18. júl 2018
Facebook

GUINDA 3. júla (WebNoviny.sk) - Juh amerického štátu Colorado sužuje šíriaci sa lesný požiar. Tamojšie úrady v pondelok večer oznámili, že požiar vyčíňa približne 330 kilometrov od Denveru a zničil už 104 domov. Škody ešte stále vyhodnocujú, je preto možné, že budú ešte väčšie. Viac než dvetisíc hasičov bojuje s rozsiahlym lesným požiarom aj v severnej Kalifornii severozápadne od Sacramenta. Požiar tam zasiahol už 280 kilometrov štvorcových krajiny a nedarí sa ho dostať pod kontrolu. Viac než 300 ľuďom nariadili oblasť opustiť a v ohrození je vyše 700 domov. Úrady pre lesný požiar evakuovali aj do 300 domov v americkom štáte Utah, asi 129 kilometrov juhovýchodne od Salt Lake City. K šíreniu lesných požiarov prispieva suché a horúce počasie.Viac k témam: lesný požiar, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Západ USA sužujú rozsiahle požiare, bojuje s nimi viac než dvetisíc hasičov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) - Počet pracujúcich dôchodcov narastá. Ako uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder, len za posledné dva roky sa ich počet zvýšil z vyše 211 tisíc na vyše 244 tisíc. Kým v máji 2016 pracovalo 211 103 starobných a invalidných dôchodcov, v máji tohto roka ich bolo už 244 412. Za dva roky sa tak počet pracujúcich dôchodcov zvýšil o 33,3 tisíca. Z 244 412 pracujúcich dôchodcov v máji tohto roka bolo 145 520 poberateľov starobných dôchodkov a 98 892 invalidných dôchodkov. Takmer 142,2 tisíca penzistov pracovalo v máji v pozícii zamestnanec, 19 237 ako samostatne zárobkovo činná osoba a 67 353 dôchodcov pracovalo na dohodu. Od začiatku toho mesiaca si dôchodcovia pracujúci na dohodu môžu uplatniť odvodovú úľavu. Môžu si určiť si jednu dohodu, z ktorej nebudú platiť poistné na dôchodkové poistenie, pokiaľ príjem z tejto dohody za kalendárny mesiac nepresiahne 200 eur.

Viac k témam: dôchodcovia, práca, Sociálna poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku sa zvýšil počet pracujúcich dôchodcov, niektorí si môžu uplatniť odvodovú úľavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BAKU 3. júla (WebNoviny.sk) - V Azerbajdžane v utorok zažili najrozsiahlejšie výpadky elektrickej energie od rozpadu Sovietskeho zväzu v roku 1991. Už od skorého rána bola ponorená do tmy celá metropola Baku a ďalších 40 azerbajdžanských miest a regiónov, pričom územie, ktoré bolo bez elektrického prúdu, pokrývalo takmer celú krajinu.

Príčinou bola havária v obrovskej vodnej elektrárni Mingačevir, ktorá sa nachádza neďaleko rovnomenného mesta na rieke Kura. Podľa azerbajdžanského ministerstva pre výnimočné situácie jednu z častí elektrárne zasiahol požiar, ktorý si ale nevyžiadal žiadne obete ani zranenia a po dvadsiatich minútach sa ho podarilo uhasiť. Elektrický prúd v metropole Baku a v niektorých ďalších častiach krajiny sa podarilo obnoviť po niekoľkých hodinách, no pomerne veľká časť krajiny je ešte stále bez prúdu.

Viac k témam: Azerbajdžan, výpadok elektrickej energie
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Azerbajdžan sa po najväčšom výpadku elektriny od rozpadu Sovietskeho zväzu ponoril do tmy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

MEDZILABORCE 3. júla (WebNoviny.sk) - Vláda na dnešnom výjazdovom rokovaní v Medzilaborciach schválila akčný plán okresu Medzilaborce, ktorého cieľom je znížiť mieru nezamestnanosti do roku 2022 podporou vytvorenia 377 pracovných miest. Vláda chce tento cieľ dosiahnuť nasmerovaním aktivít do troch prioritných oblastí – ekonomiky, vzdelávania a služieb.

V hre je až 200 nových pracovných miest

Z celkovej odhadovanej finančnej investície v rokoch 2018 až 2022 vo výške minimálne 38,55 milióna eur sa predpokladá krytie z programov spolufinancovaných z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške 16,87 milióna eur. Výška regionálneho príspevku bude 1,585 milióna eur. Ako po rokovaní uviedol predseda vlády SR Peter Pellegrini, tento akčný plán je realistický. „Myslím, že budeme môcť už po roku, keď prídeme skontrolovať jeho plnenie, hovoriť o tom, že napredujeme v zmysle stanovených termínov a že to nie sú nejaké plané sľuby do vetra,“ uviedol premiér. Odporúčame:
Stretnutie premiéra Pellegriniho s farmármi nevyšlo, počas žatvy sú zavalení prácou Realizácii tohto plánu by mal výrazne pomôcť príchod investora, ktorý sa podľa jeho informácií bude uchádzať o investičnú pomoc. V prvom kole má vytvoriť 25-30 pracovných miest. Ak bude investícia úspešná, výhľadovo je v hre podľa predsedu vlády až 200 nových pracovných miest. „Ak pozrieme na náš cieľ a jeden potenciálny investor by mohol vytvoriť až 200 miest, tak sa ukazuje, že tie plány sú reálne a bola by to významná pomoc pre okres, ktorý trpí tým, že značné množstvo ľudí – až 60 percent, nepracuje v tomto okrese, ale za prácou chodí mimo mesto. My týchto ľudí chceme vrátiť späť,“ uviedol Pellegrini s tým, že vláda pri posudzovaní takejto žiadosti bude prihliadať na to, že okres Medzilaborce potrebuje vyššiu formu podpory na jedno pracovné miesto ako je priemer v rámci Slovenska. „Opäť to bude špeciálny prístup k samotnému okresu a keď všetko dobre pôjde, investor by mohol získať kladné stanovisko vlády,“ dodal Pellegrini.

Milión na podporu regiónu

Primátor Medzilaboriec Vladislav Višňovský konkretizoval, že ide o investičný zámer zameraný na strojárenskú výrobu, presnejšie o výrobu komponentov pre automobilový priemysel. Firma má podľa neho vypracovanú žiadosť a formulár výstavby závodu. „Veľmi si cením, že vláda zaujala takéto stanovisko a chce podporiť príchod investora aj sumami, ktoré prevyšujú celoslovenský priemer. My sem iným spôsobom nevieme dostať investorov, ktorí na nás pozerajú, že sme veľmi ďaleko od všetkého. Môžu sem prísť len vtedy, keď im niekto pomôže a mesto nemá vo svojich silách takúto pomoc,“ zdôraznil Višňovský. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter dodal, že sú pripravení podporiť každé novovzniknuté miesto, ktoré bude efektívne, teda nie jednorazové a bude mať garanciu dlhodobej udržateľnosti. Vláda podobne ako v ostatných okresoch s vysokou mierou nezamestnanosti vyčlenila na výjazdovom rokovaní milión eur na podporu regiónu. V okrese Medzilaborce takto podporí 43 miestnych projektov obcí, občianskych združení, múzea a farností okresu. „Najväčšia čiastka, skoro pol milióna eur, pripadne mestu Medzilaborce. S tým, že okres je malý, bude ale každá obec participovať na zdrojoch, o ktorých rozhodla vláda,“ informoval premiér. Dotácia vo výške 100 tisíc eur pôjde na dofinancovanie výstavby Materskej školy na Zámočníckej ulici, mesto získa dvakrát po 80 tisíc eur aj na rekonštrukciu kultúrno-správnych budov v mestských častiach Vydraň a Borov, ďalších 70 tisíc eur na rekonštrukciu miestnych komunikácií a chodníkov, 60 tisíc eur na dofinancovanie výstavby multifunkčnej ľadovej plochy a po 50 tisíc eur na rekonštrukciu nemocnice a nákup röntgenu. Rovnakú sumu dostane aj Pravoslávna cirkevná obec na rekonštrukciu chrámu a Regionálne rozvojové združenie Laborec na vybudovanie vyhliadkovej veže a rozšírenie turistickej infraštruktúry. Peniaze majú podľa uznesenia uvoľniť do 30. septembra tohto roka.

Vláda prisľúbila doliečovacie lôžka

Nad rámec akčného plánu vláda prisľúbila zabezpečenie 25 nových doliečovacích lôžok pre chorých priamo v Medzilaborciach. Primátor mesta Medzilaborce pripomenul, že miestna nemocnica bola zrušená v roku 2012. „Toto pracovisko veľmi chýba. V okrese žije veľa obyvateľov nad 60 rokov a títo ľudia majú obrovský problém s cestovaním,“ uviedol Višňovský. Od premiéra dostal prísľub, že ministerka zdravotníctva spolu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a ostatnými poisťovňami po tom, čo zdravotnícke zariadenie v Medzilaborciach bude personálne a technologicky pripravené, zazmluvnia potrebný počet doliečovacích lôžok. “Aby sa tí, ktorí zákrok absolvujú v niektorej z väčších nemocníc, vrátili na doliečenie domov, do svojho mesta a okresu, bližšie k svojim blízkym,“ uviedol Pellegrini. Dodal, že členovia vlády majú ešte dnes podvečer zistiť potrebu zvýšenia investícií v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola, o ktorej vláda rozhodne dodatočne v stredu na rokovaní v Bardejove. Okres Medzilaborce bol Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny do zoznamu najmenej rozvinutých okresov zaevidovaný 20. októbra 2017. Dôvodom zaradenia najmenšieho okresu Prešovského kraja do zoznamu je dlhodobo evidovaná vysoká miera nezamestnanosti. Ku koncu mája tohto roka je miera evidovanej nezamestnanosti v okrese 10,2 percenta a disponibilný počet uchádzačov o zamestnanie je 581 ľudí. „Skladba nezamestnaných je tu zložitá. Viac ako 50 percent z nich má základné alebo neukončené základné vzdelanie. To velí pre zamestnávanie s nižšou kvalifikáciou, aj rozvoj poľnohospodárskej výroby. Dôležité je ale urobiť všetko pre to, aby sa tie miesta, ktoré sa vytvoria, udržali. Tým bude podmienená akákoľvek podpora z úradu práce,“ uviedol minister práce Ján Richter. Vláda sa na ďalšom výjazdovom rokovaní stretne v stredu 4. júla od 10. hodiny v Bardejove.

Viac k témam: akčný plán, akčný plán rozvoja, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda schválila akčný plán pre okres Medzilaborce, preinvestuje sa takmer 40 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BERLÍN 3. júla (WebNoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová dosiahla dohodu o imigrácii s ministrom vnútra Horstom Seehoferom, čím ukončila spor, ktorý hrozil rozvrátiť len štvormesačnú vládnu koalíciu. Seehofer, ktorý vedie Kresťanskosociálnu úniu Bavorska (CSU), zároveň stiahol svoje hrozby, že odstúpi zo svojho postu. Merkelová súhlasila so sprísnenými kontrolami na rakúskych hraniciach s cieľom zabrániť vstupu osobám, ktoré požiadali o azyl v iných krajinách Európskej únie. Zároveň vzniknú tranzitné centrá, kde migrantov umiestnia, kým ich bude možné poslať späť. Odporúčame:
Merkelová dúfa v urovnanie sporu týkajúceho sa migrantov s CSU Merkelová označila dohodu za dobrý kompromis, ktorý vzišiel z tvrdých rokovaní. Spor, ktorý ohrozoval dlhoročný tradičný zväzok sesterských strán CSU a Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU), a tak i fungovanie vládnej koalície, sa teda podarilo zažehnať. Ústrednou témou sporu medzi nemeckými koaličnými partnermi bola požiadavka Seehofera otáčať migrantov, ktorí o azyl požiadali v iných krajinách EÚ, už na nemeckých hraniciach. Podľa Merkelovej by ale takéto jednostranné kroky viedli k zatvoreniu hraníc so susednými krajinami a v konečnom dôsledku k znefunkčneniu voľného pohybu osôb v rámci EÚ. Najprv preto žiada uzatvorenie dohôd o vracaní migrantov s krajinami, kde boli pôvodne registrovaní.

Viac k témam: Angela Merkelová, CDU Kresťanskodemokratická únia Nemecka, CSU Kresťansko-sociálna únia Bavorska, Horst Seehofer, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová odvrátila rozpad vládnej koalície v Nemecku, kontroly na hraniciach budú prísnejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Premiér Peter Pellegrini sa pred dnešným výjazdovým rokovaním vlády v Medzilaborciach na avizovanom stretnutí s farmármi nezišiel, hoci sa o to podľa vlastných slov pokúšal. Ako ešte pred rokovaním ministrov uviedol, farmárov sa snažil kontaktovať počas pondelka. Stretnutie sa ale nepodarilo skoordinovať.

Bude sa pýtať na problémy

Na to veľké stretnutie s kolegami, ktorí boli v Bratislave protestovať, si ešte budeme asi musieť počkať, keďže teraz sú, chápem to, zavalení prácou, lebo je žatva. Bol som pripravený dnes sa s nimi stretnúť a zatiaľ to nevyšlo," povedal Pellegrini s tým, že bude hľadať iný vhodný termín. Nevylúčil ale, že sa po rokovaní vlády a stretnutí so starostami zastaví na odporúčanie ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej na niektorej z okolitých fariem. „Budem sa pýtať ľudí, ktorí tu farmárčia a robia, aké majú problémy,“ uviedol Pellegrini. Odporúčame:
Farmári vítajú Pellegriniho záujem o návštevu ich fariem, v liste mu navrhli niekoľko miest stretnutia Slovenskí farmári minulý piatok adresovali Pellegrinimu otvorený list, v ktorom reagovali na jeho verejne deklarovaný záujem osobne navštíviť východoslovenských farmárov a informovať sa o ich problémoch. V otvorenom liste premiérovi vyčítali, že sa s nimi nestretol osobne v Bratislave a ani predtým, no jeho záujem o stretnutie na východe Slovenska privítali. Navrhli mu aj šesť fariem v okolí Košíc a Michaloviec, ktoré by mal navštíviť.

Vítajú iniciatívu premiéra

Aj keď sme niekoľko týždňov márne čakali na stretnutie, ktoré ste nám prisľúbili a nenašli si na nás čas ani v Bratislave, keď sme za Vami prišli osobne na našich traktoroch, vítame Vašu iniciatívu vyraziť na východné Slovensko a osobne spoznať problémy malých a stredných poľnohospodárov,“ uviedla Iniciatíva poľnohospodárov v otvorenom liste predsedovi vlády. Farmári v liste ďalej upozornili, že ich problémy sa netýkajú len poľnohospodárov východoslovenského regiónu, ale poľnohospodárov zo všetkých kútov Slovenska. Na stretnutí s premiérom žiadali aj účasť farmárov z ostatných regiónov.

Viac k témam: farmári, Peter Pellegrini, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Stretnutie premiéra Pellegriniho s farmármi nevyšlo, počas žatvy sú zavalení prácou © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

LONDÝN 3. júla (WebNoviny.sk) - Britská polícia zadržala zdravotníčku podozrivú z vraždy ôsmich bábätiek a pokusu o vraždu šiestich ďalších na novorodeneckom oddelení v nemocnici na severozápade Anglicka. Detektívi vyšetrujú smrť bábätiek v nemocnici Countess of Chester Hospital v meste Chester už viac než rok. Polícia v Cheshire oznámila, že "profesionálnu zdravotníčku" zatkli v utorok pre podozrenie z vraždy a pokus o vraždu. Identitu ženy ani detaily o jej pracovnej pozícii neposkytla. Polícia vyšetruje smrť 17 bábätiek a 15 prípadov "skolabovania, ktoré sa neskončili smrťou" na oddelení od marca 2015 do júna 2016.

Viac k témam: krimi, Veľká Británia, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - V Británii zatkli profesionálnu zdravotníčku, je podozrivá z vraždy ôsmich bábätiek © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

LONDÝN 3. júla (WebNoviny.sk) - Britská obchodná komora (BCC) upozornila, že firmy potrebujú odpoveď na to, aké budú vzťahy krajiny s Európskou úniou po brexite. "Trpezlivosť firiem sa dostáva do kritického bodu," povedal v utorok generálny riaditeľ BCC Adam Marshall. Dva roky po tom, ako britskí voliči rozhodli o odchode z EÚ, komora vyhlásila, že firmy stále nevedia, aké dohody budú v množstve oblastí, vrátane ciel, daní či leteckej dopravy. Odporúčame:
Krajiny Európskej únie by mali byť pripravené na brexit bez dohody, Mayová navrhla rokovanie Britská obchodná komora tvrdí, že neistota vyplývajúca z brexitu spôsobuje "významné spomalenie" podnikateľských investícií v krajine a mnohé firmy vypracúvajú rezervné plány na presun peňazí inde. "Firmy majú všetky práva prehovoriť, ak je nadmieru jasné, že praktické otázky ovplyvňujúce konkurencieschopnosť a živobytie miliónov ľudí zostávajú nezodpovedané," uviedol Marshall. Británia má vystúpiť z EÚ v marci budúceho roka a Brusel varoval, že vláda britskej premiérky Theresy Mayovej musí čoskoro predložiť realistické návrhy alebo riskovať, že z bloku odíde bez dohody. Veľkí priemyselní výrobcovia, vrátane leteckého gigantu Airbus, ktorý v Británii zamestnáva 14 tis. ľudí, upozornili, že odídu z Británie, ak sa nedosiahne dohoda o brexite.

Viac k témam: brexit, Európska únia, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Britské firmy strácajú trpezlivosť a chcú ujasnenie vzťahov s EÚ po brexite © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BRATISLAVA 3. júla 2018 (WBN/PR) - Spoločnosť HB Reavis, medzinárodný poskytovateľ pracovných priestorov, uzavrela so zahraničným súkromným investorom dohodu o predaji budovy Cooper & Southwark s kancelárskymi priestormi najvyššej kvality o výmere viac ako 7.000 m2 na adrese 61 Southwark Street v Londýne. Predaju predchádzal úspešný aprílový predbežný prenájom celej budovy divízii Global Workplace Solutions medzinárodného realitného poradcu CBRE. Budova Cooper & Southwark sa nachádza v londýnskej štvrti South Bank, ktorá je jednou z najvyhľadávanejších lokalít na prácu a život v meste. Spoločnosť HB Reavis premenila starú budovu na dokonale navrhnutý, moderný kancelársky projekt. Súčasťou transformácie bola aj premena vnútorných priestorov a vybudovanie atraktívneho, súvislého kancelárskeho prostredia. To sa podarilo dosiahnuť rozšírením budovy, čím vzniklo približne 1.100 m2 nových pracovných priestorov. Sedemposchodová kancelárska budova sa môže pochváliť veľkými terasami na piatom, šiestom a siedmom poschodí s nádhernými výhľadmi na Londýn, čo je príznačnou črtou projektov spoločnosti HB Reavis. Po projekte 33 Central, nových kancelárskych priestoroch s výmerou takmer 21.000 m2, odpredaného americkej investičnej banke Wells Fargo v roku 2017, je budova Cooper & Southwark druhým dokončeným projektom spoločnosti HB Reavis v Londýne, ktorý bol predaný alebo prenajatý jednému investorovi ako celok. Steven Skinner, riaditeľ pre obchodné transakcie v spoločnosti HB Reavis, povedal: „Predaj budovy Cooper & Southwark dokazuje našu schopnosť vytvárať hodnotu na základe kvality našich projektov a takisto podmienok dohody o predbežnom prenájme, ktoré sa nám podarilo dosiahnuť. Táto významná investícia zo strany globálneho investora podporuje neustály rozvoj štvrte South Bank, ktorá sa mení na jedno z najatraktívnejších miest na život, prácu a investovanie. Štvrť South Bank bude pre nás aj naďalej kľúčovou oblasťou, zatiaľ čo budeme pokračovať v našich plánoch týkajúcich sa rekonštrukcie budovy Elizabeth House v štvrti Waterloo, v rámci ktorých z nej urobíme jeden z najvýznamnejších projektov v meste.“ Okrem budovy Cooper & Southwark práce spoločnosti HB Reavis v Londýne pokračujú rýchlym tempom projektom 20 Farringdon Street, čo je úplne nová kancelárska budova s výmerou približne 7.900 m2. Štvrtým projektom spoločnosti HB Reavis v Londýne je Elizabeth House, strategicky významná budova v tesnej blízkosti stanice Waterloo, ktorú spoločnosť HB Reavis získala v roku 2017 s plánovacím povolením na približne 88.000 m2. Spoločnosť HB Reavis medzičasom nadviazala spoluprácu s architektmi AHMM ako svojím dizajnovým partnerom, s ktorým chce spolupracovať na vytvorení nového ikonického projektu, ktorý bude ponúkať dizajnové kancelárske priestory a takisto prinesie výrazné zlepšenie verejných priestorov.

Viac k témam: Cooper & Southwark, Global Workplace Solutions, HB Reavis
Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločnosť HB Reavis oznámila odpredaj kancelárskej budovy Cooper & Southwark © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) - Príď posvietiť! je motto 7. ročníka pochodu Hrdí na rodinu. Poslaním akcie, ktorú organizujú Anton Chromík a občianske združenie Pastor bonus, je poďakovať rodičom, starým rodičom za ich obetavú lásku a vyjadriť im úctu, že nám svojím životom a príkladom odovzdali veľké dobro, ktoré je ukryté v hodnote prirodzenej rodiny. Agentúru SITA o tom informoval člen služobného tímu Spoločenstva Dobrého pastiera Marek Nikolov. Pochod sa uskutoční v sobotu 14. júla o 14:30 na Hodžovom námestí v Bratislave. Tak ako v uplynulých rokoch, konať sa bude v rovnaký deň ako Dúhový PRIDE.

Vzťah ženy a muža sa relativizuje

Ako v tlačovej správe konštatoval Nikolov, ešte pred pár rokmi bola vo svete rodina založená manželstvom muža a ženy s jej výnimočným postavením v spoločnosti samozrejmosťou. Odporúčame:
Bratislava sa chystá na Dúhový pride, organizátori chcú adresovať posolstvo komunite LGBT „Dnes sa v krajinách západu, ako aj v niektorých slovenských mienkotvorných médiách, hodnota vzťahu muža a ženy relativizuje a degraduje sa dobro, ktoré je takýto rodinný vzťah schopný generovať pre celú spoločnosť. V západných krajinách chýba osobná skúsenosť s tyraniou a obmedzovaním osobných slobôd komunistickou ideológiou, ako máme my na Slovensku, kde pre iný ako štátny názor boli v 50-tych rokoch minulého storočia politicky či ideologicky nepohodlní ľudia väznení, mučení a niektorí odsúdení na smrť. Bez pevného hodnotového ukotvenia sú ideály ako nediskriminácia, rovnosť, a sloboda len bezobsažné pojmy, ktoré v konečnom dôsledku môžu viesť k inštitucionalizácii diskriminácie, nerovnosti a neslobody,“ uviedol.

Výzva na zapojenie sa do živej reťaze

Skúsenosti z iných krajín, podľa organizátorov, svedčia o tom, že registrovaným partnerstvom alebo adopciou detí sa požiadavky LGBTI hnutia nekončia. "Máme v srdci žehnajúci postoj k transrodovo či homosexuálne cítiacim ľudom a sme proti akýmkoľvek prejavom nenávisti či posmechu voči týmto osobám. Zároveň však veríme, že človek je povolaný vo svojom dozrievaní svoju pohlavnú identitu prijať a zvnútorniť ako danosť a že nie je predmetom jeho ľubovôle,“ uvádzajú organizátori, ktorí si želajú, aby na Slovensku či inde vo svete neboli deti a mladí ľudia štátnou mocou a školskou výchovou mätení a zavádzaní vo výbere pohlavnej či rodovej identity. Organizátori pochodu vyzývajú záujemcov, aby si obliekli červené tričká a zapojili sa do živej reťaze, ktorá vyštartuje z Hodžovho námestia a smerovať bude na Námestie slobody pred Úrad vlády SR. Bližšie informácie sú na stránke www.hrdinarodinu.sk.

Viac k témam: Anton Chromík, Dúhový PRIDE, pochod Hrdí na rodinu
Zdroj: Webnoviny.sk - Pochod Hrdí na rodinu bude v Bratislave v rovnaký deň ako Dúhový PRIDE © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 4

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« July 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner