20. jún 2018
Facebook

WASHINGTON 4. marca (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin sa vyjadril, že Rusko "nikdy" nevydá žiadneho z 13 tamojších občanov, ktorých USA obvinili v súvislosti so snahami ovplyvňovať výsledok prezidentských volieb v prospech ich neskoršieho víťaza Donalda Trumpa. Uviedol to v rozhovore pre NBC News, ktorý odvysielali v nedeľu, a dal tým najavo, že existuje malá pravdepodobnosť, že sa Rusi niekedy postavia pred súd a budú sa zodpovedať z obvinení z prevádzkovania masívnej tajnej kampane na sociálnych médiách, ktorej cieľom bolo zasiahnuť do volieb. "Nikdy. Nikdy. Rusko nevydá nikomu žiadneho zo svojich občanov," povedala ruská hlava štátu.

USA s Ruskom nemajú zmluvu o vydaní občanov

Putin sa v rozhovore tiež vyjadril, že k danej situácii nebude mať veľmi čo povedať, zakiaľ Spojené štáty neposkytnú "nejaké materiály, detaily a dáta". Rusko je podľa neho "pripravené sa ne pozrieť a porozprávať sa o nich". Prezident zároveň zdôraznil, že ruská vláda nemala žiadnu úlohu v riadení obvinených Rusov, aby konali proti USA. "Viem, že nezastupujú Rusko ani ruské úrady," uviedol a dodal, že netuší čo presne daní ľudia robili. Spojené štáty s Ruskom nemajú zmluvu o vydaní občanov a nemôžu krajinu presvedčiť, aby im svojich občanov vydala. Vydaniu Rusov do zahraničia bráni aj klauzula v ruskej ústave, ktorá tento krok zakazuje.

Obvinenia voči 13 Rusom a trom spoločnostiam

Úrad špeciálneho vyšetrovateľa ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb Roberta Muellera vzniesol proti 13 Rusom a trom ruským spoločnostiam obvinenia minulý mesiac. V 37-stranovej obžalobe uvádza, že daní ruskí pracovníci pracujúci pre Internetovú výskumnú agentúru používali falošné identity na sociálnych sieťach, vystupovali na internete ako Američania a ich hlavným zámerom bolo "podnecovať konflikty v rámci politického systému Spojených štátov". Ruské korenie týchto aktivít sa údajne snažili zakryť kúpou priestoru na amerických serveroch a používaním amerických poskytovateľov e-mailových služieb.

Viac k témam: Rusko, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko podľa Putina nikdy nevydá svojich občanov, ktorých USA obvinili v súvislosti s voľbami © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) - Strana Most-Híd vníma obrovské napätie v spoločnosti a je presvedčená o tom, že je nutné naň reagovať. Prezident Andrej Kiska vo svojom prejave vyzýval politické strany na rokovania o budúcnosti nielen tejto vlády, ale aj krajiny. „Paradoxne takúto možnosť hneď odmietla väčšina politických strán. Niektoré dnešné prejavy a vyhlásenia čelných predstaviteľov politických strán určite nepomohli k vyriešeniu vzniknutej situácie," uviedol vo svojom stanovisku koaličný Most-Híd. Stanovisko agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Klára Debnár. Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku „Aj preto vyzývame všetky politické strany, aby neeskalovali ďalej napätia a hľadali kroky k upokojeniu situácie. Strana Most-Híd sa zúčastní na rokovaniach, ktoré inicioval pán prezident. K riešeniam, ktoré navrhol je však potrebné nájsť väčšinovú alebo ústavnú podporu v parlamente, a tá zatiaľ na stole nie je," píše sa ďalej v stanovisku s tým, že je na mieste pomenovať aj možnosť, pri ktorej novú väčšinu nie je nutné hľadať, a tou možnosťou je rekonštrukcia tejto vlády. „Túto našu požiadavku smerom k našim partnerom sme jasne naformulovali už cez týždeň. Zároveň sme spustili aj vnútrostranícky proces na úrovni okresov, ktorý uzavrieme na rokovaní Republikovej rady v pondelok 12. marca," píše sa na záver stanoviska. V Moste-Híd prevláda názor, že by mal odísť minister vnútra Robert Kaliňák.

Viac k témam: Ján Kuciak, Most-Híd, Robert Kaliňák, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Most-Híd vyzýva všetky politické strany, aby neeskalovali napätie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Zásadná rekonštrukcia vlády znamená, že Róbert Fico a Róbert Kaliňák už nemôžu byť súčasťou slovenskej politiky, tvrdí mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). KDH zároveň oceňuje dnešné vyhlásenie prezidenta SR Andreja Kisku. Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku Kresťanskí demokrati nepredpokladajú, že „novovytvorená vláda by bola stabilná, preto je pre záujmy Slovenska lepšie, aby novovytvorená dočasná vláda bez Róberta Fica a Róberta Kaliňáka doviedla Slovensko k predčasným voľbám“, uvádza sa v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol hovorca KDH Stano Župa. Kresťanskí demokrati v jej závere „vyjadrujú presvedčenie, že Smer na Slovensku skončil“.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Robert Fico, Robert Kaliňák, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico a Kaliňák už podľa KDH nemôžu byť súčasťou slovenskej politiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) - OĽaNO podporuje predčasné voľby. Ako sa píše v stanovisku predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča k prejavu prezidenta SR Andreja Kisku, „rekonštrukcia vlády navrhovaná pánom prezidentom v tomto momente už nie je alternatívou. Slovensko potrebuje nový začiatok, keďže vláda nie schopná spravovať dobre a spravodlivo našu krajinu“. Podľa Matoviča je „vládna koalícia je v absolútnom vnútornom rozklade“ a „nie je schopná sebareflexie“. Uvádza sa to v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca hnutia Matúš Bystriansky. Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku Matovič pripomína odchody najbližších spolupracovníkov Roberta Fica ministra kultúry Mareka Maďariča či riaditeľa kancelárie predsedu vlády Romana Šipoša. Slovensko podľa Matoviča potrebuje hlboký nádych, nie živorenie. „Preto naše hnutie podporuje vyhlásenie predčasných volieb, kde ľudia spravodlivo rozhodnú, komu dôverujú a komu zverujú moc nad Slovenskom. V prípade, ak Robert Fico do utorka večera neodvolá Roberta Kaliňáka a Tibora Gašpara, oslovíme všetky demokratické opozičné strany a hnutia a ešte tento týždeň podáme návrh na vyslovenie nedôvery vláde do parlamentu,“ dodáva vo vyhlásení Igor Matovič.

Viac k témam: Andrej Kiska, Igor Matovič, Ján Kuciak, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko podľa Matoviča potrebuje hlboký nádych, OĽaNO podporuje predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

  • aktualizované 4. marca 18:21
BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) je pripravený viesť dialóg s prezidentom Andrejom Kiskom aj s predsedom vlády Robertom Ficom (Smer-SD). Vyhlásil to dnes Danko na tlačovom brífingu.

Mimoriadny snem SNS

„Za SNS ako predseda Slovenskej národnej strany vyhlasujem, že som pripravený viesť dialóg s prezidentom i s predsedom vlády. Som pripravený zvolať mimoriadny snem SNS a som pripravený viesť konštruktívnu politiku, aby táto vzniknutá situácia bola vyriešená,“ vyhlásil Danko. Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku „Dnes sa musíme spojiť, nesmieme ubližovať nevinným. Slovenská republika je naďalej suverénny, právny a demokratický štát. Urobím všetko pre to, aby nikto náš štát neoznačoval za mafiánsky. Nedovolím absurdné spájania, intrigy a konšpirácie,“ uviedol s tým, že máme indície k prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, máme pocity, nemáme však dôkazy. „Ukameňujme netvorov, ale až vtedy, keď budeme vedieť, kto sú skutoční páchatelia," uviedol. Danko povedal, že hoci mal vystúpiť večer v RTVS, svoje rozhodnutie zrušil, keďže rešpektuje rozhodnutie prezidenta, ktorý ako prvý svoje plánované vystúpenie v RTVS neuskutočnil. „Bol som pripravený splniť si svoju štátnickú povinnosť," uviedol Danko.

Výzva politikom

K tragickej udalosti vraždy Kuciaka a jeho snúbenice podotkol, že si nedokáže predstaviť ten veľký smútok rodičov detí, ktoré niekto brutálne zavraždil. „Úprimne si želám, aby ich vrah a objednávateľ skončil v pekle. Chcem úprimnú sústrasť vyjadriť obom pozostalým rodinám, sám som rodič a nedokážem si tu bolesť predstaviť," povedal. Je však presvedčený o tom, že by sme mali skúsiť oddeliť vraždu od politiky a štát od mafie. „Nerobme závery skôr, než budeme mať dôkazy, lebo to vedie k anarchii. Rešpektujme legitímny proces vyšetrovania. Prácu polície, prokuratúry a súdov. Inak nerešpektujeme svoj štát," uviedol. Podľa neho unáhlené rozhodnutia, ktoré su ovplyvnené emóciami, nič nevyriešia. "Podporujme vyšetrovací tím, Policajný zbor," dodal. „Vyzývam najmä politikov, aby sa zdržali zneužívania tejto udalosti na svoje osobné ciele. Pre mňa je netvor ten, kto túto vraždu spáchal, ale zlým človekom je aj ten, kto ju zneužíva," podotkol Danko s tým, že vražda musí byť spravodlivo vyšetrená a vinníci potrestaní. Slovensko sa nachádza podľa neho v zložitej situácií. „Všetci tí, ktorí s tým nemáme nič, musíme spojiť sily, aby sme zlo zastavili," dodal.  

Viac k témam: Andrej Danko, Ján Kuciak, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Danko Je pripravený viesť dialóg s Kiskom i Ficom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

  • aktualizované 4. marca 18:47
BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) - Návrhy, ktoré dnes prezentoval prezident Andrej Kiska, sú popretím demokratických volieb. Uviedol to v nedeľu predseda vlády Robert Fico s tým, že vyhlásenie, ktoré prečítal prezident, nebolo pravdepodobne napísané na Slovensku, pretože popiera naše ústavno-právne tradície a zvyky. Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku „Šokovali ma slová prezidenta, že aj keby išlo o náhodný motív, reflektuje to stav spoločnosti," povedal premiér v súvislosti s prezidentovým vyhlásením k dvojnásobnej vražde. „Na rozdiel od pána prezidenta, mne naozaj nie je jedno, kto zavraždil dvoch mladých ľudí," zdôraznil Fico s tým, že cieľom je vyšetrenie tohto brutálneho činu. „Nebudeme tancovať na hroboch dvoch mladých ľudí, ako to robia médiá, opozícia a dnes aj pán prezident," vyhlásil. Odporúčame:
Aktualizované: Danko Je pripravený viesť dialóg s Kiskom i Ficom Prezident sa týmto vyhlásením podľa premiéra hlási k opozícii, ktorej cieľom je prevrat. Rekonštrukcia vlády je podľa Fica na prípadnej dohode koaličných strán, za predčasné voľby musia zase zahlasovať poslanci v parlamente. Ústava tu nevidí úlohu prezidenta, dodal Fico.  

Viac k témam: Ján Kuciak, Robert Fico, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Fico je šokovaný zo slov Kisku, sú popretím demokratických volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) - Politická situácia na Slovensku zatiaľ iba dozrieva, budúcnosť vo veľkej miere môžu ovplyvniť rokovania Mostu-Híd. Uviedol to v nedeľu pre agentúru SITA politológ Michal Horský. Verejnosť je podľa jeho slov naklonená obom riešeniam, ktoré v dnešnom tlačovom vyhlásení spomenul prezident Andrej Kiska. Ten sa domnieva, že súčasná situácia sa dá vyriešiť jedine rozsiahlou rekonštrukciou vlády, alebo predčasnými voľbami. Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku „Verejná mienka je v súčasnosti rozbúrená a spoločnosť je naklonená obom možnostiam, ktoré spomenul prezident. Dá sa konštatovať, že do veľkej miery bude politická budúcnosť závisieť od rokovaní Mostu-Híd. Situácie však ešte stále iba dozrieva a nie je zrelá," uviedol Horský. Prezident Kiska dnes vyzval predstaviteľov politických strán na rokovania o budúcnosti Slovenska. Podľa jeho slov je totiž nutná rekonštrukcia Vlády SR, alebo predčasné parlamentné voľby.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, Michal Horský, Most-Híd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Verejnosť je podľa politológa naklonená obom riešeniam, ktoré spomenul prezident Kiska © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana Sloboda a solidarita (SaS) verí, že predčasné voľby „budú začiatkom rozsiahlej očisty a obrody našej spoločnosti“. SaS sa zúčastní na konzultáciách s prezidentom SR, no vláda národnej obrody môže podľa nej vzniknúť len bez Smeru-SD. K návrhu prezidenta „uskutočniť rozsiahlu a zásadnú rekonštrukciu vlády, ktorá by nepolarizovala spoločnosť a získala dôveru Národnej rady SR, sa však staviame rezervovane. Takéto riešenie sa vymyká chápaniu politiky a potrieb štátu zo strany Smeru-SD“, píše sa v stanovisku vedenia SaS k dnešnému vyhláseniu prezidenta SR Andreja Kisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková. Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku Podľa SaS „vláda národnej obrody môže vzniknúť len bez Smeru-SD, ktorý sa stal súčasťou organizovaného zločinu na Slovensku, a vyžaduje enormnú ochotu zo strany Mostu-Híd a SNS“. Poslanci SaS v Národnej rade SR budú hlasovať za skrátenie volebného obdobia. „Očakávame, že na základe konzultácií s prezidentom vznikne dostatočná sila v NR SR, ktorá takéto riešenie politickej krízy presadí,“ píše sa v stanovisku, pod ktoré sa podpísali predstavitelia SaS, predseda strany Richard Sulík, podpredsedovia SaS Ľubomír Galko a Jana Kiššová, ako aj podpredsedníčka Národnej rady SR Lucia Ďuriš Nicholsonová. SaS považuje hodnotenie spoločenskej atmosféry a politickej situácie zo strany prezidenta za presné a podľa nich sa prezident sa v správnom čase chopil iniciatívy

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Richard Sulík, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulíkova SaS verí, že predčasné voľby budú začiatkom obrody spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) - Rekonštrukcia vlády v tomto momente už nie je alternatívou, tvrdí v reakcii na dnešné vyhlásenie prezidenta SR poslankyňa hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Veronika Remišová. Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku Ako ďalej napísala v svojom statuse na sociálnej sieti Facebook, „spoločnosť potrebuje nový začiatok, pretože táto vláda nie schopná spravovať dobre a spravodlivo našu krajinu. Nevie zabezpečiť ani stabilitu, odišiel minister Smeru, najbližší spolupracovník R. Fica, poslanec Mostu a Andrej Danko potichu pokračuje v najväčšom biznise v dejinách Slovenska“. Podľa Remišovej je „vládna koalícia je v úplnom rozklade, a preto treba situáciu čo najskôr vyriešiť“. Avizuje, že v parlamente budú iniciovať odvolávanie predsedu vlády Roberta Fica a dodáva, že by bola rada, „keby to bola spoločná záležitosť celej demokratickej opozície aj s podporou mimoparlamentných strán.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Robert Fico, Veronika Remišová, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Rekonštrukcia vlády v tomto momente už podľa Remišovej nie je alternatívou © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) - Jediným politickým východiskom zo súčasnej situácie sú predčasné voľby. Na sociálnej sieti to uviedol poslanec Milan Krajniak z hnutia Sme rodina s tým, že ide o stanovisko, ktoré bude hnutie prezentovať na rokovaní s prezidentom. „Kozmetické zmeny na jednotlivých postoch vo vláde nedokážu obnoviť dôveru ľudí v spravodlivé fungovanie štátu. V čase, keď ľudia na Slovensku žijú z 300-eurových dôchodkov a 500-eurových platov, je nemysliteľné, aby štátne peniaze, ktoré majú slúžiť ľuďom, namiesto toho ďalej končili na účtoch talianskych alebo slovenských mafií," uviedol Krajniak. Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku Na Slovensku sa podľa Sme rodina musia cítiť dobre a doma slovenskí občania, a nie mafie. „Sme rodina preto za jediné rozumné východisko z takejto situácie považuje predčasné voľby a poslanci za Sme rodina budú v parlamente za predčasné voľby hlasovať," dodal. Riešením súčasnej napätej situácie v krajine je buď rozsiahla rekonštrukcia vlády, alebo predčasné voľby. Vo vyhlásení to dnes uviedol prezident Andrej Kiska. Podľa vlastných slov chce začať rokovania s predsedami politických strán o tom, ako si predstavujú budúcnosť krajiny.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, Milan Krajniak, Sme Rodina Boris Kollár, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Hnutie Sme rodina bude presadzovať predčasné voľby, kozmetické zmeny vo vláde nepomôžu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 4

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« March 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner