05. marec 2021
Facebook

25.9.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 25. septembra 21:53
Britský premiér Boris Johnson v stredu na pôde Dolnej komory britského parlamentu žiadal opozičných poslancov, aby jeho vláde vyslovili nedôveru. Agentúra The Associated Press (AP) to označila za "extrémne neštandardný postup", no z Johnsonovho pohľadu to má logiku.

Snaha o nové voľby

Keby mu totiž parlament vyslovil nedôveru, a nikomu by sa počas ďalších 14 dní nepodarilo zostaviť novú vládu, čo by sa zrejme nepodarilo, nasledovali by nové voľby, o ktoré sa premiér už dlhšie usiluje. Johnson poslancom vysvetľoval, že by bol vyslovene rád, keby hociktorá z opozičných strán zvolala hlasovanie o dôvere jeho vláde, a dokonca ich inštruoval, že takéto hlasovanie by sa mu najlepšie hodilo vo štvrtok. Je nepravdepodobné, že britská opozícia Johnsonovi vyhovie. Najsilnejšia opozičná Labouristická strana hrá totiž svoju vlastnú hru, v rámci ktorej chce Johnsona dotlačiť k tomu, aby sa zaviazal, že sa neuskutoční brexit bez dohody, a až následne môžu byť voľby. Navyše labouristom momentálne voľby veľmi nevyhovujú, keďže by ich asi prehrali.

Mŕtvy parlament

Predstavitelia britskej vlády vrátane premiéra Borisa Johnsona sa v stredu - hoci s nechuťou - zúčastnili na zasadnutí Dolnej snemovne britského parlamentu, ktorú sa predtým neúspešne pokúšali rozpustiť. Minister spravodlivosti Geoffrey Cox vo vášnivom prejave označil toto zákonodarné zhromaždenie za "mŕtvy parlament" a za "hanbu" britskej spoločnosti a obvinil poslancov, že sú "príliš zbabelí" na to, aby dokázali vyjadriť nedôveru vláde a umožnili tým konanie nových volieb. Poslanci súčasného parlamentu podľa Coxa nemajú "morálne právo sedieť v týchto zelených laviciach". "Tento parlament by mal mať odvahu a obrátiť sa na voličov, ale on to nespraví, pretože pre príliš veľa z nich (poslancov - pozn. SITA) je najdôležitejšie iba o to, aby nám zabránili v odchode z Európskej únie. Ale ten čas prichádza, ten čas prichádza, pán predseda, keď už ani tieto kačice nebudú vedieť zabrániť Vianociam," oboril sa minister na predsedu Dolnej komory Johna Bercowa a ďalších poslancov, ktorí sú proti brexitu. Johnson sa minulý týždeň pokúsil parlament predčasne rozpustiť, aby tak poslancov odstavil od možnosti rozhodovať o brexite, ktorý premiér deklaruje ako svoj hlavný politický cieľ.

Brexit nechcú posúvať

Brexit je momentálne nastavený na 31. októbra a Johnson opakuje, že tento termín sa už nebude posúvať a Británia z únie odíde, nech sa deje čokoľvek. Johnson dokonca nedávno vyhlásil, že radšej bude "ležať mŕtvy v priekope", než aby odložil brexit. Plán Johnsona odstaviť od spolurozhodovania o budúcnosti krajiny britský parlament však prekazil britský Najvyšší súd, ktorý v utorok rozhodol, že rozpustenie parlamentu zo strany premiéra bolo nelegálne. Podľa predsedníčky súdu Brendy Hale to znamená, že činnosť parlamentu nebola nikdy legálne pozastavená a technicky tak stále zasadá. Johnson na to reagoval s tým, že toto rozhodnutie bude rešpektovať, na druhej strane však pripustil, že sa parlament pokúsi opäť rozpustiť.

Viac k témam: Brexit, britský parlament, britský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Johnson žiadal opozíciu o vyslovenie nedôvery, jeho minister hovoril o hanbe a zbabelcoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia v severnom Grécku rozbila zločineckú skupinu zapojenú do nelegálneho "pôrodníckeho priemyslu", ktorý zahŕňal predaj detí na adopciu. Dvanásť ľudí zatkli a 66 osôb obvinili, oznámila v stredu polícia. Náčelník kriminálnej jednotky polície v Solúne Antonis Tzitzis uviedol, že gang bol pravdepodobne "najväčší a najlepšie organizovaný" v Európe. Tzitzis vysvetlil, že polícia vypátrala najmenej 22 prípadov predaja bábätiek, 24 prípadov predaja vajíčok a 10 prípadov tehotenstiev zaplatených náhradných matiek z rokov 2016 až 2019. Gang na tom zarobil najmenej 500-tisíc eur. Skupinu podľa polície údajne viedol grécky právnik a gynekológ, ktorí v Bulharsku naverbovali tehotné ženy a zaplatili im do 5 000 eur, aby predali svoje deti bezdetným párom v Grécku.

Viac k témam: organizovaný zločin
Zdroj: Webnoviny.sk - Gréckej polícii sa podarilo rozbiť veľkú zločineckú skupinu, ktorá predávala bábätká © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - Na Medzinárodnú vesmíru stanicu (ISS) v stredu odletela z Kazachstanu nová trojčlenná posádka, ktorej členom je aj prvý astronaut zo Spojených arabských emirátov (SAE). Ruská raketa Sojuz vzlietla z kozmodrómu Bajkonur o 18:57 miestneho času (15:57 stredoeurópskeho letného času) a už sa dostala na určenú obežnú dráhu na ceste k stanici. Na palube rakety je americká astronautka Jessica Meir, kozmonaut z ruskej agentúry Roskosmos Oleg Skripočka a Hazzá Mansúrí zo SAE, ktorí by na ISS mali priletieť šesť hodín po vzlietnutí. Trojica sa pridá k súčasnej posádke ISS, ktorú tvoria Rusi Alexej Ovčinin a Alexander Skvorcov, astronauti z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Christina Koch, Nick Hague a Andrew Morgan a ich kolega z Európskej vesmírnej agentúry (ESA) Luca Parmitano. Pre Skripočku je to tretí let do vesmíru, pre Meir a Mansúrího prvý. Mansúrí bude vo vesmíre na osemdňovej misii, ktorá sa uskutoční na základe zmluvy medzi SAE a Rosksmosom a vráti sa na Zem spolu s Hagueom a Ovčininom. Tí 3. októbra ukončia svoju 200-dňovú misiu. Meir a Skripočka by na ISS mali zostať viac ako pol roka.

Viac k témam: ISS Medzinárodná vesmírna stanica, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Do vesmíru vyletel prvý astronaut zo Spojených arabských emirátov, strávi niekoľko dní na ISS © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Veda a technika

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenská národná strana (SNS) predloží do Národnej rady SR (NR SR) vlastný návrh zákona na zvýšenie ochrany života. “Zahlasoval som (na aktuálnej schôdzi parlamentu – poz. red.) zo štyroch návrhov na zvýšenie ochrany života za ten, ktorý predložil R. Vašečka, pretože bol najlepším. Návrh OĽaNO neriešil potraty. Práve preto SNS príde s vlastnou iniciatívou, ktorú ohlásila na spoločnej tlačovke s KDŽP - Alianciou za Slovensko. Ten, kto prezentuje Matovičov návrh ako protipotratový, tak to s návrhom na ochranu života nemyslí vážne,” povedal predseda NR SR a SNS Andrej Danko. Politická strana KDŽP – Aliancia za Slovensko tvrdí, že liberálna kresťanská kaviareň, ktorá podľa nich upiekla alianciu s progresívnymi liberálmi ich vyzvala, aby nespolupracovali s SNS, pretože Andrej Danko nehlasoval "za život." „Andrej Danko hlasoval za zákon, ktorý predložil Richard Vašečka, takže hlasoval za život. Otázku, prečo nebude hlasovať za Matovičov návrh nám vopred odôvodnil, že ho nepovažuje svojím obsahom za zákon, ktorý bojuje proti potratom a na druhej strane zavádza možnosť utajeného pôrodu, ktorý predstavuje riziko, že tajne porodené deti budú ohrozené na bezpečnosti z pohľadu obchodovania s deťmi a ich orgánmi,“ uviedla mimoparlamentná strana. KDŽP - Aliancia za Slovensko je politická strana, ktorá má v stanovách, že nevstúpi do žiadnej vlády, ktorá nezvýši ochranu počatého života. „O tomto záväzku vie SNS, vie o ňom každý a márne čakáme, že sa k nemu pridá aj KDH. Spolupracovať na zákonoch za život budeme s každým, kto je v parlamente dnes a kto tam bude zajtra, či o rok,“ konštatovala strana.

Viac k témam: interrupcia, KDŽP - Aliancia za Slovensko, potrat
Zdroj: Webnoviny.sk - Národniari predložia do parlamentu vlastný návrh na zvýšenie ochrany života, Matovičov odmietli © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecko predĺži kontroly na hranici s Rakúskom o ďalších šesť mesiacov. Dôvodom je vysoký počet nelegálnych pokusov o vstup na nemecké územie. Hovorca ministerstva vnútra Steve Alter v stredu oznámil, že nemecká pohraničná polícia zaznamenala od januára do augusta 6 749 nelegálnych vstupov do krajiny z Rakúska. Počas tohto obdobia vrátila naspäť 3 792 ľudí. Polročné predĺženie začne platiť 11. novembra, teda v deň, keď mali kontroly skončiť, uviedol Alter. Hranica medzi Rakúskom a južným Nemeckom bola hlavným priechodom pre státisíce migrantov, ktorí v rokoch 2015 a 2016 hľadali útočisko v Európe. Obe krajiny sú súčasťou schengenského priestoru, v rámci ktorého je možný voľný pohyb osôb a tovaru. Štáty, ktoré patria do Schengenu, môžu zaviesť hraničné kontroly len v prípade mimoriadnych okolností.

Viac k témam: hraničné kontroly, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko predĺžilo kontroly na hranici z Rakúskom, tisícky ľudí sa pokúsili o nelegálny vstup © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

25.9.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 25. septembra 19:56
Počas desiateho dňa 49. schôdze parlamentu sa opäť volili kandidáti na sudcov Ústavného súdu SR. Poslanci pred stredajším hlasovaním odklepli verejnú voľbu. Na skompletizovanie zoznamu uchádzačov o najcennejší sudcovský talár chýbali ešte štyri mená. Za ústavných sudcov poslanci zvolili - Petra Straku, Ladislava Duditša, Libora Duľu a Petra Melichera. Platných hlasovacích lístkov bolo 129, neplatné boli štyri lístky.

Spokojný Bugár

Podľa poslanca Petra Pčolinského (Sme rodina) je teraz na ťahu prezidentka Zuzana Čaputová, aby sudcov čo najskôr vymenovala. „Peter Straka mal 113 hlasov, čiže ho volila veľká časť opozície. Na viacerých menách bol prienik medzi opozíciou a koalíciou," uviedol Pčolinský. „Takmer po roku zvolila národná rada kompletný počet kandidátov. Táto tragikomédia je konečne na konci," dodal.

Kandidáti na post ústavných sudcov – piata voľba

  • 16 kandidátov
Nominovaní boli Robert ŠorlMichal MatulníkLibor DuľaZuzana PitoňákováLadislav DuditšPeter StrakaMichal ĎurišŠtefan KseňákAnton DulakBoris GerberyPeter Melicher a Martina Jánošíková, ktorí sa uchádzali aj v predošlých voľbách. Nováčikmi boli Slavomír Trnkócy, ktorého na post navrhla Právnická fakulta Trnavskej univerzity, Peter Kohút, navrhnutý Slovenskou komorou exekútorov, Ladislav Juszkó, ktorého nominoval Ústav štátu a práva Slovenskej akadémie vied a Robert Štefánik, nominovaný Slovenskou advokátskou komorou.
Verejná voľba zafungovala, vďaka Bohu, že máme všetkých kandidátov na ústavných sudcov. Médiám to po oznámení výsledkov povedal podpredseda parlamentu a predseda Mosta-Híd Béla Bugár. „Naša snaha bola definitívne úspešná,“ konštatoval Bugár. Člen strany Sloboda a Solidarita (SaS) Alojz Baránik je rád, že sa podarilo zvoliť zvyšných kandidátov. „Veríme, že si prezidentka Zuzana Čaputová bude mať z čoho vybrať,“ priblížil novinárom svoje stanovisko Baránik. Podľa Ondreja Dostála (SaS) ide zhodou okolností o uchádzačov, ktorí sa zúčastnili na všetkých piatich voľbách kandidátov na ústavných sudcov. „Každý poslanec, ktorý chcel za nich hlasovať, tak mohol urobiť už vo februári. A potom ešte na ďalších troch schôdzach. Zvolili ich až teraz," povedal. Zvolenie zvyšných kandidátov uvítal aj premiér Peter Pellegrini."Rozhodnutie je teraz na pani prezidentke," vyhlásil v stanovisku. Premiér verí, že ústavný súd bude môcť už čoskoro byť naplno funkčný. Predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko verí, že prezidentka Čaputová čo najskôr vymenuje nových ústavných sudcov. "Je v kompetencii prezidentky, koho vyberie," dodal Danko s tým, že je zvedavý, či prezidentka pri menovaní dodrží ústavné právo dvojičiek. "Mala by sa striktne držať párov, ktoré dostala vo voľbe, ale je to na jej rozhodnutí," povedal šéf parlamentu.

Voľba kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR - výsledky

  • 25. september 2019
Kandidát Za Proti Zdržalo sa
Ladislav Duditš 90 14 25
Anton Dulak 1 58 70
Libor Duľa 78 16 35
Michal Ďuriš 7 52 70
Boris Gerbery 0 57 72
Martina Jánošíková 37 44 48
Ladislav Jusko 45 38 46
Peter Kohút 3 53 73
Štefan Kseňák 2 53 74
Michal Matulník 16 50 63
Peter Melicher 69 18 42
Zuzana Pitoňáková 3 52 74
Peter Straka 113 7 9
Robert Šorl 43 42 44
Robert Štefánik 0 56 73
Slavomír Trnkócy 1 57 71

Koaličná rada pred hlasovaním

Podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Anton Hrnko pred novinármi uviedol, že volil štyroch kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR. Ako volili jeho kolegovia však povedať nevedel. Poslanec Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a skrutátor Martin Klus pre agentúru SITA povedal, že to vyzerá tak, že poslanci aj reálne hlasujú. „Zachytil som zhodu na pánovi Petrovi Strakovi," priblížil Klus. Podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár považuje túto verejnú voľbu za bezprecedentné hlasovanie. „Pri personálnych otázkach je práve tajná voľba výdobytkom Novembra 89. Rozhodne som bol proti verejnej voľbe. Ak sme mohli tajne voliť napríklad generálneho riaditeľa RTVS, ak si v stranách volia predsedu tajne, ako naposledy v SaS Richarda Sulíka, tak sme mali takto hlasovať aj pri ústavných sudcoch. Ale keďže som demokrat a bola odsúhlasená verejná voľba, hoci nesúhlasím, tak rešpektujem rozhodnutie parlamentu," priblížil po hlasovaní Blanár. Pred hlasovaním rokovala Koaličná rada, na ktorej sa vládne strany mali dohodnúť na spôsobe voľby a na menách. Podpredseda parlamentu a predseda Most-Híd Béla Bugár médiám povedal, že na rokovaní rady sa nezúčastnil nikto zo strany Smer-SD.

Mimoriadne vystúpenie Fiačana

Parlament volil v tomto roku ústavných sudcov už v štyroch tajných dvojkolových voľbách, pričom zvolil 14 kandidátov. Časť z nich už exprezident Andrej Kiska vymenoval vrátane nového predsedu Ivana Fiačana. Zvyšné zvolené mená čakajú na rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá viackrát verejne zopakovala, že chce čakať na kompletný menoslov. Vo februári sa uvoľnilo až deväť sudcovských miest, v súčasnosti chýbajú ústavnému súdu stále šiesti sudcovia z trinástich. Minulý týždeň v súvislosti s voľbou sudcov vystúpil v parlamente mimoriadne aj predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan. Vo svojom príhovore apeloval na poslancov, aby zabezpečili kompletný ústavný súd v čo najkratšom čase.

Viac k témam: voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk - Piata voľba kandidátov na ústavných sudcov: Poslanci hlasovali verejne a zvolili štyri mená © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - O post predsedu Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti sa v druhom kole výberového procesu uchádza 11 záujemcov, pričom deväť z nich spĺňa predpísané podmienky. V stredu o tom informoval Úrad vlády SR s tým, že verejné vypočutie deviatich kandidátov sa uskutoční 23. a 24. októbra v Bratislave.

Neúspešné prvé kolo

Parlament koncom júna v tajnom hlasovaní nezvolil v prvom kole voľby predsedu Úradu, vládou schválenými kandidátkami boli Zuzana Dlugošová a Monika Filipová. Ani jedna z nich však nezískala súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov. Ako pre agentúru SITA podotkol Ján Ivančík z organizácie Transparency International Slovensko, do druhého kola výberového procesu sa prihlásili ôsmi kandidáti, ktorí už raz boli vypočutí. „Nakoľko iba jeden nový kandidát bol zaradený do výberového procesu, je už teraz možné urobiť si reálny obraz o tom, medzi kým sa bude výberová komisia rozhodovať,“ uviedol. Transparency International (TI) Slovensko podľa Ivančíka pred uplynutím termínu na podanie prihlášky vydala verejnú výzvu, aby sa kvalitní uchádzači nebáli a prihlásili sa. „Sme radi, že viacerí vhodní kandidáti, vrátane Martina Rajňáka a Zuzany Dlugošovej, sa do voľby opätovne prihlásili. Mrzí nás však, že obštrukčné konanie parlamentu odradilo napríklad Moniku Filipovú, ktorá bola z nášho pohľadu vhodným kandidátom na post predsedu novozriadeného úradu,“ vyhlásil Ivančík.

Ochrana pred perzekúciami

Na základe zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, ktorý nadobudol účinnosť začiatkom marca, sa zriadil Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti so sídlom v Bratislave. Úrad má dohliadať predovšetkým na to, aby oznamovatelia korupcie neboli perzekvovaní nadriadenými, napríklad prepustením zo zamestnania. „Sme presvedčení o tom, že ochrana oznamovateľov protispoločenskej činnosti si zaslúži zvýšenú spoločenskú pozornosť a práve nový úrad by k tomu mal výraznou mierou dopomôcť. Na to, aby úrad fungoval efektívne a aby si získal dôveru verejnosti je však nevyhnutné, aby sa jeho predsedom stala rešpektovaná osoba s vysokým morálnym kreditom a nevyhnutnou mierou odbornosti,“ uzavrel Ivančík.

Viac k témam: TIS Transparency International Slovensko, Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Na šéfa úradu na ochranu oznamovateľov korupcie kandiduje deväť ľudí, z nich jeden nováčik © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - S rozsiahlym požiarom, ktorý vypukol v bývalom areáli Trnavských automobilových závodov v Trnave, bojujú v týchto chvíľach hasiči. Hustý čierny dym viditeľný z celého mesta sa valí ponad železničnú stanicu. Podľa policajtov, ktorí na mieste zasahujú, plamene pohltili sklad chemikálií do bazénov. Vyše 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahuje pri obrovskom požiari v sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave, informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová. Požiar vypukol pred hodinou a po príchode hasičov bola celá hala zachvátená plameňmi, "bola v tretej fáze horenia". Hasiči sa podľa Farkasovej snažia požiar dostať pod kontrolu. Na mieste sú profesionálni hasiči z Trnavy, Galanty, Piešťan, Dunajskej Stredy a Bratislavy a dobrovoľní hasiči z okolitých obcí. Do hasenia požiaru nasadili osem cisterien, jednu výšková techniku, jeden ekologický automobil aj evakuačný autobus HaZZ. Pri požiari sa nikto nezranil.

Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Sklad v bývalej automobilke v Trnave zachvátil požiar, dym bolo vidieť z celého mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - Predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko podá návrh na vznik nového ministerstva cestovného ruchu a športu už na najbližšej parlamentnej schôdzi. „Lepšiu budúcnosť Slovenska môžeme zabezpečiť len prostredníctvom systémových opatrení. A oblasť cestovného ruchu si podľa mojej mienky zaslúži osobitnú pozornosť. Môže sa totiž stať hnacím motorom našej ekonomiky,“ konštatoval Danko v stanovisku, ktoré agenture SITA zaslala Kancelária NR SR. Danko vyjadril spokojnosť s doteraz prijatými opatreniami v tejto oblasti, či už ide o zrýchlené odpisy hnuteľného aj nehnuteľného majetku na šesť rokov v kúpeľných mestách, zníženie DPH na ubytovacie služby a potraviny či rekreačné poukazy. „Podľa údajov zo Štatistického úradu bol v tomto júli, v komparácii s číslami z toho minuloročného, nárast tržieb v ubytovacích zariadeniach o 27 percent a v reštauračných zariadeniach nárast o 23 percent,“ zdôraznil predseda SNS. Minulý rok bolo podľa neho na Slovensku 15 miliónov prenocovaní, tento rok by sa počet prenocovaní mohol vyšplhať na 20 miliónov. Doplnil, že zriadenie ministerstva športu a cestovného ruchu považuje za jednu z jeho priorít. „Budem robiť všetko pre to, aby spomínaný nový rezort fungoval od 1. januára 2021,“ uzavrel Danko.

Viac k témam: cestovný ruch, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovný ruch si zaslúži osobitnú podporu, myslí si Danko a navrhne vznik nového ministerstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - Parlament v stredu neposunul do druhého čítania návrh novely zákona o sociálnom poistení od poslancov za hnutie OĽaNO, ktorým chceli zaviesť tehotenský príspevok ako dávku nemocenského poistenia. Nárok na tehotenský príspevok by mala tehotná žena od ukončenia dvanásteho týždňa tehotenstva. Podmienky získania nároku na tehotenský príspevok by boli rovnaké ako podmienky na získanie materskej dávky. Nárok na tehotenský príspevok by trval až do vzniku nároku na materské alebo nároku na rodičovský príspevok k dieťaťu, s ktorým je tehotná, spontánneho potratu, umelého prerušenia tehotenstva alebo iného potratu alebo smrti poistenkyne. Výška tehotenského príspevku by bola 7,12 eura na deň. Ak má teda mesiac 31 dní, tehotná žena by dostala 220,72 eura, čo je približne rovnaká suma ako je suma rodičovského príspevku v roku 2019.

Viac k témam: nemocenské dávky, tehotenský príspevok
Zdroj: Webnoviny.sk - Tehotenský príspevok sa nezavedie, opozičný návrh nenašiel v parlamente dostatočnú podporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« September 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner