16. august 2018
Facebook

HAAG 13. februára (WebNoviny.sk) - Holandskí senátori schválili nový zákon, podľa ktorého je každý potenciálnym darcom orgánov, ak neoznámi, že chce byť z tohto systému vylúčený. Nový zákon prešiel v utorok tesne v hlasovaní v hornej komore holandského parlamentu. Dolná komora parlamentu krajiny zákon schválila vlani iba väčšinou jedného hlasu. Odporúčame:
Holandský minister zahraničia odstúpil, klamal o stretnutí s Putinom Navrhovateľka nového zákona, poslankyňa Pia Dijkstraová uviedla, že na základe nového systému, ktorý je podobný legislatíve o darcovstve orgánov v Belgicku a Španielsku, každá osoba vo veku nad 18 rokov, ktorá ešte nie je registrovaná ako darca, dostane list s otázkou, či chce po smrti darovať orgány. Tí, ktorí na list neodpovedia, budú považovaní za darcov orgánov, avšak kedykoľvek to budú môcť zmeniť.

Viac k témam: Holandsko, pia dijkstraova
Zdroj: Webnoviny.sk - Každý dospelý občan v Holandsku bude po smrti automaticky darcom orgánov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BERLÍN 13. februára (WebNoviny.sk) - Bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz v utorok odstúpil z postu predsedu Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD). Ako oznámil, rozhodol sa tak preto, aby nestál v ceste "obnove" v rámci strany.

Odchod bol očakávaný

Schulza by mala na poste predsedníčky strany nahradiť súčasná šéfka poslaneckého klubu SPD Andrea Nahles. Ide o Schulzovu nominantku, ktorú ale, ako odchádzajúci člen strany zdôraznil, podporili jednomyseľne aj všetci ostatní členovia vedenia strany. Formálne ju ešte bude musieť potvrdiť v predsedníckej stoličke stranícky kongres, ktorý sa uskutoční 22. apríla. Odporúčame:
Nemeckí kriminalisti žiadajú dekriminalizáciu marihuany, zakazovanie podľa nich nie je rozumné Schulzov odchod z čela strany sa očakával už minimálne od piatku, kedy tento politik oznámil, že sa vzdáva plánov stať sa budúcim ministrom zahraničia v budúcej koaličnej vláde s Kresťanskodemokratickou úniou Nemecka/Kresťansko-sociálnou úniou Bavorska (CDU/CSU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Schulz v piatok oznámil, že úspech hlasovania o koaličnej dohode s CDU/CSU je ohrozený práve diskusiou o jeho osobe. "Takže týmto vyhlasujem, že nepôjdem do vlády a veľmi dúfam, že toto ukončí personálne debaty v SPD," uviedol Schulz.Aj v utorok vyslovil presvedčenie, že SPD napriek nesúhlasu časti strany do koalície s Merkelovej nakoniec pôjde. Program vlády, ktorý vyplýva z návrhu koaličnej zmluvy, podľa Schulza "na 70 percent" odráža politiku sociálnych demokratov.

Ostrý spor

Zatiaľ čo CSU, menšia zo strán v dvojbloku CDU/CSU, už koaličnú zmluvu schválila a CDU by ju mala schváliť na straníckom kongrese 26. februára, problémy sa očakávajú práve na strane SPD. Tá si dáva koaličnú zmluvu schváliť v hlasovaní medzi všetkými svojimi 463 723 členmi, pričom výsledok vnútrostraníckeho hlasovania sa očakáva 4. marca. Odporúčame:
Merkelová a Schulz sa dohodli v otázke migrácie, strany dúfajú v koniec koaličných rozhovorov Medzi sociálnymi demokratmi sa rozhorel ostrý spor o to, či má strana vstúpiť do koalície, pričom časť straníkov argumentuje, že ďalšia koalícia s CDU/CSU môže stranu pripraviť o veľkú časť voličskej podpory.Proti členstvu strany vo vláde je najmä jej ľavicové krídlo a najaktívnejším odporcom je stranícka mládežnícka organizácia. Tá dokonca začala koncom januára organizovať masový expresný nábor nových členov, ktorých pri vstupe do strany rovno nabádala, aby hlasovali proti jej budúcemu členstvu v koalícii s CDU/CSU.

Viac k témam: Martin Schulz, Nemecko, SPD Sociálnodemokratická strana Nemecka
Zdroj: Webnoviny.sk - Martin Schulz odstúpil z čela Sociálnodemokratickej strany Nemecka © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

HAAG 13. decembra (WebNoviny.sk) - V Holandsku podal demisiu minister zahraničným vecí Halbe Zijlstra, ktorý klamal o stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Podľa jeho slov si "Holandsko zaslúži ministra, o ktorom nie sú žiadne pochybnosti". Zijlstra v minulosti povedal, že bol ako zamestnanec energetického gigantu Shell prítomný v Putinovom vidieckom sídle, keď sa ruský prezident vyjadril, že považuje Bielorusko, Ukrajinu a pobaltské štáty za súčasť "Veľkého Ruska". Odporúčame:
Ruský pravoslávny biskup nebude voliť Putina, prezidenta nazval temnotou Nepravosť tohto tvrdenia oznámil Zijlstra v pondelok. Vo svojom stanovisku uviedol, že na stretnutí v roku 2006 prítomný nebol, ale počul to od niekoho, kto tam bol. Podľa vlastných slov však považoval tieto slová za tak geopoliticky významné, že radšej povedal, že ich sám počul, aby ochránil svoj zdroj.

Viac k témam: halbe zijlstra, Holandsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Holandský minister zahraničia odstúpil, klamal o stretnutí s Putinom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) - Český premiér Andrej Babiš po šiestich rokoch definitívne prehral súdny spor s Ústavom pamäti národa o to, či je oprávnene vedený vo zväzkoch ŠtB. Ako ďalej informuje portál denníka SME sme.sk, rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave, ktorý sa sporom zaoberal po minuloročnom vrátení celého prípadu na začiatok, čo nariadil Ústavný súd SR.

Žiadne rozhodnutie súdu

Vo svojom výroku z konca januára prakticky zopakoval to, na čo upozorňovali už ústavní sudcovia. "Pre nás a pre Ústav pamäti národa to znamená, že kauza Babiš je právoplatne a definitívne uzavretá. V súčasnosti neexistuje žiadne rozhodnutie súdu, ktoré by hovorilo, že Andrej Babiš je vedený ako agent Štátnej bezpečnosti neoprávnene," komentovali výsledok sporu právnici z advokátskej kancelárie Poláček & Partners, ktorá ústav donedávna v spore zastupovala. Odporúčame:
Premiér Babiš podal demisiu, jeho zimná menšinová vláda vydržala 43 dní Ústav pamäti národa sa vyjadril, že rozhodnutie súdu víta. Český premiér rozhodnutie komentoval slovami, že sa na súd obráti znova. Už po októbrovom rozhodnutí Ústavného súdu SR avizoval, že zažaluje slovenské ministerstvo vnútra. Ministerstvo sa však pre SME vyjadrilo, že žiadna žaloba mu neprišla. Babiš počas celej kauzy trval na tom, že s komunistickou tajnou službou nemal nič spoločné, hoci ho vo svojich zväzkoch viedla ako agenta. Naopak, ÚPN v spore dlhodobo poukazoval na to, že Babiš je v jej zväzkoch riadne vedený, a to ako agent s krycím menom Bureš. Ústav súdom poskytol 229 dôvodov, prečo by mal spor vyhrať. Dôverníkom ŠtB sa Babiš stal podľa jej dokumentov v roku 1980, o dva roky neskôr ho tajná polícia získala na spoluprácu ako agenta. Spoluprácu ukončila v roku 1985.

Viac k témam: Andrej Babiš, ÚPN Ústav pamäti národa
Zdroj: Webnoviny.sk - Babiš definitívne prehral súd, Ústav pamäti národa ho eviduje v zväzkoch ŠTB oprávnene © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

Medzi nezvestnými sú údajne ženy aj deti. ANKARA 13. februára (WebNoviny.sk) - Turecké záchranné služby pátrajú po približne desiatich nezvestných migrantoch, ktorí sa stratili, keď sa s nimi na rieke na turecko-gréckom pohraničí prevrhol čln. Informovala o tom štátna tlačová agentúra Anadolu. Odporúčame:
Africkým migrantom začala izraelská vláda posielať oznámenia o deportácii Incident sa stal na rieke Merica, v Grécku známej ako Evros a v Turecku zase ako Meric, ku ktorej privolali záchranárov členovia pohraničnej stráže, ktorí počuli volania o pomoc. Migranti podľa Anadolu smerovali do Grécka, pričom na plavidle boli aj ženy a deti. Záchranári už objavili telá dvoch chlapcov vo veku približne 3 a 5 rokov aj prederavený gumený čln.Turecké úrady zasahovali aj v Egejskom mori. Tam pobrežná stráž zachránila z potápajúcej sa lode 44 migrantov.Tisícky migrantov ročne prichádzajú cez Turecko do Grécka. Mnohí z nich sa rozhodnú do krajiny dostať po mori k východným ostrovom v Egejskom mori.

Viac k témam: imigranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecké záchranné služby pátrajú po približne desiatich nezvestných migrantoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) - To, čo tu predvádza premiér Robert Fico (Smer-SD), nie je nič iné, len nechutná snaha prekrytia káuz, ktoré sa na nás valia. Povedala to na utorňajšej tlačovej besede poslankyňa NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Jana Kiššová. Liberáli reagovali na vyhlásenia Fica na ich adresu, ktorý v utorok vyhlásil, že Sloboda a Solidarita je vážnym ohrozením pre princípy demokracie na Slovensku. „Je nechutné, že takéto obvinenia prináša človek, ktorý býva v byte daňového podvodníka, silovo obsadil všetky pozície v štáte. Tento človek nás má školiť o demokracii? Človek, ktorého strana nie je založená na žiadnej ideológii, ale vybudoval ju s jedinou DNA – šliapať po demokracii na každom jednom kroku,“ povedala podpredsedníčka strany Jana Kišová s tým, že Fico svojimi ľuďmi obsadil generálnu prokuratúru, súdy, kontrolné orgány.

Smer-SD je podľa Blahovej ideovo prázdny

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová je presvedčená o tom, že Smer-SD je ideovo vyprázdnený, nemá čo priniesť. Odporúčame:
Akou slobodou je odpočúvanie ľudí, pýta sa Fico a neakceptuje správanie exministra Galka "Vnášajú do spoločnosti len konflikt. Útoky považujeme za dobrý signál, že Smer vidí, že ich čas sa blíži ku koncu vládnutia. Smeru preferencie klesajú a SaS stúpajú, to je jediný dôvod smiešneho výstupu Roberta Fica," uviedla a dodala, že sa nezmohol na viac, len vytiahnuť roky starý vyriešený prípad exministra Ľubomíra Galka. Odporúčame:
Koalícia bude chcieť odvolať Galka, opozícia sa však vyhráža hromadným odstúpením z výborov "Kauza Gorila, Bašternák, ceny energií sú skutočným ohrozením demokracie na Slovensku," podotkla. Podľa nej má SaS priority založené na demokratických princípoch. "Na rozdiel od Smeru sme pripravení viesť krajinu k demokratickým hodnotám," dodala Blahová.

Údajná nahrávka usvedčujúca Lučanského

Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) sa obracia na ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), na Generálnu prokuratúru SR a na orgány činné v trestnom konaní s podozrením z porušenia povinnosti policajta, riaditeľa inšpekcie ministerstva vnútra Milana Lučanského. Odporúčame:
Šéf policajnej inšpekcie mal vydierať podnikateľov, Nicholsonová má vraj nahrávky ako dôkazy Ako uviedla v utorok  na tlačovej besede, má k dispozícií listy a nahrávky ako dôkazy na Lučanského, ktorý mal údajne nezákonným spôsobom nadobudnúť apartmán na Floride a podieľať sa na vydieraní podnikateľov z okolia Žiliny. "Mne prináleží to odstúpiť orgánom činným v trestnom konaní," uviedla. Informáciu o podozrení z trestnej činnosti vydierania a zneužívania právomoci verejného činiteľa odstúpila aj Generálnej prokuratúre SR. Dodala, že SaS je rizikom Smeru-SD, Fica a Kaliňáka. Dnes sme podľa nej videli Fica ako "unaveného a vystrašeného" politika.

Zastavené trestné oznámenie

Podpredseda SaS Ľubomír Galko uviedol, že iba dôstojníci Vojenského spravodajstva SR môžu povedať, prečo a ako odpočúvali. Dôstojníci podľa jeho slov vypovedali, že on nedal žiadny pokyn a vždy konali autonómne. "Trestné stíhanie bolo zastavené. V uznesení je napísané, že všetci dôstojníci vypovedali, že ja som nedal ani jeden pokyn na nasadenie nejakého informačného technického prostriedku," povedal Galko. Podľa Galka kauzu odpočúvania vyberie Smer vtedy, keď potrebuje niečo prekryť. Osoby Galka sa kauza odpočúvania podľa Blahovej už vôbec netýka. Pre Galka je kľúčové, že bolo zastavené trestné oznámenie o odpočúvaní novinárov.

Dva alternatívne návrhy

Podľa utorňajších vyhlásení Fica je neakceptovateľné najmä správanie sa dnešného poslanca NR SR za SaS Ľubomíra Galka počas jeho šéfovania v rezorte obrany. "Za ministrovania pána Galka boli odpočúvaní novinári, sekretárky či vodiči nákladných áut len preto, aby sa získali informácie a ich názory na stranu Sloboda a Solidarita. To je vážnym ohrozením demokratických princípov v našej krajine," uviedol Fico. "Ak bude mať príležitosť táto strana vládnuť, nemám žiadne pochybnosti o tom, že nebudú váhať zneužívať moc na získanie potrebných informácií. Odpočúvanie, nazeranie do súkromných účtov či limitovanie politickej opozície sú nástroje, ktoré SaS už využila a nebude váhať ich použiť znovu," doplnil premiér. Poslanci NR SR sa budú v stredu zaoberať údajným zneužívaním vojenského obranného spravodajstva v prospech strany Sloboda a Solidarita v období pôsobenia Ľubomíra Galka vo funkcii ministra obrany v stredu o 14. hodine. Podľa informácií agentúry SITA má koalícia pri tomto rokovaní pripravené dva alternatívne návrhy. Buď má padnúť návrh na odvolanie Galka z funkcie predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti NBÚ, alebo má NR SR schváliť výzvu, aby Galko odstúpil sám.

Viac k témam: Generálna prokuratúra SR, Jana Kiššová, Ľubomír Galko, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Milan Lučanský, ministerstvo vnútra SR, Natália Blahová, Robert Fico, Robert Kaliňák, SaS Sloboda a Solidarita, Vojenské spravodajstvo (VS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Čo tu predvádza Fico, je len nechutná snaha prekrytia káuz, tvrdí poslankyňa Kiššová © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Súhrnný trest trinásť rokov odňatia slobody za zločiny znásilnenia, sexuálneho násilia, vydierania a ublíženia na zdraví voči maloletej družkinej dcére potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 53-ročného Igora Medveďa z Michalovej v okrese Brezno. Medveďa na odvolacie konanie eskortovali z väzenia, kde si odpykáva trest deväť rokov a osem mesiacov za pokus znásilnenia vlastnej dcéry.

Opakované zneužívanie

Maloletú družkinu dcéru Zuzanu atakoval Medveď v rokoch 2011 až 2013 v ich dome v Pohronskej Polhore. Opakovane ju sexuálne zneužíval v čase, keď družka nebola doma. Následne dievčaťu hrozil zabitím, aby to nikomu nepovedalo. Tým spáchal pokračovacie zločiny sexuálneho násilia a vydierania a v jednom prípade aj ublíženia na zdraví. Zločin znásilnenia maloletej Medveď spáchal v januári 2013 v čase, keď bolo dievča tehotné. Odporúčame:
Boj proti sexuálnemu obťažovaniu zašiel priďaleko, tvrdia francúzske prominentné ženy Na Okresnom súde v Brezne Medveď odmietol, že by bol dievča atakoval. Tvrdil, že si to celé vymyslela, aby rozbila jeho vzťah s matkou. Prvostupňový súd ho najprv spod obžaloby oslobodil, ale po doplnení dokazovania na pokyn odvolacieho súdu ho uznal za vinného v celom rozsahu obžaloby. Medveď sa odvolal a opakoval, že dievča neznásilnil, sexuálne nezneužíval, ani sa mu nevyhrážal zabitím.

Stredný stupeň stráženia

Krajský súd mu nevyhovel a poukázal na znalecký posudok, podľa ktorého si dievča nemohlo vymyslieť celú genézu prípadu a odvolanie násilníka zamietol. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné a sudca nariadil výkon trestu. U Medveďa ide o súhrnný trest, čo znamená, že predchádzajúci trest deväť rokov a osem mesiacov za pokus znásilnenia zvýšili o ďalšie tri roky a štyri mesiace. Odporúčame:
Súd v okrese Eaton definitívne uzavrel kauzu Nassar, pridal mu ďalších 125 rokov väzenia Trest si Medveď odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia. Za sexuálne zločiny voči maloletej a dokonca tehotnej osobe možno uložiť trest sedem až pätnásť rokov.

Viac k témam: súd, väzenie, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Odsúdenie na trinásť rokov za znásilnenie maloletej družkinej dcéry © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Polícia odhalila ojedinelý prípad obchodovania s anabolikami na Spiši a v okolí Košíc. Jednu podozrivú osobu zadržali policajti počas dnešnej policajnej akcie v Košiciach, v súvislosti s dokumentovaním trestnej činnosti nelegálneho obchodovania s anabolickými a hormonálnymi látkami. Informoval o tom na dnešnej tlačovej besede riaditeľ košickej krajskej polície Juraj Leško, neuviedol však ani iniciálky zadržaného.

Neoprávnené zaobchádzanie s látkami

Leško povedal, že 8. februára policajti v Spišskej Novej Vsi zadržali štyri osoby v súvislosti s obchodovaním s anabolikami. Po vykonaní procesných úkonov troch zo zadržania prepustili. Jedna osoba bola umiestnená do cely policajného zaistenia. Ako uviedol Leško, vyšetrovateľ PZ vzniesol obvinenie voči 41-ročnému Jánovi J. zo Spišskej Novej Vsi pre zločin neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom. Odporúčame:
Polícia vystríha pred falošným policajtom, vyberá pokuty a odlišuje sa dvomi znakmi Súčasne prokurátor podal podnet na jeho väzobné stíhanie. Sudca akceptoval návrh na vzatie obvineného do väzby a obvinený sa už nachádza v Ústave na výkon väzby v Košiciach. „Obvinený muž prostredníctvom nezistených osôb a prepravno-zasielateľských služieb zakázané látky obstarával a dovážal, po prevzatí na neznámom mieste prepravoval a skladoval, a potom dovážal a ukladal na rôznych miestach v Spišskej Novej Vsi. Za účelom vlastného obohatenia zakázané látky ďalej distribuoval, predával. Priamo pri tejto činnosti ho polícia vo štvrtok vo večerných hodinách zadržala,“ povedal Leško. Pokiaľ ide o dnes zadržaného podozrivého, Leško uviedol, že stále ešte prebiehajú procesné úkony. O ďalšom postupe voči nemu sa má rozhodnúť do 48 hodín od zadržania.

Trest až dvanásť rokov

Leško informoval, že polícia začala preverovať aktivity podozrivých v apríli minulého roku a vo veci začala trestné stíhanie v júli. Vo večerných hodinách 8. februára tohto roku v Spišskej Novej Vsi a okolí urobili dve domové prehliadky, tri prehliadky iných priestorov – z toho jedno vozidlo, a dva nebytové priestory. Odporúčame:
Vlak zrazil neznámeho muža medzi Pezinkom a Šenkvicami Počas razie polícia zadržala 526 škatuliek liekov - viac ako 57 000 tabliet, takmer 1 280 ampuliek. Išlo o viac ako 120 druhov liečiv a farmaceutík, rôzne druhy látok s obsahom anabolických a hormonálnych účinkov, zaradené medzi tzv. androgénne anabolické steroidy.Za zločin neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov.

Viac k témam: nelegálne obchodovanie, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Košická polícia odhalila veľký prípad obchodovania s anabolikami © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Trest deväť rokov odňatia slobody nepodmienečne za zabitie družky vymeral dnes senát Okresného súdu v Banskej Bystrici pre 66-ročného dôchodcu Dušana H. z tohoto mesta. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný sa voči nemu odvolal.

Krvné podliatiny

Tragédia sa stala v Banskej Bystrici 31. mája 2015 večer po spoločnom popíjaní alkoholu v byte, v ktorom obaja bývali. Navštívil ich brat obžalovaného a chceli oslavovať meniny oboch domácich. Hosť neskôr odišiel a Dušan Ivetu fyzicky napadol. Spôsobil jej viaceré krvné podliatiny, ako aj zlomeniny rebier s roztrhnutím pohrudnice a poranenie sleziny so šokom a vykrvácaním do dutiny brušnej. Znalec stanovil, že zranenia vznikli pôsobením inej osoby a vylúčil následky spôsobené pádom. Odporúčame:
Aktualizované: Manželka príslušníka NAKA zrejme spáchala samovraždu, policajti našli list na rozlúčku

Pod vplyvom alkoholu

Obžalovaný na súde opakovane povedal, že je nevinný a Ivetke neublížil. V čase útoku na ňu nebol doma, ale na prechádzke so psom. Žili spolu desať rokov, staral sa o ňu a platil za ňu aj hypotéku na byt, dlžoby a iné. V záverečnej reči uviedol, že jej tri razy zachránil život, pretože najprv si podrezala žily na rukách, potom si pustila plyn a do tretice vbehla medzi autá na frekventovanej ulici. Bola nezamestnaná, požívala alkohol. Dostal ju aj na protialkoholickú liečbu, ale Iveta nevydržala a kombinovala lieky s alkoholom. Súd Dušanovi H. uložil aj ochranné protialkoholické liečenie ústavnou formou, pretože skutok spáchal pod vplyvom alkoholu. Senát uznal vinu zo zločinu neúmyselného zabitia chránenej osoby.

Viac k témam: okresný súd Banská Bystrica, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Za smrť družky deväť rokov nepodmienečne, rozhodol Okresný súd v Banskej Bystrici © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) - Každé živé zviera by malo byť vnímané ako bytosť, nie ako vec. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za SaS Anna Zemanová, Jana Cigániková, Alojz Baránik, Martin Klus, Lucia Ďuriš Nicholsonová a nezaradený poslanec Martin Poliačik, ktorí predložili návrh novely Občianskeho zákonníka. Tento návrh však nezískal dostatočnú podporu a neprešiel do druhého čítania.

Zviera ako hnuteľná vec

"V súčasnosti právny poriadok Slovenskej republiky neupravuje v rámci občianskoprávnych vzťahov postavenie zvieraťa špecificky. Zviera je tak chápané ako hnuteľná vec, pričom sa nerešpektujú jej osobitné vlastnosti. Jedine prostredníctvom noriem verejného práva sú regulované niektoré aspekty chovu, obchodovania a usmrcovania predovšetkým hospodárskych zvierat," uvádzali v dôvodovej správe predkladatelia s tým, že pokiaľ ide o spoločenské zvieratá a úpravu právnych vzťahov pre chov, obchodovanie a usmrcovanie spoločenských zvierat, resp. divokých zvierat chovaných v zajatí v Slovenskej republike, príslušný predpis nemáme. Odporúčame:
Dokončenie diaľnic je podľa Sme rodina v nedohľadne, od ministra Érseka žiadajú informácie Absencia takejto úpravy je podľa nich dôsledkom mnohých nežiaducich spoločenských vplyvov chovu spoločenských zvierat, medzi inými napríklad nelegálne a nekontrolované množenie zvierat s cieľom predaja mláďat, nekontrolované množenie túlavých zvierat bez majiteľa, absencia veterinárneho ošetrenia niektorých zvierat či týranie a neuplatňovanie riadnej zodpovednosti majiteľov za správanie ich zvierat.

Viac k témam: Národná rada SR, NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci nepodporili návrh, aby živé zvieratá boli považované za bytosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 4

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner