03. jún 2023
Facebook
nedeľa, 06 august 2017 18:00

Súd v kauze “nástenkový tender” pokračuje ďalším dokazovaním, obžalovali už päť osôb

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 6. augusta (WebNoviny.sk) - V pondelok pokračuje na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku pojednávanie v kauze "nástenkový tender". Na programe pojednávania by malo byť ďalšie dokazovanie, pričom súd rozvrhol program od pondelka až do stredy 9. augusta. Na aprílovom pojednávaní obžalovaní bývalí ministri výstavby Marián J. a Igor Š., ako aj obžalovaná Zdenka K., po prednesení obžaloby uviedli, že sú nevinní. Radoslav B. a Tomáš L. sa o svojej vine alebo nevine nevyjadrili.

Obžalovali už päť osôb

Prokuratúra v súvislosti s machináciami pri verejnom obstarávaní obžalovala päť osôb vrátane dvoch bývalých ministrov výstavby a regionálneho rozvoja za Slovenskú národnú stranu Mariána J. a Igora Š. Odporúčame:
Súd posiela Hydrostav do likvidácie, päť ľudí je obvinených zo sprenevery Ďalšími obžalovaným v prípade sú Radoslav B., Tomáš L. a Zdenka K. Exminister Marián J. čelí obžalobe za zločin machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe spolupáchateľstvom v súbehu s obzvlášť závažným zločinom zneužívania právomoci verejného činiteľa a obzvlášť závažným zločinom porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Igor Š., Radoslav B., Tomáš L. a Zdenka K. sú obžalovaní za zločin machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe spolupáchateľstvom. Ministrov stála kauza kreslo Prípad sa sa stal v roku 2007. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja vtedy zverejnilo oznam o tendri na reklamné služby v hodnote 3,6 miliardy vtedajších korún iba na nástenke na chodbe ministerstva. Ponuku zaslalo len jedno konzorcium, ktoré následne vyhralo. Dvoch spomenutých ministrov za SNS stála kauza kreslo. Tender neskôr zrušili, konzorcium však na ňom údajne stihlo zarobiť viac ako tri milióny eur.

Viac k témam: kauza nástenkový tender, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd v kauze “nástenkový tender” pokračuje ďalším dokazovaním, obžalovali už päť osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 538 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner