05. marec 2021
Facebook

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson len niekoľko týždňov po nástupe do úradu narazil na silného súpera na domácej pôde. Poslanci dolnej komory britského parlamentu, vrátane desiatok poslancov za jeho vlastnú Konzervatívnu stranu, mu zákonom zakázali brexit "bez dohody". Práve to bol pritom jeho preferovaný scenár v prípade, ak sa mu nepodarí dosiahnuť s EÚ novú dohodu o brexite, čo sa mu podľa všetkého nepodarí. Za zákon zakazujúci brexit "na divoko" hlasovalo najprv v prvom čítaní 329 a proti nemu 300 poslancov, a po ďalšej diskusii ho v druhom, definitívnom hlasovaní podporilo 327 poslancov, proti ich bolo 299.

Problém v Snemovni lordov

Zákon ešte musí schváliť aj horná komora britského parlamentu, Snemovňa lordov, pričom to, či ňou prejde, ešte nie je úplne isté. Viacerí lordi, ktorí sú stúpencami brexitu, už napríklad avizovali, že sa budú snažiť ohroziť prijatie zákona tým spôsobom, že k nemu budú donekonečna vznášať pripomienky a príspevky do diskusie, až kým vyprší časový limit na jeho prijatie. Premiér Johnson už v utorok večer potvrdil, že ak parlament tento zákon prijme, plánuje navrhnúť predčasné voľby. Vyhlásenie predčasných volieb by potom museli schváliť dve tretiny poslancov. Pre predčasné voľby už Johnson podľa niektorých zdrojov vybral aj termín - 14. október. Zákon, ktorý má znemožniť Johnsonovi uskutočniť 31. októbra brexit "bez dohody", teda vystúpenie krajiny z Európskej únie bez dohody s EÚ, ktorá by ho upravovala, podporili v parlamente nielen opoziční labouristi a liberáli, ale aj časť poslancov Konzervatívnej strany.

Summit o brexite

Podľa tohto návrhu, ak sa do 19. októbra nepodarí dosiahnuť novú dohodu s úniou o brexite, časový limit na jeho uskutočnenie sa posunie o ďalšie tri mesiace, teda do 31. januára. Termín 19. októbra je zvolený preto, lebo deň predtým sa skončí najbližší summit EÚ, ktorého hlavnou témou bude podľa všetkého práve brexit. Britský premiér sa ešte v pondelok večer posťažoval, že ak poslanci tento zákon prijmú, znemožnia mu tým ďalšie rokovania s Európskou úniou o novej dohode o brexite. Johnson totiž napriek jasnému a opakovanému "nie" zo strany predstaviteľov únie tvrdí, že zmena dohody je ešte možná, a to údajne najmä teraz, keď únia vidí, že pod jeho vedením je Británia "pripravená odísť z EÚ stoj čo stoj".

Chce zmenu dohody s Európskou úniou

Práve obávaný brexit "bez dohody" je podľa mnohých pozorovateľov scenár, o ktorý sa Johnson usiluje. Deklaruje síce, že chce donútiť úniu na zmenu aktuálnej dohody o brexite, keďže tá Londýnu nevyhovuje, no ide už len o vojnu slov medzi ním a predstaviteľmi EÚ, ktorí mu opakovane potvrdili, že túto rozsiahlu a komplikovanú dohodu už znova otvárať nebudú. Johnson stále trvá na tom, že Británia musí úniu opustiť v aktuálne dohodnutom termíne, ktorým je 31. október, či už s dohodou, alebo bez nej. Z tohto scenára majú nočné mory nielen zástancovia európskej integrácie, ale aj predstavitelia britského biznisu a tiež akýchkoľvek subjektov, ktoré sú naviazané na európskych partnerov. Najpálčivejšou otázkou je hranica medzi Írskom a Severným Írskom, ktorá sa po brexite stane jedinou pozemnou hranicou medzi Britániou a EÚ, a prípadné budovanie reálnych hraníc by tu ľahko mohlo podnietiť nové kolo násilností medzi severoírskymi unionistami a katolíkmi. Informácie pochádzajú z agentúry AP, webstránky britského denníka The Guardian a z archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Brexit, britský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Zakázali brexit bez dohody, premiér Johnson narazil na súpera v dolnej komore parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Padajúce skaly zabili v rakúskych Alpách turistu a dvoch ďalších zranili. Rakúska tlačová agentúra APA informovala, že skaly zasiahli v stredu popoludní skupinu štyroch turistov na chodníku nad obcou Kaprun. Podľa horskej záchrannej služby utrpel smrteľné poranenia muž z Rakúska, ďalší dvaja zranení sú podľa všetkého Nemci. Skaly spadli z 800 metrov vysokého svahu a na chodníku sa nahromadili do výšky štyroch metrov. Čo zosuv spôsobilo, nie je známe.

Viac k témam: Alpy, Horskí záchranári, turista
Zdroj: Webnoviny.sk - Turistu v rakúskych Alpách zabili padajúce kamene a ďalších dvoch zranili © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Už bývalej štátnej tajomníčke Ministerstva spravodlivosti SR Monike Jankovskej nič nebráni v tom, aby sa mohla vrátiť do talára. Situáciu okolo Jankovskej nekomentuje zatiaľ ani predseda Krajského súdu v Bratislave Ľuboš Sádovský. Jankovská bude po odchode z postu štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti zaradená práve na trestný úsek bratislavského krajského súdu. V minulosti pôsobila v Trenčíne, ale ešte v tomto roku sa nechala oficiálne preložiť na pôde Súdnej rady SR.

Funkcie sudkyne sa ešte neujala

„Krajský súd v Bratislave v tejto chvíli nedisponuje oficiálnymi informáciami o zániku funkcie štátnej tajomníčky MS SR - JUDr. Moniky Jankovskej potom, ako sa jej rozhodla vzdať 3. septembra tohto roka. Z tohto dôvodu sa zatiaľ neujala funkcie sudkyne Krajského súdu v Bratislave. Preto považujem v súčasnosti tieto otázky za predčasné," uviedol pre agentúru SITA hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. V prípade odchodu z pozície štátnej tajomníčky neplynie Jankovskej žiadna lehota. Do talára sa teda môže vrátiť okamžite. Po prerušenom výkone funkcie sa nemôže rok uchádzať o post podpredsedníčky či predsedníčky súdu. Štátnej tajomníčke Monike Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta podvečer zadržali policajti mobilný telefón v súvislosti s údajnou komunikáciou s Marianom K. pomocou aplikácie Threema. Jankovská následne odcestovala na plánovanú dovolenku. Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom. Štátna tajomníčka ešte v utorok informovala novinárov, že zo svojej funkcie odstúpi.

Praženková žiada informácie z prokuratúry

Situáciu okolo zaistených mobilných telefónov skúma aj predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková, ktorá si už vyžiadala informácie z prokuratúry. „Je absolútne predčasné hovoriť o konkrétnych sankciách pre jednotlivcov, samozrejme treba spomenúť, že táto možnosť tu je. Ja však nedisponujem žiadnou overenou informáciou, čo sa vlastne stalo, mám informácie len z médií, a preto sa obraciam listom na generálnu prokuratúru so žiadosťou o súčinnosť a informácie potrebné pre rozhodovanie a výkon kompetencií tak súdnej rady, ako aj pre výkon mojej kompetencie,“ povedala na margo policajnej akcie Praženková. Praženková v tomto roku navrhovala Jankovskú na ústavnú sudkyňu. V súvislosti s Jankovskou bolo medializované aj jej údajné prepojenie na advokáta Radomíra Bžána, ktorý zastupoval Slovensko pri spore o vodné dielo v Gabčíkove. Súdna rada SR v minulosti posudzovala aj etickú rovinu kontaktov Bžána na predsedu Krajského súdu v Bratislave Ľuboša Sádovského, pod ktorým bude Jankovská pôsobiť.

VIAC O TÉME: KOČNEROVA THREEMAViac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk - Návratu Jankovskej do talára nič nebráni, situáciu nekomentuje ani predseda súdu Sádovský © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Dvoch ruských opozičných demonštrantov poslali v stredu dvaja rôzni moskovskí sudcovia na niekoľko rokov do väzenia za to, že údajne použili násilie voči policajtom. Mali sa svojich činov dopustiť na moskovskej demonštrácii 27. júla, proti ktorej zasiahli policajti s nebývalou brutalitou. Dvadsaťosemročného Kirilla Žukova odsúdili na tri roky za mrežami za to, že sa jednému z policajtov pokúšal strhnúť ochrannú masku, a 48-ročný Jevgenij Kovalenko si odsedí tri a pol roka za to, že trafil policajta odpadkovým košom. Podľa ruských opozičných médií majú tieto prísne tresty slúžiť ako odstrašujúci príklad pre ďalších opozičných demonštrantov, aby sa nepokúšali brániť proti policajnému násiliu a oplácať mužom zákona to, čo robia oni. Okrem Žukova a Kovalenka boli v súvislosti s údajným použitím násilia proti policajtom obvinení ešte ďalší deviati opoziční demonštranti. Piatich z nich v stredu oslobodili, no štyrom ďalším hrozí stále väzba.

Viac k témam: demonštrácia, ruská polícia, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruských demonštrantov poslali na niekoľko rokov do väzenia, údajne boli násilní voči policajtom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Generálny riaditeľ Sekcie prevencie korupcie a krízového manažmentu Úradu vlády SR Peter Kovařík si nevie predstaviť, že na základe zákona by bolo možné pozastaviť činnosť sudcom len na základe prvotných úkonov polície voči nim.

Justícia si musí zachovať samostatnosť

„Je to veľmi komplikovaná oblasť," povedal médiám po stredajšom rokovaní vlády s tým, že justícia si musí zachovať svoju samostatnosť. Možný moment na pozastavenie činnosti nastáva podľa Kovaříka až vtedy, „keď sa pôjde do nejakej trestnoprávnej roviny". Zároveň podľa vlastných slov očakáva od justície, že bude riešiť svoj vlastný protikorupčný program. „A začne byť efektívna v tomto boji, lebo my ako exekutívny orgán im nesmieme do toho vstupovať," povedal s tým, že justícii aj ponúkol v tejto oblasti spoluprácu. „Ak sa na nás obrátia, vtiahneme ich do našich úvah aj do našich metód riešenia. Sme otvorení, ale v tomto smere ja naozaj nevidím priestor, aby sme im my dávali úlohy, lebo by sa to stretlo s veľkým odporom," dodal Kovařík.

Jankovskej vzali telefón

Bývalej štátnej tajomníčke rezortu spravodlivosti Monike Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta zaistili policajti mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom K. pomocou aplikácie Threema. Okrem nej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorovi. Jankovská informovala o svojom odchode z funkcie v utorok 3. septembra, od stredy sa vracia do sudcovského talára a bude pôsobiť na trestnom úseku Krajského súdu v Bratislave.

VIAC O TÉME: KOČNEROVA THREEMAViac k témam: Kočner komunikácia Threema, Úrad vlády SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Justícia si musí zachovať samostatnosť, šéf prevencie korupcie Kovařík ponúkol spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Do 31. októbra 2019, dátumu vystúpenia Spojeného kráľovstva z Európskej únie, zostáva osem týždňov. Komisia v stredu preto vo svojom oznámení o pripravenosti na brexit opätovne vyzvala všetky zainteresované strany v EÚ-27, aby sa pripravili na scenár bez dohody. Vzhľadom na pretrvávajúcu neistotu, ktorá v Spojenom kráľovstve panuje v súvislosti s ratifikáciou dohody o vystúpení dojednanou s vládou Spojeného kráľovstva v novembri 2018, a na celkovú politickú situáciu v krajine, ostáva vystúpenie bez dohody k 1. novembru 2019 možným, hoci neželaným výsledkom. Informovala o tom Ingrid Ludviková zo Zastúpenia Európskej Komisie v SR.

Podrobný kontrolný zoznam

Európska komisia v stredu preto uverejnila podrobný kontrolný zoznam s cieľom pomôcť podnikom, ktoré obchodujú so Spojeným kráľovstvom, urobiť konečné prípravy. S cieľom minimalizovať narušenie obchodu by všetky subjekty zapojené do dodávateľských reťazcov so Spojeným kráľovstvom – bez ohľadu na to, kde majú sídlo – mali byť oboznámené so svojimi povinnosťami a nevyhnutnými formalitami pri cezhraničnom obchode. Komisia pri tom vychádza z predchádzajúcich oznámení a zo 100 oznamov adresovaných zainteresovaným stranám, ktoré pokrývajú širokú škálu odvetví. Komisia okrem toho navrhla Európskemu parlamentu a Rade aj cielené technické úpravy dĺžky trvania krízových opatrení EÚ v oblasti dopravy v prípade brexitu bez dohody.

Platia krízové opatrenia

Komisia takisto navrhla, aby v roku 2020 naďalej platili existujúce krízové opatrenia z roku 2019 pre odvetvie rybolovu a opatrenia súvisiace s potenciálnou účasťou Spojeného kráľovstva na rozpočte EÚ na rok 2020. Tieto opatrenia sú potrebné vzhľadom na rozhodnutie predĺžiť lehotu podľa článku 50 do 31. októbra 2019. Napokon komisia navrhla, aby Európsky fond solidarity a Európsky fond na prispôsobenie sa globalizácii boli k dispozícii na podporu podnikov, pracovníkov a členských štátov, v prípade ktorých bude mať scenár bez dohody najhoršie dôsledky. Tieto návrhy musí schváliť Európsky parlament aj Rada. Komisia pripomína, že je zodpovednosťou všetkých zainteresovaných strán, aby sa pripravili na všetky scenáre. Keďže scenár bez dohody ostáva možným výsledkom, komisia dôrazne vyzýva všetky zainteresované strany, aby využili dodatočný čas získaný v dôsledku predĺženia lehoty podľa článku 50 na to, aby sa ubezpečili, že prijali všetky opatrenia potrebné pri príprave na vystúpenie Spojeného kráľovstva z EÚ.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk - Brusel vyzýva občanov a podniky v Európskej únii, aby sa pripravili na brexit bez dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Ak má polícia dostatočné množstvo dôkazov proti konkrétnym osobám, nech vznesie obvinenie a môžeme konať. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) s tým, že legislatíva je v tomto smere dostatočná. „Rozumiem tomu, ak sa vedie trestné stíhanie vo veci, ak nevieme, kto trestný čin spáchal. V tomto prípade sa však hovorí o podozrení voči konkrétnym ľuďom. Nech vznesie polícia obvinenie a môžeme konať," povedal Gál na margo sudcov, ktorým polícia zaistila mobilné telefóny.

Tlak na jej rodinu

Medzi nimi bola aj už bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská. Tá obvinenia odmieta a tvrdí, že z pozície odišla preto, že bol vyvíjaný tlak na jej rodinu. Jankovská sa v stredu vracia do sudcovského talára a bude pôsobiť na trestnom úseku Krajského súdu v Bratislave. „Od začiatku bolo zrejmé, že sa vráti k súdnictvu. Už dávnejšie som sa vyjadril, že mám s tým problém, teda s tým, že ľudia pôsobia ako sudcovia a zároveň sa angažujú v politike. Ak chce niekto súdiť, tak nech iba súdi," dodal Gál. Minister osobne Jankovskej neprezentoval svoj názor o tom, že nesúhlasí, aby sa politici vrátili okamžite do talára. „Rozprávali sme sa veľmi rýchlo. Hneď mi oznámila, že sa vzdá funkcie a poprela medializované informácie, že by s niekým komunikovala, alebo niečo obdobné," doplnil.

Nevrhá dobré svetlo na justíciu

Podľa Gála obdobné prípady sudcov, ktorí sú podozriví z páchania trestnej činnosti, nevrhajú dobré svetlo na celú justíciu. Minister spomenul aj oblasti, v ktorých chce jeho rezort pridať. „Jednoznačne je to problém pre justíciu, bohužiaľ máme viacero sudcov, ktorí porušili zákon. Musíme preto ešte viac otvoriť verejnosti rozhodovanie aj prijímanie ľudí. Je problémom napríklad aj to, že Súdna rada SR postupuje v prípade etických otázok sudcov trošku alibisticky. Ale to nie je v našej kompetencii, koniec koncov sudcovia majú vlastné stavovské organizácie," uzavrel Gál. Štátnej tajomníčke Monike Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta podvečer zadržali mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom K. pomocou aplikácie Threema. Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom.

VIAC O TÉME: KOČNEROVA THREEMAViac k témam: Kočner komunikácia Threema, minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Ak má polícia dôkazy proti konkrétnym sudcom, podľa ministra Gála má vzniesť obvinenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - V preplnenom utečeneckom tábore na gréckom ostrove Lesbos vypukli potýčky po tom, čo zhruba 50 mladistvých migrantov protestovalo a dožadovalo sa prevezenia na pevninu. Polícia uviedla, že proti protestujúcim použila slzný plyn po tom, ako v stredu napadli pracovníkov tábora. Mladých demonštrantov poslali do "bezpečnej časti" tábora, kam za nimi vyslali vyjednávací tím, aby sa s nimi porozprával. Udalosti na Lesbose prišli deň po tom, čo úrady previezli viac ako 1 400 ľudí, prevažne afganských rodín, z tábora na ostrove do zariadenia na severe Grécka. Tábor Moria na Lesbose je už tri roky takmer nepretržite preplnený.

Viac k témam: grécka polícia, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladí migranti sa dožadovali prevezenia na grécku pevninu, v preplnenom tábore vypukli potýčky © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan sa zásadne dištancuje od tvrdení opozičného poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára, že je „Bödörov človek“. Zbor väzenskej a justičnej stráže tým reaguje na tvrdenia poslanca za SaS, že Ivan „nedávno robil pre firmu, ktorá je napojená na Norberta Bödöra". Ivan však podľa stanoviska ZVJS pre nitrianskeho podnikateľa nikdy nepracoval a nemá žiadnu vedomosť o tom, že by spoločnosť, v ktorej bol zamestnancom, bola nejakým spôsobom napojená na firmu nitrianskeho podnikateľa.

Obáva sa možného úteku

Rajtár v stredu na brífingu tiež uviedol, že sa obáva možného úteku obvineného podnikateľa Mariana K. Ten je vo väzbe v Leopoldove, v pondelok by sa však mal zúčastniť na pojednávaní v kauze miliónových zmeniek v bratislavskom Ústave na výkon väzby. Rajtár v tejto súvislosti uviedol, že presun pojednávania zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku do Bratislavy žiadal samotný Marian K. a ZVJS mu v tomto vyhovel, keď súdu presun odporučil. „V súvislosti s uvádzanými potenciálnymi hrozbami, že menovaný obvinený bude v prostredí, z ktorého by mohol podľa poslanca Rajtára „ľahšie utiecť“, uvádzame, že každý ústav na výkon väzby vrátane ústavu Bratislava je zaradený do maximálneho stupňa bezpečnosti," konštatuje v tejto súvislosti ZVJS. Odvoláva sa aj na stanovisko Špecializovaného trestného súdu, ktorý sa s presunom pojednávania stotožnil.

Trestné oznámenie na viacero osôb

„Zároveň pripomíname, že zasadacia miestnosť ústavu bola prerobená a vytvorená na účely súdnych pojednávaní pre zníženie možnosti vzniku mimoriadnych udalostí týkajúcich sa pojednávaní a predvádzaní obvinených na tieto pojednávania pri páchaní závažnej trestnej činnosti ešte v roku 2000. V Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava sa na požiadanie jednotlivých súdov konajú pojednávania rôzneho charakteru a na požiadanie jednotlivých prokuratúr aj dohody o vine a treste," dodal ZVJS. Poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Jozef Rajtár v stredu podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie za krivé obvinenie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Trestné oznámenie podal na viacero osôb. Jednou z nich je aj podnikateľ Marian K. „Zo zverejnenej komunikácie cez aplikáciu Threema vyplýva, že sa Marian K. snažil o moju diskreditáciu," uviedol ako dôvod Rajtár. Tvrdí, že Marian K. zisťoval jeho číslo aj e-mailovú adresu, aby ho mohli sledovať.

VIAC O TÉME: KOČNEROVA THREEMAViac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk - Nie som Bödörov človek, vyhlásil šéf väzenskej stráže a dištancuje sa od tvrdení Rajtára © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Ďalší postup v prípade Moniky Jankovskej je na predstaviteľoch súdnej moci. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády SR premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Pellegrini nevie viac informácií

Predseda vlády novinárom viackrát zopakoval, že nič o prípade údajnej komunikácie Jankovskej s Mariánom K. nevie, ani nie je orgán činný v trestnom konaní. "Ešte raz, je to v rukách polície a prokuratúry. Ak niekto poruší zákon a koná tak ako nemá, je potrebné, aby bolo také správanie sa spravodlivo potrestané. V súčasnej situácii neviem viac informácií," povedal Pellegrini.

Návrh na odvolanie Jankovskej

Premiér tiež ozrejmil, že už na stredajšom rokovaní vlády podá minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) návrh na odvolanie Jankovskej z funkcie. O mene nového štátneho tajomníka, či tajomníčky zatiaľ rozhodnuté nie je. „Zatiaľ sme sa o tom vôbec nerozprávali," dodal premiér. Podľa jeho slov je aj v zahraničí bežné, že sudcovia pôsobia v politike či naopak. „Ja osobne neviem, či je niekto v súčasnosti diskvalifikovaný alebo nie. Nie som o tom oprávnený rozhodovať," uviedol Pellegrini na margo návratu Jankovskej do talára. Monika Jankovská bude pôsobiť na trestnom úseku bratislavského krajského súdu, kam sa nechala preložiť na vlastnú žiadosť z Trenčína.

Viac o téme: Kočnerova ThreemaViac k témam: minister spravodlivosti SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Ďalší postup v prípade Jankovskej je podľa premiéra Pellegriniho na predstaviteľoch súdnej moci © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 4

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« September 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner