23. jún 2024
Facebook
piatok, 04 august 2017 15:00

Desať Indov vráti polícia na Ukrajinu, na Slovensko ich nelegálne doviezlo malé lietadlo

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 4. augusta (Webnoviny.sk) - Policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru v Petrovciach, okres Vranov nad Topľou vo štvrtok večer zaregistrovali prelet malého lietadla z Ukrajiny na naše územie. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová, policajti si všimli, že sa stroj pohybuje v obmedzenom vzdušnom priestore, letí nízko a v nezvyčajnom čase. Informáciu o podozrivom lietadle preto oznámili operačnému stredisku, ktoré informovalo všetky policajné hliadky v okolí. Odporúčame:
Humanitárne organizácie odmietli nové pravidlá týkajúce sa záchrany migrantov "Na základe telefonátu na linku 158 bolo zistené, že lietadlo pristálo v Hatalove, v okrese Michalovce. Keď dorazili policajné hliadky, lietadlo už odletelo, no na zemi nechalo desať osôb," uviedla Baloghová. Policajti cudzincov predviedli na Oddelenie hraničnej kontroly Policajného zboru, aby zistili podrobnosti o ich ceste na Slovensko. Počas ďalšieho preverovania podľa Baloghovej zistili, že pochádzajú z Indie. Odporúčame:
Migranti sa chceli nákladiakom prepraviť do Schengenského priestoru "Ďalší postup bude smerovať k readmisii, čiže budú vrátení na územie Ukrajiny. Na miesto bol privolaný vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin prevádzačstva a nedovolené prekročenie štátnej hranice," povedala Baloghová. O tejto udalosti policajti ihneď informovali Štátnu pohraničnú službu Ukrajiny a v piatok v predpoludňajších hodinách zorganizovali spoločné stretnutie, kde sa dohodli na ďalších krokoch vo vyšetrovaní tohto prípadu. "Taktiež boli informované vzdušné sily Slovenskej republiky," dodala Baloghová.

Viac k témam: lietadlo, Polícia SR, prevádzačstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Desať Indov vráti polícia na Ukrajinu, na Slovensko ich nelegálne doviezlo malé lietadlo © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 208 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner