16. august 2018
Facebook

  • aktualizované 11. februára 21:02
MOSKVA 11. februára (WebNoviny.sk) - Posádka lietadla, ktoré sa v nedeľu krátko po štarte zrútilo neďaleko Moskvy, nehlásila pred nehodou žiadne problémy. Povedala to hovorkyňa vyšetrovacej komisie Svetlana Petrenko. Minister dopravy Maxim Sokolov potvrdil, že nehodu nikto neprežil. Štátna tlačová agentúra Tass zároveň informovala, že vyšetrovatelia už na mieste nehody našli jednu z čiernych skriniek. Odporúčame:
Lietadlo muselo núdzovo pristáť, narazilo do kŕdľa škovránkov Na palube regionálneho letu An-148 ruských Saratov Airlines bolo 71 ľudí, 65 pasažierov a šesť členov posádky. Stroj zmizol z radaru krátko po štarte z moskovského letiska Domodedovo. Lietadlo smerovalo do mesta Orsk, druhého najväčšieho mesta Orenburskej oblasti. Práve odtiaľ podľa úradov zrejme pochádzali všetci pasažieri. Trosky našli pri meste Ramenskoje v Moskovskej oblasti, asi 40 kilometrov od letiska. Médiá zverejnili zábery, na ktorých ich vidieť roztrúsené v zasneženom poli, pričom v blízkosti nie sú žiadne budovy. Havarovaný stroj nezranil nikoho na zemi. Agentúra Tass uvádza, že lietadlo bolo v prevádzke od roku 2010, pričom dva roky, v období 2015 - 2017, malo prestávku pre nedostatok náhradných súčiastok. Pôvodne si ho objednala letecká spoločnosť Rossija a Saratov Airlines ho mali od februára 2017.    
Prezident Vladimir Putin vyjadril sústrasť rodinám obetí a prisľúbil vyšetrenie príčiny nehody. Zrušil zároveň plánovanú cestu do Soči, kde sa mal v pondelok stretnúť s palestínskym prezidentom Mahmúdom Abbásom. Lídri sa napokon stretnú v Moskve. Ruská vyšetrovacia komisia informovala, že pracuje so všetkými možnými príčinami nehody.

Viac k témam: havária lietadla, letisko Domodedovo, Moskva, Rusko, Saratov Airlines
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Pri Moskve spadlo lietadlo, z radarov zmizlo po štarte z letiska Domodedovo (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) - Rezort spravodlivosti pod vedením Lucie Žitňanskej (Most-Híd) hľadá nové posily pre odbor zastupovania a právnych stanovísk. Ministerstvo uverejnilo výzvu na svojom oficiálnom konte na sociálnej sieti ešte 7. februára. Uchádzači o zamestnanie by mali spĺňať náležité podmienky vzdelania a pracovnej praxe, ktoré sú uverejnené na webovej stránke rezortu. "Ponuka je určená pre vyštudovaných právnikov, ktorých úlohou bude právne zastupovanie Slovenskej republiky pred súdmi Slovenskej republiky na úrovni ministerstva, koncipovanie písomných podaní, opravných prostriedkov, mimoriadnych opravných prostriedkov, ústavných sťažností, účasť na pojednávaniach," uvádza sa na sociálnej sieti. Termín na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi je 12. februára.

Viac k témam: Ministerstvo spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo spravodlivosti hľadá posily, potrebuje advokátov na zastupovanie rezortu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

PARÍŽ 11. februára (WebNoviny.sk) - Francúzsky biskup vyhlásil za zázrak vyliečenie rímskokatolíckej mníšky, ktorá bola takmer štyri desaťročia invalidná a údajne sa vyliečila po púti do Lúrd. Je to 70. zázračné uzdravenie, ktoré pripisujú nadprirodzenému zásahu v Lurdách. Biskup Jacques Benoit-Gonnin z Beauvaiskej diecézy vyhlásil zázrak v nedeľu, desať rokov po tom, ako 79-ročná Bernadette Moriau navštívila Lurdy. Mníška tvrdí, že po návrate domov počula hlas, ktorý jej povedal, aby sa zbavila zdravotníckych pomôcok, korzetu, ortéz či neurostimulátora, a zrazu mohla bez pomoci chodiť. Pútnické miesto na juhu Francúzska je známe tým, že sa tam Bernadette Soubirousovej pred 160 rokmi údajne zjavila Panna Mária. Cirkev ho uznáva ako miesto zázračných uzdravení.

Viac k témam: cirkev, Lurdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Invalidná mníška vyzdravela po púti do Lúrd, biskup to vyhlásil za zázrak © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Modernizácia slovenskej armády a transparentnosť nákupov boli hlavnými témami relácie O 5 minút 12 na RTVS, kde spolu diskutovali minister obrany Peter Gajdoš (SNS) a exminister obrany Ľubomír Galko (SaS). Galko zdôraznil, že opozícia neútočí na ministra, súhlasí s navýšením výdavkom na obranu, ale upozorňuje, že transparentnosť pri nákupoch nie je dostatočná. „Chcem povedať, že ministra Gajdoša som nikdy neobvinil z korupcie alebo brania provízii,“ povedal na úvod exminister obrany. Gajdoš kritiku odmietol, tvrdí, že transparentnosť chápe v zmysle metodiky Úradu pre verejné obstarávanie.

Účelovo vyrobená analýza

Galko vyčítal ministerstvu, že tají aj to, čo by mohlo byť verejné, napríklad analýzu k nakupovaniu obrnených transportérov 8x8. Tie chce Slovensko vyvinúť, podvozky majú byť od fínskej Patrie. Podľa Gajdoša a ministerstva bude 70 percent výroby na Slovensku a budeme môcť tieto vozidlá ďalej predávať. Odporúčame:
Ozbrojeným silám chýba systémová modernizácia, tvrdí Gajdoš a reaguje aj na Krajniaka Galko upozornil, že je to „blud“, že na Slovensku sa vozidlá iba zmontujú a do tých 70 percent je započítaný aj výcvik. Galko pokračoval, že má informácie, že analýza bola účelovo vyrobená a ministerstvo by si ju pravdepodobne nevedelo obhájiť. Ministra vyzval, aby ju zverejnil a časti, ktoré verejnosť nesmie vidieť, začiernil. „Vy si myslíte, že to komuniké, čo vláda vydala, je netransparentné, nestačí toto národu? Čo ešte potrebujete?,“ pýtal sa Gajdoš.

Nemecké Boxery sú nevhodné

Gajdoš zdôraznil, že 8x8 vyrábajú na základe kritérií ozbrojených síl. Nemecké Boxery sú podľa neho nevhodné, vojaci totiž žiadajú, aby transportéry boli ľahšie a vedeli plávať. Vozidlá chcú vyrábať na Slovensku aj preto, aby postavili zbrojársky priemysel na nohy. Reagoval aj na ďalšiu Galkovu kritiku, a to, že neinformuje ministerských úradníkov, a ani dokonca štátneho tajomníka Róberta Ondrejcsáka (nom. Most-Híd). Gajdoš sa ohradil, tvrdí, že konflikt s Ondrejcsákom, ktorý čoraz častejšie ministerstvo kritizuje, nemá. Gajdoš zopakoval, že on rozhoduje, čo ktorému štátnemu tajomníkovi patrí do kompetencií, a on rozhodol, že modernizácia mu do kompetencií nepatrí. Galko na oplátku podotkol, že s materiálmi z rezortu obrany sú teda lepšie oboznámení napríklad ministri kultúry a poľnohospodárstva, ktorí sú prítomní na rokovaní vlády ako štátny tajomník rezortu. „O čo by vám bolo lepšie, ak by ste mali štátneho tajomníka, ktorý kade by chodil, by hovoril, akého má super ministra. Aj opozícia by mohla potom povedať, že ako dobre bolo bojovať za to, aby ste dostali viac peňazí,“ povedal Galko. Hostia sa okrem transportérov venovali aj stíhačkám. Gajdoš zopakoval, že v hre sú americké F-16 a švédske Gripeny. To, pre čo sa Slovensko rozhodne, má Gajdoš predložiť do vlády do leta. Keďže Gajdoš rozhodnutie o stíhačkách už raz odložil, Slovensko nestihne mať nové stíhačky do roku 2020, kedy sa končí abonentná zmluva s Ruskom. V relácii priznal, že naše Migy budú abonentku potrebovať do 2022 – 2023.

Viac k témam: Armáda SR, Ľubomír Galko, Ministerstvo obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Opozícia podporuje modernizáciu armády, transparentnosť je však podľa Galka nedostatočná © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) - Prezident Andrej Kiska poslal sústrastný telegram prezidentovi Ruskej federácie Vladimirovi Putinovi v súvislosti s pádom civilného lietadla pri obci Stapanovskoje. Pri páde lietadla pravdepodobne zomrelo 71 osôb. „Vážený pán prezident, s ľútosťou som prijal smutnú správu o páde civilného lietadla blízko Moskvy, pri ktorom vyhasli desiatky ľudských životov. V súvislosti s týmto tragickým nešťastím vyjadrujem v mene občanov Slovenskej republiky, ako aj v mene svojom, Vám a všetkým pozostalým úprimnú sústrasť," píše sa v telegrame. Informoval o tom Martin Lipták z tlačového odboru Kancelárie prezidenta. Odporúčame:
Video: Pri Moskve spadlo lietadlo, z radarov zmizlo po štarte z letiska Domodedovo (video) Neďaleko Moskvy sa v nedeľu krátko po štarte zrútilo lietadlo so 71 ľuďmi na palube. Nehodu zrejme nikto neprežil. Regionálny let An-148 ruských Saratov Airlines zmizol z radaru krátko po štarte z moskovského letiska Domodedovo. Lietadlo smerovalo do mesta Orsk, 1500 kilometrov juhovýchodne od Moskvy.

Zdroj: Webnoviny.sk - Andrej Kiska poslal telegram Putinovi, vyjadril sústrasť pozostalým obetí po páde lietadla © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Dane, vývoj od krízy v roku 2008 či vyrovnané hospodárenie boli hlavnými témami relácie V politike televízie TA3 s ministrom financií Petrom Kažimírom (Smer-SD). Podľa toho budeme mať od krízy v roku 2008 podľa prognóz najlepšie tri roky z pohľadu rastu. Kažimír ale zároveň pripustil, že teraz, „keď svieti slnko, treba robiť veci, ktoré sa nedajú, keď je zamračené“.

Dane na Facebook či Google

Kažimír priznal, že obdobie rastu platí pre celú EÚ, avšak kritiku opozície, ktorá tvrdí, že rast Slovensko čaká napriek, nie vďaka ministerstvu, odmietol. „Hovoríte, že treba šetriť, ale zároveň, kam všade mám dať peniaze. Vždy je to tak – jedna holá veta, že treba šetriť a potom veľa rozvitých viet o tom, kde treba dať peniaze,“ povedal na margo kritiky šéf štátnej kasy. Dodal, že vie, že žiadna párty netrvá večne a chce dosiahnuť vyrovnaný rozpočet. Kažimír rozprával aj o daniach – na giganty ako Facebook či Google, ale aj na poistky. Daň z poistného je podľa neho súčasť plánu ako dosiahnuť vyrovnané hospodárenie. Vysvetlil, že asi každý na Slovensku má skúsenosť s vymáhaním poistného a ak existujú ľudia, ktorí sú s prácou poisťovní spokojní, chce vedieť ich mená. Túto daň obhajoval aj tým, že ju má väčšina krajín, ale priznal, že to nie je nariadenie EÚ.

Uber a booking.com musia platiť dane

Nie je to príkaz z Bruselu, klamal by som, ak by som to hádzal na Brusel,“ povedal minister. Dodal, že k zákonu je 250 pripomienok, očakáva, že v apríli sa návrh dostane na vládu, do leta ho odobrí parlament a bude môcť platiť od októbra. Nebojí sa, že ľuďom zdražie poistné, lebo poisťovne musia o občana súťažiť. Pokiaľ ide o zdanenie gigantov, Kažimír pripomenul, že na Slovensku už platí novinka, podľa ktorej firmy ako Uber alebo booking.com tu musia založiť prevádzkareň a platiť dane. Ak tak neurobia, musia platiť zrážkovú daň. Pokiaľ ide o firmy ako Facebook a Google, Slovensko čaká na návrh Európskej komisie. Priznal, že tento návrh nebude odsúhlasený všetkými štátmi, ale Slovensko sa k nemu prihlási.

Viac k témam: dane, Ministerstvo financií SR, Peter Kažimír
Zdroj: Webnoviny.sk - Kažimír priznal, že žiadna párty netrvá večne. Minister financií túži po vyrovnanom rozpočte © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

  • aktualizované 11. februára 15:25
MOSKVA 11. februára (WebNoviny.sk) - Neďaleko Moskvy sa v nedeľu krátko po štarte zrútilo lietadlo so 71 ľuďmi na palube. Nehodu zrejme nikto neprežil. Regionálny let An-148 ruských Saratov Airlines zmizol z radaru krátko po štarte z moskovského letiska Domodedovo. Lietadlo smerovalo do mesta Orsk, 1500 kilometrov juhovýchodne od Moskvy. Odporúčame:
Lietadlo muselo núdzovo pristáť, narazilo do kŕdľa škovránkov Trosky našli pri meste Ramenskoje v Moskovskej oblasti, asi 40 kilometrov od letiska. Štátna televízia odvysielala zábery, na ktorých ich vidieť roztrúsené v zasneženom poli, pričom v blízkosti nie sú žiadne budovy. Zatiaľ nie je jasné, či havarovaný stroj nezasiahol nejakých ľudí na zemi. Ruská vyšetrovacia komisia informovala, že pri vyšetrovaní zvažuje všetky možné príčiny nehody.


Viac k témam: havária lietadla, letisko Domodedovo, Moskva, Rusko, Saratov Airlines
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Pri Moskve spadlo lietadlo, z radarov zmizlo po štarte z letiska Domodedovo (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

MOSKVA 11. februára (WebNoviny.sk) - V Moskovskej oblasti sa zrútilo dopravné lietadlo so 71 ľuďmi na palube, informujú ruské médiá. Regionálny let An-148 ruských Saratov Airlines smeroval do mesta Orsk. Z radaru podľa prvých správ zmizol krátko po štarte z moskovského letiska Domodedovo. Odporúčame:
Lietadlo muselo núdzovo pristáť, narazilo do kŕdľa škovránkov Podľa záchranných zložiek nie je šanca, že by nehodu niekto prežil. Stroj zrejme spadol 80 kilometrov juhovýchodne od Moskvy. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a agentúry AP.Viac k témam: havária lietadla, letisko Domodedovo, Moskva, Rusko, Saratov Airlines
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri Moskve spadlo lietadlo, z radarov zmizlo tesne po štarte z letiska Domodedovo © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Odídenci z trnavskej organizácie Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko pripravujú založenie nového politického subjektu s názvom Slovenská vlastenecká koalícia (SVK).

Gažo predsedom prípravného výboru

Začali už so zbieraním podpisov nevyhnutných na registráciu strany ministerstvom vnútra. Zakladajúci členovia ešte v novembri minulého roku reprezentovali Kotlebovu stranu vo voľbách do zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja. Odporúčame:
Prezident Kiska má najväčšiu dôveru, ľudia najmenej veria Kotlebovi Predseda prípravného výboru Slovenskej vlasteneckej koalície Richard Gažo pre agentúru SITA povedal, že za odchodom viacerých členov z trnavskej organizácie Kotleba – Ľudovej strany Naše Slovensko bola nespokojnosť s riadením tejto strany.

Plánujú zozbierať 10-tisíc podpisov

Členovia podľa neho museli akceptovať rozhodnutia zhora, presnejšie z Banskej Bystrice. Slovenská vlastenecká koalícia sa má odlišovať tým, že o zásadných veciach budú rozhodovať organizácie dolu. K strane sa podľa neho hlásia nielen ľudia sklamaní z Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko, ale aj sklamaní z iných politických subjektov. Prípravný výbor plánuje zozbierať 10-tisíc podpisov potrebných na registráciu novej strany do šiestich mesiacov. Kto v každom kraji na Slovensku získa najviac podpisov, ten má sľúbený post krajského predsedu. Gažo vysvetľuje, že v tomto prípade ide aj o prieverku manažérskych a komunikačných schopností ľudí, ktorí bez nároku na odmenu podpisy zbierajú. Podpisy na registráciu politickej strany okrem prípravného výboru Slovenskej vlasteneckej koalície aktuálne zbierajú aj prípravné výbory strán Zmena, Slovenská vlastenecká strana a Slovenské hnutie obrody.

Viac k témam: Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, Marian Kotleba, Richard Gažo
Zdroj: Webnoviny.sk - Odídenci od Kotlebu pripravujú založenie novej strany, majú už aj jej názov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) - Polícia vyšetruje smrť neznámeho muža. V sobotu krátko po 20:30 na železničnej trati medzi Pezinkom a Šenkvicami rušňovodič počas vedenia vlaku smerom na Šenkvice zacítil tupý náraz z prednej časti rušňa. Odporúčame:
Žena sa chcela odfotiť na železničných koľajach, zabil ju idúci vlak Vlak radšej zastavil, zistil, že na zemi je mužské telo. Muž utrpel devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania, polícia už začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Informovala to tom bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Viac k témam: samovražda, vlak
Zdroj: Webnoviny.sk - Vlak zrazil neznámeho muža medzi Pezinkom a Šenkvicami © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 2

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner