21. júl 2018
Facebook

BRUSEL/ANKARA/BERLÍN 15. mája (WebNoviny.sk) - Viaceré krajiny v utorok reagovali s hnevom na pondelňajšiu streľbu Izraela do neozbrojených palestínskych demonštrantov, pri ktorej zahynulo 58 ľudí. Belgicko pobúrilo aj následné vyhlásenie izraelskej veľvyslankyne v Bruseli Simony Frankel, ktorá povedala, že všetci zastrelení Palestínčania boli teroristi. "Sú to teroristi, 55 teroristov," povedala v rozhovore pre belgickú televíziu RTBF v čase, keď bol počet potvrdených obetí izraelskej streľby ešte 55.

Belgicko šokovalo vyjadrenie veľvyslankyne

Belgický premiér Charles Michel vyhlásil, že ho vyjadrenie veľvyslankyne šokovalo, minister zahraničných vecí Didier Reynders si ju následne predvolal na pohovor, na ktorom jej tlmočil nesúhlas Belgicka s takýmto slovníkom. Odporúčame:
Najkrvavejší deň v Pásme Gazy, násilnosti si vyžiadali desiatky obetí vrátane detí aj bábätka Turecko zašlo ešte ďalej a izraelského veľvyslanca rovno poslalo z krajiny domov. Podľa tureckých médií ministerstvo zahraničných vecí zaslalo izraelskému veľvyslancovi protestnú nótu, v ktorej okrem iného píše, že "by bolo vhodné, aby sa na nejaký čas vrátil do svojej krajiny". Turecko zároveň povolalo na konzultácie svojich veľvyslancov z Izraela a tiež zo Spojených štátov. Práve rozhodnutie Američanov presunúť svoje veľvyslanectvo v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzalema stálo na začiatku mohutných palestínskych protestov, proti ktorým Izrael tradične zasahuje ostrou streľbou. Američania týmto krokom totiž de facto uznali Jeruzalem za hlavné mesto Izraela a nahnevali tým Palestínčanov, ktorí by chceli mať časť Jeruzalema za hlavné mesto svojho budúceho štátu.

Rokuje aj Bezpečnostná rada OSN

Belgicko v utorok vyzvalo aj na začatie nestranného medzinárodného vyšetrovania pondelňajšieho zásahu izraelskej armády proti palestínskym demonštrantom. K tejto výzve sa neskôr pripojilo aj Nemecko, ktoré sa inak snaží držať v spore medzi Izraelom a Palestínčanmi čo najviac stranou. Trumpove Spojené štáty naopak konanie Izraela aj v utorok obhajovali a ospravedlňovali. Odporúčame:
Blaha odsúdil izraelský „masaker“ Palestínčanov a zdôraznil aj priateľstvo s Ruskou federáciou O pondelňajšej streľbe izraelskej armády na neozbrojených palestínskych demonštrantov v utorok rokuje aj Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN). Zástupca Palestínčanov pri OSN žiada BR, aby streľbu rázne odsúdila. Izraelský veľvyslanec pri OSN zas radu vyzýva, aby odsúdila militantné hnutie Hamas, ktoré podľa Izraela protesty Palestínčanov organizuje. Pri izraelskom zásahu proti demonštrantom utrpelo v pondelok zranenia viac než 2 700 osôb, z toho 1 360 po zasiahnutí ostrými nábojmi. Zo zranených je 130 ľudí vo vážnom alebo kritickom stave, informovalo palestínske ministerstvo zdravotníctva.

Proti streľbe protestujú aj izraelské osobnosti

Proti strieľaniu do davu neozbrojených Palestínčanov, ku ktorému izraelská armáda pristupuje pravidelne, dôrazne protestujú aj mnohé izraelské mimovládne organizácie a osobnosti. Otázku, či je legálne, keď vojaci izraelskej armády strieľajú ostrou muníciou na neozbrojených civilistov, začal koncom apríla posudzovať aj izraelský Najvyšší súd, a síce na podnet šiestich izraelských mimovládiek. Izraelská armáda sa obhajuje okrem iného tým, že palestínske protesty k bezpečnostnému múru medzi Pásmom Gazy a Izraelom zvoláva Hamas, s ktorým je Izrael vo vojne, a preto ani palestínski demonštranti sa podľa nej nedajú považovať za obyčajných civilistov. Podľa samotných Palestínčanov však Hamas nie je organizátorom protestov a iba sa ich snaží využiť vo svoj prospech. Bývalý izraelský veľvyslanec v Spojených štátoch Michael Oren zas tvrdí, že "cieľom palestínskych protestov je strhnutie hranice a úlohou akejkoľvek armády je hranice brániť". Na streľbu izraelských vojakov do neozbrojených Palestínčanov nedávno pre agentúru Associated Press reagoval nasledovným výrokom: "Viete, guľky sú schopné robiť nečakané veci."

Viac k témam: Izrael, Palestína, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Svet reaguje na streľbu Izraela na palestínskych demonštrantov, Turecko poslalo domov veľvyslanca © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

SOUL 15. mája (WebNoviny.sk) - Komunistická Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v utorok náhle vyhlásila, že ruší schôdzku vysokopostavených predstaviteľov Severnej a Južnej Kórey, ktorá sa mala konať v stredu, a zvažuje aj zrušenie summitu so Spojenými štátmi, ktorý bol plánovaný na 12. júna a mal sa uskutočniť v Singapure. Odporúčame:
Neohláseným raketovým testom Severnej Kórey je koniec, krajina uzatvára aj jadrový program Dôvodom je konanie dvojtýždňového spoločného vojenského cvičenia armád Južnej Kórey a Spojených štátov, ktoré prebieha od piatku. Informovali o tom pred malou chvíľou juhokórejské médiá s odvolaním sa na správu, ktorú vydala Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA), oficiálny tlačový orgán severokórejského režimu. Ide o prekvapivý zvrat, keďže Pchjongjang už od februárovej zimnej olympiády v Južnej Kórei vysielal množstvo pozitívnych signálov smerom k Južnej Kórei aj Spojeným štátom a ešte v utorok ráno informoval o najnovších podrobnostiach plánovaného odstavenia a likvidácie svojho komplexu na testovanie jadrových zbraní.

Viac k témam: Južná Kórea, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - KĽDR oznámila prekvapivý zvrat, ruší schôdzku s Južnou Kóreou a zvažuje zrušenie summitu s USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BUDAPEŠŤ 15. mája (WebNoviny.sk) - Nadácia otvorenej spoločnosti filantropa Georgea Sorosa sťahuje svoje hlavné sídlo z Budapešti do Berlína. Nadácia o tom informovala v utorok a uviedla, že dôvodom tohto kroku je plán maďarskej vlády "uvaliť ďalšie obmedzenia na mimovládne organizácie". Maďarský premiér Viktor Orbán obviňuje 87-ročného Sorosa z toho, že je súčasťou stratégie zaplavenia Európy migrantmi a zasahovania do domácich záležitostí, čo však Soros a jeho organizácia popierajú.

Balíček zákonov prezývaný "Stop Sorosovi"

Orbán minulý mesiac zvíťazil vo voľbách, čím získal mandát na tretie funkčné obdobie. Jeho kampaň bola výrazne založená na démonizovaní migrantov. Teraz maďarský premiér plánuje balíček zákonov prezývaný "Stop Sorosovi", ktorý výrazne obmedzí okrem iného mimovládne organizácie pracujúce s utečencami a žiadateľmi o azyl. Odporúčame:
Maďarský magazín zverejnil mená „Sorosových služobníkov“, niekoľko ľudí v zozname už nežije Prezident Nadácie otvorenej spoločnosti Patrick Gaspard uviedol, že maďarská vláda "očierňuje a dezinterpretuje našu prácu a potláča občiansku spoločnosť v záujme politických ziskov, pričom používa taktiku, ktorá je v histórii Európskej únie bezpríkladná." Hovorca Nadácie otvorenej spoločnosti v Budapešti Csaba Csontos povedal, že hoci jej medzinárodné centrum sa presťahuje, miestna práca v Maďarsku bude pokračovať. "Zostaneme naďalej verní maďarskej občianskej spoločnosti," uviedol.

Útek od transparentnosti

Hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács obvinil Sorosovu nadáciu z "úteku od transparentnosti". "Nechcú, aby verejnosť presne vedela, v čom sú zapojení a akým spôsobom a vďaka akým financiám podporujú imigráciu," konštatoval Kovács vo vyhlásení pre agentúru AP. "Chcú vytvoriť kontinent imigrantov a krajinu imigrantov, ale maďarská vláda a maďarské zákony im v tom bránia," dodal Kovács.

Viac k témam: George Soros, Maďarsko, Nadácia otvorenej spoločnosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Nadácia Georgea Sorosa sťahuje svoje sídlo z Maďarska, vyhnali ju plány Orbánovej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

MOSKVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj dostal 30 dní za mrežami v súvislosti s protestmi v Moskve. Politik organizoval sériu protestov, ktoré sa konali 5. mája v Moskve a iných ruských mestách pred inauguráciou prezidenta Vladimira Putina. Demonštrácie sa konali pod sloganom "On nie je náš cár". Odporúčame:
Video: Putin otvoril most medzi Ruskom a Krymom, slúžiť bude aj pre železničnú dopravu Moskovský súd Navaľného uznal vinným z organizovania nelegálnych protestov a nariadil mu stráviť 30 dní vo väzení. Odsúdený oponuje, že úrady konali protizákonne, keď sa rozhodli nepovoliť konanie demonštrácií. Obvinenia voči nemu nazval "smiešne a protizákonné". Politik takisto čelí obvineniu z neuposlúchnutia polície, za čo môže dostať 15-dňový trest odňatia slobody.

Viac k témam: Alexej Navaľnyj, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský opozičný líder Alex Navaľnyj si posedí za mrežami, organizoval nelegálne protesty © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

TULSA 15. mája (WebNoviny.sk) - Polícia v americkom meste Tulsa v štáte Oklahoma pátra po žene, ktorá zviazala svoje tri dcéry, najstaršiu z nich dobodala a podpálila dom. Okrem 39-ročnej páchateľky Taheerah Ahmad je nezvestná aj jej sedemročná dcéra Hafsa Hayle. Tá podľa polície v pondelok v noci pomohla deväťročnej sestre utiecť z miesta činu. Staršia zo sestier bežala do neďalekého domu zavolať pomoc. Policajtka Jeanne MacKenzie povedala, že úrady objavili v horiacom dome telo jedenásťročného dievčaťa, ktoré malo "nespočetné množstvo bodných rán". Prostredná dcéra povedala polícii, že ich matka im dala do úst ponožky, zviazala im ruky lepiacou páskou a začala bodať najstaršiu sestru, ktorá je v kritickom stave. Polícia sa domnieva, že matka utiekla s najmladším potomkom.

Viac k témam: krimi, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Matka v USA zviazala dcéry a podpálila dom, najstaršiu zabila nespočetným množstvom bodných rán © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici sa  začalo hlavné pojednávanie so zločineckou skupinou pôsobiacou v Dunajskej Strede a okolí zvanou šátorovci. Skupina dostala meno po Ľudovítovi Sátorovi, ktorého nakoniec zavraždili vlastní ľudia, ale jeho telo sa nenašlo. Väčšine z nich prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry kladie za vinu trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Vinu podľa obžaloby priznal iba 43-ročný Zsolt N., zvaný Čonty. Čiastočné priznanie vyslovil aj Kristián K, ale iba v tom, že bol členom zločineckej skupiny, v ďalších troch bodoch obžaloby sa cíti nevinný. Senát ich vyhlásenie prijal a dokazovanie sa bude vykonávať iba v otázke trestu. Pojednávania sledovali aj otec zavraždených zápasníkov Szilárda a Csabu Raiszovcov, dcéra a syn zavraždeného Sátora, ktorí si uplatnili náhradu škody v podobe nemajetkovej ujmy.

Skupina páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť

Prokurátor predložil obžalobu na 14 osôb, z toho bola jedna žena, ale tá medzitým zomrela. Senát vylúčil na samostatné konanie päť obžalovaných v prípade nelegálnej výroby cigariet v Orechovej Potôni a vecou sa bude zaoberať Okresný súd v Dunajskej Strede. Na samostatné konanie vylúčili aj expolicajta Borisa D., ktorý sa mal podieľať na vražde Vojtecha Ecsiho a jeho ochrankára zo skupiny „pápayovcov“ v roku 2003 formou účastníctva a gangu poskytoval informácie. Expolicajt poslal cez svojho obhajcu lekárske potvrdenie, že má zdravotné problémy a hrozí mu operácia. Obžalovaný Juraj B., prezývaný Bugi, sa k obžalobe nevyjadril, pretože ju nedostal v maďarčine. Sudca mu potom dal doručiť obžalobu v tomto jazyku, ale pripomenul mu, že v prípravnom konaní to nepožadoval, ba vyslovene sa vzdal práva na ňu.   Skupina páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 až do roku 2010. Údajne zakladateľ gangu Ľudovít Šátor bol objednávateľom popravy desiatich členov konkurenčnej skupiny pápayovcov, ku ktorej došlo v marci 1999 v bare Fontána v Dunajskej Strede. Sátorovci majú na svedomí aj svojho člena Andreja Reisza, ktorého najprv zastrelili, potom rozštvrtili a pomleli mlynčekom na mäso. Podľa svedectva jedného z členov gangu z prípravného konania skupina pripravila o život približne päťdesiat ľudí.

Šesť obžalovaných je vo väzbe

Do žalovanej trestnej činnosti patrí aj zločin falšovania verejnej listiny, keďže traja členovia získali falzifikáty preukazov príslušníkov Policajného zboru a Slovenskej informačnej služby a falošné povolenia na prepravu utajovaných skutočností. Jeden z členov gangu je stíhaný aj za krivé svedectvo a prísahu, pretože s komplicmi vykonštruoval a nepravdivo obvinil vtedajšieho prvého viceprezidenta Policajného zboru Jaroslava Spišiaka z korupcie. Tým sledovali Spišiakovu diskreditáciu, odvolanie z funkcie a prepustenie z polície. Pojednávanie pokračuje v stredu 16. mája. Šesť obžalovaných je vo väzbe, jedného stíhajú na slobode.

Viac k témam: mafia, sátorovci, Špecializovaný trestný súd SR, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Začalo sa hlavné pojednávanie so zločineckou skupinou šátorovci, Čonty priznal štyri vraždy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

MOSKVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v utorok otvoril most medzi ruským vnútrozemím a polostrovom Krym, ktorý Rusko v marci 2014 anektovalo. Most má symbolizovať jednotu Ruska a Krymu, napriek tomu, že podľa väčšiny krajín medzinárodného spoločenstva je tento polostrov stále súčasťou Ukrajiny. Putin v utorok prešiel most spolu s dvoma zamestnancami stavby na oranžovom stavebnom mechanizme, za ním nasledovali desiatky nákladných áut. Most, ktorého stavbu ruské vedenie "prikleplo" s Kremľom spriatelenému ruskému oligarchovi Arkadijovi Rotenbergovi, je dlhý 19 kilometrov a po jeho sprístupnení verejnosti má slúžiť nielen pre automobilovú, ale aj železničnú dopravu.Viac k témam: Krym, Rusko, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Putin otvoril most medzi Ruskom a Krymom, slúžiť bude aj pre železničnú dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Poslanec NR SR a predseda strany Smer-SR Robert Fico sa nečuduje, že sa prezident Andrej Kiska rozhodol nekandidovať v ďalších prezidentských voľbách. Ako sa ďalej uvádza v jeho tlačovej správe, "podľa poslancov Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií ho totiž správa Finančnej správy SR, týkajúca sa daňových operácií jeho firmy KTAG, absolútne morálne diskvalifikuje. Tým, že prezident odmieta dať súhlas na zverejnenie tejto správy, len potvrdzuje, že niečo nekalé skrýva". Odporúčame:
Aktualizované: Andrej Kiska oznámil, že v roku 2019 nebude kandidovať za prezidenta Fico ďalej argumentuje aj tým, že "médiá v minulosti priniesli informácie o nezákonnom financovaní prezidentskej kampane A. Kisku, ako aj daňových podvodoch jeho firmy KTAG". Prezident Andrej Kiska v utorok oznámil, že nebude po druhý raz kandidovať na post prezidenta. Aj po uplynutí mandátu chce však spájať tých, čo sú nielen ochotní, ale aj schopní vládnuť zodpovedne a slušne. Ako konkrétne si to predstavuje, oznámi po novembrových komunálnych voľbách.

Viac k témam: Andre Kiska, Robert Fico, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico sa Kiskovmu rozhodnutiu nekandidovať nečuduje, prezident podľa neho skrýva niečo nekalé © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

LUCKNOW 15. mája (WebNoviny.sk) - Najmenej 16 ľudí zahynulo v utorok večer na severe Indie po tom, ako sa na vozovku zrútil rozostavaný nadjazd. Ako informujú indické médiá, na cestu sa zrútil obrovský kus betónu, ktorý je najmenej 15 metrov dlhý a dva metre široký. Záchranári majú obavy, že pod betónom nájdu ešte ďalšie obete. Zatiaľ sa záchranárom podarilo spod sutín vyslobodiť troch živých ľudí. Betón privalil najmenej dve osobné autá a jeden motocykel.Viac k témam: India, tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V Indii sa zrútil rozostavaný nadjazd na cestu, obrovský kus betónu zabil viacero osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Minister obrany Peter Gajdoš (nom. SNS) vysvetľoval poslancom v parlamentnom výbore pre obranu a bezpečnosť modernizačné projekty, predovšetkým vývoj a výskum transportéra 8x8. Minister zdôraznil, že všetky procesy idú podľa plánu a nie sú žiadnym spôsobom netransparentné či podozrivé. Opozičných poslancov svojimi vyjadreniami neuspokojil, žiadajú od neho odtajnenie viacerých dokumentov, napríklad konkrétne spoločnosti, ktoré participovali na vývoji hotového prototypu. Rezort obrany v súčasnosti vyhodnocuje testy prototypu, ktorý vyvíjal štátny podnik Konštrukta Defence a.s. v spolupráci s fínskou zbrojovkou Patria. Rokovanie výboru bolo prerušené, poslanci by mali v rozprave pokračovať v priebehu júna.

Minister sa ohradzuje voči krivým obvineniam

"Prišiel som serióznym spôsobom informovať poslanecký výbor pre obranu a bezpečnosť o reálnom stave projektu 8x8. Na otázky poslancov sme otvorene odpovedali a ešte raz sa chcem dôrazne ohradiť voči nejakým krivým obvineniam a poškodzovaniu dobrého mena ministerstva obrany, pokiaľ niekto skutočne má informácie o korupčnom správaní sa alebo úplatkárstve, sú na to orgány činné v trestnom konaní," uviedol po rokovaní výboru Gajdoš. Odporúčame:
Na historicky prvý výcvik aktívnych záloh nastúpilo 14 vojakov, minister Gajdoš očakával vyšší záujem Na rokovaní zaznela aj informácia o tom, že podľa všetkého by mali byť odhadované náklady na jeden transportér menšie. Po novom by sa mala suma pohybovať na úrovni troch miliónov eur za jeden kus. Definitívny materiál z rezortu obrany by mal byť predložený vláde SR v priebehu mesiaca jún. Gajdoš tiež prisľúbil, že pokiaľ to zákon dovolí, zverejní zoznam firiem, ktoré sa podieľali na dodávkach jednotlivých komponentov transportéra.

Viac techniky za peniaze

Podľa opozičného poslanca za hnutie Sme rodina Milana Krajniaka je najdôležitejšou informáciou nižšia cena, ktorá umožní nákupiť viac techniky za rovnaký obnos finančných prostriedkov, teda približne 430 miliónov eur. Odporúčame:
Analytik Naď hovorí o neprehľadnom obstarávaní transportérov, za know-how by sme platiť nemali "Ja by som z dnešného rokovania vyzdvihol aj tie pozitívne veci, že financie by mohli byť využité efektívnejšie. Zároveň fakt, že minister Gajdoš ešte predtým, ako bude materiál sprístupnený vláde, nebude utajovaný a bude tam spracovaný kompletný prepočet aj jednotlivé firmy, ktoré budú na výrobe participovať. Pokiaľ to umožní výbor, chceme využiť poslanecký prieskum v rezorte obrany, aby sme mohli nahliadnuť do tých citlivých dokumentov. Ak bude všetko v poriadku, nemáme problém s tým, aby vojaci dostali novú techniku," uviedol po skončení rokovania Krajniak.

Odpovede na zásadné otázky

Bývalý minister obrany a v súčasnosti opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS) chce dostať odpovede na svoje zásadné otázky. Prvou z nich je zoznam firiem, ktoré vyrábali prototyp alebo dodávali komponenty a druhou informácia, či rezort obrany hľadal aj iné riešenie obstarania transportérov okrem fínskej Patrie. "Podľa mňa je dôležité, s kým všetkým sme vlastne rokovali, aké konkrétne tam boli ponuky od iných výrobcov či dodávateľov. Tiež musíme vedieť, kto všetko dodával súčiastky na prototyp nového vozidla. Rezort obrany predsa už vyhodnocuje výsledky testov, či už vojskových alebo podnikových. Až potom, keď budú známe firmy, uvidíme, ako je celý proces transparentný a ktoré spoločnosti budú na výrobe najviac profitovať," povedal Galko. Odporúčame:
Prekročil medzu hranice, hovorí minister Gajdoš o Ondrejcsákovi Minister obrany Peter Gajdoš na rokovaní argumentoval tým, že aj po schválení sériovej výroby novej kolesovej techniky bude musieť byť vyhlásená verejná súťaž na jednotlivé súčiastky. "Ešte nie je o ničom rozhodnuté, predsa konkrétny typ kanóna, súčiastky vyrábajú desiatky výrobcov. Takže pôjdeme presne podľa platnej legislatívy v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní," argumentoval na výbore Gajdoš.

Viac k témam: Ľubomír Galko, Ministerstvo obrany SR, Peter Gajdoš, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Gajdoš vysvetľoval obstaranie transportérov, Galko chce vidieť zoznam firiem © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« May 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner