom zabili 26 povstalcov a 22 zranili. Arif Núrí, hovorca provincie Ghazní, informoval, že útok uskutočnili v utorok počas ofenzívy v okrese Andar, kam americká armáda prišla na pomoc afganským bezpečnostným silám bojujúcim proti Talibanu. Odporúčame:
Trump v Správe o stave únie vyzval k „novému okamihu“ jednoty, demokrati boli k prejavu kritickí Hovorca uviedol, že medzi zabitými je vysokopostavený veliteľ, známy pod menom Akáni, ktorý viedol povstanie v provincii Ghazní. Prvý americký dron zasiahol budovu, pričom druhý útok nasledoval o hodinu neskôr po tom, ako sa na mieste zhromaždili ďalší príslušníci Talibanu.

Viac k témam: Kábul
Zdroj: Webnoviny.sk - Americké drony zabili na východe Afganistanu 26 príslušníkov Talibanu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

PARÍŽ 1. februára (WebNoviny.sk) - V severofrancúzskom meste Calais sa vo štvrtok pobili dve skupiny migrantov, pričom siedmi z nich utrpeli zranenia. Informoval o tom večer na Twitteri francúzsky minister vnútra Gerard Collomb, ktorý uviedol, že po týchto udalostiach sa rozhodol okamžite do Calais vycestovať a osobne situáciu na mieste skontrolovať. Odporúčame:
V Stredozemnom mori zachránili stovky migrantov, niektoré deti mali v pľúcach vodu Informácie o okolnostiach bitky sa líšia, francúzske médiá sa však zhodujú v tom, že šarvátka sa začala po pravidelnej distribúcii stravy, pričom skupina asi 200 Eritrejčanov napadla asi tridsiatich Afgancov. Polícia, ktorá sa snažila zasiahnuť na strane Afgancov, po zásahu informovala, že štyria ľudia utrpeli strelné zranenia a ďalší traja ľudia utrpeli zranenia hlavy. Znesvárené skupiny na seba podľa policajtov útočili kameňmi a palicami. Z policajnej správy ani z informácií médií nie je zatiaľ jasné, kto a komu spôsobil strelné zranenia.

Viac k témam: bitka, migranti, Paríž
Zdroj: Webnoviny.sk - V meste Calais sa pobili Eritrejčania a Afganci, útočili kameňmi a palicami © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

HARARE 1. februára (WebNoviny.sk) - V Zimbabwe našli ďalšie štyri usmrtené slony, ktorým chýbali kly. Podobne ako pri viacerých podobných nálezoch v minulosti však zvieratá neboli zastrelené, ale otrávené kyanidom, čo je v súčasnosti pytliakmi stále častejšie využívaný spôsob ich usmrtenia. Ako informoval Tinashe Farawo, hovorca Národných parkov Zimbabwe, štyri zabité slony našli v Národnom parku Hwange 25. januára. Odporúčame:
Ženu obvinili pre týranie psa, mesiac bol bez stravy o vody priviazaný metrovou reťazou o stĺp Pytliaci podľa neho využívajú obdobie sucha na to, aby otrávili kyanidom aj tie vodné plochy, ktoré nevyschli. Dokonca sa objavujú aj prípady, že injekciou napúšťajú kyanid do pomarančov a tekvíc, obľúbenej slonej potravy. Trávenie slonov kyanidom využívajú pytliaci stále častejšie najmä preto, lebo pri tomto spôsobe pytliactva je menšia šanca, že ich chytia. Pri tradičnom love puškami naopak riskujú, že ich strážcovia parku budú počuť aj na veľkú vzdialenosť.

Viac k témam: pytliaci, slony
Zdroj: Webnoviny.sk - Pytliaci v Zimbabwe už slony nestrieľajú, zabíjajú ich kyanidom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

ANKARA 1. februára (WebNoviny.sk) - Silný výbuch vo štvrtok poškodil budovu daňového úradu v tureckej metropole Ankara. Podľa doterajších informácií nešlo podľa všetkého o útok, výbuch nastal v kotolni v suteréne budovy nachádzajúcej sa v ankarskej mestskej časti Cukurambar. Odporúčame:
Macron varoval Turecko pred inváziou do Sýrie, na jeho slová už reagoval Yildirim Zatiaľ nie sú žiadne informácie o prípadných obetiach či zraneniach, daňový úrad bol v čase výbuchu zatvorený. Výbuch bol tak silný, že povybíjal takmer na celej budove okná a bolo ho počuť v mnohých aj vzdialenejších častiach mesta.

Viac k témam: Ankara, Turecko, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - Výbuch poškodil budovu daňového úradu v Ankare © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) - Rokovaním o návrhu novely zákona o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele ukončili poslanci NR SR tretí deň 26. schôdze parlamentu. Finančná podpora starostlivosti príbuzných a blízkych o deti, o ktoré sa nestarajú ich biologickí rodičia, by mala byť návrhom posilnená. Odporúčame:
Poľnohospodári vítajú pomoc vo forme zelenej nafty, stále však žiadajú desiatky miliónov eur Ministerstvo práce chce zároveň zlepšiť dostupnosť odbornej pomoci pre deti a ich rodiny, ktorú by mohli vyhľadávať na dobrovoľnej báze. V návrhu novely zákona preto odporúča vytvorenie multifunkčných centier pre deti, ich rodiny a plnoleté fyzické osoby, ktoré by vznikli z dnešných zariadení, akými sú detské domovy, krízové strediská a resocializačné strediská pre drogovo závislých.

Zmeny v podmienkach výkonu

Ďalšou z priorít je vytvorenie podmienok na zvýšenie profesionality výkonu opatrení v zariadeniach. Ministerstvo práce a sociálnych vecí chce tiež využiť potenciál existujúcich zariadení na riešenie dostupnosti ambulantnej a terénnej odbornej pomoci deťom a ich rodinám. Súčasťou návrhu novely sú aj zmeny v podmienkach výkonu resocializačných programov, a okrem zmien v priestorovom a personálnom zabezpečení ministerstvo navrhuje aj sprísnenie podmienok prijímania na resocializačný program. Krátko po 19:00 predsedajúci schôdze Martin Glváč ukončil tretí rokovací deň 26. schôdze NR SR. V prerušenej rozprave k novele zákona o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele budú poslanci pokračovať v piatok od 09:00.

Viac k témam: NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Tretí deň schôdze ukončili poslanci rokovaním o sociálnoprávnej ochrane detí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

POSTUPIM 1. februára (WebNoviny.sk) - Člen nemeckej krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Arthur Wagner, ktorý vyvolal šok na nemeckej politickej scéne svojím priznaním, že konvertoval na islam, odmieta túto stranu, známu najmä ostrou kritikou islamu, opustiť. Vyhlásil to na stretnutí s novinármi v Postupimi. "Vždy zostanem verný AfD," povedal. Wagner už odstúpil z viacerých straníckych postov, no samotného členstva v strane sa napriek výzvam niektorých spolustraníkov vzdať nemieni.

Nebol to žart

"Neviem, čo fajčil," komentoval Wagner pred novinármi straníckeho kolegu Björna Höckeho, ktorý minulý týždeň vystúpil na straníckom podujatí AfD s plamenným prejavom proti islamu a okrem iného vyhlásil, že ak sa strana ujme moci, zabezpečí, že "tri moslimské M - prorok Mohamed, muezíni (osoby zvolávajúce moslimských veriacich k modlitbe - pozn. SITA) a minarety neprekročia Bosporský prieliv", oddeľujúci Áziu od Európy. Odporúčame:
Najskôr konvertoval na islam, potom vystúpil z vedenia nemeckej nacionalistickej strany AfD Wagner tiež odmietol názory, že by jeho konvertovanie na islam malo byť len žartom. "Myslím to smrteľne vážne. Vidím svoje poslanie v tom, že budem hľadať konsenzus medzi islamom v Nemecku a konzervatívnymi Nemcami," vyhlásil politik.

Neprimerané poznámky

Wagnerova domovská strana AfD pritom dlhodobo tvrdí, že islam do Nemecka nepatrí. Strana, ktorá získala v septembrových voľbách 12,6 percenta hlasov a stala sa tretím najsilnejším politickým subjektom v krajine, sa zviditeľnila najmä protestmi proti prisťahovalcom a ostrou kritikou ústretového prístupu kancelárky Angely Merkelovej voči utečencom. Bývalá predsedníčka strany Frauke Petry, ktorá pritom patrila ešte k umiernenejšiemu krídlu AfD, napríklad v roku 2016 vyhlásila, že Nemci by mali nelegálnych migrantov, ktorí sa pokúšajú do krajiny preniknúť, strieľať na hraniciach. Podpredsedníčka strany Beatrix von Storch k tomu neskôr doplnila, že treba na hraniciach strieľať aj ženy a deti. Po tom, čo tieto poznámky vyvolali v spoločnosti pohoršenie, sa poopravila s tým, že deti by strieľať nemali, ale ženy áno.

Viac k témam: arthur wagner, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký politik, ktorý konvertoval na islam, odmieta odísť z krajne pravicovej strany © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

HONGKONG 1. februára (WebNoviny.sk) - Čínske úrady zneškodnili nevybuchnutú 450-kilogramovú bombu, ktorú objavili v stredu v rušnej hongkonskej časti Wan Čchaj počas stavebných prác. Z oblasti museli evakuovať približne štyritisíc ľudí. Ulice zostali počas noci uzatvorené. Bombu AN-M65 vyrobili v USA a zhodili ju na mesto počas druhej svetovej vojny. Odporúčame:
Útočník zaparkoval motorku a išiel na trh, explózia zranila desiatky ľudí a niekoľkých zabila Rozbuška bola značne poškodená, pričom bomba sa nachádzala na ťažko dostupnom mieste. Pyrotechnici spravili do bomby dieru a zneškodnili výbušný materiál v jej vnútri. Následne ju vytiahli žeriavom. Celá akcia trvala takmer 24 hodín. V Hongkongu už pritom počas uplynulého víkendu zneškodnili rovnaký typ bomby.

Viac k témam: bomba, Čína
Zdroj: Webnoviny.sk - V Hongkongu zneškodnili bombu z druhej svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRUSEL 1. februára (WebNoviny.sk) - Európska únia chce prehodnotiť smernice o kvalite vody. Cieľom tohto kroku má byť odhalenie možných zdravotných rizík, ako aj odradenie ľudí od pitia balenej vody, čo má pomôcť zredukovať množstvo plastového odpadu. Odporúčame:
Návrh Európskej komisie prinesie výhody pacientom i inováciu zdravotníckych technológií Nové pravidlá, ktoré budú záväzné pre všetkých 28 členských štátov únie, zabezpečia lepší prístup k vode z vodovodov a zvýšia informovanosť o kvalite vody, či už tečúcej alebo balenej. Európska komisia verí, že vďaka týmto opatreniam začnú ľudia viac dôverovať vode z miestnych vodovodov a odradí ich to od kupovania vody vo fľašiach. Práve plastové fľaše sú pritom najčastejším znečistením európskych pláží. Liter tečúcej vody stojí v Európe v priemere 20 centov, čo je výrazne menej, ako je jej cena v obchodoch. "Ak budú ľudia vedieť, čo je pre nich lacnejšie a zároveň nepredstavuje zdravotné riziká, možno zmenia svoje preferencie," uviedol podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans.

Viac k témam: Európska komisia
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia chce zlepšiť kvalitu pitnej vody a zredukovať množstvo plastového odpadu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR dnes zvolili člena Súdnej rady SR. Jediný kandidát - advokát Michal Mišík, ktorého navrhol poslanec NR SR Róbert Madej (Smer-SD), získal v tajnom hlasovaní potrebnú nadpolovičnú väčšinu hlasov poslancov. Z hlasujúcich 130 poslancov mu dalo hlas 66 zákonodarcov. Parlament zvolil nového člena, keďže členke Súdnej rady Slovenskej republiky Alene Šiškovej uplynulo funkčné obdobie 28. júna 2017.

Navrhovali voľbu odložiť

Vzhľadom na skutočnosť, že NR SR na 23. schôdzi 12. decembra 2017 nezvolila člena Súdnej rady Slovenskej republiky, bolo potrebné vykonať novú voľbu. Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) opätovne vyzval oprávnené subjekty, aby návrhy kandidátov na člena súdnej rady podávali ústavnoprávnemu výboru do 19. januára 2018. Ústavnoprávny výbor na svojom zasadnutí konštatoval, že Michal Mišík spĺňa ustanovené podmienky. Odporúčame:
Droba po viac ako siedmich rokoch opustil parlament, jeho náhradník zložil sľub Opozičný poslanec Ondrej Dostál (SaS) dnes navrhoval, aby voľbu odložili na ďalšiu schôdzu. Advokát Mišík podľa neho nie je vhodným kandidátom na člena Súdnej rady SR. "Škandalizácia Kisku, prepojenie na Bašternáka a komunálny biznis v Bratislave. Aj to sú aktivity, ktoré sú za dosiaľ nie veľmi známym advokátom Michalom Mišíkom, ktorého navrhuje Smer-SD ako kandidáta na člena súdnej rady," vyhlásil Dostál.

Viac k témam: mišík, Ondrej Dostál, parlament
Zdroj: Webnoviny.sk - Členom Súdnej rady SR sa stal Michal Mišík, nespokojnosť opozičného poslanca Dostála © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 6

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner