16. august 2018
Facebook

NIKÓZIA 4. februára (WebNoviny.sk) - V druhom kole prezidentských volieb, ktoré sa konali v nedeľu na ostrove Cyprus, zvíťazil Nikos Anastasiadis. Odporúčame:
Ministrovi Kotziasovi sa vyhrážajú smrťou, dôvodom sú rokovania s Macedónskom Sedemdesiatjedenročný politik pritom vyhral aj predchádzajúce voľby v roku 2013. Anastasiadis získal 56 percent hlasov, pričom jeho konkurent Stavros Malas podporovaný komunistickou Pokrokovou stranou pracujúceho ľudu (AKEL) dostal 44 percent. Voliť prišlo 74 percent oprávnených voličov, čo je o niečo viac, ako v prvom kole, no o sedem percent menej ako v roku 2013. Anastasiadis pred voľbami sľúbil, že využije svoje skúsenosti a postará sa o ekonomický rast krajiny. Chce tiež pokračovať v procese zjednotenia ostrova. Hlava štátu tiež vyhlásila, že v ďalších voľbách už kandidovať neplánuje.

Viac k témam: Cyprus, Nicos Anastasiadis, prezidentské voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentské voľby na Cypre majú víťaza, staronový prezident už vyhral pred 5 rokmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

AKRON 4. februára (WebNoviny.sk) - Polícia v americkom štáte Ohio vyšetruje úmrtie dvojročného dievčatka, ktoré našla jeho matka v bezvedomí na prednej verande. Odporúčame:
Dve sestry znetvorili dievčatko, zapálili ho počas rituálu spojeného s voodoo Noviny Akron Beacon Journal uviedli, že matka našla dieťa v piatok popoludní a ihneď zavolala pomoc. Dievčatko, ktoré ležalo vonku v chladnom počasí, previezli do detskej nemocnice v meste Akron, kde však zomrelo. Presnú príčinu úmrtia určí súdny lekár. Podľa susedov mala žena aj syna.

Viac k témam: dieťa, Ohio, úmrtie, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - V USA našla matka svoju dvojročnú dcéru na verande, bola v bezvedomí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

SANÁ 4. februára (WebNoviny.sk) - Koalícia vedená Saudskou Arábiou zabila počas náletov v meste Saná osem ľudí. Odporúčame:
Objavili skrýšu militantov z Islamského štátu, za dverami našli výbušniny i zbrane O nedeľnom útoku, počas ktorého zasiahli policajnú budovu, informovali tamojší rebeli - húsíovia s tým, že incident si vyžiadal aj 58 zranených. Väčšina mŕtvych boli civilisti, medzi nimi je aj jedno dieťa.

Viac k témam: Jemen, nálety
Zdroj: Webnoviny.sk - Po náletoch v Jemene sú desiatky zranených a niekoľko obetí, medzi nimi aj dieťa © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu, z úrovne distribučných spoločností a lekární liek Beloderm lotion, liq der 1x50 ml/25mg (fľ.PE), konkrétne číslo šarže: 28206087. "Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže lieku z trhu je nesúlad so špecifikáciou lieku v parametri – pH," vysvetlil ústav na svojej webovej stránke. Odporúčame:
Z trhu sťahujú viacero šarží lieku VELCADE, pomáha pri liečbe rakoviny lymfatických uzlín Beloderm lotion je dermálna (kožná) kvapalina, ktorá obsahuje liečivo betametazón (vo forme betametazóndipropionátu). "Beloderm lotion je určený pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov na liečbu ekzémov a zápalu kože (dermatitídy) všetkých typov, ktoré postihujú najmä pokožku hlavy a reagujú na lokálnu liečbu kortikosteroidmi vrátane atopického ekzému, fotodermatitídy, dráždivej a alergickej dermatitídy, plochého lišaja, lichen simplex, diskoidného lupus erythematosus, erytrodermie a psoriázy," objasnil ŠÚKL. Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím podľa zverejnených informácií ohrozená nie je, nakoľko sú k dispozícii iné formy tohto lieku. "Štátny ústav nedostal žiadne hlásené prípady podozrenia na nežiaduci účinok súvisiaci s týmto nedostatkom. Uvedený nedostatok nemá vplyv na zdravie a bezpečnosť pacientov. Pacienti liek nemusia vrátiť do lekárne a môžu ho doužívať," uzavrel ŠÚKL.

Viac k témam: beloderm, Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk - Jednu šaržu lieku Beloderm sťahujú z trhu, slúži na liečbu ekzémov a zápalu kože © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Zdravie
V stredu je na Okresnom súd Bratislava III vytýčené ďalšie pojednávanie s bývalým šéfom vtedajšej Vojenskej spravodajskej služby Romanom M. Predošlé dve pojednávania, ktoré boli naplánované na jún a október 2017, súd zrušil „z technických príčin". Výsluch jedného svedka a oboznámenie niekoľkých listinných dôkazov tak muselo byť opakovane odložené. Roman M. čelí v tomto prípade obžalobe pre prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Pre povahu veci sa prípad pred súdom pojednáva s vylúčením verejnosti. Odporúčame:
Súd vynesie rozsudok v kauze „platinové sitká“, z procesu pre urýchlenie vylúčili Jána K. Podľa obžaloby Roman M. neoprávnene zhromažďoval dokumenty kategorizované ako dôverné a vyhradené. V júni 2013 ich zaistila polícia pri prehliadke jeho auta. Roman M. viedol VSS počas vlády Ivety Radičovej. V tom období sa začalo preverovať podozrenie z tunelovania majetku služby. Správu o údajnom tunelovaní spravodajstva vypracoval a zverejnil zástupca Romana M., dnes už zosnulý Vladimír Suchodolinský. Roman M. tvrdí, že micro SD karta s dokumentáciou mohla byť do jeho auta podstrčená. Polícia medzitým zastavila vyšetrovanie údajného tunelovania VSS.

Viac k témam: pojednávanie, súd, Vojenská spravodajská služba
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalého šéfa vojenských tajných čaká ďalšie pojednávanie, neoprávnene zhromažďoval dokumenty © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Severnú, strednú a severovýchodnú časť Slovenska zasiahnu v noci z pondelka na utorok mrazy, na niektorých miestach bude mínus dvadsať stupňov. Odporúčame:
Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa, na východe Slovenska hrozia snehové jazyky a záveje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého stupňa. Týka sa to okresov Brezno, Revúca, ďalej okresov Liptovský Mikuláš, Námestovo a Liptovský Mikuláš. V Košickom kraji sú to okresy Gelnica, Rožňava a Spišská Nová Ves. Mrazy budú hlavne v Prešovskom kraji, výstraha tu platí pre všetky okresy okrem Vranova nad Topľou. Meteorológovia na týchto miestach predpovedajú mrazy od -15 do -20 stupňov. Výstraha platí od pondelkového večera do utorkového rána.

Viac k témam: mrazy, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku poriadne prituhne, v týchto okresoch môže byť až mínus 20 stupňov Celzia © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
V stredu je na Okresnom súd Bratislava III vytýčené ďalšie pojednávanie s bývalým šéfom vtedajšej Vojenskej spravodajskej služby Romanom M. Predošlé dve pojednávania, ktoré boli naplánované na jún a október 2017, súd zrušil „z technických príčin. Výsluch jedného svedka a oboznámenie niekoľkých listinných dôkazov tak muselo byť opakovane odložené. Roman M. čelí v tomto prípade obžalobe pre prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Pre povahu veci sa prípad pred súdom pojednáva s vylúčením verejnosti. Odporúčame:
Súd vynesie rozsudok v kauze „platinové sitká“, z procesu pre urýchlenie vylúčili Jána K. Podľa obžaloby Roman M. neoprávnene zhromažďoval dokumenty kategorizované ako dôverné a vyhradené. V júni 2013 ich zaistila polícia pri prehliadke jeho auta. Roman M. viedol VSS počas vlády Ivety Radičovej. V tom období sa začalo preverovať podozrenie z tunelovania majetku služby. Správu o údajnom tunelovaní spravodajstva vypracoval a zverejnil zástupca Romana M., dnes už zosnulý Vladimír Suchodolinský. Roman M. tvrdí, že micro SD karta s dokumentáciou mohla byť do jeho auta podstrčená. Polícia medzitým zastavila vyšetrovanie údajného tunelovania VSS.

Viac k témam: pojednávanie, súd, Vojenská spravodajská služba
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalého šéfa VSS čaká v stredu pojednávanie, neoprávnene zhromažďoval dôverné dokumenty © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

MOSKVA 4. februára (WebNoviny.sk) - Sneženie a mrznúci dážď si v Moskve vyžiadali jedného mŕtveho. Odporúčame:
Hasiči pre vietor a sneženie sprejazdňujú cesty v blízkosti Sobraniec Ako uvádza agentúra Sputnik, sneženie začalo v sobotu a doteraz odrezalo od elektrickej energie viac ako päťtisíc obyvateľov. Starosta mesta Sergej Sobjanin prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter uviedol, že jeden človek zomrel, keď stromy spadli na elektrické vedenie. Päť ďalších osôb utrpelo zranenia, ktoré však bližšie nešpecifikoval. Politik dodal, že v dôsledku zlého počasia v meste spadlo už viac ako dvetisíc stromov.

Viac k témam: Rusko, silné sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk - Sneženie v Rusku spôsobuje komplikácie, bez elektriny sú stovky domácností © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

JERUZALEM 4. februára (WebNoviny.sk) - Izraelské úrady začali v nedeľu posielať africkým migrantom oznámenia o deportácii. Odporúčame:
Do Calais prichádzajú policajné posily, minister vnútra varuje pred možným nárastom násilia Utečenci majú podľa nich 60 dní na to, aby opustili štát, pričom im vláda zaplatí 3500 dolárov (v prepočte približne 2800 eur) a letenku do bližšie nešpecifikovanej africkej krajiny. Tí, ktorí tak neurobia do 1. apríla, skončia vo väzení. Do krajiny utieklo za uplynulé roky približne 40-tisíc ľudí, väčšinou z Eritrey a Sudánu. Mnohí z nich sa obávajú, že ich pošlú do Rwandy. Tento vládny projekt vyvolal v krajine nepokoje medzi lekármi, spisovateľmi, duchovnými, pilotmi a ľuďmi, ktorí prežili holokaust. Odporcovia tvrdia, že deportácia nie je etická a poškodí povesť Izraela, ktorý je vnímaný ako útočisko pre židovských utečencov.

Viac k témam: Afrika, Izrael, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Africkým migrantom začala izraelská vláda posielať oznámenia o deportácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BERLÍN 4. februára (WebNoviny.sk) - Eurokomisár pre rozpočet Günter Oettinger upozorňuje, že Európska únia bude reagovať, ak americký prezident Donald Trump proti nej prijme obchodné opatrenia. "Ak európski exportéri budú musieť platiť clá, môže to byť recipročné. Potom americkí exportéri budú musieť platiť clá tu," povedal eurokomisár pre nedeľník Welt am Sonntag. Odporúčame:
Americká komisia zablokovala uvalenie ciel na lietadlá kanadského výrobcu Bombardier "Každý, kto použije tento nástroj, musí vedieť, že aj my ho máme. A európsky trh je prinajmenšom taký veľký ako americký," vyhlásil Oettinger. Prezident USA pred týždňom vyjadril svoju nespokojnosť s obchodnou politikou Európskej únie a povedal, že jeho hnev sa môže z obchodného hľadiska "zmeniť na niečo veľmi veľké". Európska únia na toto vyjadrenie odpovedala, že ak by prezident USA Donald Trump inicioval nespravodlivé obchodné opatrenia, bude pripravená "reagovať rýchlo a primerane".  

Viac k témam: clo, Európska únia, Günter Oettinger, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Ak USA voči EÚ zavedú clá, Brusel podľa eurokomisára Oettingera odpovie rovnako © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 3

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner