22. máj 2018
Facebook

BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) - Severná Kórea cez víkend prechádza k využívaniu časového pásma platného v Južnej Kórei. Informovali o tom v piatok severokórejské médiá. Podľa tlačovej agentúry KCNA je to "prvý praktický krok na urýchlenie procesu, v rámci ktorého sa Sever a Juh opäť stanú jednou krajinou". Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) oznámila zámer prejsť na juhokórejský čas už krátko po minulotýždňovom prelomovom summite oboch Kóreí. Sever sa rozhodol úplne zrušiť svoju vlastnú časovú zónu - takzvaný Pchjongjanský čas, na ktorý prešiel v roku 2015 - a vrátiť sa k využívaniu Kórejského štandardného času (KST), ktorý platí v Južnej Kórei. Odporúčame:
Spojené štáty dohodli miesto aj čas stretnutia s Kim Čong-unom, Trump má veľké očakávania Po summite Južnej a Severnej Kórey by mal prísť na rad aj summit USA - KĽDR, o ktorom americký prezident Donald Trump v piatok v Bielom dome vyhlásil, že už sa vie jeho miesto aj čas. Aké miesto a aký čas, to však zatiaľ neprezradil. "Máme termín a máme aj miesto. Oznámime ich čoskoro," povedal prezident. Americké médiá špekulujú o tom, že rokovanie Donald Trump - Kim Čong-un by sa malo konať zrejme koncom mája. Myslia si to preto, lebo americký viceprezident Mike Pence náhle odložil na neskôr plánovanú návštevu Brazílie, na ktorú mal ísť práve koncom mája. Informácie pochádzajú z webstránky britskej spoločnosti BBC a z archívu agentúry SITA.

Viac k témam: časová zóna, Južná Kórea, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea úplne zruší svoju vlastnú časovú zónu, bude používať čas platný v Južnej Kórei © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) - Košice dostanú nové pravidelné letecké spojenie. Spoločnosť Eurowings, ktorá patrí do skupiny Lufthansa, totiž ohlásila, že od jesene tohto roka spojí Košice s Mníchovom. Pôjde tak o druhú pravidelnú leteckú linku spoločnosti Eurowings na Slovensku po tom, čo len koncom apríla ohlásila prevádzkovanie letov medzi Košicami a Düsseldorfom. Odporúčame:
Spoločnosť Eurowings prepojí Košice s Düsseldorfom, leteckú linku si mesto vysúťažilo Prvý let z Košíc na druhé najväčšie nemecké letisko v Mníchove pritom Eurowings avizuje rovnako, ako v prípade linky do Düsseldorfu, na nedeľu 28. októbra 2018. Linka bude prevádzkovaná dvakrát týždenne, a to v piatok a v nedeľu, lietadlom typu Airbus A320 s kapacitou 174 sedadiel. Letenky sú už dostupné na internetovej stránke dopravcu. Už oznámené lety z Košíc do Düsseldorfu bude nemecká spoločnosť Eurowings prevádzkovať štyrikrát týždenne v pondelok, stredu, piatok a v nedeľu. Na tejto linke bude využívať lietadlo typu Q400.

Viac k témam: Eurowings, Letisko Košice, Lufthansa, Mníchov
Zdroj: Webnoviny.sk - Z Košíc sa bude pravidelne lietať aj do Mníchova, spoločnosť Eurowings pridala novú linku © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BERLÍN 4. mája (WebNoviny.sk) - Úloha nemeckého filozofa a ekonóma Karla Marxa by sa nemala posudzovať podľa zločinov, ktoré napáchali jeho nasledovníci desaťročia po jeho smrti. V piatok to v nemeckom Trieri, Marxovom rodisku, vyhlásil šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Odporúčame:
Grécko ukončí program núdzovej pomoci, podľa Junckera by ho malo opustiť bez rezervného úveru "Marx nie je zodpovedný za všetky tie zverstvá, za ktoré sa musia zodpovedať jeho samozvaní nasledovníci," povedal Juncker na ceremónii pri príležitosti 200. výročia Marxovho narodenia. Súčasťou viacdňových osláv bude aj sobotňajšie odhalenie Marxovej sochy, ktorá bude 4,4 metra vysoká a jej vytvorenie financovala Čína.

Viac k témam: Jean-Claude Juncker, Karl Marx
Zdroj: Webnoviny.sk - Marx nie je zodpovedný za zverstvá nasledovníkov, povedal Juncker v rodisku nemeckého filozofa © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) - Morálnej dileme boli tento týždeň vystavení vodiči na diaľnici Interstate 70 v americkom Indianapolise po tom, ako z úložného priestoru auta prevážajúceho bankovky začali vypadávať celé stohy dvadsaťdolároviek. Ako píše americký denník The New York Times, na vozovke v momente ležali celé zväzky bankoviek, zatiaľ čo iné sa roztrhli a padali na cestu a vedľa nej ako dážď. Po bokoch diaľnice bolo po pár minútach vidno celé kopy dvadsaťdolároviek.

Mala možnosť si bankovky vziať

Niektorí vodiči zastavovali autá, naberali si z peňazí plnými priehrštiami a vzápätí upaľovali preč. Auto zastavila aj Jazmyne Danae, ale na rozdiel od ostatných len vytiahla svoj mobil a začala udalosť vysielať naživo na Facebooku. Odporúčame:
Žena v Severnej Dakote zastrelila svoje tri deti a aj seba, dôvodom bola zrejme finančná tieseň Ako v piatok povedala pre The New York Times, prirodzene aj jej napadlo, že by si z bankoviek mohla trochu nabrať pre vlastnú potrebu, ale vzápätí jej došlo, že by potom nemohla pokojne spávať a bála by sa, že sa na jej čin príde.

Polícia vyzvala všetkých občanov

Polícia v piatok skutočne vyzvala všetkých občanov, ktorí sa stali svedkami tejto udalosti a trochu si z bankoviek vypadnutých z auta "prilepšili", aby peniaze do posledného dolára vrátili. "Každého, koho vystopujeme a kto si zobral z týchto peňazí čo i len dolár, zatkneme za krádež. Čas na to, aby sa ľudia zachovali správne, zavolali nám a peniaze vrátili, je teraz. Pretože keď už vám zaklopeme na dvere, vtedy už zatknutiu neuniknete," uvádza sa v stanovisku polície.


Viac k témam: dolár, peniaze, polícia, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Z auta vyletelo vyše pol milióna dolárov v bankovkách, niektorí vodiči peniazom neodolali © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Nový zákon o ústavnom súde a kreovanie kandidátov na nových ústavných sudcov boli hlavnými témami piatkového stretnutia predsedníčky Ústavného súdu SR Ivetty Macejkovej a predsedu vlády SR Petra Pellegriniho. Ako informovala hovorkyňa ústavného súdu Martina Ferencová, v odbornej diskusii sa dotkli aj otázok úpravy jednotlivých typov právomocí ústavného súdu. Odporúčame:
Pellegriniho vláda dá Trebišovskému okresu milión eur, premiér chválil pokles nezamestnanosti Predseda vlády Pellegrini ocenil ústavných sudcov a ich rozhodovaciu činnosť a predsedníčke zablahoželal k 25. výročiu vzniku ústavného súdu, ktoré si táto inštitúcia v roku 2018 pripomína. Keďže išlo o prvú návštevu premiéra vo funkcii na ústavnom súde, premiér si prezrel areál a priestory v spoločnosti predsedníčky ÚS Ivetty Macejkovej, sudkyne Jany Laššákovej a sudkyne Marianny Mochnáčovej.  

Viac k témam: Ivetta Macejková, Peter Pellegrini, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Pellegrini navštívil Ústavný súd SR, s Macejkovou rokoval o nových ústavných sudcoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
 Zhromaždenie Za slušné Slovensko - Predvečer svadby na Námestí SNP v Bratislave v piatok ukončila slovenská hymna. Zaspievala ju ľudová hudba Muzička. Zhromaždenie organizovali občianska iniciatíva Za slušné Slovensko a iniciatíva študentov Nie je nám to jedno. Ľudia mali v rukách slovenskú vlajku i transparenty s heslami napríklad Stop!, MÁME BLBÝ SMER alebo Študenti nepoľavia. Z davu, podľa odhadu 25 000 ľudí, sa tiež ozývali heslá „odstúpte!“, „zlodeji!“, „dosť bolo Smeru!“ alebo „všetci so basy!“ Organizátori na konci akcie povedali, že v sobotu 5. mája bude v obci Gregorovce (okr. Prešov) koncert na počesť zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ich pamiatku si uctia umelci v deň, keď mala mať dvojica svadbu. Organizátori na záver ľuďom poďakovali za účasť a vyzvali ich, aby sa po skončení zhromaždenia slušne rozišli a nikde inde nepochodovali. Ľudia na záver kričali „vydržíme!“ Davu tiež organizátori pripomenuli, aby svojím podpisom podporili referendum o predčasných voľbách. Spomenuli tiež, že spolu sa majú Slováci rozprávať o tom, aké chceme Slovensko mať a ako to spoločne docieliť. Zobraziť fotogalériu k článku:
Zhromaždenie Za slušné Slovensko – Predvečer svadby Dav ľudí na zhromaždení s názvom Za slušné Slovensko - Predvečer svadby sa stretol pred budovou Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave. Sprievod sa presúval na Námestie SNP, kde sa o 17:00 začal program. Organizovali ho občianska iniciatíva Za slušné Slovensko a iniciatíva študentov Nie je nám to jedno. Ľudia mali v rukách slovenskú vlajku i transparenty, na ktorých je napríklad heslo Stačilo! Organizátori vyzvali ľudí, aby sa počas zhromaždenia správali slušne a pokojne. Polícia upozorňovala vodičov, že v čase do ukončenia zhromaždenia môže byť obmedzená doprava, prípadne mestská hromadná doprava na Mýtnej ulici, Ulici Imricha Karvaša, Radlinského ulici, Obchodnej ulici, Mickiewiczovej ulici, Ulici 29. augusta a na Špitálskej ulici. Týkalo sa to aj dopravy na Kollárovom námestí, Námestí 1. mája, Hurbanovom námestí, Námestí SNP, Kamennom námestí, Štefánikovej ulici a Vysokej ulici. Agentúru SITA o tom informovala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Zaspievali pieseň Sarajevo od Jaromíra Nohavicu

Na Námestí SNP v Bratislave zaznela pieseň Sarajevo od Jaromíra Nohavicu. Práve túto pieseň mali hrať na svadbe zavraždených Jána a Martiny. Organizátori pripomenuli, že tancovať na ňu budú v nebi a veria, že ju počujú. Dav podľa odhadu 25 000 ľudí na zhromaždení s názvom Za slušné Slovensko - Predvečer svadby je na Námestí SNP v Bratislave, ľudia sa presunuli spred budovy Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici. Ľudia majú v rukách slovenskú vlajku i transparenty, na ktorých sú heslá Stop!, Máme blbý Smer alebo Študenti nepoľavia. Z davu sa tiež ozývajú heslá „odstúpte!“, „zlodeji!“, „dosť bolo Smeru!“ aj „všetci so basy!“

Odmietli normalizáciu v RTVS

Organizátori na začiatku povedali, že od smrti mladých ľudí ubehlo deväť týždňov a v sobotu 5. mája mali mať Ján Kuciak a Martina Kušnírová svadbu. Ako ďalej pripomenuli, je neprijateľné, aby novinárov politici označili za prostitútky a aby politika zasahovala do spravodajstva RTVS. „Odkazujeme, že nikam neodchádzame, chceme, aby politika patrila ľuďom,“ vyhlásili na pódiu. „Odmietame normalizáciu, ktorá sa začala v RTVS, chceme žiť v slušnej krajine, kde pracujú novinári slobodne,“ prihovorili sa riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi. Odkázali mu, že RTVS nepatrí len jemu, ale všetkým občanom. „Sme radi, že za kolegov z RTVS sa postavili ďalší novinári zo slovenských médií," vyhlásili organizátori. Odporúčame:
Foto: V Bratislave sa konala panychída za Róberta Remiáša, prítomní si pripomenuli aj Jána Kuciaka Pred dav prišiel aj šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný, ktorý prečítal text listu, ktorý novinári adresujú generálnemu riaditeľovi RTVS. Pred dav vystúpila aj šéfredaktorka denníka SME Denisa Balogová. Po jej príhovore dav kričal „my sme s vami!“ Na zhromaždenie prišli aj slovenskí herci Táňa Pauhofová, František Kovár i Zuzana Kronerová. „Už deväť týždňov žiadame zmenu a to, aby nás politické elity vypočuli. My nie sme nepriatelia, chceme iba na Slovensku žiť pekný život a rozvíjať to najlepšie z nás. Demokracia nie je svojvôľa, ktorú nám ukazujete. Prestaňte klamať aj sami sebe,“ vyhlásila Táňa Pauhofová s tým, že je vďačná všetkým, ktorí bojujú za slušné Slovensko. Prihovorila sa aj Zuzana Kronerová, ktorej sa nepáči, že z RTVS prepustili ľudí, ktorí chcú písať pravdu.

Útok na novinárov

"Táto dvojnásobná vražda bola pre mnohých budíkom, ako to na Slovensku vyzerá. V článku, na ktorom pracoval Ján Kuciak, bolo množstvo prepojení talianskej mafie na politikov. Reakcie, ktoré od týchto politikov prišli, niesli v sebe iba aroganciu moci, strašenie o prevratoch zo zahraničia a ďalšie útoky na novinárov. Odporúčame:
Iniciatíva Za slušné Slovensko opäť plánuje zhromaždenie, pripomenú si Kuciaka aj dianie v RTVS Spustil sa veľký útok na médiá a novinárov, ktorí sa nebáli vyjadriť svoju podporu Jánovi a ďalej pracujú na odhaľovaní korupcie a mafie, ktorá ovláda Slovensko. Len v posledných dňoch boli prepustení z RTVS ľudia, ktorí robili výbornú prácu, a prichádzajú namiesto nich ľudia, ktorí šíria rôzne konšpirácie,“ napísali v pozvánke na podujatie organizátori zhromaždenia v Trnave. V Trnave sa doteraz konali štyri zhromaždenia Za slušné Slovensko. Ich účastníci požadovali okrem iného dôkladné vyšetrenie vraždy dvoch mladých ľudí a personálne zmeny vo vláde aj v polícii.

Zhromaždenia podporila americká speváčka

Zhromaždenia Za slušné Slovensko podporili nahrávkou štátnej hymny Slovenskej republiky americká speváčka Joan Baez a Juraj Benetin. Agentúru SITA o tom informovali Karolína Farská a Juraj Šeliga z Občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko. Baez sa po svojom marcovom koncerte na Slovensku stretla s organizátormi a vyjadrila im podporu v ich úsilí. „Nebojte sa, vy mladí ľudia to máte dnes v rukách,“ cituje tlačová správa americkú speváčku. Občianska iniciatíva 

Vyšetrenie korupčných káuz

Organizátori zhromaždenia pozývajú aj v piatok všetkých ľudí, ktorým záleží na osude krajiny, aby prišli na zhromaždenia a jasne ukázali, že chcú zo Slovenska slušnú a spravodlivú krajinu. Iniciatívy chcú spoločne politikom jasne odkázať, že neplatí “vyhraj voľby, môžeš všetko“. Dodávajú, že korupčné kauzy musia byť vyšetrované, že byť ministrom neznamená robiť si realitný biznis, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik by mal odstúpiť a hlavne, že politika je službou všetkým ľuďom, nielen „našim“ ľuďom". Odporúčame:
Poškodení farmári nedôverujú práci polície, o pomoc požiadali generálneho prokurátora Čižnára "Marec 2018 napriek tragickej vražde ukázal, že ľudia na Slovensku chcú zmenu. Jednou z lekcií, ktorú nás smrť Jána Kuciaka naučila, je, že za slobodu médií sa musí postaviť aj verejnosť. Voláme nielen po slušnej polícii, súdoch a úradoch, ale aj slušných a nezávislých médiách, ktoré nie sú sluhami politikov. Preto spoločne verejne odmietame normalizáciu, ktorá sa začala v RTVS,“ uviedli organizátori podujatia. Organizátori zhromaždenia už skôr avizovali, že ostatné iniciatívy, ktoré zbierajú podpisy za referendum o predčasných voľbách, ich budú zbierať aj v piatok počas konania zhromaždenia. Zhromaždenia Za slušné Slovensko podporia aj slovenskí farmári, ktorí v piatok vyjdú na cesty na poľnohospodárskych strojoch.

Viac k témam: Ján Kuciak, Martina Kušnírová, pochod "Za slušné Slovensko", politická kríza, protesty, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, sloboda médií, svadba, Vláda SR, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Na zhromaždení Za slušné Slovensko sa ozývali heslá „dosť bolo Smeru!“ alebo „všetci do basy“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

WASHINGTON 4. mája (WebNoviny.sk) - Spojené štáty a Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) si už dohodli miesto aj čas rokovania ich lídrov Donalda Trumpa a Kim Čong-una. V piatok to novinárom v Bielom dome oznámil prezident Trump. Konkrétny dátum a miesto však neprezradil. "Máme termín a máme aj miesto. Oznámime ich čoskoro," povedal prezident. Americké médiá špekulujú o tom, že rokovanie Donald Trump - Kim Čong-un by sa malo konať zrejme koncom mája. Myslia si to preto, lebo americký viceprezident Mike Pence náhle odložil na neskôr plánovanú návštevu Brazílie, na ktorú mal ísť práve koncom mája. Odporúčame:
Warmbierova matka vystúpila v OSN, vážna kritika zaznela v čase zbližovania USA a Severnej Kórey Trump v pondelok hovoril o tom, že by sa rád stretol s Kimom v demilitarizovanej zóne na hraniciach medzi oboma Kóreami. "To miesto sa mi niečím páči," povedal a dodal, že ak by americko-severokórejský summit dopadol dobre, "oslavy na hraniciach by boli pozoruhodné". Trump už viackrát hovoril o tom, že sa na stretnutie s Kimom veľmi teší a má od neho veľké očakávania. Hovoril o tom napríklad aj pred týždňom po rokovaní s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou v Bielom dome. "To bude niečo!" povedal v súvislosti so summitom na spoločnej tlačovke s Merkelovou.

Viac k témam: Donald Trump, Kim Čong-un, Severná Kórea, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Spojené štáty dohodli miesto aj čas stretnutia s Kim Čong-unom, Trump má veľké očakávania © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

NEW YORK 4. mája (WebNoviny.sk) - Dolár v piatok oslaboval oproti japonskému jenu po tom, ako americké ministerstvo práce zverejnilo správu o tvorbe nových pracovných miest v ekonomike USA v apríli. Rezort informoval, že v hospodárstve krajiny minulý mesiac pribudlo 164 tis. nových pracovných pozícií, čo však bolo menej, ako experti očakávali. Odporúčame:
Dolár si oproti jenu pohoršil napriek očakávaniam postupného zvyšovania úrokov Oproti jenu si dolár pohoršil na 109,15 JPY/USD z úrovne 109,73 JPY/USD. Spoločná európska mena však voči doláru oslabila na 1,1930 USD/EUR z hodnoty 1,1993 USD/EUR.

Viac k témam: dolár, svetové devízové trhy, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár oslabil voči japonskému jenu, môže za to správa amerického ministerstva práce © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Dav ľudí na zhromaždení s názvom Za slušné Slovensko - Predvečer svadby sa stretol pred budovou Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave. Sprievod sa presúva na Námestie SNP, kde sa o 17:00 začne program. Plány na veľký deň prekazil zatiaľ neznámy páchateľ, ktorý novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú vo februári brutálne zavraždil v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Na organizovaní ďalších zhromaždení sa dohodli zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko na stretnutí v Banskej Štiavnici na prelome apríla a mája. Organizujú ho občianska iniciatíva Za slušné Slovensko a iniciatíva študentov Nie je nám to jedno. Ľudia majú v rukách slovenskú vlajku i transparenty, na ktorých je napríklad heslo Stačilo! Organizátori vyzvali ľudí, aby sa počas zhromaždenia správali slušne a pokojne. Zobraziť fotogalériu k článku:
Zhromaždenie Za slušné Slovensko – Predvečer svadby Polícia upozorňuje vodičov, že v čase do ukončenia zhromaždenia môže byť obmedzená doprava, prípadne mestská hromadná doprava na Mýtnej ulici, Ulici Imricha Karvaša, Radlinského ulici, Obchodnej ulici, Mickiewiczovej ulici, Ulici 29. augusta a na Špitálskej ulici. Týka sa to aj dopravy na Kollárovom námestí, Námestí 1. mája, Hurbanovom námestí, Námestí SNP, Kamennom námestí, Štefánikovej ulici a Vysokej ulici. Agentúru SITA o tom informovala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Útok na novinárov

"Táto dvojnásobná vražda bola pre mnohých budíkom, ako to na Slovensku vyzerá. V článku, na ktorom pracoval Ján Kuciak, bolo množstvo prepojení talianskej mafie na politikov. Reakcie, ktoré od týchto politikov prišli, niesli v sebe iba aroganciu moci, strašenie o prevratoch zo zahraničia a ďalšie útoky na novinárov. Odporúčame:
Iniciatíva Za slušné Slovensko opäť plánuje zhromaždenie, pripomenú si Kuciaka aj dianie v RTVS Spustil sa veľký útok na médiá a novinárov, ktorí sa nebáli vyjadriť svoju podporu Jánovi a ďalej pracujú na odhaľovaní korupcie a mafie, ktorá ovláda Slovensko. Len v posledných dňoch boli prepustení z RTVS ľudia, ktorí robili výbornú prácu, a prichádzajú namiesto nich ľudia, ktorí šíria rôzne konšpirácie,“ napísali v pozvánke na podujatie organizátori zhromaždenia v Trnave. V Trnave sa doteraz konali štyri zhromaždenia Za slušné Slovensko. Ich účastníci požadovali okrem iného dôkladné vyšetrenie vraždy dvoch mladých ľudí a personálne zmeny vo vláde aj v polícii.

Zhromaždenia podporila americká speváčka

Zhromaždenia Za slušné Slovensko podporili nahrávkou štátnej hymny Slovenskej republiky americká speváčka Joan Baez a Juraj Benetin. Agentúru SITA o tom informovali Karolína Farská a Juraj Šeliga z Občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko. Baez sa po svojom marcovom koncerte na Slovensku stretla s organizátormi a vyjadrila im podporu v ich úsilí. „Nebojte sa, vy mladí ľudia to máte dnes v rukách,“ cituje tlačová správa americkú speváčku. Občianska iniciatíva 

Vyšetrenie korupčných káuz

Organizátori zhromaždenia pozývajú aj v piatok všetkých ľudí, ktorým záleží na osude krajiny, aby prišli na zhromaždenia a jasne ukázali, že chcú zo Slovenska slušnú a spravodlivú krajinu. Iniciatívy chcú spoločne politikom jasne odkázať, že neplatí “vyhraj voľby, môžeš všetko“. Dodávajú, že korupčné kauzy musia byť vyšetrované, že byť ministrom neznamená robiť si realitný biznis, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik by mal odstúpiť a hlavne, že politika je službou všetkým ľuďom, nielen „našim“ ľuďom". Odporúčame:
Poškodení farmári nedôverujú práci polície, o pomoc požiadali generálneho prokurátora Čižnára "Marec 2018 napriek tragickej vražde ukázal, že ľudia na Slovensku chcú zmenu. Jednou z lekcií, ktorú nás smrť Jána Kuciaka naučila, je, že za slobodu médií sa musí postaviť aj verejnosť. Voláme nielen po slušnej polícii, súdoch a úradoch, ale aj slušných a nezávislých médiách, ktoré nie sú sluhami politikov. Preto spoločne verejne odmietame normalizáciu, ktorá sa začala v RTVS,“ uviedli organizátori podujatia. Organizátori zhromaždenia už skôr avizovali, že ostatné iniciatívy, ktoré zbierajú podpisy za referendum o predčasných voľbách, ich budú zbierať aj v piatok počas konania zhromaždenia. Zhromaždenia Za slušné Slovensko podporia aj slovenskí farmári, ktorí v piatok vyjdú na cesty na poľnohospodárskych strojoch.

Viac k témam: Ján Kuciak, Martina Kušnírová, pochod "Za slušné Slovensko", politická kríza, protesty, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, sloboda médií, svadba, Vláda SR, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Za slušné Slovensko si protestom pripomínajú chystanú svadbu zavraždeného Kuciaka (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

LONDÝN 4. mája  (WebNoviny.sk) - Rodičia americkej herečky Meghan Markle sa pred jej svadbou s britským princom Harrym stretnú aj s kráľovnou Alžbetou II. a jej manželom, princom Filipom. Princov zástupca Jason Knauf v piatok prezradil, že Thomas Markle a Doria Ragland, ktorí sú rozvedení, pricestujú približne týždeň pred slávnosťou. Plánujú sa stretnúť aj s Harryho otcom princom Charlesom, jeho manželkou Camillou, ženíchovým starším bratom princom Williamom a jeho manželkou Catherine. Odporúčame:
Princovi Harrymu za svedka pôjde brat William, pred oltárom sa už zišli v opačných úlohách Ragland bude robiť dcére spoločnosť aj v aute na ceste na sobáš, ktorý sa bude konať 19. mája na hrade Windsor. V kaplnke svätého Juraja herečku odprevadí k oltáru jej otec. Knauf dodal, že nevesta sa veľmi teší na rodičov.

Viac k témam: Meghan Markle, princ Harry, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Kráľovná Alžbeta II. sa pred svadbou princa Harryho stretne s rodičmi Meghan Markle © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« May 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner