25. jún 2018
Facebook

SKOPJE/ATÉNY 12. júna (WebNoviny.sk) - Macedónsko a Grécko dosiahli po dlhoročných sporoch dohodu o novom názve Macedónska. Táto krajina sa bude po novom volať Republika Severné Macedónsko. Po telefonickom rozhovore to v utorok separátne oznámili premiéri oboch krajín Zoran Zaev a Alexis Tsipras. Nový názov bude terajšie Macedónsko používať doma aj v zahraničí a súčasťou dohody je aj to, že ho krajina zanesie aj do svojej ústavy. Ak sa dohodu podarí zrealizovať, skončí sa tak už 27 rokov trvajúci spor medzi oboma krajinami. Odporúčame:
Grécko viac nebude bojkotovať vstup Macedónska do NATO, o novom názve rozhodne referendum Grécko nesúhlasilo s názvom Macedónsko okrem iného preto, že rovnako sa volá aj jeden z gréckych regiónov. Gréci sa navyše obávali, že krajina s takýmto menom by si mohla robiť územné nároky na grécky región rovnakého názvu a tiež sa snažiť "sprivatizovať si" odkaz historického kráľovstva Macedónsko, ktorého väčšia časť sa pritom nachádzala na území dnešného Grécka. Zaev aj Tsipras čelia každý vo svojej krajine silnej opozícii proti kompromisom s druhou stranou. Tsiprasov koaličný partner, strana Nezávislí Gréci, napríklad v utorok ešte pred ohlásením dohody s Macedónskom oznámila, že kompromisný názov Macedónska v gréckom parlamente nepodporí a Tsipras tak bude musieť hľadať podporu v radoch opozície.

Viac k témam: Alexis Tsipras, grécko, Macedónsko, Zoran Zaev
Zdroj: Webnoviny.sk - Macedónsko sa s Gréckom dohodlo na novom názve, premenuje sa na Republiku Severné Macedónsko © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

KENNEBUNKPORT 12. júna (WebNoviny.sk) - Bývalý americký prezident George H. W. Bush, ktorý bol v úrade v rokoch 1989 až 1993, sa v utorok dožíva 94 rokov. Odporúčame:
Exprezident Bush je opäť v nemocnici, dôvodom bol najmä krvný tlak Ako píše tlačová agentúra Associated Press, takého vysokého veku sa ešte doteraz nedožil žiadny bývalý americký prezident. Bush oslavuje narodeniny vo svojom dome v Kennebunkporte v americkom štáte Maine v kruhu svojich detí vrátane ďalšieho amerického exprezidenta Georgea W. Busha, ktorý bol pánom Bieleho domu v rokoch 2001 až 2009. Georgea H. W. Busha prepustili pred ôsmimi dňami z nemocnice, kam ho prijali pre problémy s nízkym tlakom. V apríli tohto roku zomrela jeho manželka Barbara, s ktorou boli "svoji" 73 rokov. Barbara Bushová by sa minulý piatok dožila 93 rokov.

Viac k témam: George H.W. Bush, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - George H. W. Bush oslávil 94 rokov, stal sa najdlhšie žijúcim americkým exprezidentom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

PARÍŽ 12. júna (WebNoviny.sk) - Poriadková polícia v utorok obkľúčila vstup do budovy v centre Paríža, kde muž zadržiava najmenej dvoch ľudí ako rukojemníkov. Informovali o tom francúzske úrady. Zatiaľ nie sú žiadne náznaky, že by udalosť súvisela s terorizmom. Odporúčame:
Polícia zatkla mladíka, ktorý mal v Nemecku pripravovať bojové pozície pre Islamský štát Pred budovou v husto obývanej štvrti v centre Paríža sa nachádzajú vyzbrojení policajti, požiarnici aj záchranári. Oblasť už evakuovali a ulicu - Rue des Petites écuries - uzavreli. Polícia zatiaľ nevie potvrdiť, či je muž zadržiavajúci rukojemníkov ozbrojený, a nešpecifikovala ani jeho požiadavky. Momentálne prebieha vyjednávanie, povedal pre médiá predstaviteľ ministerstva vnútra pod podmienkou anonymity, keďže operácia pokračuje.Viac k témam: francúzska polícia, Francúzsko, Paríž, rukojemníci, únos
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V centre Paríža sa odohráva rukojemnícka dráma, polícia evakuovala priľahlé oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Najlepšie by bolo, aby sa Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR sťahovalo na konci roka 2019. To, či sa sťahovať naozaj aj bude, je však podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) „veľká otázka“. Gál to povedal po stretnutí s novinármi.

Sťahovanie koncom roka 2019

„Máme určité ponuky, ktoré z cenového, aj z technického hľadiska boli veľmi výhodné aj pre ministerstvo spravodlivosti, len spoločenská reputácia tých vlastníkov bola v minulosti naštrbená. Ak by som s tým osobne nemal problém, tak by som už dávno jednu alebo druhú ponuku podpísal," konštatoval. Odporúčame:
Gál by po zabití Filipínca Henryho legislatívu nemenil, podľa Grendela plynie z toho ponaučenie „Penta si je tiež vedomá, že má naštrbenú povesť,“ odpovedal Gál na novinárske konštatovanie, že argumentom Penty by mohlo byť, že sú štandardná spoločnosť, ktorá sa zapojila do súťaže. Podľa medializovaných informácií skončili v súťaži po vyhodnotení ekonomických, technických, bezpečnostných a ďalších kritérií najlepšie dve budovy blízko centra Bratislavy, ktoré vlastnia spoločnosti Penta a J&T. Ktorá z ponúk sa ministrovi spravodlivosti pozdáva viac, povedať nechcel, mohlo by to znížiť možnosti ministerstva pri rokovaniach. Rozhodnutie „by malo padnúť do nejakého času, ktorý ešte dáva možnosť, aby sme sa ku koncu roka 2019 vedeli odsťahovať“, doplnil Gál.

Politické rozhodnutie

Vo vládnej koalícii zatiaľ Gálovi podľa jeho slov nikto nepovedal, že by s výberom mal mať problém. „Veľmi jednoducho - môj podpis tam bude, nie podpis niekoho iného. Je to politické rozhodnutie,“ konštatoval. Odporúčame:
Minister Gál chce o voľbe ústavných sudcov diskutovať aj s opozíciou, prijal zástupcov SaS Podľa Gála, ktorý výber novej budovy MS SR zdedil po svojej predchodkyni Lucii Žitňanskej, ministerstvo spravodlivosti konzultovalo výber s Ministerstvom financií SR, jeho Útvarom hodnoty za peniaze, tretím sektorom, developermi, s odborníkmi na realitný trh a „výsledný efekt bol stále ten istý, čo je aj známe“. MS SR nechce ísť iba do nájmu, ale jednou z podmienok podpísania nájomnej zmluvy je možnosť odkúpenia priestorov. Maximálna hranica trvania nájmu a následného odkúpenia priestorov je 10 rokov, no ministerstvo by malo mať v zmluve zakotvené, že prenajaté priestory by si mohlo odkúpiť, „ak dá ministerstvo financií zelenú“, aj skôr.

Nemajú miesto ani na stoličku

Stále podľa Gála existuje možnosť novej súťaže, ktorá by ukázala, či sa „náhodou na trhu nejaká budova neuvoľnila“. Stavba novej budovy nateraz podľa Gála nič nerieši, lebo ide o projekt na päť až šesť rokov. Ministerstvo by sa počas stavby muselo sťahovať do prenajatej budovy. Odporúčame:
Bugár na sneme Mosta-Híd hovoril o prezidentskom kandidátovi, vražde Kuciaka a rypol si aj do opozície „Šesťročný nájom by sme vlastne vyhodili von oknom a aj tak ideme potom kupovať alebo stavať novú budovu,“ konštatoval Gál s tým, že projekt výstavby nového sídla mal rezort začať riešiť pred 10 - 15 rokmi. V súčasnosti však už rezort spravodlivosti takto uvažovať nemôže, budova na Župnom námestí v Bratislave je tesná pre MS SR aj pre Najvyšší súd SR. „Aj najvyšší súd, aj ministerstvo sa rozrastajú, už nemáme voľnú ani jednu kanceláriu. Sudcovia sedia v miestnostiach, ktoré možno majú 10 – 11 metrov štvorcových, a nemajú miesto ani na stoličku, ak by prijali niekoho nového." To isté platí aj pre MS SR, ktoré musí v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa prijať 64 ľudí na rozpracované projekty a nemá ich kde posadiť.

Dôležitá bude dostupnosť

Okrem toho má MS SR aj Centrum právnej pomoci (CPP), ktoré sídli v dosluhujúcej budove na Námestí slobody v Bratislave. Ministerstvo by chcelo mať CPP vo svojom novom sídle. To by okrem priestoru približne 10-tisíc metrov štvorcových pre približne 400 zamestnancov malo ideálne poskytnúť aj dostatočné parkovacie priestory v podzemí a vchody a východy nielen z ulice, ale i z podzemia, čo je dôležité pre ochranu ústavných činiteľov. Odporúčame:
Minister spravodlivosti Gál vidí priestor na kompromis pri zmene voľby ústavných sudcov Nové sídlo rezortu spravodlivosti by tiež malo byť dobre dostupné mestskou hromadnou dopravou a zaváži aj vzdialenosť od ostatných sídiel orgánov štátu. Výzvu na predkladanie nehnuteľností zverejnilo MS SR v júli 2017. Prišlo do nej 11 ponúk, z ktorých deväť rezort bližšie skúmal a sedem sa následne dostalo aj do cenovej časti výberu. Ministerstvo spravodlivosti SR sídli na Župnom námestí spoločne s Najvyšším súdom SR. Budova je svojím charakterom určená pre súd a žiada si rozsiahlu rekonštrukciu, ktorá sa nedá robiť počas prevádzky v nej. Po rekonštrukcii by v budove na Župnom námestí mal sídliť iba Najvyšší súd SR, ktorý v Bratislave využíva aj iné priestory. MS SR má v budove približne 8 000 m2, celkovo má budova cca 18 000 m2.

Viac k témam: Gábor Gál, J&T, Lucia Žitňanská, Ministerstvo spravodlivosti SR, Najvyšší súd SR, Penta
Zdroj: Webnoviny.sk - Gál by ministerstvo rád presťahoval do konca roka 2019, no ponuky sú od skompromitovaných firiem © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

LONDÝN 12. júna (WebNoviny.sk) - Z vlády britskej premiérky Theresy Mayovej v utorok odstúpil minister spravodlivosti Phillip Lee. Ako vysvetlil, dôvodom jeho rozhodnutia je to, že chce mať ako poslanec dolnej komory britského parlamentu voľné ruky pri nadchádzajúcich hlasovaniach o brexite.

Dodatok k návrhu zákona

Lee je už dlho známy ako odporca brexitu a chce v Dolnej snemovni podporiť ustanovenie, ktoré do vládneho návrhu Zákona o odchode z Európskej únie doplnila horná komora, Snemovňa lordov, a ktoré podstatne zvyšuje právomoci britského parlamentu v otázke brexitu. Odporúčame:
Merkelová dala za pravdu Slovensku, Európska únia podľa Fica nikdy nezvládla problém migrácie Podľa tohto dodatku by Snemovňa lordov, ak by bola nespokojná s finálnou podobou zmluvy o brexite medzi Veľkou Britániou a EÚ, mohla túto zmluvu vláde vrátiť, a tým ju dotlačiť k ďalším rokovaniam s EÚ, z ktorých by vzišla prijateľnejšia podoba zmluvy o brexite.

Viaceré nespokojné hlasy

Mayovej vláda takéto niečo odmieta, nie je však isté, či bude mať v parlamente dostatok hlasov na to, aby prešiel zákon o brexite v podobe, akú navrhuje ona. Phillip Lee totiž nie je jediným vysokopostaveným politikom Mayovej Konzervatívnej strany, ktorý nesúhlasí s oficiálnym stanoviskom vlády k brexitu. Viacerí vplyvní politici z tábora konzervatívcov vrátane Leeho sa tiež pripájajú k výzvam, ktoré už dlhšie zaznievajú skôr z tábora labouristov a ktoré požadujú, aby britskí občania dostali šancu sa k výslednej podobe zmluvy medzi EÚ a Londýnom vyjadriť opäť v referende.

Viac k témam: brexit, Európska únia, Phillip Lee, Theresa Mayová, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Brexit znova polarizuje Britániu, minister spravodlivosti odstúpil a chce hlasovať proti vláde © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) - Príčiny úmrtia žiaka ôsmeho ročníka Základnej školy Ing. Ondreja Kožucha v Spišskej Novej Vsi už vyšetruje polícia. Na polícii bol vypovedať aj riaditeľ školy, telocvikár, ktorý podal trestné oznámenie. "Polícia v tejto súvislosti prijala trestné oznámenie a podľa výsledkov pitvy rozhodne o ďalšom postupe. Vzhľadom na prebiehajúce úkony a citlivosť uvedeného prípadu nie je možné poskytnúť viac informácií," vyhlásila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Odporúčame:
Obrovská tragédia v rodine Bodeho Millera, jeho 19-mesačná dcérka sa utopila Ako informoval Rádiožurnál RTVS, tragédia sa stala v utorok predpoludním počas hodiny telesnej výchovy, keď štrnásťročný Adam skolaboval počas testovania vytrvalostného behu. Záchranári chlapca oživovali viac ako hodinu, no neúspešne. "Posádka po príchode ihneď začala s resuscitáciou. Ani po veľkom úsilí našich kolegov sa chlapca nepodarilo oživiť, lekár musel skonštatovať smrť," uviedla hovorkyňa Falck Emergency Katarína Načiniaková. Čo zapríčinilo chlapcov kolaps, zistí ďalšie vyšetrovanie.

Viac k témam: pitva, Polícia SR, smrť, študent
Zdroj: Webnoviny.sk - Školák Adam skolaboval počas telesnej výchovy a viac sa neprebral, príčiny úmrtia určí pitva © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

NEW YORK 12. júna (WebNoviny.sk) - Dolár v úvode utorkového obchodovania posilnil. Americký Federálny rezervný systém začal svoje dvojdňové zasadanie, pričom investori očakávajú, že v stredu zdvihne hlavnú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu do pásma 1,75 až 2 %. Odporúčame:
Slovenské domácnosti by už mali mať vyúčtovanie za teplo, o nedoplatkoch rozhodnú mesačné zálohy Dolár oproti jenu stúpol na 110,22 JPY/USD z pondelkovej úrovne 109,48 JPY/USD. Euro oslabilo na 1,1786 USD/EUR z hodnoty 1,1799 USD/EUR.

Viac k témam: svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár posilnil voči euru aj jenu, investori očakávajú zvýšenie hlavnej úrokovej sadzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

PARÍŽ 12. júna (WebNoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok kritizoval postup Talianska, ktoré neumožnilo lodi so stovkami utečencov na palube pristáť pri svojich brehoch, pričom lode sa nakoniec muselo ujať Španielsko. Podľa Macrona bol prístup Talianska "cynický a nezodpovedný".

Utečencov odmietlo Taliansko aj Malta

"Ak by akákoľvek loď bola bližšie k brehom Francúzska, bez pochýb by mohla pristáť pri francúzskych brehoch," citoval Macronovo vyjadrenie na utorkovom rokovaní francúzskej vlády jej hovorca Benjamin Grivaux. Odporúčame:
Taliansko a Malta odmietli prijať záchrannú loď Aquarius so stovkami migrantov Loď Aquarius so 629 utečencami odmietlo prijať nielen Taliansko, ale aj Malta, pričom obe tieto krajiny trvali na tom, že ju musí prijať tá druhá. Malta nedovolila lodi zakotviť pri svojich brehoch s argumentom, že Aquarius zachránila utečencov pri pobreží Líbye na mieste, kde vykonávajú pátracie a záchranné operácie talianske úrady. V Taliansku sa za neprijatie lode zasadila protiutečencká Liga, ktorá je koaličným partnerom v novej talianskej vláde.

Pristáli v Španielsku

Situáciu nakoniec v pondelok vyriešilo až rozhodnutie novej španielskej vlády, ktorá oznámila, že loď Aquarius môže pristáť v španielskej Valencii. "Je našou povinnosťou zabrániť humanitárnej katastrofe a poskytnúť týmto ľuďom bezpečné útočisko," uviedol španielsky premiér Pedro Sánchez. Postup Talianska, ktoré lodi odprelo vstup do svojich prístavov, v utorok, naopak, ocenil maďarský premiér Viktor Orbán. Po stretnutí so svojím slovenským partnerom Petrom Pellegrinim vyhlásil, že jeho prvotnou reakciou po tejto správe bol povzdych: "Konečne!" Podľa jeho slov bolo "také deprimujúce" celé roky počúvať, že morské hranice Európy nemožno chrániť, až "človek prakticky stratil chuť žiť".

Viac k témam: Francúzsko, imigranti, Macron, Maďarsko, Malta, nelegálna migrácia, Peter Pellegrini, Španielsko, Taliansko, utečenecká kríza, Viktor Orbán
Zdroj: Webnoviny.sk - Macron sa obul do Talianska v kauze lode s migrantmi, konalo vraj cynicky a nezodpovedne © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

STARÁ TURÁ 12. júna 2018 (WBN/PR) - Americký tlak na sankcie voči Iránu nemá žiadny vplyv na podnikanie slovenskej firmy Chirana T. Injecta, ktorá vyrába v Starej Turej zdravotnícky materiál (lancety a zdravotnícke ihly). Medializované informácie, že Chirana zo Starej Turej bude mať problémy kvôli sankciám voči Iránu, sa podľa vyjadrenia vedenia firmy Chirana T. Injecta netýkajú tejto spoločnosti. "Chirana T. Injecta je naopak nastavená na expanziu výroby. Po takmer štyroch rokoch sme získali certifikáty na nové výrobky - ihly na vákuový odber krvi, inzulínové ihly pre automatické inzulínové dávkovače, nové striekačky pre dávkovanie cez perfúzne pumpy a nové striekačky pre využitie v hemodialyzačných aparátoch" povedal generálny riaditeľ firmy Teodor Lysák a dodal, že žiadna podobne sofistikovaná výroba v oblasti zdravotníckeho materiálu na Slovensku doteraz nebola. Podľa Lysáka je dnes Chirana T. Injecta nastavená na zásadnú expanziu, pretože tieto nové výrobky, ktorých certifikáciu dosiahla jej umožňujú prenikať aj na trhy, kde doteraz nepôsobila. V roku 2018 chce Chirana T. Injecta zaviesť výrobu nových produktov na tri smeny a zvýšiť počet zamestnancov zo súčasných 350 na 410. Firma totiž eviduje veľký záujem o svoje nové výrobky. "Chirana T. Injecta podniká na trhu, ktorý nie je ovplyvnený sankciami a nebude ovplyvnený ani začínajúcou sa obchodnou vojnou medzi USA a zvyškom sveta. Sme naopak veľmi stabilný a tým pádom aj dobrý a spoľahlivý zamestnávateľ pre našich ľudí", zdôraznil na záver Teodor Lysák.

Viac k témam: Chirana T. Injecta, sankcie proti Iránu, zdravotnícky materiál
Zdroj: Webnoviny.sk - Americké sankcie voči Iránu sa firmy Chirana T. Injecta nijako nedotýkajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BANSKÁ BYSTRICA 12. júna (WebNoviny.sk) - V biatlonovom areáli v Osrblí sa už v januári budúceho roka uskutočnia majstrovstvá sveta juniorov a mládeže (26. 1. - 3. 2. 2019). Svetový šampionát v tejto mládežníckej kategórii zavíta na Slovensko tretíkrát. Ambasádormi podujatia v Osrblí sú olympijskí medailisti Pavol Hurajt a Anastasia Kuzminová, ktorá v súčasnosti absolvuje sústredenie v Liptovskom Mikuláši. "Juniorský svetový šampionát organizujeme tretíkrát. Po prvý raz to bolo v roku 1994 druhýkrát v roku 2017 ako náhrada za Rusko, keď sme v priebehu mesiaca zareagovali na požiadavku Medzinárodnej biatlonovej únie. Nedávno sme odštartovali prípravu na tretie MS juniorov a mládeže, ktoré boli pridelené Slovenskému zväzu biatlonu na rok 2019. Vrátili sme sa aj k pôvodnému názvu MS Osrblie (bez Brezna), kde to všetko v slovenskom biatlone začalo,“ uviedol prezident výkonného organizačného výboru Ivor Lehoťan.

Kvalitné podujatie

Záštitu nad podujatím prevzal predseda vlády SR Peter Pellegrini. Prezídium výkonného organizačného výboru tvoria predseda BBSK Ján Lunter, generálny riaditeľ Železiarní Podbrezová Vladimír Soták, primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, primátor Brezna Tomáš Abel, prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel a riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica Roman Benčík. Odporúčame:
Antidopingová agentúra chce rozšíriť spoluprácu so športovcami, Kuzminová aj Tóth záujem vítajú "Chceme pripraviť kvalitné podujatie, ktoré bude reprezentovať nielen Slovenský zväz biatlonu, ale celý región a Slovensko. Zároveň sme sa rozhodli poveriť dvoch olympijských medailistov v biatlone Nasťu Kuzminovú a Pavla Hurajta milou úlohou ambasádorov podujatia, čo považujeme za dôležité aj pre ďalší rozvoj slovenského biatlonu a novej generácie našich biatlonistov,“ dodal Ivor Lehoťan. "Mojou hlavnou úlohou bude odovzdať mladým biatlonistom svoje skúsenosti a postrehy z dlhej a bohatej športovej kariéry, ktorú mám za sebou. Aby neurobili nejakú chybu tesne pred štartom a neprišli o rok tvrdej prípravy na toto vrcholné podujatie u nás. Ako vieme, úspech na MS juniorov a mládeže je už taký odrazový mostík do seniorských kategórií,“ poznamenal Hurajt, ktorý si túto pozíciu vyskúšal na ZOH v Pjongčangu.

Najväčšie želiezko v ohni

Reprezentačný tréner slovenskej biatlonovej reprezentácie v kategórii juniorov Milan Gašperčík priblížil svoje očakávania: "Chcem sa najskôr poďakovať zväzu za dôveru, ktorú som dostal ako tréner našich mladých biatlonistov. Medzi juniormi je to zasa iný level ako u kadetov. Po väčšinu roka sa títo športovci pripravujú vo svojich kluboch a ja budem teraz zabezpečovať výjazdy a sústredenia reprezentácie na preteky. Vrcholom budú MS v Osrblí, kde dúfam, že aj napriek tvrdej konkurencii uspejeme.“ Odporúčame:
SOV ocenil úspešných reprezentantov zimných olympijských hier, galavečeru dominovala Kuzminová Najväčším želiezkom v ohni bude Tomáš Sklenárik, úspešný slovenský reprezentant z biatlonových MS kadetov v Estónsku, kde trikrát skončil v prvej desiatke. Teraz prechádza do juniorskej kategórie, k svojim ambíciám na MS v Osrblí poznamenal: "Určite to bude ťažšie medzi juniormi, ale príprava bude dobrá. Už sme začali trénovať na novú sezónu a urobím všetko pre to, aby sme na svetovom šampionáte v domácom prostredí nesklamali.“

Nový branding podujatia

Organizačný výbor Biatlon Osrblie pripravil aj nový branding podujatia. Nové logo má aj Slovenský zväz biatlonu, ktoré predstavil jeho prezident Tomáš Fusko: "V grafike ide o štylizovaných biatlonistov na pozadí diamantu. Tento branding nás bude sprevádzať celou prípravou i samotnými MS v Osrblí. Celý areál sa bude volať Biatlon Osrblie a takto pripravujeme materiál na schválenie licencie IBU k majstrovstvám sveta juniorov. Pripravuje sa aj subdoména www.biatlonosrblie.sk s anglickou verziou pre MS. Naši športovci budú používať na dresoch nové marketingové logo Biatlon Slovakia.“ Definitívne je už odsúhlasený program MS juniorov a mládeže v Osrblí v dňoch 26. 1.- 3. 2. 2019 s vyvrcholením počas dvoch víkendov. K dispozícii bude aj nové mediálne centrum. Organizátori budú pracovať s rozpočtom minimálne okolo 180 000 eur. Časť finančných prostriedkov poskytne IBU.

Viac k témam: Anastasia Kuzminová, Pavol Hurajt, slovenský zväz biatlonu
Zdroj: Webnoviny.sk - V Osrblí budú MS juniorov a mládeže, ambasádormi podujatia sa stali Kuzminová a Hurajt © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Sport
Strana 1 z 4

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« June 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner