20. jún 2018
Facebook

BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) - Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico oceňuje konštruktívny dialóg s predstaviteľmi zahraničných novinárskych organizácií, ktorý sa týkal vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Odporúčame:
Fico obvinil opozíciu, že ju nezaujímajú páchatelia dvojnásobnej vraždy, ale vytĺkanie politického kapitálu Zároveň mu je ale ľúto dezinterpretácie obsahu dnešného stretnutia. "Na stretnutí nezaznela výzva na ospravedlnenie sa novinárom za niektoré výroky z minulosti na ich adresu. Rokovanie sa týkalo informácií o krokoch príslušných orgánov s cieľom objasniť tragédiu. Zároveň predseda vlády SR požiadal novinárske organizácie o akúkoľvek pomoc pri spoločnom úsilí vypátrať páchateľov," informoval agentúru SITA tlačový a informačný odbor úradu vlády v stanovisku. Predstavitelia medzinárodných organizácií - generálny riaditeľ Reportérov bez hraníc Christopher Deloire, reprezentant pre slobodu médií OBSE Harlem Désir a zástupkyňa Európskeho centra pre slobodu v tlači a médiách Flutura Kusari sa dnes stretli s premiérom Robertom Ficom a ministrom vnútra Robertom Kaliňákom na úrade vlády. Odporúčame:
SIS si uvedomuje záujem verejnosti a médií o vražde novinára Kuciaka a jeho priateľky Informovali ich o všetkých krokoch, ktoré vláda doteraz urobila pre úspešné objasnenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Robert Kaliňák tiež uviedol, že polícia spolupracuje so zahraničnými expertmi.

Viac k témam: Ján Kuciak, Robert Fico, Robert Kaliňák, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico a Kaliňák viedli dialóg s predstaviteľmi novinárskych organizácií o vražde novinára Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

MOSKVA 2. marca (WebNoviny.sk) - Ak by sa mohol vrátiť v čase, zabránil by Vladimir Putin v roku 1991 rozpadu Sovietskeho zväzu. Odporúčame:
Rusko otestovalo niekoľko nových nukleárnych zbraní, Putin hovoril aj o zvýšení životnej úrovne Ruský prezident to povedal v piatok na diskusnom fóre v Kaliningrade. Reagoval tak na otázku z publika, ktorej udalosti v Rusku by bol najradšej zabránil. "Rozpadu Sovietskeho zväzu," znela jeho odpoveď podľa ruských agentúr. Putin už v roku 2005 počas prejavu o stave krajiny povedal, že kolaps ZSSR bol "najväčšou geopolitickou katastrofou storočia". Jeho piatkové vyjadrenie prišlo deň po tom, čo oznámil, že Rusko vyvinulo nové, údajne neprekonateľné jadrové zbrane. Vyvolal tak obavy z nových pretekov v zbrojení, aké svet zažíval počas Studenej vojny.

Viac k témam: Rusko, Sovietsky zväz, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Rozpad Sovietskeho zväzu je podľa Putina najväčšou geopolitickou katastrofou storočia © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRUSEL 2. marca (WebNoviny.sk) - Obavy o dodávky ruského plynu pre Ukrajinu ale aj pre jeho tranzit do Európskej únie vyjadrila Európska komisia (EK) na základe informácií ukrajinských úradov o možnej núdzovej situácii v ukrajinskom systéme prepravy plynu. Konštatuje sa to v piatkovom vyhlásení podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča. Núdzovú situáciu by mohol podľa informácií z Ukrajiny spôsobiť trvalo nízky a premenlivý tlak pri dodávkach plynu z Ruska na Ukrajinu pre tranzit do EÚ.

Treba nájsť okamžité riešenie

Problémom sú aj chýbajúce priame dodávky plynu od ruskej firmy Gazprom ukrajinskej spoločnosti Naftogaz. Okrem toho rýchle zvýšenie reverzného toku z EÚ je v terajšej situácii náročné vzhľadom na situáciu na spotových trhoch v dôsledku nízkych teplôt v celej EÚ. Odporúčame:
Gazprom nebude dodávať plyn ukrajinskému Naftogazu, spoločnosti neuzavreli dohodu Komisia preto vyzýva zúčastnené strany, firmy a príslušné ministerstvá Ukrajiny a Ruska, aby našli okamžité riešenie. Komisia je pripravená viesť trojstranné rokovania. Naftogaz v piatok informoval, že poľská plynárenská spoločnosť PGNiG mu začala dodávať plyn po tom, ako ruský plynárenský gigant Gazprom rozhodol, že nebude ukrajinskej firme v marci plyn dodávať. Zmluva o dodávkach plynu z Poľska je platná do konca marca, pričom PGNiG má celkovo dodať vyše 60 mil. kubických metrov. Plyn začal prúdiť v piatok ráno cez uzol Hermanowice, ktorý spája poľský a ukrajinský systém prepravy plynu.

Nesplnené záväzky

Naftogaz uviedol, že Gazprom sa vo štvrtok rozhodol nedodávať plyn Ukrajine deň po tom, ako Arbitrážny inštitút Štokholmskej obchodnej komory dospel k záveru, že ruský plynárenský gigant si voči ukrajinskej energetickej firme nesplnil svoje záväzky v oblasti prepravy plynu a určil odškodné v sume 4,63 mld. USD. Gazprom sa podľa štvrtkovej správy portálu rt. com rozhodol plyn Naftogazu nedodávať preto, že sa firmám nepodarilo predĺžiť doplnkovú dohodu k terajšej zmluve o dodávkach plynu.

Viac k témam: Európska komisia (EK), Gazprom, Naftogaz
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia má obavy o tranzit ruského plynu, Ukrajinu a Rusko vyzýva k riešeniu situácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) - Napriek extrémne chladnému počasiu si v piatok večer prišli uctiť pamiatku zavraždeného slovenského novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nielen ľudia na Slovensku, ale aj v Českej republike a mnohých iných krajinách. Ako informuje český spravodajský server iDnes.cz, v Brne sa na spomienkovom pochode zúčastnilo zhruba tisíc ľudí vrátane viacerých lokálnych politikov. Akcia sa začala o piatej večer na Malinovského námestí, kam prišlo asi 500 ľudí, ostatní účastníci sa pridali počas pochodu.

Českým novinárom nebolo do reči

Spomienkové zhromaždenie sa v rovnakom čase konalo aj v Prahe, a tiež na Masarykovom námestí v Ostrave, kam podľa iDnes.cz prišli asi tri desiatky ľudí. Jedným z nich bol 30-ročný bývalý novinár, ktorý prišiel napriek tomu, že ho bolí hrdlo a jeho manželka leží doma s chrípkou. Odporúčame:
Video: Do ulíc vyšli tisícky ľudí, konali sa pochody za zavraždeného novinára Kuciaka a jeho priateľku "´Prečo som prišiel? To je predsa jasné,´ odpovedal stručne. Nikomu nebolo do reči," popisujú atmosféru na ostravskom spomienkovom zhromaždení českí novinári.

V Európe i v Kanade

Spomienkové zhromaždenia na pamiatku Kuciaka a Kušnírovej sa v piatok večer konajú aj v desiatkach ďalších miest po celej Európe, ako aj inde vo svete. V rovnaký čas ako v pätnástich slovenských mestách, teda o 17:00, bol naplánovaný začiatok spomienkových stretnutí napríklad aj v Berlíne, Štokholme či Madride. S polhodinovým odstupom, teda o pol piatej SEČ, sa mali začať spomienkové zhromaždenia v Glasgowe, Edinburgu a Aberdeene vo Veľkej Británii, od 18:00 SEČ na Kuciaka a Kušnírovú spomínajú napríklad v holandskom Haagu, švajčiarskom Berne a tiež v Bruseli, kde za nich ľudia zapaľovali sviečky už aj vo štvrtok. Zobraziť fotogalériu k článku:
Nechceme späť 90-te! Pochod za zavraždeného novinára Kuciaka Pietna spomienka sa koná aj v kanadskom Vancouveri, kde je začiatok naplánovaný na 09:30 ráno miestneho času, teda 18:30 SEČ. O siedmej večer budú na zavraždenú dvojicu mladých Slovákov spomínať aj v Londýne a v Paríži. Ďalšie zhromaždenia sa majú konať aj v poľskom Krakove, dánskom Aalborgu, švajčiarskom Zürichu, ďalej v Luxemburgu, Osle a Štokholme, ale aj vo vzdialenom Dubaji, Pekingu a Hongkongu. Vo Viedni zapália sviečku za Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú v nedeľu. Informácie pochádzajú z českého spravodajského serveru iDnes.cz a z archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Ján Kuciak, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Pamiatku zavraždeného novinára Kuciaka si uctili aj po celom svete © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

LONDÝN 2. marca (WebNoviny.sk) - Britská premiérka Theresa Mayová v piatok v dlho očakávanom prejave o vystúpení krajiny z Európskej únie zopakovala, že britská vláda odmieta najnovší návrh pravidiel brexitu, ktorý tento týždeň predstavila EÚ. Odporúčame:
Občania EÚ podľa Mayovej nedostanú po brexite rovnaké práva na pobyt, Brusel sa bráni Únia musí podľa nej pochopiť, že ide o dohodu medzi dvoma stranami, a preto záleží na názore oboch strán. "Ani jedna zo strán nemôže mať presne to, čo by chcela," vyhlásila britská premiérka. Ako však dodala, je presvedčená, že obojstranne akceptovateľnú dohodu sa nakoniec podarí nájsť. "Opúšťame jednotný trh, veci sa menia," prihovorila sa Mayová britským občanom. Krajina sa podľa nej musí pripraviť aj na to, že "prístup na cudzie trhy bude menší, ako je teraz". Londýn má však na vystúpenie z únie podľa nej dobré dôvody.

Vyberanie čerešničiek

Jedným z tých, o ktorých hovorila, je aj snaha krajiny riadiť si veci svojpomocne a nepodliehať zákonodarstvu európskeho bloku. "Jurisdikcia Európskeho súdneho dvora (ECJ) vo Veľkej Británii musí skončiť," vyhlásila Mayová. Odporúčame:
Mayová stráca už aj posledných spojencov na domácej pôde, skritizoval ju jej predchodca Major Britská premiérka zároveň odmietla častú kritiku, že Veľká Británia si z európskeho projektu chce "vyberať čerešničky", teda zostať súčasťou únie a spoločného trhu v tých oblastiach, kde sa jej to hodí, a v iných nie. "Faktom je, že každá dohoda o voľnom obchode spočíva v rôznych stupňoch vzájomného prístupu na trhy v závislosti na záujmoch zúčastnených krajín. A ak toto je vyberanie čerešničiek, tak potom každá obchodná dohoda je vyberaním čerešničiek," povedala Mayová. Európska únia v stredu zverejnila svoj vlastný návrh, ako by mal presne vyzerať odchod Veľkej Británie z Európskej únie. Na 120-tich stranách únia popisuje doterajšie rokovania medzi Bruselom a Londýnom a špecifikuje aj oblasti, v ktorých zatiaľ nedošlo k dohode.

Podrývanie ústavnej integrity Veľkej Británie

Ako pri príležitosti predstavenie tohto plánu vysvetlil európsky vyjednávač pre brexit Michel Barnier, postoj Londýna v mnohých otázkach zostáva stále nejasný a nejednoznačný, a preto sa o načrtnutie komplexnej vízie musela pokúsiť samotná únia. Mayová na plán únie zareagovala veľmi ostro už v stredu, pričom najviac ju nahneval návrh EÚ, aby Severné Írsko, napriek tomu, že patrí do Británie, ktorá úniu opúšťa, bolo aj naďalej súčasťou voľného trhu a colnej únie so zostávajúcimi 27 štátmi EÚ. Odporúčame:
Mayová sa hnevá na úniu, Brusel sa podľa nej snaží podrývať integritu Veľkej Británie Podľa európskeho vyjednávacieho tímu je práve toto zatiaľ jediná možnosť, ako zabezpečiť, aby nemusela vyrásť pevná hranica medzi Severným Írskom a Írskom. Mayová dokonca vyhlásila, že návrh EÚ "podrýva ústavnú integritu Veľkej Británie" a ako taký je pre Londýn absolútne neakceptovateľný. "Žiadny britský premiér by s niečím takým nemohol súhlasiť," vyhlásila Mayová. Návrh by podľa nej síce možno zabezpečil, že nevyrastie pevná hranica medzi Írskom a Severným Írskom, ale fakticky by zaviedol pomyselnú hranicu medzi Severným Írskom a zvyškom Veľkej Británie.

Viac k témam: brexit, Európska únia, Theresa Mayová
Zdroj: Webnoviny.sk - Mayová odmieta návrh Európskej únie o brexite, podľa nej podrýva ústavnú integritu Británie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Okolo 500 ľudí sa v piatok prišlo naposledy rozlúčiť s Martinou Kušnírovou, ktorú zavraždili spolu s jej priateľom novinárom Jánom Kuciakom. Kostol v Gregorovciach bol pre také množstvo ľudí primalý a mnohí stáli aj vonku. V otvorenej truhle ležala Martina v bielych svadobných šatách.

Biskup spomenul rôzne zlá

Pred začatím smútočného obradu znela chrámom skladba Jaromíra Nohavicu Sarajevo, ktorú mali hrať mladým manželom na svadbe. Ján Kuciak pôvodný text dokonca prebásnil. Prečítali aj jeho text plný pozitívnych emócií a lásky. Odporúčame:
V Bratislave sa uskutoční koncert na pamiatku zavraždeného novinára Kuciaka a jeho priateľky Smútočnú omšu celebroval pomocný košický biskup Marek Forgáč. V kázni spomenul rôzne zlá, s ktorými musí človek bojovať a mafiu označil za inštitucionalizované zlo. Uviedol, že vodcovia sú zodpovední za to, že také zlo tu našlo živnú pôdu.

Medzi smútiacimi boli aj novinári

Kňaz povedal, že stôl plný peňazí je ťažký cynizmus, veď pre lásku k peniazom sa toto všetko stalo. "Nepotrebujeme pozerať na balíčky peňazí, Slovensko potrebuje návrat k láske, k ľudským hodnotám. Slovensko v týchto chvíľach potrebuje vidieť na čele ľudí, ktorí vedia vziať na seba priamu i nepriamu zodpovednosť za to, čo sa stalo." Kňaz zdôraznil, že aj Kristus na kríži vzal na seba zodpovednosť, tak aj naši mocní by mali vedieť, ako sa zachovať. Medzi stovkami ľudí boli nielen obyvatelia Gregoroviec, ale aj predstavitelia spoločnosti Ringier Axel Springer, mnohí novinári, ale aj ľudia z okolitých obcí, z Prešova, ale aj Košíc.

Viac k témam: Ján Kuciak, Martina Kušnírová, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Pochovali Martinu Kušnírovú, na pohreb prišli stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 2. marca 2018 (WBN/PR) - Vo všetkých pobočkách Slovenskej sporiteľne sa už môžete zapojiť do druhého aj tretieho dôchodkového piliera. Najväčšia slovenská banka totiž začala spolupracovať s NN dôchodkovými spoločnosťami, ktoré majú v oblasti dôchodkového sporenia najdlhšiu tradíciu na Slovensku. Od začiatku marca si tak záujemcovia o dôchodkové sporenie môžu v ktorejkoľvek pobočke Slovenskej sporiteľne zriadiť starobné dôchodkové sporenie s NN dôchodkovou správcovskou spoločnosťou a doplnkové dôchodkové sporenie s NN Tatry – Sympatia. „V pobočkách chceme ponúkať finančné služby pre všetky životné situácie. S prechodom do dôchodku sa zvyčajne spája výrazné zníženie príjmu, a my sa snažíme ľuďom pomôcť, aby sa ich táto zmena dotkla čo najmenej,“ hovorí Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo. Zároveň dodáva: „Spolupráca so spoločnosťou NN bola pre nás logickým krokom, keďže ponúka nielen druhý, ale aj tretí pilier.“ „Som nesmierne rád, že si klienti môžu odteraz uzatvoriť druhý a tretí pilier i na pobočkách Slovenskej sporiteľne. Chceme byť pre klientov dostupnejší a napĺňať ich potreby. Záleží nám na ich budúcnosti a chceme, aby sa mohli na nás vždy a všade spoľahnúť. Slovenská sporiteľňa je najväčšia banka na Slovensku a hlavným cieľom našej spolupráce je ponúknuť ľuďom komplexné služby, pričom myslíme aj na ich finančnú budúcnosť na dôchodku,“ hovorí Peter Brudňák, generálny riaditeľ NN dôchodkových spoločností.

Dôchodkové zabezpečenie – veľká neznáma?

Naštartovaniu spolupráce s NN dôchodkovými spoločnosťami predchádzalo niekoľkomesačné testovanie v žilinskom a prešovskom regióne. „Tu sa ukázalo, že mnoho ľudí nemá o dôchodkovom zabezpečení dostatočné informácie, a tiež si myslia, že na to, aby riešili svoju finančnú situáciu v dôchodku, majú ešte dosť času,“ uvádza Románek. Skúsenosti z praxe tak potvrdzujú vlaňajšie zistenia Inštitútu finančnej politiky Ministerstva financií, podľa ktorých sa do druhého piliera zapája len 30 % ľudí prichádzajúcich na trh práce. „Keď však klientom situáciu vysvetlíme a ukážeme im, aké sú ich možnosti, záujem o vstup do systému výrazne rastie,“ popisuje člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne.

Príspevok zamestnávateľa je škoda nevyužiť

Rovnako sa ukázalo, že zamestnanci často netušia, či ich zamestnávateľ poskytuje príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie. Podľa generálneho riaditeľa NN dôchodkových spoločností sa tak pripravujú o peniaze, ktoré mohli mať, takpovediac, zadarmo. „Niektorí zamestnávatelia prispievajú bez ohľadu na výšku príspevku zamestnanca, iní dorovnávajú jeho vklad. Každopádne platí, že z pohľadu sporiteľa ide o príspevok, ktorý je veľká škoda nevyužiť,“ vysvetľuje Brudňák. Veľkým plusom doplnkového dôchodkového sporenia je tiež možnosť zníženia základu dane o zaplatené príspevky, a to do výšky 180 eur ročne. To znamená, že pri pravidelnom príspevku 15 eur mesačne využíva klient maximálnu daňovú úľavu a ušetrí v danom roku na dani 34,20 eur. Zdeněk Románek považuje zapojenie sa do druhého, a pokiaľ možno aj do tretieho piliera za jedno z najzodpovednejších rozhodnutí, ktoré môžeme urobiť. „Tu jednoznačne platí – čím skôr, tým lepšie. Demografická krivka je neúprosná a vytvoriť si popri štátnom dôchodku aj ďalší zdroj financií je niečo, s čím by sme nemali váhať.“

Viac k témam: dôchodkové sporenie, dôchodok, Slovenská sporiteľňa, SLSP, sporenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská sporiteľňa v spolupráci s NN Slovensko spúšťa predaj dôchodkových sporení © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) - Slovenská informačná služba si uvedomuje legitímnosť záujmu verejnosti a médií o otázky súvisiace s publikovanými informáciami, ktoré sa v mediálnom priestore spájajú s tragickou udalosťou - so spáchaným trestným činom dvojnásobnej úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. "SIS môže s plným pochopením a vážnosťou ubezpečiť, že o všetkej činnosti, ktorú vo svojej pôsobnosti vykonávala a naďalej vykonáva a majú vzťah k medializovaným informáciám týkajúcim sa tohto zločinu, bude riaditeľ SIS Anton Šafárik v súlade so zákonom informovať v prvom rade Osobitný kontrolný výbor NR SR na kontrolu činnosti SIS," uvádza sa v stanovisku SIS, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca Branislav Zvara. Odporúčame:
Vraždou Kuciaka sa zaoberá aj Európsky parlament, na Slovensko vyšle monitorovaciu skupinu Ako dodal, práca SIS v tejto súvislosti v rámci spravodajsko-operatívnych aktivít ako aj jej konkrétne výsledky sú podľa zákona utajovanou skutočnosťou a z toho dôvodu ich SIS nesmie zverejniť. "Rovnako však ubezpečujeme, že tieto utajované informácie v minulosti boli a sú aj v tomto prípade poskytované zákonom určeným štátnym orgánom," uzavrel Zvara.

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači koncom minulého týždňa. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára. Pre vraždu už odstúpil minister kultúry Marek Maďarič, prezident Andrej Kiska vystúpi v nedeľu v RTVS. Do vyšetrenia prípadu sa vzdali svojich funkcií tajomník Bezpečnostnej rady SR Viliam Jasaň a štátna radkyňa Mária Trošková. Ich mená sa totiž vyskytovali v článku, na ktorom Kuciak pracoval. Venoval ho možnému zneužitiu eurofondov do poľnohospodárstva organizovaným zločinom a možným prepojeniam na štát. Situácia vyvolala napätie vo vládnej koalícii. Niektorí v Moste-Híd si myslia, že by mal ministra vnútra Robert Kaliňák odstúpiť.


Viac k témam: Anton Šafárik, Ján Kuciak, SIS Slovenská informačná služba, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - SIS si uvedomuje záujem verejnosti a médií o vražde novinára Kuciaka a jeho priateľky © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

NEW YORK 2. marca (WebNoviny.sk) - Dolár v piatok oslabil za situácie, keď akciové trhy v úvode obchodovania klesli pre pokračujúce obavy investorov, že plán amerického prezidenta Donalda Trumpa uvaliť clá na oceľ a hliník povedie k odvetným opatreniam zo strany iných krajín. Dolár oproti japonskému jenu klesol na 105,42 JPY/USD z úrovne 106,24 JPY/USD. Spoločná európska mena posilnila na 1,2311 USD/EUR z hodnoty 1,2255 USD/EUR.

Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár oslabil pri poklese akciových trhov pre pokračujúce obavy investorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Na obnovení činnosti Združenia samosprávnych krajov SK 8 sa dnes v Trnave dohodli predsedovia krajských samospráv.

Ambícia v silnú organizáciu

Za nového predsedu SK 8 na obdobie 2,5 roka zvolili predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča, podpredsedami sa stali banskobystrický predseda Ján Lunter a prešovský predseda Milan Majerský. Združenie v minulom volebnom období fungovalo len formálne, po novom má podľa Viskupiča ambíciu byť silnou organizáciou. ,,Hovorili sme o možnej legislatívnej iniciatíve tohto združenia na národnej úrovni, lepšom a efektívnejšom vstupe do legislatívy cez medzirezortné konanie, ale aj o ovplyvňovaní legislatívy všade tam, kde SK 8 môže vstúpiť,“ povedal Viskupič.

Stredné školy v rukách štátu

Predsedovia krajov sa dohodli aj na vytvorení kancelárie s adekvátnym personálnym obsadením, podrobnosti majú dohodnúť na najbližšom rokovaní Združenia samosprávnych krajov SK 8 v Košiciach. Otvorili aj možnosť vytvorenia analytických jednotiek, z národnej úrovne známych z projektu Hodnota za peniaze. Odporúčame:
Študenti budú zodpovední za kvalitu školstva, Lubyová odsúhlasila ich účasť pri tvorbe zákonov V súvislosti s výrokmi predsedu vlády Roberta Fica o možnom vrátení stredného školstva do rúk štátu sa predsedovia samosprávnych krajov dohodli na spoločnom postupe. ,,Vnímam to, že premiér chce krajom zobrať kompetencie v oblasti stredného školstva. Dohodli sme sa, že predseda SK 8 Jozef Viskupič bude iniciovať stretnutie s ministerkou školstva Martinou Lubyovou, prípadne s premiérom, aby sme si ujasnili, o čo im ide,“ povedala žilinská krajská predsedníčka Erika Jurinová. Predsedovia krajov sa v Trnave dohodli aj na nominácii zástupcov Združenia SK 8 do slovenskej delegácie vo Výbore regiónov, v Kongrese miestnych a regionálnych samospráv ako aj na nominácii svojho zástupcu za člena Rady vlády SR pre práva seniorov a prispôsobovanie verejných politík procesu starnutia populácie.

Viac k témam: Erika Jurinová, Ján Lunter, Jozef Viskupič, Milan Majerský, Združenie samosprávnych krajov SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Predsedom Združenia samosprávnych krajov sa stal Viskupič, iniciuje stretnutie s Lubyovou © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 4

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« March 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner