20. jún 2018
Facebook
Béla Bugár vo štvrtok po štyroch - piatich hodinách rokovania nepovedal v podstate nič. Ak chceme, nájdeme tam skrytú hrozbu, že ak minister vnútra Robert Kaliňák nebude vymenený, v Moste vyvodia dôsledky. Avšak jediné dôsledky, ktoré si vie politický analytik Ján Baránek predstaviť, je odchod z koalície.

Spor s Bugárovým krídlom

Ako ďalej povedal pre SITA, Bugár jedným dychom dodal, že to zase nie je vec, pre ktorú treba obetovať vládu. Baránek si zároveň myslí, že sa predsedníctvo Mosta už ani nebavilo v tom duchu, že zomreli dvaja mladí ľudia, ale skôr sa bavili v tom duchu, ako si zachovať tvár aj koalíciu. „Neviem, o čom štyri – päť hodín hovorili, či o infraštruktúre na južnom Slovensku, lebo toto nedáva hlavu-pätu. Zrejme riešili krídlo ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej, asi riešili spor s Bugárovým krídlom, ktorý chce zachovať status quo,“ dodal Baránek. Odporúčame:
Most-Híd volá po odstúpení Kaliňáka, na základe rozhodnutia Smeru-SD zaujme ďalšie stanovisko Jediné, čo podľa neho stojí za povšimnutie je, že Most chce, aby bol tím vyšetrovateľov rozšírený o experta zo zahraničia.

Zvýšenie dôveryhodnosti vyšetrovania

V strane Most-Híd podľa predsedu Bélu Bugára pretrváva názor, že minister vnútra Robert Kaliňák by mal odstúpiť. Ako povedal novinárom po rokovaní rozšíreného predsedníctva, situáciu má v rukách Smer a na základe rozhodnutia Smeru zaujme stanovisko. „U nás o tom rozhoduje Republiková rada. Ak budeme vedieť výsledok, budeme musieť zvolať Republikovú radu. Nebudeme čakať dlho. Uvedomuje si to aj predseda Smeru,“ vyhlásil Bugár. Odporúčame:
Generálna prokuratúra v súvislosti s posledným článkom Kuciaka preverí najmenej 73 trestných vecí Podľa Bugára ak Kaliňák nebude odvolaný, v jeho strane to budú riešiť. Nemyslí si, že by bolo treba obetovať preto vládu. Most-Híd chce, aby tím vyšetrovateľov vraždy novinára s priateľkou bol rozšírený aj o vyšetrovateľov zo zahraničia. Má to zvýšiť dôveryhodnosť vyšetrovania. Ak by tomu bránila legislatíva, strana je pripravená prijať zmeny zákonov. Podľa neho ľudia sú právom nahnevaní, ale Bugár je proti využitiu tohto hnevu na zvyšovanie napätia. „Vyzývam všetkých, aby svojím konaním neprilievali olej do ohňa,“ dodal.

Viac k témam: Béla Bugár, Ján Baránek, Ján Kuciak, Most-Híd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Most-Híd sa už podľa Baránka nebavil o smrti dvoch ľudí, ale o zachovaní tváre a koalície © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BANSKÁ BYSTRICA 1. marca (WebNoviny.sk) - Vyše dve tisíc ľudí čakalo vo štvrtok večer na banskobystrickom námestí SNP na trojnásobnú medailistku z februárových zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu biatlonistku Anastasiu Kuzminovú, aby ju mohli privítať a potešiť sa z jej úspechov. Slovenská reprezentantka žijúca práve v Banskej Bystrici totiž pod piatimi kruhmi vybojovala dovedna už šesť medailí, aktuálne si priviezla z Pjongčangu jednu zlato a dve striebra. Hneď po príchode na pódium sa davu ľudí prihovorila týmito slovami: "Na olympiáde v Južnej Kórei po zisku troch medailí a celkovo tretej zlatej som si ešte neuvedomovala, čo sa stalo. Viem, že šport nie je všetko, ale snažila som s veľkým srdcom vybojovať pre vás tieto medaily, lebo som vedela, že by vás to veľmi potešilo. Medaily majú veľkú váhu, keď vidím, koľko ľudí sa so mnou teší i plače. Som neskutočne šťastná, že spolu so mnou prežívate tieto okamihy. Keď vidím, čo všetko ste dnes urobili pre mňa, tak až teraz chápem, aké výnimočné to je. Ďakujem." Kuzminová potom vyzdvihla zmysel rodiny v spoločnosti: "Rodina je to najdôležitejšie, čo si človek môže priať. Vy ste tiež moja rodina."

Dostala obraz v nadživotnej veľkosti

Rodáčka z Ťumeňa, ktorá prijala slovenské občianstvo a usídlila sa v meste pod Urpínom, dostala od primátora Banskej Bystrice Jána Noska obraz v nadživotnej veľkosti, na ktorom bola vyobrazená podobizeň Kuzminovej so zlatou medailou z Pjongčangu. Prostredníctvom videa sa jej priamo na námestí prihovoril i jej brat Anton Šipulin. Slovákom v priamej reči odkázal, že majú fantastickú športovkyňu a svojej sestre vyznal súrodeneckú lásku. Odporúčame:
Foto: Kuzminová už má v rukách zlato, na ceremoniáli jej medailu odovzdala Barteková Tretím prekvapením bol obrovský transparent, ktorý spustili hokejoví fanúšikovia Banskej Bystrice na hodinovej veži oproti pódiu, kde stála 33-ročná najúspešnejšia slovenská biatlonistka. "Je to neskutočný zážitok, ktorý mi bol dopriaty. Neviem nájsť tie správne slová. Tri olympiády, tri zlaté medaily a tri prekvapenia, no tie sa naozaj očakávať nedali,“ povedala v živom prenose pre RTVS Kuzminová. Odporúčame:
Barteková si poplakala s Kuzminovou. Keď stúpala slovenská vlajka, ani nedýchala Na pódiu sa okrem primátora Banskej Bystrice Jána Noska objavili aj minister obrany Peter Gajdoš, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter, riaditeľ VŠC Dukla Roman Benčík, prezident Slovenského zväzu biatlonu Tomáš Fusko, viceprezident Slovenského olympijského výboru Peter Korčok a viceprezident Medzinárodnej biatlonovej únie Ivor Lehoťan. Všetci poďakovali a vyzdvihli významné úspechy Anastasie Kuzminovej.

Reprezentantky zo štafety

Na pódium prišla aj slovenská biatlonistka Paulína Fialková, ktorá vybojovala na ZOH 2018 vo vytrvalostných pretekoch na 15 km piate miesto a výraznou mierou pomohla ženskej štafete rovnako k 5. priečke. "Budem sa snažiť o štyri roky, aby som bola znovu na tomto pódiu a niečím vás na olympiáde potešila a možno aj prekvapila. Ďakujem všetkým za podporu, ktorú som cítila až do Pjongčangu. Moje piate miesto síce nie je medailové, ale je to veľký odrazový mostík do ďalších rokov. Ďakujem všetkým, čo ste ma podporovali a budete podporovať,“ vyhlásila pred davom ľudí Paulína Fialková. Odporúčame:
Kuzminová, Poliaková a sestry Fialkové bojovali o medailu. V olympijskej štafete „výbuch“ Nemiek K nej a ku Kuzminovej sa ešte pridali ďalšie dve reprezentantky zo štafety Terézia Poliaková a Ivona Fialková. Všetky štyri biatlonistky dostali kytičku kvetov od banskobystrického primátora Jána Noska.

Celá drina stála za to

Atmosféru na námestí SNP pod Urpínom dotvárala hudobná skupina Fragile. Jej členovia Anastasiu Kuzminovú vyobjímali a spolu s ňou si zaspievali obľúbenú skladbu "We Are The Champions", ktorú pôvodne naspievala skupina Queen. "Aj kebyže mám rozprávať v ruštine, tak neopíšem pocity, aké mám v tejto chvíli. Búšilo mi srdce. Myslela som si, že som všetky slzy vyplakala na olympiáde, ale dnes to boli ďalšie slzičky. Všetko, čo sa tu udialo, bol jeden veľký zážitok. Až teraz som si naozaj uvedomila, že celá drina stála za to. Verím, že práve toto ma nabije do zostávajúcich troch podujatí Svetového pohára. To, čo som na banskobystrickom námestí zažila, aj keby som nemala formu, tak ma to nabije, aby som musela predviesť svoj najlepší výkon. Toľko energie, čo som dostala na námestí, by bol hriech nevyužiť v týchto pretekoch," povedala Anastasia Kuzminová prítomným médiám po skončení slávnosti na námestí. Odporúčame:
Fantastická Kuzminová má ďalšie striebro na ZOH 2018 v Pjongčangu, skvelý výsledok dosiahla aj Fialková Ešte pred slávnostným podujatím na námestí SNP v Banskej Bystrici ocenil minister obrany SR Peter Gajdoš v priestoroch VŠC Dukla všetky úspešné biatlonistky tohto armádneho strediska, ktoré boli na ZOH 2018 v Pjongčangu. Venoval im špeciálne originálne sklenené plastiky od aténskeho umelca Achillesa a finančné šeky i s týždňovými pobytmi v kúpeľoch Piešťany.

Viac k témam: Anastasia Kuzminová, Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Trojnásobnú medailistku Kuzminovú privítali v Banskej Bystrici a prekvapili darčekmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) - V strane Most-Híd podľa predsedu Bélu Bugára pretrváva názor, že minister vnútra Robert Kaliňák by mal odstúpiť. Ako povedal novinárom po rokovaní rozšíreného predsedníctva, situáciu má v rukách Smer a na základe rozhodnutia Smeru zaujme stanovisko. Odporúčame:
Najvyšší súd popiera podozrenia z možnej manipulácie so spismi v súvislosti s vraždou Kuciaka „U nás o tom rozhoduje Republiková rada. Ak budeme vedieť výsledok, budeme musieť zvolať Republikovú radu. Nebudeme čakať dlho. Uvedomuje si to aj predseda Smeru,“ vyhlásil Bugár s tým, že jeho strana nebude čakať do mája. Odporúčame:
Polícia zadržala v súvislosti s vraždou Kuciaka sedem osôb, Gašpar sa stretol s pridelencom FBI Podľa Bugára ak Kaliňák nebude odvolaný, v jeho strane to budú riešiť. Nemyslí si, že by bolo treba obetovať preto vládu. „Sme v tejto vláde. Riešime problémy v tejto vláde. Republikovú radu zvolám, keď to bude potrebné,“ dodal. Most-Híd chce, aby tím vyšetrovateľov vraždy novinára s priateľkou bol rozšírený aj o vyšetrovateľov zo zahraničia. Má to zvýšiť dôveryhodnosť vyšetrovania. Ak by tomu bránila legislatíva, strana je pripravená prijať zmeny zákonov. Podľa neho ľudia sú právom nahnevaní, ale Bugár je proti využitiu tohto hnevu na zvyšovanie napätia. „Vyzývam všetkých, aby svojím konaním neprilievali olej do ohňa,“ dodal.

Viac k témam: Béla Bugár, Ján Kuciak, Most-Híd, Robert Kaliňák, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Most-Híd volá po odstúpení Kaliňáka, na základe rozhodnutia Smeru-SD zaujme ďalšie stanovisko © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

PARÍŽ 1. marca (WebNoviny.sk) - Dvadsať francúzskych lokálnych politikov sa zapojilo do akcie na podporu bezdomovcov, počas ktorej strávili noc pod holým nebom a v teplote mínus dva stupne Celzia prespali v noci zo stredy na štvrtok v uliciach v okolí parížskej železničnej stanice Austerlitz. Akciu zorganizovala zástupkyňa starostu mesta Étampes Mama Sy. "Chceme tým povedať len toľko, že už stačilo, táto situácia sa musí skončiť," povedala organizátorka novinárom. Narážala na to, že od začiatku roka zahynulo v uliciach Paríža a okolitých miest parížskeho regiónu najmenej trinásť bezdomovcov, pričom väčšina z nich zamrzla. Skutočný počet obetí bude podľa odborníkov, ktorí sa touto problematikou zaoberajú, určite vyšší. Odporúčame:
Neziskovky dali ľudí bez domova zaočkovať a žiadajú štát o dostupnú zdravotnú starostlivosť Politici sa večer pozhovárali s bezdomovcami, ktorí obývajú okolie železničnej stanice, a potom si každý našiel svoje miestečko, kde si na noc rozložil spací vak a pokúsil sa v mraze aspoň na pár hodín zdriemnuť. "Pre mňa je to len jedna noc. Ale pre nich (bezdomovcov - pozn. SITA) to je celý život," povedal novinárom ďalší z účastníkov akcie, zástupca starostu mesta Le Blanc-Mesnil Abdelsalem Hitache.

Viac k témam: bezdomovci, Francúzsko, zima
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzski politici sa vžili do kože bezdomovcov, jednu noc strávili pod holým nebom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BANSKÁ BYSTRICA 1. marca (WebNoviny.sk) - Vyše dve tisíc ľudí čakalo vo štvrtok večer na banskobystrickom námestí SNP na trojnásobnú medailistku z februárových zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu biatlonistku Anastasiu Kuzminovú, aby ju mohli privítať a potešiť sa z jej úspechov. Slovenská reprezentantka žijúca práve v Banskej Bystrici totiž pod piatimi kruhmi vybojovala dovedna už šesť medailí, aktuálne si priviezla z Pjongčangu jednu zlato a dve striebra. Hneď po príchode na pódium sa davu ľudí prihovorila týmito slovami: "Na olympiáde v Južnej Kórei po zisku troch medailí a celkovo tretej zlatej som si ešte neuvedomovala, čo sa stalo. Viem, že šport nie je všetko, ale snažila som s veľkým srdcom vybojovať pre vás tieto medaily, lebo som vedela, že by vás to veľmi potešilo. Medaily majú veľkú váhu, keď vidím, koľko ľudí sa so mnou teší i plače. Som neskutočne šťastná, že spolu so mnou prežívate tieto okamihy. Keď vidím, čo všetko ste dnes urobili pre mňa, tak až teraz chápem, aké výnimočné to je. Ďakujem." Kuzminová potom vyzdvihla zmysel rodiny v spoločnosti: "Rodina je to najdôležitejšie, čo si človek môže priať. Vy ste tiež moja rodina."

Dostala obraz v nadživotnej veľkosti

Rodáčka z Ťumeňa, ktorá prijala slovenské občianstvo a usídlila sa v meste pod Urpínom, dostala od primátora Banskej Bystrice Jána Noska obraz v nadživotnej veľkosti, na ktorom bola vyobrazená podobizeň Kuzminovej so zlatou medailou z Pjongčangu. Prostredníctvom videa sa jej priamo na námestí prihovoril i jej brat Anton Šipulin. Slovákom v priamej reči odkázal, že majú fantastickú športovkyňu a svojej sestre vyznal súrodeneckú lásku. Odporúčame:
Foto: Kuzminová už má v rukách zlato, na ceremoniáli jej medailu odovzdala Barteková Tretím prekvapením bol obrovský transparent, ktorý spustili hokejoví fanúšikovia Banskej Bystrice na hodinovej veži oproti pódiu, kde stála 33-ročná najúspešnejšia slovenská biatlonistka. "Je to neskutočný zážitok, ktorý mi bol dopriaty. Neviem nájsť tie správne slová. Tri olympiády, tri zlaté medaily a tri prekvapenia, no tie sa naozaj očakávať nedali,“ povedala v živom prenose pre RTVS Kuzminová. Odporúčame:
Barteková si poplakala s Kuzminovou. Keď stúpala slovenská vlajka, ani nedýchala Na pódiu sa okrem primátora Banskej Bystrice Jána Noska objavili aj minister obrany Peter Gajdoš, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter, riaditeľ VŠC Dukla Roman Benčík, prezident Slovenského zväzu biatlonu Tomáš Fusko, viceprezident Slovenského olympijského výboru Peter Korčok a viceprezident Medzinárodnej biatlonovej únie Ivor Lehoťan. Všetci poďakovali a vyzdvihli významné úspechy Anastasie Kuzminovej.

Reprezentantky zo štafety

Na pódium prišla aj slovenská biatlonistka Paulína Fialková, ktorá vybojovala na ZOH 2018 vo vytrvalostných pretekoch na 15 km piate miesto a výraznou mierou pomohla ženskej štafete rovnako k 5. priečke. "Budem sa snažiť o štyri roky, aby som bola znovu na tomto pódiu a niečím vás na olympiáde potešila a možno aj prekvapila. Ďakujem všetkým za podporu, ktorú som cítila až do Pjongčangu. Moje piate miesto síce nie je medailové, ale je to veľký odrazový mostík do ďalších rokov. Ďakujem všetkým, čo ste ma podporovali a budete podporovať,“ vyhlásila pred davom ľudí Paulína Fialková. Odporúčame:
Kuzminová, Poliaková a sestry Fialkové bojovali o medailu. V olympijskej štafete „výbuch“ Nemiek K nej a ku Kuzminovej sa ešte pridali ďalšie dve reprezentantky zo štafety Terézia Poliaková a Ivona Fialková. Všetky štyri biatlonistky dostali kytičku kvetov od banskobystrického primátora Jána Noska.

Celá drina stála za to

Atmosféru na námestí SNP pod Urpínom dotvárala hudobná skupina Fragile. Jej členovia Anastasiu Kuzminovú vyobjímali a spolu s ňou si zaspievali obľúbenú skladbu "We Are The Champions", ktorú pôvodne naspievala skupina Queen. "Aj kebyže mám rozprávať v ruštine, tak neopíšem pocity, aké mám v tejto chvíli. Búšilo mi srdce. Myslela som si, že som všetky slzy vyplakala na olympiáde, ale dnes to boli ďalšie slzičky. Všetko, čo sa tu udialo, bol jeden veľký zážitok. Až teraz som si naozaj uvedomila, že celá drina stála za to. Verím, že práve toto ma nabije do zostávajúcich troch podujatí Svetového pohára. To, čo som na banskobystrickom námestí zažila, aj keby som nemala formu, tak ma to nabije, aby som musela predviesť svoj najlepší výkon. Toľko energie, čo som dostala na námestí, by bol hriech nevyužiť v týchto pretekoch," povedala Anastasia Kuzminová prítomným médiám po skončení slávnosti na námestí. Odporúčame:
Fantastická Kuzminová má ďalšie striebro na ZOH 2018 v Pjongčangu, skvelý výsledok dosiahla aj Fialková Ešte pred slávnostným podujatím na námestí SNP v Banskej Bystrici ocenil minister obrany SR Peter Gajdoš v priestoroch VŠC Dukla všetky úspešné biatlonistky tohto armádneho strediska, ktoré boli na ZOH 2018 v Pjongčangu. Venoval im špeciálne originálne sklenené plastiky od aténskeho umelca Achillesa a finančné šeky i s týždňovými pobytmi v kúpeľoch Piešťany.

Viac k témam: Anastasia Kuzminová, Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk - Trojnásobnú medailistku Kuzminovú privítali v Banskej Bystrici a prekvapili darčekmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) - Na bratislavskom Hlavnom námestí sa v nedeľu o 17:00 uskutoční spomienkový koncert na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Odporúčame:
Tisícky ľudí plánujú ísť na pochody za zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Na Koncerte pre Jána a Martinu vystúpia David Koller, trio Jozef Lupták - Marián Svetlík - Andrej Baran, Vec, Bez ladu a skladu, Korben Dallas, Živé kvety, Billy Barman, Para, Longital, Modré hory, Muzička a B-Complex. Podujatie bude uvádzať moderátor Rádia_FM Martin Staňo. Agentúru SITA o akcii informoval Anton Repka z tímu festivalu Pohoda, ktorý bratislavský koncert organizuje. Na facebookovú udalosť tohto podujatia sa krátko po jej zverejnení prihlásilo už takmer dvetisíc účastníkov.

Viac k témam: Ján Kuciak, Spomienkový koncert, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bratislave sa uskutoční koncert na pamiatku zavraždeného novinára Kuciaka a jeho priateľky © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) - V poslednom čase sa množia prípady, keď ľuďom telefonujú podvodníci, ktorí sa vydávajú za kontrolórov Stredoslovenskej distribučnej spoločnosti. Ako informoval jej hovorca Miroslav Gejdoš, údajný kontrolór tvrdí, že na ich odbernom mieste dochádza k nelegálnemu odberu elektriny. Vyhráža sa pritom vysokou pokutou a odpojením elektriny. Hovorí napríklad, že majú porušenú plombu na elektromere alebo ho majú inak poškodený a elektrinu odoberajú načierno. Odporúčame:
Falošní lekári žiadajú od dôverčivých ľudí tisícky eur, polícia upozorňuje na podvodníkov Zákazníci, ktorí sa sťažovali na podozrivé telefonáty, uviedli viackrát to isté mobilné číslo. Pochybné telefonáty však zaevidovali aj z iných čísel. Stredoslovenská distribučná preto upozorňuje všetkých odberateľov, aby boli ostražití a v prípade podozrenia si radšej informácie preverili na zákazníckej linke 0850 166 007. „V žiadnom prípade im neodporúčame komunikovať s človekom, ktorý vystupuje v mene našej spoločnosti ako kontrolór neoprávnených odberov bez toho, aby sa identifikoval služobným preukazom. Takisto vyzývame verejnosť, aby neuhrádzala žiadne pokuty ani poplatky v hotovosti priamo na svojom odbernom mieste,“ varoval Gejdoš s tým, že toto nie je štandardný postup spoločnosti.

Viac k témam: elektrická energia, podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Pozor na podvodníkov, falošný kontrolór sa odberateľom elektriny vyhráža pokutami a odpojením © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) - Najvyšší súd SR popiera, že by v tejto inštitúcii dochádzalo k manipulácii pri prideľovaní spisov. Hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová tak reagovala na informácie o novej stope vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka, ktoré sa týkajú Najvyššieho súdu SR. Odporúčame:
Generálna prokuratúra v súvislosti s posledným článkom Kuciaka preverí najmenej 73 trestných vecí Policajný prezident Tibor Gašpar túto novú stopu dnes potvrdil. „Ak sa mám vyjadriť k tomu, či sa začíname zoberať podozreniami na Najvyššom súde SR, o čom boli v médiách informácie, tak áno, potvrdím, že bolo podané trestné oznámenie zo strany pána novinára v tejto veci, že by to súvis mohlo mať. Vykonávajú sa vyšetrovacie úkony v tomto smere,“ uviedol dnes v Košiciach Gašpar s tým, že podozrenia sa týkajú manipulácie so spismi. Važanová v tejto súvislosti zdôraznila, že ak by pani predsedníčka najvyššieho súdu Daniela Švecová disponovala informáciami o manipulácii s prideľovaním spisov, okamžite by sa obrátila na orgány činné v trestnom konaní. "Prideľovanie spisov sa realizuje prostredníctvom elektronickej podateľne, je náhodné a nemožno ho ovplyvniť," uviedla. Švecová podľa nej poskytla v tejto veci orgánom činným v trestnom konaní plnú súčinnosť. Odporúčame:
Vražda novinára Kuciaka nemusí súvisieť s mafiou, publicista Bránik hovorí o inom motíve Publicista Radovan Bránik naznačil, že vražda môže súvisieť s prípadom korupcie na jednom z kľúčových súdov. Bránik v rozhovore pre Aktuálně.cz uviedol, že Kuciakova vražda súvisí skôr so situáciou v slovenskej justícii, s takzvanou justičnou mafiou. Konkrétne má ísť o manipuláciu s prideľovaním spisov na súde.

Viac k témam: Daniela Švecová, Ján Kuciak, Najvyšší súd SR, Radovan Bránik, Tibor Gašpar
Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd popiera podozrenia z možnej manipulácie so spismi v súvislosti s vraždou Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

KOŠICE 1. marca (WebNoviny.sk) - Za dva mesiace tohto roka colníci Colného úradu Košice zistili desiatky porušení colných a daňových predpisov, zadržali stovky „fejkov“ a aj nelegálne cigarety. Colníci v tomto roku zistili už 130 porušení colných, daňových alebo iných všeobecne záväzných právnych predpisov a uložili v blokovom konaní pokuty za viac ako 5 000 eur. Agentúru SITA o tom informovala Ludmila Šusterová, hovorkyňa košického colného úradu.

Pri kontrole našli aj drogy

Pri kontrole dodržiavania predpisov o elektronickej registračnej pokladnici vydali 20 rozhodnutí na mieste a uložili sankcie za takmer 5 000 eur. Zároveň zabezpečili dve elektronické registračné pokladnice pre dôvodné podozrenie z krátenia tržieb s využitím nadradeného softvéru. Prostredníctvom colného dohľadu zistili v ôsmich prípadoch porušenie práva k vlastníctvu dizajnu identickej ochrannej známky a zaistili viac ako 400 párov obuvi. Odporúčame:
Na Slovensku narástol počet liečených zo závislosti, dekriminalizácia drog podľa SNS zvýši dopyt S pomocou služobných psov v súčinnosti s Kriminálnym úradom finančnej správy zistili v troch prípadoch prevoz viac ako 20 kg neoznačeného tabaku a viac ako 10 000 neoznačených cigariet s finančným únikom na spotrebnej dani z tabakových výrobkov viac ako 2 500 eur, v dvoch prípadoch navyše zistili prevoz a držbu omamných a psychotropných látok.

Zaistili cigarety, obuv i jantár

Colníci mobilných jednotiek Colného úradu Košice vykonali v roku 2017 takmer 1 500 kontrol na cestných komunikáciách a v prevádzkach daňových subjektov, v rámci ktorých zistili 430 porušení colných, daňových alebo iných všeobecne záväzných právnych predpisov a uložili v blokovom konaní pokuty za takmer 17 000 eur za nerešpektovanie výzvy colníka, porušenie cestného zákona pri kontrole prepravných povolení a preprave nebezpečných vecí. Pri kontrole dodržiavania zákona o elektronickej registračnej pokladnici vydali 120 rozhodnutí na mieste s uložením sankcií za takmer 52 000 eur. Pri výkone daňového dozoru v územnom obvode Colného úradu Košice zabezpečili 2 300 095 cigariet balených v neoznačených spotrebiteľských baleniach tabakových výrobkov s únikom na spotrebnej dani vo výške takmer 230 000 eur. Odporúčame:
V Rakúsku zadržali český autobus s migrantmi a šiestimi kilogramami konope Úkonmi v rámci colného dohľadu colníci zaistili v minulom roku aj takmer 85 kg jantáru pre podozrenia z porušenia zákonov. Zistili aj 25 porušení ochrany práv duševného vlastníctva dizajnu ochrannej známky s následným zaistením viac ako 1 000 párov obuvi. Aktívnou pomocou služobných psov zistili v roku 2017 v štyroch prípadoch prevoz alebo držbu omamnej a psychotropnej látky a v piatich prípadoch zabezpečili takmer 35 kilogramov tabaku a takmer 6 000 tabakových výrobkov s únikom na spotrebnej dani z tabakových výrobkov za viac ako 6 000 eur.

Viac k témam: Colný úrad Košice, drogy, pašované cigarety, pašovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Colníci tento rok zistili už 130 porušení predpisov, zaistili pašovaný tabak i obuv © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

NEW YORK 1. marca (WebNoviny.sk) - Dolár vo štvrtok posilnil, keďže šéf amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Jerome Powell v Senáte kongresu USA povedal, že centrálna banka krajiny naďalej plánuje postupné zvyšovanie úrokov vzhľadom na pokračovanie ekonomického rastu. Odporúčame:
Dolár si opäť prilepšil voči euru aj japonskému jenu Dolár oproti japonskému jenu stúpol na 106,91 JPY/USD z úrovne 106,66 JPY/USD. Spoločná európska mena oslabila na 1,2170 USD/EUR z hodnoty 1,2203 USD/EUR.

Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár vo štvrtok stúpol voči japonskému jenu, spoločná európska mena oslabila © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Strana 1 z 4

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« March 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner