22. máj 2018
Facebook

BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) - V indickom štáte Džhárkhand došlo v priebehu dvoch dní k dvom znásilneniam, po ktorých ich páchatelia svoje obete podpálili. Polícia zatiaľ nevie, či tieto dva prípady nejako súvisia. Najskôr skupina pätnástich mužov počas svadby uniesla a znásilnila tínedžerku vo štvrtok v obci Čatra. Predstavitelia obce po sťažnosti rodiny obete prikázali každému z útočníkov zaplatiť pokutu vo výške 50-tisíc rupií (v prepočte 625 eur), na čo skupina zareagovala tak, že členov tínedžerkinej rodiny zbila a samotnú obeť znásilnenia upálila, keď ju našla doma osamote. Dievča po troch dňoch v nedeľu v nemocnici podľahlo zraneniam. Odporúčame:
Tínedžerku uniesli zo svadby, znásilnili a upálili. Indická polícia zatkla skupinu podozrivých O druhom prípade informovala v pondelok britská BBC. V obci Pakur v Džhárkhande mladý muž znásilnil a potom podpálil 17-ročné dievča, s ktorým sa chcel oženiť, no ono ho odmietlo. Polícii povedal, že svoj čin vykonal preto, lebo dievča "nebolo pripravené" na svadbu. Dievča je v nemocnici, utrpelo popáleniny na 95 percentách povrchu tela.

Viac k témam: India, polícia, tínedžerka, upálenie, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Tínedžerka v Indii odmietla ponuku na sobáš, mladý muž ju za to znásilnil a podpálil © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 7. mája 2018 (WBN/PR) - Od dnešného dňa do 4. júna 2018 môžu zákazníci Tesca hlasovať za miestne charitatívne projekty v rámci programu Vy rozhodujete, my pomáhame. Cieľom je podporiť miestne organizácie a pomôcť komunitám po celom Slovensku. Tesco prerozdelí spolu takmer 170-tisíc eur v 77 regiónoch. „Do hlasovacej fázy v štvrtej edícii grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame postúpilo 231 projektov, ktoré vyberala zo 450 návrhov odborná komisia zložená zo zástupcov spoločnosti Tesco a nezávislých partnerov z Nadácie Pontis. Spoločne a na základe splnenia formálnych požiadaviek rozhodli, ktoré projekty postúpia do hlasovacej fázy. Kritériami na výber projektov bola miera dosahu na miestnu komunitu, zapojenie a dobrovoľníctvo miestnych komunít a plánovaný rozpočet,“ uviedla PR manažérka Lucia Poláčeková. Od 7. mája do 4. júna rozhodujú zákazníci Tesca, akú výšku finančného grantu získajú všetky súťažiace projekty v obchodoch Tesco po celom Slovensku. Novinkou tohto ročníka je, že granty získajú v každom regióne všetky tri súťažiace projekty podľa počtu hlasov, a to 1 300 eur, 600 eur a všetky projekty na treťom mieste budú podporené sumou 300 eur. Počas obdobia hlasovania dostanú zákazníci po každom nákupe pri pokladni jeden žetón. Tieto žetóny môžu potom použiť na to, aby na vyčlenených miestach hlasovali za svoje obľúbené projekty, kde zároveň získajú aj ďalšie informácie o miestnych mimovládnych organizáciách a ich projektoch, ktoré súťažia v kategóriách: podpora zdravia a športu, podpora vzdelávania, rozvoj komunitného života a kultúry, podpora zdravého životného štýlu, ochrana prírody a životného prostredia, sociálna pomoc. Projekty pomôžu zlepšiť život v miestnych komunitách rôznymi kreatívnymi prístupmi. Pomocou príspevkov 1 300 eur, 600 eur a 300 eur by chceli žiadatelia napríklad postaviť detské ihriská, stráviť čas plný nových zážitkov prostredníctvom detských táborov pre znevýhodnené deti, zorganizovať miestne podujatia, športové aktivity či zamerať sa na výsadbu zelene. Pre spoločnosť Tesco má podpora miestnych komunít veľký význam. Program bol vyhlásený už po štvrtýkrát a v predchádzajúcich troch edíciách zákazníci odovzdali viac ako 10 miliónov hlasov. Zoznam zúčastnených mimovládnych organizácií, aktuálny počet hlasov, ako aj ďalšie informácie o súčasnej i predošlých edíciách programu môžete sledovať na  https://pomahame.tesco.sk/.

Viac k témam: my pomáhame, Tesco, Vy rozhodujete
Zdroj: Webnoviny.sk - Zákazníci Tesca rozhodnú o víťazoch grantového programu. Vy rozhodujete, my pomáhame. © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) - Český premiér v demisii Andrej Babiš tvrdí, že nervovoparalytická látka novičok sa v Českej republike nevyrábala ani neskladovala. Vyjadril sa tak po stretnutí s predstaviteľmi Bezpečnostnej informačnej služby (BIS) a Vojenského spravodajstva. Babiš tak vyvrátil tvrdenia prezidenta Miloša Zemana, ktorý vo štvrtok uviedol, že sa látka v ČR v malom množstve vyrábala a testovala. "Vlani na jeseň bol vo Vojenskom výskumnom ústave ministerstva obrany v Brne testovaný nervovoparalytický jed označovaný ako A-230. Množstvo vyrobeného jedu bolo údajne pomerne malé a po testovaní bol tento jed zničený," vyjadril sa vo štvrtok Zeman.

Látku nakoniec zničili

V Českej republike vlani v rámci programu na ochranu pred zbraňami hromadného ničenia testovali látku typu novičok A-230. Vedci vykonali mikrosyntézu, ale samotnú látku neizolovali. "Tento postup nie je podľa Štátneho úradu pre jadrovú bezpečnosť považovaný za výrobu ani vývoj," uviedol Úrad vlády na svojej webstránke a dodal, že výsledný produkt zničili. Odporúčame:
Zeman informoval o výrobe a testovaní novičoku na území Česka, padlo aj obvinenie z pokrytectva Podľa Úradu vlády Zeman rozdielne pochopil termíny výroba a testovanie. Úrad celú situáciu označil za nedorozumenie a pripomenul, že tieto termíny v minulosti nepresne použil aj šéf Vojenského výskumného ústavu, kde sa látka testovala. Prezidentov hovorca v pondelok v reakcii na premiérove tvrdenia uviedol, že Zemanove slová nie sú v rozpore s Babišovým vyhlásením.

Otrávenie ruského agenta Skripaľa

V marci vo Veľkej Británii otrávili nervovoparalytickou látkou typu novičok ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju. Rusko v reakcii na obvinenia, že za otrávením Skripaľa stojí, uviedlo, že látka mohla byť i z Česka.To česká diplomacia ale odmietla. Ako pripomína spravodajský portál Novinky.cz, látka A-230 sa líši od novičoku použitého v prípade Skripaľa a jeho dcéry. V tomto prípade išlo o látku A-234, ktorá sa od A-230 líši zložením. Informácie pochádzajú z webstránky www.novinky.cz a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Andrej Babiš, BIS Bezpečnostná informačná služba, Česko, Miloš Zeman, novičok
Zdroj: Webnoviny.sk - Novičok sa v Česku nevyrábal ani neskladoval, tvrdí Babiš po rokovaní s vojenským spravodajstvom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Primátora Galanty Petra P. v pondelok Okresný súd v Galante odsúdil na trojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na tri roky za zločin machinácií pri verejnom obstarávaní v štádiu pokusu. Zároveň mu zakázal vykonávať verejnú funkciu počas štyroch rokov. Rozsudok nie je právoplatný, proti verdiktu súdu sa odvolal primátor aj prokurátor. O odvolaniach bude rozhodovať Krajský súd v Trnave. Ak by rozsudok nadobudol právoplatnosť, Peter P. by prišiel o mandát primátora, verejnú funkciu by nemohol vykonávať ani v ďalšom volebnom období. "Okamžite sme sa odvolali, ja som nevinný, trvám na tom," povedal po vynesení rozsudku primátor.

Projekt obnovy neogotického kaštiela

Kauza machinácií pri verejnom obstarávaní sa týka pripravovaného projektu obnovy južného krídla a dvoch veží neogotického kaštieľa v Galante za približne 2,3 milióna eur, na ktorý pôvodne samospráva získala peniaze z eurofondov. Vedenie radnice malo ovplyvňovať čiastkové verejné obstarávanie na technický dozor, v tomto konkrétnom prípade išlo o zákazku za približne 20-tisíc eur. Odporúčame:
Súdy v Bratislave majú nedostatok miesta pre spisy, minister Gál uvažuje o externých priestoroch Primátora Galanty Petra P. zadržali policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 12. mája 2015. Okrem neho obvinili zo zločinu machinácií pri verejnom obstarávaní aj ďalších troch funkcionárov mesta. Usvedčiť ich mali obrazové a zvukové záznamy, ktoré NAKA zabezpečila v priestoroch mestského úradu. Galanta sa neskôr dostala do časovej tiesne a eurofondov na obnovu časti kaštieľa, ktorý je dominantou mesta, sa vzdala.

Odsúdili aj bývalého prednostu a architekta mesta

Okresný súd v Galante v pondelok v tomto prípade odsúdil na trest odňatia slobody na tri roky s podmienečným odkladom na dva roky a zákaz výkonu verejnej funkcie aj bývalého prednostu Mestského úradu v Galante Jána P. a na 18 mesiacov s podmienečným odkladom na dva roky, zákaz výkonu verejnej funkcie a peňažný trest 10-tisíc eur aj bývalého hlavného architekta mesta Petra A. Odporúčame:
Foto: Pri Galante sa zrazilo policajné auto s autobusom (aktualizované) Práve on mal zabezpečiť nadhodnotené ponuky na stavebný dozor, aby verejné obstarávanie vyhral on sám. Ak by tento plán vyšiel, obohatil by sa o približne 22-tisíc eur. Súd dnes, naopak, oslobodil bývalého primátora Ladislava M. Prokurátor Krajskej prokuratúry v Trnave podal voči verdiktu súdu odvolanie, vrátane výroku o oslobodení exprimátora Ladislava M.

Viac k témam: Galanta, súd, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Primátora Galanty odsúdili za machinácie pri verejnom obstarávaní, proti verdiktu sa odvolal © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Rezort spravodlivosti chce komplexne riešiť priestorové podmienky bratislavských súdov, ktoré majú nedostatok miesta na skladovanie spisov. Po návšteve Okresného súdu Bratislava I, ktorý má problém s nedostatkom skladovacích priestorov, to v pondelok povedal minister spravodlivosti Gábor Gál. Predsedníčka súdu Anna Kašajová mu ukázala alarmujúce podmienky, v akých spisy uchovávajú. „Situáciu je potrebné bezodkladne riešiť, a tak k tomu aj pristupujem,“ vyhlásil Gál s tým, že o potrebe financovania skladovacích priestorov pre súdy plánuje hovoriť s ministrom financií. Odporúčame:
Premiér Pellegrini navštívil Ústavný súd SR, s Macejkovou rokoval o nových ústavných sudcoch Pre účely archivovania spisov obchodného registra prichádza podľa Gála do úvahy nájom externých priestorov. Ako povedal, pre Okresný súd Bratislava I je už niekoľko rokov zaobstaraná budova na Lazaretskej ulici v Bratislave, je však v nevyhovujúcom stave. „Rekonštrukcia a úprava do potrebnej podoby by si vyžiadala veľké náklady, momentálne sú odhadované na viac ako 21 miliónov eur,“ uviedol minister. Čo sa týka umiestnenia ďalších druhov spisov do archívov, ministerstvo spravodlivosti využije niektorú z nehnuteľností v správe rezortu, pravdepodobne mimo Bratislavy.

Viac k témam: Bratislava, Gábor Gál, Ministerstvo spravodlivosti SR, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Súdy v Bratislave majú nedostatok miesta pre spisy, minister Gál uvažuje o externých priestoroch © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) - Na Seneckej ceste v smere do Senca v pondelok vyhasol život 34-ročného motocyklistu. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, nehoda sa stala krátko po 15:00. Motocyklista išiel na motocykli značky Yamaha smerom do obce Ivanka pri Dunaji a zo zatiaľ neznámych príčin narazil do ľavej zadnej časti pred ním idúceho vozidla Mercedes. Odporúčame:
Diaľnica D2 za Malackami je neprejazdná pre tragickú dopravnú nehodu Muž spadol na vozovku, kde ho zrazilo protiidúce osobné auto Opel Astra. Na miesto nehody sa ihneď dostavil vrtuľník leteckej záchrannej služby, no zdravotníkom sa život motocyklistu zachrániť nepodarilo. U vodičov osobných áut alkohol nezistili, u motocyklistu nariadili odber krvi. Senecká cesta je momentálne neprejazdná, dopravu odkláňajú cez diaľnicu D1. Okolnosti nehody polícia vyšetruje.

Viac k témam: leteckí záchranári, motocyklista, Polícia SR, tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Motocyklista narazil na starej seneckej ceste do Mercedesu, po páde ho prešlo oproti idúce auto © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

RÍM 7. mája (WebNoviny.sk) - Predseda talianskej nacionalistickej strany Liga (bývalá Liga severu) Matteo Salvini v pondelok vyzval prezidenta Sergia Mattarellu, aby už nepoveroval zostavením vlády lídrov iných strán, ale jeho. Liga má na to podľa Salviniho najväčšie právo, keďže je súčasťou pravicovej koalície, ktorá v marcových parlamentných voľbách vyhrala, a zároveň uhrala v rámci tejto koalície najlepší volebný výsledok. Salvini v pondelok opätovne odmietol výzvu zo strany Hnutia piatich hviezd, aby sa "zbavil" ďalšieho člena pravicovej koalície, expremiéra Silvia Berlusconiho a jeho strany Forza Italia, čo je podmienka Hnutia piatich hviezd na to, aby s Ligou rokovalo o vytvorení vlády.

Posledný pokus zostaviť vládu

Prezident Mattarella zvolal na pondelok okrúhly stôl a pozval naň predstaviteľov všetkých politických strán, ktoré sa dostali v marcových voľbách do parlamentu. Z prezidentovej strany pôjde o posledný pokus nájsť vhodnú kombináciu strán, ktoré by sa vedeli dohodnúť na vytvorení budúcej vlády. Odporúčame:
Nemecká neziskovka podľa súdu podporovala nelegálnu migráciu, Taliansko jej loď Iuventa nevráti Prezident sa pre takéto riešenie rozhodol po tom, ako minulý týždeň skrachovalo aj v poradí už piate kolo koaličných rokovaní, ktoré tentoraz absolvovalo Hnutie piatich hviezd a Demokratická strana súčasného premiéra Paola Gentiloniho a expremiéra Mattea Renziho. Demokratov otázka prípadného vstupu do koalície s Hnutím piatich hviezd hlboko rozdelila a v strane sa vytvorili dve frakcie. Jedna z nich si vie za určitých podmienok predstaviť vstup do vlády, no druhá trvá na tom, že takúto vládu podporovať nebude.

Di Maio nepodporí dočasnú vládu

Prezident Mattarella údajne zvažuje aj možnosť, že ak ani pondelňajšie rokovania všetkých parlamentných strán neprinesú žiadny výsledok, vymenuje dočasnú vládu, ktorá bude vládnuť približne rok a potom, v priebehu roka 2019, sa uskutočnia predčasné voľby. Proti tomu však v pondelok protestoval predseda Hnutia piatich hviezd Luigi Di Maio, ktorý vyhlásil, že vytvorenie dočasnej vlády nepodporí a v prípade, že sa žiadnu vládu nikomu nepodarí zostaviť, bude radšej presadzovať konanie predčasných volieb už v lete tohto roku. Odporúčame:
Brusel plánuje radikálne zmeny kohéznej politiky, stratiť môže aj Slovensko Parlamentné voľby v Taliansku sa konali 4. marca. Ako najsilnejší subjekt z nich vzišlo Hnutie piatich hviezd, no ak sa výsledok posudzuje podľa predvolebných koalícií, je víťazom pravicová koalícia, v ktorej figuruje Forza Italia, Liga a krajne pravicová strana Bratia Talianska. Na treťom mieste za pravicovou koalíciou a Hnutím piatich hviezd skončila stredoľavá koalícia, v ktorej dominuje aktuálne vládnuca Demokratická strana.

Viac k témam: Matteo Salvini, nacionalistická strana Liga, nacionalizmus, parlamentné voľby v Taliansku, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk - Nacionalisti chcú v Taliansku zostaviť vládu, od prezidenta si pýtajú poverenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BERLÍN 7. mája (WebNoviny.sk) - Ministri zahraničných vecí Francúzska a Nemecka tvrdia, že krajiny zotrvajú pri jadrovej dohode s Iránom nehľadiac na očakávané rozhodnutie Spojených štátov amerických, o tom či od nej odstúpia alebo nie. Vyjadrili sa tak počas spoločného stretnutia v Berlíne. Francúzsky šéf diplomacie Jean-Yves Le Drian uviedol, že tri európske krajiny účastné na dohode, a teda Francúzsko, Veľká Británia a Nemecko, sú zaviazané k jej zachovávaniu. "Budeme s ňou pokračovať aj napriek americkému rozhodnutiu," uviedol francúzsky politik. Jeho nemecký kolega Heiko Maas potvrdil, že aj Berlín chce zotrvať pri dohode, ktorá podľa jeho slov "robí svet bezpečnejším miestom a bez nej by bol svet menej bezpečný". Odporúčame:
Odstúpenie USA od jadrovej dohody bude pre ne historickým sklamaním, vyhlásil Irán Dohoda z roku 2015 je zameraná na obmedzenie jadrových ambícií Iránu. Americký prezident Donald Trump ju však opakovane označil za "najhoršiu dohodu všetkých čias" a žiada v nej do 12. mája zmeny, inak hrozí, že od nej odstúpi. Teherán v rámci nej súhlasil s výrazným obmedzením svojho jadrového programu a prísnou medzinárodnou kontrolou výmenou za stiahnutie tvrdých medzinárodných sankcií.

Viac k témam: Angela Merkelová, Donald Trump, Emmanuel Macron, Francúzsko, Irán, jadrová dohoda, Nemecko, USA, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Tri európske krajiny chcú zotrvať pri jadrovej dohode s Iránom aj napriek rozhodnutiu USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

VIEDEŇ/BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) - Slovenský premiér Peter Pellegrini si na pondelkovom pracovnom stretnutí vo Viedni vyžiadal od kancelára Rakúskej spolkovej republiky Sebastiana Kurza podrobné informácie k téme sociálnych dávok pre občanov Slovenskej republiky pracujúcich v Rakúsku. Pellegrini rakúskeho kancelára pozval tiež na návštevu do Bratislavy, Kurz prisľúbil, že hlavné mesto Slovenskej republiky navštívi v dohľadnom čase. Na pondelkovom spoločnom brífingu po pracovnom stretnutí Pellegrini tiež uviedol, že Rakúsko je pre Slovensko strategickým partnerom a stále sú možnosti, ako spolupracovať intenzívnejšie vo viacerých oblastiach, či postupovať spoločne pri celoeurópskych témach.

Blíži sa predsedníctvo Rakúska v Európskej únii

"O tom, ako budú pre Slovákov pracujúcich na území Rakúska obmedzené sociálne dávky sme si vyžiadali od rakúskych partnerov podklady, pretože hovorí sa o mnohých variantoch, a preto si to chceme detailnejšie pozrieť. V rámci blížiaceho sa predsedníctva Rakúska v Rade Európskej únie, ktoré prevezmú 1. júla tohto roka, chceme byť jednoznačne nápomocní. Držím palce našim susedom, aby počas svojho predsedníctva dokázali uzavrieť tému viacročného finančného rámca, teda rozpočtu Európskej únie na roky 2021 až 2027. Ak sa hovorí o tom, že niektoré štáty dostanú menej finančných zdrojov na ďalšie roky, myslím si, že by formou kompenzácie mohla byť otvorená otázka ich následného využitia. Pred Rakúskom stojí veľká výzva, bude to zrejme ťažká debata, ale ja verím, že ju naši susedia zvládnu," uviedol Pellegrini. Odporúčame:
Premiér Pellegrini navštívil Ústavný súd SR, s Macejkovou rokoval o nových ústavných sudcoch Slovensko a Rakúsko chcú byť konštruktívni aj v otázke migrácie v rámci EÚ a ochrane vonkajších hraníc. Podľa Pellegriniho je nutné nielen prispieť istým druhom solidarity či pomoci, ale aj aplikovať reálne opatrenia.

Krajiny sa rozchádzajú v niektorých témach

"Ja si myslím, že ak každý štát priloží svojím spôsobom ruku k dielu, môže z toho byť niečo dobré a prospešné pre všetkých. Očakávam, že o týchto otázkach je potrebné debatovať a prijať skutočné opatrenia, ktoré budú zavedené do praxe," doplnil Pellegrini. Odporúčame:
Pellegriniho vláda dá Trebišovskému okresu milión eur, premiér chválil pokles nezamestnanosti Ako uviedol rakúsky kancelár, na niektoré témy majú krajiny rozdielny názor, napríklad v otázkach jadrovej energetiky. Podľa Kurza sú vzťahy Slovenska a Rakúska jedinečné pre vzdialenosť Bratislavy a Viedne, aj preto je namieste rozšírenie spolupráce vo viacerých oblastiach. Pellegrini tiež Kurza uistil, že politická situácia na Slovensku je stabilná a chce krajinu doviesť úspešne až k riadnym parlamentným voľbám v roku 2020. Rakúsky kancelár na záver poprial Pellegrinimu v jeho funkcii premiéra veľa šťastia.

Viac k témam: Európska únia, Peter Pellegrini, Rakúsko, Sebastian Kurz, Slovensko, sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálne dávky pre Slovákov v Rakúsku prejdú zmenami, Pellegrini si od Kurza vypýtal informácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR upozornil na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Českej republike a v Litve. Prvým je toaletná voda ACTION Four značky Shirley May, ktorú vyrába S.A.O. Industries LLC zo Spojených arabských emirátov. Toaletná voda v oranžovej fľaške a kartónovom obale obsahuje vonné a aromatické zložky, ktoré neboli uvedené v zozname obsiahnutých látok. Tieto látky môžu vyvolať alergickú reakciu u citlivých osôb. Druhým nahláseným kozmetickým výrobkom je výrobok do kúpeľa My Fair Lady Brulee značky Bomb cosmetics v tvare koláčika, ozdobený kvietkami, zabalený do papierového košíka a plastového obalu. Vyrába ho spoločnosť Get Fresh Cosmetics z Veľkej Británie. Výrobok má vôňu, farbu, vzhľad, obal, ktoré môžu spôsobiť, že spotrebitelia, najmä deti, si ho zamenia s potravinou. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.

Viac k témam: nebezpečná kozmetika, ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Pozor na dva kozmetické výrobky, nevyhovujú normám © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 3

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« May 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner