11. apríl 2021
Facebook

24.9.2019 (Webnoviny.sk) - Kontroverzná americká televízia Fox News, ktorá je obľúbeným kanálom amerického prezidenta Donalda Trumpa, sa v utorok ospravedlnila za výrok jedného z hostí pondelňajšej večernej spravodajskej relácie, že švédska ekologická aktivistka Greta Thunberg je mentálne postihnutá. Michael Knowles, jeden zo štyroch hlavných komentátorov v USA nesmierne populárneho konšpiračného portálu The Daily Wire, okrem toho povedal, že Thunberg je hračkou v rukách jej rodičov a extrémnej ľavice, ktorí ju zneužívajú.

Knowlesa už pozývať nebudú

Fox News v utorok oznámila, že tieto výroky považuje za "hanebné" a Knowlesa už do svojich relácií pozývať nebude. Pravdou je, že Grete Thunberg v roku 2014 diagnostikovali Aspergerov syndróm, a tiež obsedatne kompulzívnu poruchu a selektívny mutizmus, čo je raritná patológia prejavujúca sa tým, že človek sa nedokáže rozprávať s určitými konkrétnymi ľuďmi, napríklad takými, ktorých nemá rád. Samotná Greta o týchto svojich diagnózach otvorene sama hovorí, a podľa svojho názoru aj názoru jej lekárov nijak zvlášť neobmedzujú jej život ani jej verejné pôsobenie. Greta navyše tvrdí, že jej diagnózy jej vo viacerých smeroch aj pomáhajú, a v jedom z rozhovorov vyhlásila, že ich považuje za svoje "nadprirodzené schopnosti". V každom prípade, je neslušné zneužívať informácie o zdravotných diagnózach človeka, na jeho kritiku, a platíto aj pri verejne činných osobách, tobôž ak ich diagnóza nemá vplyv na ich prácu či verejné pôsobenie. O to zlomyseľnejšie je to zo strany médií ako Fox News či The Daily Wire, ktoré Gretou dlhodobo opovrhujú a - predovšetkým v prípade The Daily Wire - spochybňujú klimatické zmeny a vplyv človeka na ne.

Viacero nenávistných výrokov

Agentúra The Associated Press (AP) píše, že vyhlásenia Knowlesa neboli určite jedinými polemickými výrokmi, ktoré v pondelok na Fox News na adresu Grety Thunberg odzneli. Laura Ingraham, ktorá na rozdiel od Knowlesovi nebola len hosťom, ale je priamo z Fox News a je jednou z jej najznámejších tvárí, napríklad Gretu prirovnala k vodkyni vražednej detskej sekty z hororovej novely Stephena Kinga Kukuričné deti. Nenávistné reakcie na Fox News, ale aj v mnohých iných médiách, si Greta Thunberg "vyslúžila" svojím pondelňajším emotívnym a silným prejavom na klimatickej konferencii v New Yorku. Šestnásťročná švédska aktivistka na lídrov z desiatok krajín sveta, ktorí sa na konferencii zúčastňovali, takmer kričala, tí jej prejav viackrát prerušili potleskom. Thunberg, známa svojimi radikálnymi vyhláseniami, pritom už viackrát v minulosti zdôraznila, že o potlesk a pochvaly nestojí a to, že ju všetci chvália, no nikto nekoná, označila za pokrytectvo.

Čísla sú príliš nepohodlné

"Toto je celé zle. Ja by som tu nemala byť. Mala by som byť v škole na druhej strane oceánu. Lenže vy sa všetci obraciate na nás mladých, aby sme vám dali nádej. Ako si to dovoľujete?" oborila sa na svetových politikov Thunberg, ktorá pricestovala do New Yorku jachtou, pretože odmieta lietanie, ktoré zanecháva obrovskú uhlíkovú stopu. "Ľudia trpia, ľudia umierajú, celé ekosystémy sa rúcajú, sme na začiatku masového vymierania. A všetko, o čom vy dokážete rozprávať, sú len peniaze a rozprávky o nekonečnom ekonomickom raste. Ako si to dovoľujete?" pokračovala šestnásťročná Švédka. Thunberg vyslovila presvedčenie, že na newyorskej klimatickej konferencii "nebudú prijaté žiadne riešenia alebo plány", ktoré by sa aspoň vzdialene podobali na opatrenia, ktoré je potrebné vykonať. "Tie čísla sú príliš nepohodlné, a vy stále nie ste dostatočne zrelí na to, aby ste povedali, ako to je." "Zrádzate nás, ale mladí ľudia začínajú vidieť vašu zradu. Upierajú sa na vás oči všetkých budúcich generácií, a ak sa rozhodnete nás zradiť, hovorím vám: Nikdy vám neodpustíme!" povedala Thunberg svetovým politikom.

Viac k témam: klimatické zmeny, televízia Fox News
Zdroj: Webnoviny.sk - Televízia Fox News sa ospravednila za výrok, že aktivistka Greta je mentálne postihnutá © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

24.9.2019 (Webnoviny.sk) - Deviatemu rokovaciemu dňu 49. schôdze parlamentu dominovala problematika interrupcií. Poslanci Národnej rady SR k tejto téme predložili až štyri návrhy noviel zákona o umelom prerušení tehotenstva. Jozef Lukáč a Milan Krajniak z opozičného hnutia Sme rodina chcú zaviesť podmienku pristúpenia k interrupcii ešte pred siedmym týždňom tehotenstva, teda pred prvým tlkotom srdca plodu, ktorý je potrebné potvrdiť ultrazvukom.

Skrátenie lehoty na interrupciu

OĽaNO predložilo návrh, na základe ktorého by sa žene, ktorá požiada o utajený pôrod, priznal nárok na nemocenské už od 21. týždňa tehotenstva. Okrem toho chce zaviesť tehotenský príspevok od 12. týždňa tehotenstva až do odchodu na materskú dovolenku. Kotlebovci navrhujú skrátenie lehoty na vykonanie umelého prerušenia tehotenstva zo súčasných 12 týždňov na medicínsky odporúčanú hranicu osem týždňov. Novelizovaný zákon o umelom prerušení tehotenstva od poslanca Richarda Vašečku má zlepšiť ochranu práva na život nenarodených detí tým, že zruší možnosť umelého potratu na požiadanie, avšak súčasne ponechá z tejto ochrany výnimky, ktoré väčšina spoločnosti považuje za dôvodné. Poslanci sa zaoberali aj novelou zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch od nezaradeného poslanca Ota Žarnaya, ktorej cieľom je explicitné vyjadrenie povinnosti odvolať riaditeľa školy alebo školského zariadenia, ak nespĺňa požiadavku bezúhonnosti alebo pozastaviť výkon činnosti riaditeľa školy do právoplatného rozhodnutia súdu, ak voči jeho osobe bola podaná obžaloba.

Piaty pokus na zvolenie kandidátov na ústavných sudcov

Kotlebovci počas utorka v parlamente presadzovali zámer sprehľadniť štruktúru a činnosť mimovládnych neziskových organizácií, ktoré sú akýmkoľvek spôsobom napojené na financie zo zahraničia a ktoré vykonávajú propagačnú a agitačnú činnosť na území Slovenskej republiky. Schôdza pokračuje v stredu o 9:00. Poslanci na nej budú mať piaty pokus na zvolenie kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR. Rozprava sa začne o 14:00 a samotná voľba bude po hlasovaní o 17:00. V koalícii zatiaľ nie je dohoda na menách kandidátov ani na spôsobe voľby. Kým dve koaličné strany Most-Híd a Slovenská národná strana presadzujú verejnú voľbu, Smer-SD je za tajné hlasovanie.

Viac k témam: interrupcia, Národná rada SR, potrat
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci predložili návrhy noviel zákona o interrupciách, OĽaNO žiada skorší tehotenský príspevok © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

24.9.2019 (Webnoviny.sk) - Podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa budúcnosť nepatrí svetoobčanom, ale národovcom. Trump to vyhlásil v utorňajšom prejave na pôde Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN), ktorý agentúra The Associated Press (AP) označila za "búrlivú obhajobu nacionalizmu". Trump v prejave vyzval svetových lídrov, aby uprednostňovali záujmy svojich štátov, ktoré budú oddelené "pevnými hranicami" a budú mať každý s každým separátnu obchodnú dohodu. "Budúcnosť nepatrí globalistom. Budúcnosť patrí vlastencom. Budúcnosť patrí silným nezávislým štátom. Globalizmus vyvíjal enormný tlak na minulých lídrov, čo zapríčinilo, že ignorovali národné záujmy svojich krajín. Tieto časy sa skončili," konštatoval Trump na pôde VZ OSN. Trumpov vzťah k celosvetovým problémom sa ukázal aj v pondelok, keď sa americký prezident síce zastavil aj na dôležitom klimatickom summite na pôde OSN, no zotrval na ňom len pätnásť minút a hneď odišiel na iné podujatie - konferenciu o slobode vierovyznania. "Som veľkým fanúšikom čistého vzduchu a čistej vody a všetky krajiny by sa mali spojiť a robiť to. Mali by to robiť pre seba. Veľmi, veľmi dôležité," povedal pri odchode zo summitu o klíme, ktorý je jednou z hlavných udalostí roka a jednoznačne dominuje aj tohtotýždňovému summitu OSN, nie však podľa Trumpa.

Viac k témam: Valné zhromaždenie OSN
Zdroj: Webnoviny.sk - Budúcnosť patrí podľa Trumpa nacionalistom, jeho prejav označili za búrlivú obhajobu nacionalizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

24.9.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 24. septembra, 16:58
Tragická dopravná nehoda sa stala v utorok pred pol treťou popoludní v katastri obce Rožkovany (okres Sabinov). Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke osobného vozidla s nákladným vlakom. „Vo vozidle sa viezli tri dospelé osoby, ktoré na mieste svojim zraneniam podľahli,“ informovala Farkasová. Pri nehode zasahujú hasiči z Lipian a Sabinova, ktorí na havarovanom vozidle vykonávajú protipožiarne opatrenia. Ako agentúru SITA informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik, v osobnom aute Škoda Fabia boli tri ženy vo veku 50, 54 a 59 rokov, ktoré následky zranení neprežili. U 58-ročného rušňovodiča vykonali dychová skúška na zistenie alkoholu s negatívnym výsledkom. „Okolnosti polícia preveruje, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Prešov začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedol Pavlik.

Viac k témam: dopravná nehoda, hasiči
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Vlak sa na východe Slovenska zrazil s autom, pri nehode zomreli tri ženy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

24.9.2019 (Webnoviny.sk) - Cestovná kancelária Pelikán je v kontakte so všetkými svojimi klientmi v zahraničí v súvislosti s bankrotom cestovnej kancelárie Thomas Cook Group. Neodporúča im, aby v hoteloch v prípade žiadosti znovu zaplatili zájazd či jeho časť. Manažér Pelikána pre vzťahy s verejnosťou Jozef Rybár o tom informoval agentúru SITA s tým, že dovolenkári na zájazdoch, ktorí sa nachádzajú v zahraničí práve počas oznámenia krachu najstaršej cestovnej kancelárie sveta, sú v mierne odlišnej situácii.

Hotelieri sa obávajú o peniaze

"Komunikujeme aj s hotelmi, ktoré od nich vo veľmi výnimočných prípadoch žiadajú, napríklad, opätovné zaplatenie zájazdu alebo jeho časti. To im, samozrejme, neodporúčame a žiadame ich, aby sa obrátili na nás čím skôr," uviedol Rybár. Podobných situácií môže podľa neho časom pribúdať, keďže skrachovaná cestovka zvykla svoje záväzky voči hotelom zaplatiť až dodatočne, a to aj o niekoľko mesiacov neskôr. Hotelieri sa preto obávajú, že za svoje služby nedostanú peniaze. Spiatočné chartrové lety dotknutých dovolenkárov by podľa informácií Pelikána mali byť bez zmeny a ich návrat by mal byť zatiaľ zabezpečený. "Akékoľvek otázky o aktuálnom stave letov, rezervácií ubytovania či ďalších požiadaviek v spojení s krachom Thomas Cook Group či prípadnými problémami jej partnerov našim klientom zodpovieme," ubezpečil Rybár. Najlepšie je podľa neho kontaktovať zákaznícky servis Pelikána, keďže situácia každého cestujúceho sa môže líšiť od typu produktu aj procesu nákupu. Letecká spoločnosť Condor, dcéra Thomas Cook Group, funguje ako samostatná entita a vlani dosiahla rekordný obrat. Pelikán uviedol, že sa okamžite spojil so zástupcami leteckej spoločnosti a podľa aktuálnych informácií pokračuje v prevádzke podľa pôvodných plánov. Condor podľa slovenskej cestovky oznámil, že má dostatok finančných prostriedkov na svoju prevádzku a nemeckú vládu požiadal o úver len z dôvodu, aby mohol efektívne pokryť extra náklady spojené s náhradnou dopravou pre klientov cestovných kancelárií v portfóliu Thomas Cook Group.

Situáciu neustále sledujú

"Condor zatiaľ nezrušil žiadne lety okrem charterových spojení v rámci dovolenkových balíčkov skrachovaných cestovných kancelárií na 23. a 24. septembra," poznamenal Rybár s tým, že situáciu v segmente leteniek aj dovoleniek neustále sledujú. Zrušiť chartrové lety počas 48 hodín a iba pre skrachované cestovné kancelárie dáva podľa Rybára zmysel, pretože samotná letecká spoločnosť čaká na ďalšie informácie, na základe ktorých bude postupovať ďalej. Cestovná kancelária Thomas Cook vyhlásila v pondelok bankrot. Firma s takmer 180-ročnou históriou si nedokázala zabezpečiť dodatočné financie, ktoré od nej požadovali veriteľské banky. Na dovolenke v zahraničí sa aktuálne nachádza zhruba 600 tisíc jej klientov, z toho asi 150 tisíc britských občanov. Letecký prepravca Condor požiadal nemeckú vládu o finančnú pomoc. Oznámilo to v pondelok spolkové ministerstvo hospodárstva. Vláda sa žiadosťou o poskytnutie preklenovacieho úveru zaoberá, uviedol hovorca ministerstva Korbinian Wagner. Akú sumu chce firma získať nešpecifikoval, podľa zdrojov nemeckej tlačovej agentúry dpa však ide o zhruba 200 mil. eur.

Viac k témam: dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovná kancelária Pelikán reaguje na krach Thomas Cook, dovolenkári nemajú znova platiť hotelom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

24.9.2019 (Webnoviny.sk) - Okrem klimatickej krízy je najväčšou hrozbou, ktorej dnes svet čelí, vyostrovanie napätia medzi Spojenými štátmi a Čínou. Myslí si to generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres, ktorý tejto téme venoval značnú časť svojho utorňajšieho prejavu na Valnom zhromaždení (VZ) OSN v New Yorku. Existuje podľa neho riziko, že svet sa rozdelí na dve súperiace časti, z ktorých každá bude mať vlastný internet, menové a finančné pravidlá a "svoje vlastné geopolitické a vojenské stratégie s nulovým súčtom". "Toto riziko možno nie je veľké, ale je reálne," dodal Guterres. "Musíme spraviť všetko, čo je v našich silách, aby sme takémuto veľkému rozdeleniu predišli," povedal šéf OSN.

Viac k témam: Valné zhromaždenie OSN
Zdroj: Webnoviny.sk - Guterres varuje pred napätím medzi USA a Čínou, okrem klimatickej krízy je to najväčšia hrozba © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

24.9.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 24. septembra, 16:58
Tragická dopravná nehoda sa stala v utorok pred pol treťou popoludní v katastri obce Rožkovany (okres Sabinov). Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke osobného vozidla s nákladným vlakom. „Vo vozidle sa viezli tri dospelé osoby, ktoré na mieste svojim zraneniam podľahli,“ informovala Farkasová. Pri nehode zasahujú hasiči z Lipian a Sabinova, ktorí na havarovanom vozidle vykonávajú protipožiarne opatrenia. Ako agentúru SITA informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik, v osobnom aute Škoda Fabia boli tri ženy vo veku 50, 54 a 59 rokov, ktoré následky zranení neprežili. U 58-ročného rušňovodiča vykonali dychová skúška na zistenie alkoholu s negatívnym výsledkom. „Okolnosti polícia preveruje, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Prešov začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedol Pavlik.

Viac k témam: dopravná nehoda, hasiči
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Vlak sa na východe Slovensk& zrazil s autom, pri nehode zomreli tri ženy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

24.9.2019 (Webnoviny.sk) - Vedenie hutníckej spoločnosti U. S. Steel Košice vyslovilo mimoriadne znepokojenie nad podľa neho neprofesionálnymi vyjadreniami predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislava Trnku o situácii v spoločnosti a návrhu na jej odkúpenie. Košický kraj v pondelok informoval, že ponúkol odkúpenie oceliarne za jedno euro, pričom dočasným vstupom chce predísť následkom negatívneho vývoja v podniku, najmä prepúšťaniu ďalších zamestnancov.

Neférové podmienky na trhu

Počas skoro dvojhodinového stretnutia boli prediskutované témy, týkajúce sa aktuálnej situácie v oceliarskom sektore. Hutnícka fabrika v Košiciach, tak ako každý výrobca oceliarskych výrobkov v Európskej únii, musí čeliť neférovej konkurencii dovozcov z tretích krajín mimo EÚ, ktoré nie sú zaťažené nákladmi vyplývajúcimi z environmentálnej legislatívy EÚ," zareagovala v utorok spoločnosť U. S. Steel Košice. Vedenie firmy sa stretlo s košickým županom v piatok 20. septembra na jeho žiadosť. Zástupcovia manažmentu oznámili, že aj napriek neľahkej situácii na európskom i celosvetovom trhu s oceľou je U. S. Steel Košice aj naďalej schopná plniť kvalitatívne požiadavky svojich zákazníkov, dodávať im výrobky včas a napredovať v rámci svojej stratégie. „Chceli sme a chceme veriť, že obsah diskusie a informácie, poskytnuté vedením spoločnosti, dostatočne ozrejmili predstaviteľovi kraja a ďalším prítomným aktuálne neférové podmienky na trhu v EÚ. O to viac sme boli prekvapení, keď v závere nášho stretnutia pán predseda Trnka verbálne prezentoval svoju ponuku, ktorá nie je opodstatnená a nie je založená na žiadnom reálnom základe," poznamenala spoločnosť. Fabrika podľa jej vedenia nie je na predaj a o to viac je podľa neho ťažko pochopiteľné, prečo sa predseda Košického kraja rozhodol komunikovať s médiami o téme, ktorá je absolútne irelevantná.

Politická taktika na pozornosť v médiách

Spoločnosť si myslí, že to bola len politická taktika na pritiahnutie pozornosti v médiách. „U. S. Steel Košice preferuje a uprednostňuje transparentný a férový prístup v rokovaniach a diskusiách so všetkými partnermi v oblasti podnikateľských aktivít, ako aj s predstaviteľmi štátu i lokálnych samospráv," poznamenala oceliareň. Postup predsedu Košického kraja hodnotí spoločnosť ako neférový a urážajúci tak jej manažment, ako aj všetkých jej zamestnancov. „Chceme uistiť našich zamestnancov i verejnosť, že U. S. Steel Košice sa bude naďalej zameriavať na svoju podnikateľskú stratégiu, každodenný bezpečný výkon práce, ochranu nášho životného prostredia a na výrobu vysoko kvalitnej ocele pre našich zákazníkov," uzavrela spoločnosť. Košický samosprávny kraj v pondelok tiež informoval, že má obavu o ďalší osud fabriky U. S. Steel Košice, ktorá je najväčším zamestnávateľom v kraji. Oceliarne ohlásili do konca roka 2021 odchod 2 500 zamestnancov. „V závode a jeho dcérskych spoločnostiach pracuje celkovo 12-tisíc ľudí, preto sa tejto situácii nemôžeme nečinne prizerať. Máme obavu o zachovanie konkurencieschopnosti podniku, o jeho dlhodobé prežitie a tiež o zachovanie zamestnanosti v kraji,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

Investičný dlh spoločnosti

Košický župan inicioval s predstaviteľmi oceliarní stretnutie, kde sa informoval o súčasnej situácii v podniku a tiež na víziu spoločnosti. Za najväčší problém závodu označil prezident U. S. Steel James Bruno takzvané environmentálne dane Európskej únie. Výrobcovia z EÚ sa cítia byť týmito poplatkami diskriminovaní, producenti ocele z krajín mimo Únie majú voči nim konkurenčnú výhodu. Na stretnutí otvoril Trnka aj otázku investičného dlhu, ktorý kraj považuje za hlavný dôvod stagnácie podniku, nedostatočného odbytu a následného znižovania stavov zamestnancov. Investičný dlh americkej spoločnosti je odhadovaný na približne jednu miliardu eur. „Nazdávame sa, že hlavne nízka miera investícií do modernizácie a rozvoja podniku má za následok znižovanie konkurencieschopnosti U. S. Steel na trhu,“ poznamenal Trnka.

Viac k témam: oceľ, USSK U. S. Steel Košice
Zdroj: Webnoviny.sk - Vedenie U.S. Steel Košice je znepokojené vyjadreniami župana Trnku, fabrika nie je na predaj © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

24.9.2019 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo spravodlivosti SR využíva v súčasnosti približne 200 elektronických monitorovacích zariadení. Vyplýva to zo štatistík, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa rezortu Zuzana Drobová. Ide pritom o takmer 100-percentný nárast oproti aprílu tohto roka, kedy ich rezort využíval celkovo 118. Náramky sú vo väčšej miere využívané aj vo väzenstve.

Znižujú náklady na väznenú osobu

Podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) sú náramky víziou budúcnosti, pretože zásadne znižujú náklady na jednu väznenú osobu. V prípade GPS náramkov ide o alternatívnu formu trestu, ktorou je možné potrestať páchateľov drobnej kriminality či monitorovať osoby prepustené podmienečne z výkonu trestu. „Využívanie alternatívnych trestov bolo doteraz u nás v SR vo výrazne menšom počte v porovnaní so západnou Európou. Preto som za účelom legislatívnych zmien vytvoril pracovnú skupinu zloženú zo zástupcov a odborníkov z akademickej obce a rovnako z aplikačnej praxe a podarilo sa nám priebežne vytvoriť viac možností pre sudcov či prokurátorov, ako zvýšiť počet monitorovaných, čo považujem za výrazný krok rezortu vpred," uviedol šéf rezortu spravodlivosti Gál. Kým denne na jedného väzňa platí štát približne 40 eur, náramok daňových poplatníkov stojí denne okolo štyroch eur.

Inšpirovali sa v Izraeli

Ministerstvo spravodlivosti sa podľa kompetentných inšpirovalo v rámci elektronického monitoringu v Izreaeli . Krajina totiž tento inštitút využíva vo veľkej miere. Zariadenia, ktoré má na monitoring Slovenská republika k dispozícii, sú navyše dodávané priamo odtiaľ. Využívanie alternatívnych trestov ako trestu domáceho väzenia, ale napríklad aj peňažného trestu a trestu povinnej práce, sú v SR využívané v podstatne menšom počte v porovnaní so západnou Európou.

Viac k témam: elektronické náramky
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku stúpa používanie monitorovacích náramkov, podľa Gála sú víziou budúcnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

24.9.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 24. septembra, 16:58
Tragická dopravná nehoda sa stala v utorok pred pol treťou popoludní v katastri obce Rožkovany (okres Sabinov). Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke osobného vozidla s nákladným vlakom. „Vo vozidle sa viezli tri dospelé osoby, ktoré na mieste svojim zraneniam podľahli,“ informovala Farkasová. Pri nehode zasahujú hasiči z Lipian a Sabinova, ktorí na havarovanom vozidle vykonávajú protipožiarne opatrenia. Ako agentúru SITA informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik, v osobnom aute Škoda Fabia boli tri ženy vo veku 50, 54 a 59 rokov, ktoré následky zranení neprežili. U 58-ročného rušňovodiča vykonali dychová skúška na zistenie alkoholu s negatívnym výsledkom. „Okolnosti polícia preveruje, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Prešov začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedol Pavlik.

Viac k témam: dopravná nehoda, hasiči
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Vlak sa na východe Slovensko zrazil s autom, pri nehode zomreli tri ženy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« September 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner