20. jún 2018
Facebook

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) - Posádka leteckých záchranárov z Popradu zasahovala pri úraze poľského turistu, ktorý sa pošmykol pri zostupe z Kežmarského štítu a padal dole snehovo-skalným terénom do Huncovskej kotliny približne 150 metrov. Podľa informácie hovorkyne popradských záchranárov Zuzany Hopjakovej po neodkladnom vzlete sa v Starom Smokovci na palubu vrtuľníka pridal aj jeden člen Horskej záchrannej služby. Odporúčame:
Leteckí záchranári previezli do nemocnice ročné dieťa s popáleninami aj mladú vodičku Spolu s lekárkou leteckých záchranárov boli obaja do náročného exponovaného terénu spustení pomocou palubného navijaka. 36-ročný muž bol v bezvedomí, podchladený a záchranári museli u neho okamžite začať kardiopulmonálnu resuscitáciu. Po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol v transportnom saku z terénu evakuovaný. Počas medzipristátí vo Veľkej Svišťovke bol preložený na palubu vrtuľníka a za kontinuálnej resuscitácie s poranením hlavy, hrudníka a silným podchladením letecky prevezený a vo veľmi kritickom stave odovzdaný do starostlivosti lekárom popradskej nemocnice.

Viac k témam: leteckí záchranári, nemocnica, úraz, zranený turista
Zdroj: Webnoviny.sk - Zraneného poľského turistu previezli leteckí záchranári v kritickom stave do nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

WASHINGTON 10. marca (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump uviedol, že Čína sa teší z plánovaných rokovaní medzi USA a Severnou Kóreou. Trump sa rozprával s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom v piatok po tom, ako potvrdil, že sa stretne so severokórejským lídrom Kim Čong-unom. "Si Ťin-pching oceňuje, že USA uprednostňujú riešenie problému diplomatickou cestou a nie zlovestnou alternatívou," uviedol prezident USA prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter a dodal, že Čína je pripravená pomôcť s riešením súčasnej situácie. Odporúčame:
KĽDR je pripravená rokovať s USA, ide o prelomovú udalosť Trump predtým niekoľkokrát vyzval Čínu, aby požiadala Severnú Kóreu o zastavenie jadrového programu, ktorý USA ostro kritizujú.

Viac k témam: Čína, Donald Trump, Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Si Ťin-pching, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Čínu tešia plánované rokovania Spojených štátov a KĽDR, tvrdí Donald Trump © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) - Podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) a poslanec Národnej rady SR (NR SR) Anton Hrnko nevylúčil možnosť, že národniari by pri koaličných rokovaniach mohli požadovať odstúpenie ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd). K takémuto záveru prišiel po stretnutiach s viacerými predstaviteľmi SNS, v rámci okresných štruktúr. "Takáto požiadavka bude nastolená na pondelkovom predsedníctve strany, ktoré bude rozhodovať o tom, či to bude aj oficiálne stanovisko SNS pri koaličných rokovaniach," potvrdil pre agentúru SITA poslanec NR SR Hrnko. Odporúčame:
Opoziční poslanci na brannobezpečnostnom výbore žiadali Kaliňáka, aby podal demisiu Agentúra SITA oslovila aj podpredsedu strany SNS a poslanca NR SR Jaroslava Pašku, ktorý nechcel situáciu o požiadavkách príliš komentovať, tiež však túto možnosť celkom nevylúčil. "Nerád by som komentoval tieto informácie, je možné že pán Hrnko sa stretol aj s takýmito názormi počas stretnutí s okresnými štruktúrami strany. Je potrebné počkať na predsedníctvo, po ktorom bude jasné oficiálne stanovisko strany," skonštatoval Paška. Zatiaľ bola známa iba požiadavka koaličného Mostu-Híd, ktorý žiadal odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD).

Viac k témam: Anton Hrnko, Jaroslav Paška, Lucia Žitňanská, Most-Híd, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Hrnko nevylučuje, že SNS bude požadovať odchod ministerky Žitňanskej © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) - Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Zsolt Simon uviedol pre agentúru SITA, že je rád, že piatkové zhromaždenia prebehli pokojne a najmä v takom počte. "Som nesmierne rád, že takému množstvu občanov tejto krajiny nie je jedno čo sa u nás deje. Preto, lebo na veci verejné nie je možné rezignovať. Navyše prebehlo to celé veľmi pokojne hoci sa pán premiér Fico s celým svojim ansáblom snažil od účasti odradiť. Inak by nestrašil s tým, že sa našli niekde na námestí v kríkoch dlažobné kocky," uviedol Simon. Odporúčame:
Foto: Ľudia na zhromaždení „Za slušné Slovensko“ štrngali kľúčmi a skandovali Dosť bolo Fica (aktualizované) "Ľudia včera prejavili obrovské odhodlanie a ja dúfam, že im, ale aj nám všetkým to vydrží, pretože je to dôležité pre naše deti a našich vnukov, aby mohli mať šancu na život v lepšej krajine," vyjadril obdiv Simon. Podľa jeho slov by súčasná vláda nemohla vládnuť bez strany Mostu-Híd, obáva sa však, že Bugárovci by mohli napriek všetkým zverejneným podozreniam z posledného obdobia pokračovať v koalícii. "Nemám o strane Most-Híd žiadne ilúzie odvtedy čo sa pred dvoma rokmi dohodli s premiérom Ficom. Ja osobne si myslím, že súčasná vláda prežije tieto zemetrasenia a Most-Híd napokon zostane,".

Odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) by podľa Simona stačilo minulý týždeň, v súčasnosti je podľa jeho slov legitímne žiadať odstúpenie aj premiéra Fica. "Odvolanie ministra vnútra by stačilo pred istou dobou, teraz je na mieste aj otázka odstúpenia predsedu vlády, pretože nám vyrobil medzinárodnú hanbu so svojimi konšpiračnými teóriami a mnoho iného," uzavrel Simon.

Viac k témam: Ján Kuciak, Most-Híd, pochod "Za slušné Slovensko", Robert Kaliňák, Zsolt Simon
Zdroj: Webnoviny.sk - Piatkové pochody prebehli podľa Zsolta Simona pokojne, má ale obavy, že súčasná vláda vydrží © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

SOLÚN 10. marca (WebNoviny.sk) - Grécka polícia sa v sobotu dostala do konfliktu s približne dvoma tisícmi balkánskych anarchistov, ktorí sa zišli v meste Solún, aby vyjadrili nesúhlas s rastúcim nacionalizmom v regióne. Odporúčame:
Ukrajinská polícia zatkla pri strete s demonštrantmi viac ako 100 ľudí Polícia použila slzný plyn a zábleskové granáty proti demonštrantom, ktorí sa zabarikádovali v tamojšej univerzite. Zákon polícii nedovoľuje vstúpiť na pôdu školy a zatýkať ľudí. Stretnutie anarchistov sa konalo po tom, ako krajne pravicoví aktivisti v januári podpálili budovy patriace anarchistom v Solúne.

Viac k témam: demonštrácia, grécko, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécka polícia sa dostala do konfliktu s anarchistami, tí sa zabarikádovali v univerzite © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Banskej Bystrici vyhovel návrhu krajského prokurátora a v piatok večer vzal do väzby štyroch mužov z východného Slovenska, stíhaných ako organizovanú skupinu za obzvlášť závažné zločiny krádeže a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Verdikt nie je právoplatný, obvinení podali voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Banskej Bystrici.

Peniaze vrátili poškodeným

Skupinu tvoria štyria muži z Košíc a jeden z Prešova. Štyroch z nich zadržali v utorok 6. marca, piaty je na úteku a vyhlásili po ňom pátranie. Podľa informácií krajského policajného riaditeľa Štefana Šurku skupina spáchala vysoko sofistikovanú trestnú činnosť pomocou výpočtovej techniky. Vyšetrovateľ na nich narazil pri riešení iného prípadu. Odporúčame:
Z bankových účtov ukradli viac ako 150-tisíc eur, piatim mužom hrozí až 20 rokov vo väzení Skutok spočíva v tom, že dvaja zo skupiny získali prístupové údaje k viacerým účtom istej rodiny z Rimavskej Soboty. Následne v júni 2017 previedli disponibilné prostriedky z účtov poškodených na účet „bieleho koňa“ v tej istej banke. Peniaze chceli neskôr legalizovať tým, že ich previedli na iný účet toho istého „bieleho koňa“ v inej bankovej inštitúcii. Tým došlo k priamej krádeži viac ako 156 tisíc eur, ktoré patrili poškodenej rodine z Rimavskej Soboty. Peniaze po objasnení skutku sa vrátili poškodeným.

Medzi zadržanými i lekár

Polícia zatiaľ nezistila, kto skupinu viedol, ale konkretizovala, že ide o štyroch Košičanov vo veku 28, 36, 40 a 60 rokov. Piatym je 39-ročný muž z Prešova. Odporúčame:
Košická polícia odhalila veľký prípad obchodovania s anabolikami Medzi zadržanými je i lekár, zamestnanec košickej záchranky, už predtým stíhaný za držanie a obchodovanie s drogami, za marenie spravodlivosti a šírenie poplašnej správy. Na úteku je 60-ročný Juraj Horňák z Košíc a polícia po ňom pátra. Obvineným, ktorí mali spôsobiť škodu veľkého rozsahu, hrozí trest odňatia slobody na 12 až 20 rokov.

Viac k témam: krádež, okresný súd Banská Bystrica, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Štyroch Košičanov vzali do väzby pre krádež a inú trestnú činnosť, piaty je na úteku © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

NITRA 10. marca (WebNoviny.sk) - Chrípka je v Nitrianskom kraji zrejme definitívne na ústupe, chorobnosť výrazne klesla. Je možné, že tomu napomohli jarné prázdniny, ktoré sú tento týždeň v Nitrianskom kraji. „V desiatom kalendárnom týždni sme zaznamenali pokles chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 27,6 percenta oproti predchádzajúcemu týždňu,“ informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre. Lekári hlásili 9 838 akútnych respiračných ochorení, z toho chrípku a chrípke podobné ochorenia diagnostikovali v 21,8 percentách prípadov. Predstavuje to pokles chrípky o 32,3 percenta. Odporúčame:
Chrípka typu B zabíjala v Banskobystrickom okrese, zaznamenali aj tri prípady žltačky typu A Najviac chorých bolo vo vekovej skupine detí do päť rokov. Svoje brány tento týždeň zatvorili štyri materské školy, z toho tri v okrese Levice a jedna v okrese Nitra. Základné a stredné školy boli zatvorené pre prázdniny. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 232 osôb, najčastejšou komplikáciou bol zápal prínosových dutín. Tento týždeň sa vyskytol aj jeden prípad SARI, a to v okrese Nitra u 67-ročného neočkovaného muža napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu, s potvrdeným vírusom chrípky typu B. SARI je akútny respiračný syndróm. Prejavuje sa ako chrípka, no u niektorých pacientov môže mať ťažký priebeh s komplikáciami, čo sa môže končiť niekedy až smrťou. Ochorenie je infekčné, prenáša sa vzduchom.

Viac k témam: chrípka, ochorenie SARI
Zdroj: Webnoviny.sk - Chorobnosť v Nitrianskom kraji výrazne klesla, objavil sa však prípad ochorenia SARI © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 10. marca (SITA) - V sobotu  dopoludnia sa v Derešskom kotli v Nízkych Tatrách vážne zranil 37-ročný lyžiar, keď počas zjazdu narazil do stromu. Ako agentúru SITA informovali z operačného strediska Horskej záchrannej služby, do príchodu záchranárov sa o muža, ktorý bol krátko v bezvedomí, postarali kamaráti. Odporúčame:
Lavína vo francúzskych Pyrenejach zabila jedného človeka, ďalší sa vážne zranil Záchranári následne mužovi poskytli zdravotnú starostlivosť a s podozrením na poranenie chrbtice a rebier ho transportovali ku ošetrovni HZS na Bielej púti. Potom ho odovzdali privolanej posádke rýchlej zdravotnej pomoci.

Viac k témam: Horskí záchranári, HZS Horská záchranná služba, lyžiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Lyžiar narazil v Nízkych Tatrách počas zjazdu do stromu, kamaráti sa o neho postarali © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
K tvrdeniam Petra Pellegriniho o dosiahnutí stability vlády a ponuke pre koaličného partnera Most-Híd, ktorá by ju mala zaručiť , sa vyjadrila aj poslankyňa za hnutie OĽaNO Veronika Remišová. V tejto súvislosti dodala, že Most-Híd síce žiada len hlavu Kaliňáka, no to už ale nestačí. Policajný prezident Tibor Gašpar musí podľa nej odísť tiež, lebo je rodinne napojený na oligarchov. Dodala, že odísť by mala celá vláda tak, ako to v piatok žiadali desaťtisíce demonštrantov na uliciach slovenských miest. Zároveň však zdôraznila, že zmena vlády sa môže udiať jedine v parlamente, čím reagovala na vyhlásenia premiéra Roberta Fica, že opozícia usiluje o štátny prevrat. Odporúčame:
Foto: Ľudia na zhromaždení „Za slušné Slovensko“ štrngali kľúčmi a skandovali Dosť bolo Fica (aktualizované) „Situácia je taká, že kozmetická úprava vlády nestačí, ľudia stratili dôveru v inštitúcie a vo vládu a volajú po jej páde,“ vyhlásila Remišová a pripomenula, že parlamentná opozície už dáva návrh na odvolanie Fica v parlamente.  

Viac k témam: Ján Kuciak, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, pochod "Za slušné Slovensko", Polícia SR, Robert Kaliňák, Smer-SD, Tibor Gašpar, Veronika Remišová
Zdroj: Webnoviny.sk - Demisia Kaliňáka podľa Remišovej nestačí a žiada aj odchod policajného prezidenta Gašpara © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

PARÍŽ 10. marca (WebNoviny.sk) - Francúzska nacionalistka Marine Le Penová navrhne zmenu názvu jej krajne pravicovej strany Národný front. Plánuje tak urobiť v nedeľu počas dvojdňového kongresu v meste Lille, kde budú o zmene hlasovať členovia Národného frontu. Odporúčame:
Europoslanci z Národného frontu musia vrátiť 600-tisíc eur, peniaze použili na mzdy asistentov Strana takisto predstaví zmeny v štruktúre vedenia a interných predpisov. Otec političky Jean-Marie Le Pen, ktorý v roku 1972 založil stranu, označil zmenu názvu za zradu.

Viac k témam: Francúzsko, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Penová, Národný front
Zdroj: Webnoviny.sk - Marine Le Penová navrhne zmenu názvu strany Národný front, jej otec to považuje za zradu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 2

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« March 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner