BRATISLAVA 28. júna (WebNoviny.sk) - Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) v závere svojej pracovnej cesty v Kórejskej republike, kde zastupoval Slovensko na Summite predsedov parlamentov euro-ázijských krajín, navštívil aj demilitarizovanú zónu na hranici so Severnou Kóreou.
Odporúčame:
Danko: Súčasné obdobie vzťahov medzi EÚ a Ruskom treba prekonať
Pocity z tejto návštevy prirovnal k pocitom, ktoré malo Slovensko dlhé roky, keď nás od našich susedov oddeľoval ostnatý drôt. "Vidieť túto zónu bol pre mňa neopísateľný zážitok. Priznám sa, že to vo mne vyvolalo veľký pocit nostalgie a smútku, keď našu republiku oddeľoval od demokracie ostnatý drôt a izoloval tak našu krajinu,“ dodal Andrej Danko.
Ako uviedla v tlačovej správe Zuzana Čižmáriková z komunikačného oddelenia parlamentu, toto obdobie nebolo pre Slovensko jednoduché, a preto predseda parlamentu veľmi citlivo vníma pocity ľudí v Kórejskej republike.
Zároveň Danko vyzdvihol, že Južná Kórea sa dlhodobo snaží o dialóg a má snahu túto situáciu riešiť. „Sledovať z diaľky Severnú Kóreu, v ktorej je demokracia neznámym pojmom, bolo veľmi smutné. Verím, že raz príde k zjednoteniu tejto krásnej krajiny," dodal Danko
Viac k témam: Andrej Danko, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk - Danko navštívil demilitarizovanú zónu na hranici s KĽDR, vyvolalo to v ňom pocit nostalgie a smútku © SITA Všetky práva vyhradené.



streda, 28 jún 2017 15:00
Danko navštívil demilitarizovanú zónu na hranici s KĽDR, vyvolalo to v ňom pocit nostalgie a smútku
Written by Super User
Published in
Slovensko
Latest from Super User
- Putinov režim nedostane od Číny pomoc, v akú dúfa, tvrdí ukrajinská rozviedka
- Európska únia musí posilniť solidaritu s Ukrajinou, vyjadrila sa šéfka Európskeho parlamentu
- Škótska prvá ministerka odchádza s hrdosťou, opozícia ju však kritizovala
- Medvedev útočí na Západ a hrozí jadrovou vojnou, exprezident tak reaguje na medzinárodný zatykač na Putina
- Lídri Únie na samite v Bruseli požehnali spoločné obstarávanie munície pre Ukrajinu
Media
NULL
Image Gallery
NULLReklama
Anketa
Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?
áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013