23. jún 2024
Facebook
piatok, 04 august 2017 14:00

Na epidémiu hnačky v okrese Brezno ochorelo sedem osôb, pôvodcom nákazy bolo jedno dieťa

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Epidemický výskyt hnačkových ochorení spojených so zvracaním u siedmich detí, rekreantov v Bystrej, hlásia epidemiológovia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici za okres Brezno. „Zo 116 detí a dospelých osôb ochorelo sedem. Všetkých hospitalizovali v utorok 1. augusta na Detskom oddelení Nemocnice s poliklinikou v Brezne pre dehydratáciu,“ informovala tlačovú agentúru SITA hovorkyňa RÚVZ Banská Bystrica Mária Tolnayová. Odporúčame:
Osemročný chlapec prišiel o život na kúpalisku v Zlatníckej doline

Zo vzoriek zistili vírus Norwalk

Zo stolice u dvoch chorých dokázali prítomnosť Norwalk vírusu. Podľa vedúcej oddelenia epidemiológie banskobystrického RÚVZ Viery Morihladkovej pôvodcom nákazy bolo pravdepodobne dieťa, ktoré na druhý deň po nástupe na rekreáciu dostalo hnačky. „V spolupráci s oddelením Hygieny detí a mládeže boli zabezpečené všetky protiepidemické opatrenia v ohnisku nákazy a v epidemickom šetrení sa pokračuje,“ uviedla Morihladková.

Chorým treba dodávať tekutiny

Vírus Norwalk sa vyskytuje na celom svete a je zodpovedný za väčšinu hnačkových ochorení nespôsobených baktériami. Obzvlášť ohrození sú obyvatelia, ako aj personál spoločenských zariadení. Vírusy sa vylučujú stolicou a prenášajú sa fekálno-orálnou cestou. Odporúčame:
Desaťročný chlapec sa nevrátil domov, vypátral ho policajný pes Chorobné symptómy sa vytvárajú v priebehu niekoľkých hodín až dní a v prvom rade pozostávajú z náhle sa objavujúcej hnačky a zvracania, ktoré môžu viesť k značným stratám tekutín. Ochorenie prebieha väčšinou krátko a prudko a po dvoch až troch dňoch opäť odznieva. Terapia pozostáva z nahradenia straty tekutín. Dodržaním hygienických opatrení možno prenosu zabrániť.

Viac k témam: Brezno, choroba, nákaza, vírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Na epidémiu hnačky v okrese Brezno ochorelo sedem osôb, pôvodcom nákazy bolo jedno dieťa © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 212 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner